Pustina

Skupina mladých delikventů je přivezena do nápravného zařízení na pustý ostrov. Záhy však zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný. Čeká zde na ně psychopatický vrah se zákeřnými pastmi, hladovou smečkou psů a smrtícími zbraněmi. Hrůza, násilí a boj o přežití vtrhne na vaše obrazovky v tomto mistrovském thrilleru od režiséra filmu Mrtvá hlídka. (oficiální text distributora)

ARI50

Wau tak tohle překvapí a potěší, dostaneme bandu grázlu na zpravení a jako třešničku na dortu výborný děj v podáni masakru o přežití tož musím být prostě spokojený. Herci se mi hrozně líbili jejich styl chování a uvažováni byl výborný i když se až časem ukáže že pro záchranu vlastního života obětujete všechny. Survival na výborném ostrově nenechá ani chvíli vydechnout. ()

MáŠa

No, koukat se na to dalo, ale nic vybočujícího, od začátku bylo jasné, kdo bude ten kladný, a i když se autoři pokoušeli o nějaké to překvapení, příběh je to ve své podstatě... ()

JASON_X

Netradiční vyražďovačka, která mě hodně potěšila. Netradiční proto, že místo party vymaštěných teenagerů na studentské párty nebo při kempování, jsou vyvražďováni vymaštění chovanci z pasťáku při... ehm... při kempování... při takovém netradičním kempování. No a když už člověk jednou vyvražďuje, tak má koukat aby vyvražďoval a přibere k tomu vyvražďování i nějaké ty nevinné baby a místního houmlesáka, to dá rozum. A potěšila mě proto, že děj i severské ostrovní lokace jsou příjemně syrové, stejně jako většina hereckých výkonů (až na hlavního hezouna, který je v tom pasťáku - jaké překvapení - vlastně neprávem). A fakt bych v tomhle případě neřešil logiku příběhu - je to prostě relaxačka, nic víc. Nejlepší scéna - určitě ta s Pertweem jako terčem pro šipky a hračkou pro pejsky. ()

Morholt

Parta sígrů z polepšovny na opuštěném ostrově a jeden psychopat se smečkou psů, který ze zištných důvodů hodlá všechny zmasakrovat. Celkem výživná britská naháněčka, která sice nepřekvapí ani nevyleká, ale zaručeně pobaví. Potěší britský rukopis a nakonec i herci. Zejména toho největšího parchanta z pasťáku budete spolehlivě nenávidět. 60% ()

Ouwen

Ani mě tolik nemrzí, že se nedočkáme tolik brutalit. Pár jich tu je, ale víc se mi líbí hodně syrová a až poměrně absurdní atmosféra, která ani na chvíli nepoleví. Opět zde není tolik hororových/slasherových klišé a většina z tý bandy se chovají jako naprostý idioti, což v tomhle případě dává i docela smysl. Film táhne naprosto fantastickej Toby Kebbell, kterej toho svého magora zahrál hodně autenticky a veškeré jeho vyhrocené výstupy, skutečně stojí za to. Co se mi i líbilo, tak celkové znázornění samotného "lovce". Je zde osobní motiv, takže jsem ani příliš neočekával že se bude chovat racionálně, ale bude se s nimi opravdu hodně patlat. Líbil se mi i celkovej, nervozní hudební motiv. Poslední bitka na nože je brutální a má to, to "pravé ostří". Navíc tempo se žene solidně vpřed a i prostředí je dost magnetické. Nadšenej jsem tedy zejména kvůli charakteru Tobyho, pač ti ostatní jsou spíš neschopný imbecilové na odstřel :-) jeden z mála filmů, kde budete víc fandit spíš té záporné straně, což je i pochopitelný. Já jsem byl víceméně ve středobodu a nechal jsem se spíš unášet tou surovou vybíjenou. Zamrzí maximálně nevýrazný audiovizuál, nevhodné střihy a nějaká, skutečně památná scéna co by utkvěla, zde není. Chválím však dost velkou nekompromisnost, co film nabízí. Další, kvalitní Britské, syrovější béčko! ()

moviesfan

Vesměs nudná záležitost, ve které se na nějakou akci čeká dlouho a když přijde, tak je stejně k ničemu. Film totiž potápí zjevný amatérismus. ()

Nick Tow

Pokiaľ ide o originalitu či rafinované zápletky, tie už v dnešných horroroch veľmi neočakám, to by som rovno mohol chcieť od svojho fikusu v kvetináči, aby zarodil pomaranče. Inak je všetko ako tak v poriadku: civilní herci, svižný dej, ponurá, "blairwitchovsky- lesná" atmosféra, pár solídnych ľakačiek a pár solídne krvavých gore scénok. Nudiť sa rozhodnete nebudete, ale že by ste si tento film pamätali ešte aj na smrteľnej posteli, o tom silne pochybujem. /Ak si vôbec budete pamätať svoje meno a bydlisko.../ ()

Andersis

Takový tipický syrový tryller. Hutná atmosféra celkem dobré gorge efekty a výchytané pasti. Začátek je nudnej, ale tak po 10 minutách už to začíná nabírat na síle. ()

NinonL

Musím uznat, že na Tobyho Kebbella je moc pěkný pohled. Jemu také patří jedna z hvězdiček. Ta druhá je za pečeného pejska. Nic jiného ve filmu nestálo za řeč. Ze začátku si to sice trochu hrálo na Blair Witch, ale chyba lávky, nemělo to hlavu ani patu. Ve skutečnosti jde o čistokrevný odpad. Sorry. ()

TomX2

Fajn, nie je to žiadna bomba. Scenár nie je ničím zaujímavý a postavy sú krajne nesympatické (to nie je zápor), takže je jasné, že sa to dostáva do žánrových stereotypov. Avšak stále to má prvky, ktoré si získajú divákovu priazeň, je zábava sa na to pozerať a všetko tu prekvapivo funguje ako má. Film videný asi 3x a stále uspokojivá záležitosť. ()

MikO_NR_1909

Ďalšia smiešna nechutnosť, ktorá až na brachiálne násilie nič neponúka. Chvíľami sa deje toho strašne veľa, ale práve XY konfliktov medzi postavami a YZ absurdných momentov je jedna zo tradičných teenegerských nedostatkov. V nultých rokov sa rozbehli vo veľkom horory v lesoch a len skutočne niekoľko z nich je znesiteľných. ()

Orlau32

Mám tohle DVD doma více než rok a protože horrory nemiluji, tak jsem neměla ani kuráž se na tento film podívat. Nenávidím totiž krutost, násilí a jiné psychopatické výjevy. Dnes tedy 15.2.2009 jsem se na film srdnatě podívala. A ejhle ! Nejen, že jsem to vydržela, dokonce jsem byla zvědavá, kdo stojí za touto hrůzou ! V nadpřirozenou sílu jsem nevěřila. Film ukazuje neotřelé téma, dobře zpracované, jenže mi dost vadilo, že zde byli potrestáni i nevinní, kteří s případem neměli nic společného. (Dozorkyně Luisa) - nevinná oběť. To samozřejmě snižuje potom sympatie ke mstiteli. Ale jinak - dobře to kluci hráli, dobrá režie. No musím se přiznat - líbilo se mi to. ()

Lum3n

Solidní slasher. Postavy i přes větší počet nesplývají dohromady, jejich charaktery jsou i na malé ploše dobře nastíněné a hlavně dostatečně různorodé. Nelogičnosti se sice najdou, ale není jich přespříliš, krve také tak akorát, zkrátka spokojenost. Britové na tomto poli vládnou. 70%. ()

Žralok

Pěkně natočená vyvražďovačka. Uvěřitelný výkony herců a dobře propracovaný efekty. Skupina násilníků z nápravného zařízení pro nezletilé je odvezena na pustý ostrov. Záhy však zjišťují že onen ostrov zřejmě není tak prázdný jak se zdálo. Brzy po přijetí na ostrov je začne lovit záhadný psychopat. Ze všech se stává lovná zvěř. Nikdo neví kdo bude další. Proč je někdo zabíjí. Kdo to je. A jaký má motiv. Nebo se prostě jenom ocitly ve špatnou dobu na špatném místě a stali se obětí jakési zvrácené štvanice ? ()

kaylin

Britský snímek „Pustina“ je drsnou podívanou, která ale nechce být ničím víc, než čím je. Hon kočky na myši, která je hodně rvavá, drsná a nepříjemná. Jasně, mohlo to být ještě drsnější, ještě hnusnější, ještě detailnější, ale tomuhle hororu to vůbec nevadí, skutečně máte pocit, že jde o život. Takže snímek „Pustina“ pak skutečně splnil to, co si předsevzal. Na tenhle ostrov byste se dostat nechtěli. ()

slunicko2

Klasická nevýrazná vyvražďovačka. S chutí jsem si přečetl, jak Shadwell pěkně teoreticky rozebírá znaky hororu a přiřazuje je k tomuto filmu. Přiznám se, že jedinou hádanku a otázku, kterou ve mně film vzbudil, bylo, kolik lidí přežije. Jinak v této rozředěné prvoplánové omáčce jsem se neměl s kým identifikovat (hlavní hrdina je nesympatický pro svůj egocentrismus a dohližitelka zahyne hned na začátku). A tak mě při životě drželi jenom ti pěkní kluci. Dvě hvězdičky díky jim. ()

swed

Britská variace na americké slashery. Zpočátku velmi nudná a předpověditelná podívaná se začne měnit v celkem napínavou a místy originální vyvražďovačku, kde nechybí nechutné záběry a několik dějových zvratů. Bohužel jak je v tomhle žánru pravidlem, absence logiky a klišovitost opět vítězí. 5/10 ()

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga