Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

žvanimírek

Velikou devizou Priest je, že nemá ambice hrát si na něco, co není!! Priest hned od začátku přijal roli béčka, roli post-apokaliptické řežby mezi upírama a "prýstama", přijal roli, která mě neskutečně bavila!! Vzhledem k velmi ukázněné stopáži není prostor pro nudu a pro nějaké trapné chození kolem horké kaše. Témeř z každé scény, z každého dialogu je cejtit notná dávka onoho patosu, na každém rohu je patrné klišé, které zde není vůbec na škodu. Závěrem bych ještě rád vyzdvihl úvodní animovanou vsuvku a skvělého Bettanyho s Karlem Urbanem. ()

filmmovier

Krásná, temná, gotická atmosféra, rychlé tempo celého filmu, podoba upírů, dokonce i příběh. To vše je pro tento film plus, dokonce i stopáž, kdyby to bylo delší, nejspíš by to dopadlo o hodně hůř. Krásný zážitek z toho mám. ()

Sokkk_y

Lidi, co proboha vyvádíte? Vždyť šlo o poměrně vizuálně kvalitní klasickou upírskou show, ve které se mísilo tolik různých stylů, až mi srdce plesalo. Vedle moderního tmavého města, kde vládne středověká církev, máme ranče a vesnice vystřižené jak z počátků 20. století. Je pravda, že scénář by si zasloužil jednu hvězdu, nicméně na druhé straně tam bylo tolik kladů, že se pan Kazatel nemusí stydět za pěkný průměr. A já se nemusím stydět za to, že se těším na dvojku (jestli nějaká bude...). ()

viperDavid odpad!

Neuvěřitelná píčovina a ztráta času. Příznám se, že jsem se na to díval jen kvuli Lily Collins, ale takové zklamání jsem nečekal. Některé pasáže jsem musel přeskakovat abych se vůbec dodíval. Děs ()

anli

Postkatastrofická akční sci-fi,střižená westernem,u které je vidět,že režisér Stewart("Legie")se nezapře a tentokrát nám naservíroval film podle korejského comicsu.Postapokalyptická vize je zpracována velmi zajímavě a vizuální stránka filmu je poměrně slušná a opravdu depresivní.Akční scény jsou dobré,je ale vidět jak režisér hodně opisoval("Matrix","Blade","Van Helsing"atd.) a místy jim chybí jakási větší propracovanost(pár výborných scén se ale najde).Konec byl trochu rychlejší,než jsem čekal,ale to je dané stopáží filmu,která není přepálená a činí 87 minut i se závěrečnými titulky,takže přijde opravdu rychle.Paul Bettany a Maggie Q své role zvládají poměrně dobře a je vidět,jak se snaží a sami film několikrát zachraňují.Karl Urban je patřičně démonický,žel nemá moc prostoru.Ostatní tvoří pouze křoví(i když slušné).Hudba je tady opravdu na vysoké úrovni a v několika místech filmu hodně pomáhá.Trochu bych pokáral střihače,který byl asi placen od počtu střihů a občas to přehání a film na některých místech působí chaoticky.Velmi chabá je taky základní linie filmu a scénář,který neoplývá žadným nápadem a je sotva průměrný,což je největší slabina filmu a je to škoda(myslím ale,že to byl od tvůrců záměr).Tím se totiž film zařadil mezi typická béčka.Taky je na něm vidět,že opravdu dlouho přicházel na svět a vystřídalo se na něm hodně jmen.Kdo ale nehledá žádné poselství a hluboké myšlenky-užije si to.Já jsem nic zvláštního nečekal a nijak zklamán jsem nebyl.S hodnocením jsem trochu váhal a nakonec dávám postapokalyptických 60%(postkatastrofické filmy mám rád,žel bohu se jich v posledních letech točí opravdu málo,tak mu možná malinko(zaslouženě)nadržuji)a jsem zvědav na pokračování.P:S.Příznivci akčních žánrovek si určitě nějaké procento připočtou. ()

oveckaoa odpad!

Od režiséra filmu Legie. Už tato věta mluví za vše. Neskutečná sračka, která se tváří že se nehorázně cool což není. Asi tak jako kdyby Steven Seagal zmlátil tisíc lidí a řekl Vám že je to reálné taková je to blbost :-). Zatímco Legie byla aspoň v 1 scéně vtipná (ta babka) tady jde vše na vážnou notu čímž si to podkopává pod sebou hrob. ()

potas

Klasické béčko, které nezklamalo. Má to celkem spád díky celkové délce filmu a dobrá herecká sestava. O půl hvězdy lepší jak Legion. ()

Beky

Tohle přežijete naprosto v pohodě. Ztráta času to není, uděláte si při tom spoustu věcí. Film rozhodně nevypadá na udávaný rozpočet 50-60 mega, vypadá max. na 20 miliónu dolarů. Ve filmu není akce, jen náznaky, krátké bitky. Kdo viděl Legii ví do čeho jde. Je to v podstatě to samé. Klasických 40%, ani o procento víc. ()

uiu

Mám slabost pro tyhle akční béčka, u kterých jen vypnete mozek a kocháte se zpomalovačkama a nakopáváním prdelí fakt cool způsobama. Do toho má Priest i zajímavou myšlenku světa, kde všechno řídí takový "Big Brother" církev a ty zpovědní budky mě vážně dostaly :) No a co, že je náš hrdina neporazitelný, pohybově nadaný a bojově mrštný. No a co, že je to další x-tý film s upíry. No a co, že se jedno klišé vrší na druhé. Já se skvěle bavila. PS: Milý český distributore, význam slov kněz a kazatel je sakra velký a dokonce i v angličtině je kazatel preacher, takže se opět udivuji nad tím, kde byli s českým názvem filmu :) ()

Chris Masters

Nevím jak ostatním,alě tento snímek nepřišel špatný.Myšlenka filmu je dobrá a herecké výkony jsou průměrné.Přirovnal bych to k Resident evilu 3.Jediné co bych filmu vytkl, byla závěrečná scéna s motorkou jedoucí proti vlaku.Ale i přes to si myslím že se tento film povedl. ()

ywo666

Nemám s tým vážny problém. Oproti Legií vidím väčší rozpočet. Stewartovi by nezaškodilo keby akčné scény prestal flákať. Lebo akcie nie je zlá len nedotiahnutá alebo robená povrchne. Postapokaliptický svet a negatívna úloha cirkvi mi tématicky vyhovujú. Totálne zhovadenie a degenerovanie upírov už nie. Čo by na to povedal Stokerov Drakula? Bettany pôsobí dostatočne drsne, ale neohromil. Gigandet a Q sú len také prídavky. Urban je super ale má álo prietoru. Kvitujem koľko dokázali natlačiť do 87 minút, ale dlhšia stopáž aq rozvynutie deja by nezaškodilo. Duo Stewart-Bettany si polepšilo oproti Legií maximálne o 5%. Ale ak sa ďalšom filme (priest 2?) aspoň troch zlepšia vidím to na 4*. ()

noriaki

Hrubě nezvládnutý film. Kazatel je nejsilnější v námětu. Postapokalyptické gotické sci-fi, odehrávající se v alternativním světě, ve kterém vedle sebe žije rasa upírů a rasa lidí a ze všech sil se snaží navzájem vyhladit. Když do tohoto koktejlu přidáte Paula Bettanyho, zdá se že se nemůže nic pokazit. Kdo viděl režisérův minulý film Legie, ví že se dá pokazit úplně všecko. Z příběhu slibujícím dobrou zábavu a možná i kult, se stala nudná slátanina, která zanechá maximálně dojem roztrpčení a zklamání. Těžko říct koho vinit nejvíc. Film vypadá komiksově efektně, ale zbytečně lacině. Herci nepředvádí žádné oskarové výkony. Každý si odvedl svůj poctivý standard a stačí to. Hudba je, hmm hudba je. V souhrnu jde o prázdný a zbytečný film, který se bere zbytečně vážně. Sluší se upozornit, že Kazatel tak trochu klame tělem. Rozpočet není nejvyšší a stopáž 87 minut naznačuje, že jeho ambice jsou mnohem menší, než očekávání na něho kladené. Scott Charles Stewart se pokusil natočit zábavné béčko a trochu se tak rehabilitovat po minulém zklamání. Ani jedno se mu bohužel nepovedlo. ()

Maki89

povie mi niekto, ako ten režisér dokáže produkovať takýto odpad? najprv Legion, teraz toto... a ako sa mu podarilo sem dostať toľko známych tvárí? to by som rád vedel... film je nudný, efekty nijaké, príbeh klasika, od hercov som čakal viac - ale nečudujem sa ak sa nedalo... sklamanie... 3/10 ()

Raven0

Pro Legii jsem měl slabost... Kazatel pokračuje v zajetých kolejích. Jde zkrátka o akční sci-fi béčko co jeden večír zabaví a pak prostě vyšumí z hlavy. U Legie jsem se alespoň pobavil u ujetých dialogů a přestřelného příběhu, zde tyto artikly bohužel nenajdete. ()

KitFisto

Béčka zabalená v pěkném vizuálu mám celkem rád. Priest je ale strašně nudný a nic neříkající film. Paula Bettanyho je mi celkem líto. Musel si vyholit hlavu, pácnout na čelo obří kříž a ještě z toho vznikla taková sračka. + Nejhorší zpomalovačky jaké jsem kdy viděl. 1* pro Maggie Q, která mi jako jediná ve filmu líbila. Po tomhle si Legii určitě nepustím. ()

jjpkohoutek

Nemám rád když se parodují a motají takové vážné a důležité věci navíc s použitím církevních pojmů. Apropo, odkdy vypadají upíři tak čudně? ()

lennyd

Už tisíce let na Zemi bojují o přežití dvě rasy - lidská a upíří. A právě když se zdá, že upíři začnou vyhrávat, stvoří Církev ultimátní zbraň proti upírům - Kněze. Pomocí nich se podaří upíry takřka vymýtit z povrchu zemského a nastolit na Zemi znovu klid a mír. Když se ale začínají znovu množit zprávy o útoku upírů, nikdo - ani samotná Církev jim nechce věřit. Až když je unesena neteř jednoho z Knězů, ten se - navzdor příkazu Církve, sám vydává do pustiny svoji neteř najít. Ale to co najde, není vůbec potěšující ... Pokud se vám líbilo takové Equilibrium, nebo třeba Šílený Max, či případně Fallout, a nečekáte od každého filmu Oskarové drama, ale spokojíte se s obyčejnou, popkornovou zábavou, tak se vám pravděpodobně Kněz líbit bude. Správná kombinace upírské tématiky, akce a Paula Bettanyho (ten se nějak v rolích knězů vyžívá :) ) - to je přesně to, o čem tento film je. A pokud dokážete překousnout to, jak se pomocí nárazu motorky dá zničit celý vlak (asi to jediné, co mi na filmu vadilo) tak se budete i docela dobře bavit... ()

majxik

Sci-fi akce jak se patří.... akce je zde místy opravdu hutná se spránými herci. Je to navíc pěkně doplněno pěknou hudbou. Minusem jsou občasné mezery v scénáři a tak, ale do se da docela prominout a ve výsledku máte pěkné klasické sci-fi. ()

PiLgRiM

Díky bohu za tu krátkou stopáž. Ze začátku se to opravdu tvářilo tak jak zde někteří tvrdí, tedy jako sympatické béčko. Jakmile však kterákoli osoba ( a to platí opravdu o všech ) otevře ústní otvor ve snaze projevit nějaký procítěný monolog, nebo kázat, tak dostává publikum na hubu. Horší je pak finální scéna, kde se proti sobě na vlaku perou dva čestmíři dokonale zvládající piruety i jiné equilibristiky. V dialozích strašně tupé, v příběhu tuctové, ale díky bohu za to, že krátké. Tu jednu hvězdičku za na béčko poměrně příjemný post apo vizuál. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku