Pustina

Skupina mladých delikventů je přivezena do nápravného zařízení na pustý ostrov. Záhy však zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný. Čeká zde na ně psychopatický vrah se zákeřnými pastmi, hladovou smečkou psů a smrtícími zbraněmi. Hrůza, násilí a boj o přežití vtrhne na vaše obrazovky v tomto mistrovském thrilleru od režiséra filmu Mrtvá hlídka. (oficiální text distributora)

MI-380

Tahle Green Wilderness je na správnou pustinu dost přeplněná. Inspiraci vidím v zeleni jiné nečekaně zabydlené pustiny - v deštném pralese, kde za nedobrovolné asistence mnoha lidských předkrmů proháněl Predátor budoucího guvernéra Kalifornie. S tím rozdílem, že místo pralesa to v tomhle filmu vypadá skoro jako na Šumavě, pod níž burácí rozbouřené Lipno a mimozemského lovce vystřídal pozemský mstitel. Všechno mi to připadá poněkud povchní, ale přesto mírně napínavé, s dobře nahozenými figurkami potencionálních obětí. 50%. ()

cpt.Lynch

Nečekaně atmosférická vyvražďovačka, s docela zajímavým příběhem... odechovka pro lidi, kterým nevadí nějaké to lámání kostí a podříznute hrdla... nebo taky pro kinologické nadšence :) 3,5* ()

Guzo

Britský film bez britského přízvuku (tedy alespoň ne u všech), to se mi líbí. Jinak se jedná asi přesně o to, co si každý představí po přečtení popisu a zhlédnutí místního hodnocení - tedy béčkový vyvražďovací thriller, nic světoborného, ale koukat se na to dalo. ()

headcrab

Kvalitní survival s perfektně vykreslenými charaktery a solidní atmosférou. Tenhle subžánr mám rád, a ještě víc, když je v tom zapletená pomsta. Přidejme k tomu ještě povedený gore, můj oblíbenej britskej přízvuk a jako třešničku konec přesně takovej, jakej jsem si přál, a vychází mi překrásná čtyřka. ()

Kosmik 1

Působivý vyvražďovací horor. Ani k tomu moc nepotřebujete....stačí usadit děj do obyčejného lesa, jednoho nasranýho chlápka ve vojenském mundůru, tlupu krvelačných psů, nějaké ty pasti, pak tam přihodíte tlupu vězňů, no a aby to mělo ty správné grády, tak tam pro odlehčení šoupnete dvě až tři pěkné baby. To je vše. Pak může začít hon na zvěř a jednoho po druhém se zbavovat. Vše je ale udělaný tak kvalitně, že to na mě opravdu zapůsobilo. A jak jsem se doteď bál psů (už jsem měl tu čest být pokousán), tak teď z nich asi budu mít přímo fóbii (že mi sežerou vnitřnosti). :-D Na to jak je zde všechno jednoduchý, tak přesto na mě film nepůsobí vůbec ledabyle. Tvůrci si pohráli s každou maličkostí a já jsem opět mile překvapen. 80% ()

Kangaxx odpad!

Tieto bezduché, scenáristicky slabé a prehľadné vyvražďováky má v mojom veku už fakt neberú. A to aj napriek tomu, že tento patrí do lepšieho priemeru tohoto druhu filmov. P.S. Vychovávateľka pricestuje na oputený ostrov s DVOMA dievčatami z nápravno-výchovného ústavu. To snáď nie. ()

Lottr

Svěží, hororová survival vyvražďovačka s příjemnou stopáží a spoustou krvavých, naturalistických scén. Pointa sice není zrovna nápaditá a nehýří originálními nápady (stejně jako tenhle komentář), ale jako celek působí velmi dobře. Na zdánlivě opuštěné ostrově je za trest vysazeno několik mladistvých, namachrovaných delikventů s vychovatelem, ale jejich minulost je tu brzo dohání a tvrdě se mstí. A kdo má rád zběsilé pobíhání po lese, litry krve, zlé pejsky, hloupé jednání postav a hlavně oddych při fajn horůrku, bude spokojen stejně jako já. ()

bloodvomit

Průměrný kvazi-horor. Neoriginální, celkem naivní, ale koukatelný. Tohle britové umí slušně, celkem mi to připomínalo Psí Vojáky, ale nebylo to tak vtipný. ()

sedm.1

Pustina na první pohled vypadá jako televizní béčko,bez špetky originality.Od začátku každý ví,jak to celé dopadne,kdo vraždí,kdo přežije,kdo se jak projevý atd.Pustina má ovšem zároveň i parádní atmosféru,spád,trefně vybrané herce,výborné exteriéry,občas skvěle krvavé scény,Pustina je zkrátka zábavná a nenudící jízda.Jde o velmi skromný,nenápadný film,který však stojí za vidění.Poctivá horrorvá filmařina. ()

slovan1

Průměrná vyvražďovačka, kde místo týpka v masce nebo zombíka s uhrama čeká na naše oběti smečka psů a afektovaný lovec. ()

The Viper

Pustina je můj tajný oblíbenec, především díky krásnému prostředí ostrova, stylovému zabijákovi, jistou dávkou humoru, brutalitou a dobrými hereckými výkony a zajímavími charaktery. No a odkazuji na komentář Shadwella, protože to je nádhera. ()

herr_carter

Sean Pertwee dokazuje, že se narodil pro béčkový vyvražďováky, odehrávající se v lese (viz hodně jeho podobný film Psí vojáci). Stejně jako u nich, hodnotím jako béčko lepšího průměru. Film těží hlavně z toho, že nesklouzává do digitálních zvěrstev a brutalitu ukazuje ve své nejpřírodnější formě. Nejedná se tu o žádné mysteriózno, nýbrž klasický hon na člověka - tentokrát pomocí vlčáků, kteří honí bandu nesympatických výrostků, jež jsou v pustině na "člověka-zlepšující" výchovné kůře, příjemná jednohubka....................moje hodnocení = 6 z 10. ()

coscarelli

Nebyt do pribehu vyzvracane tie dievcence, tak plna palba (dievcence, nic v zlom,. toto mala byt panska jazda) Skotsko-Severniirska drticka zmyslov, nadupane a jednoduche,. Sympaticky nesmypatickí hrdinovia, drsna atmosfear, paradne zvraty a sklenka krvi. Optimizmus, klady a pozitiva na ostrove nezakotvili. Pochmurny a neprijemny zarez do ostrovskeho , stale nenapadnuteho kmena. ()

Lukoboss

Tak tohle byla hooooodně velká blbost. Ze začátku jakš takš (i když už při prvních záběrech je jasné, kdo asi tak přežije a bude film táhnout). Ale ta kombinace - delikventi, delikventky, voják - vrah a krvežízniví psi - to už je na pováženou. Tradičně se zde objevují nelogičnosti jak v chování lidí, tak v dialozích. No prostě jsem litoval, že jsem se na to vůbec díval. ()

Pyth

Takovy becko az cecko, ktery docela prijemne zabavilo (ikdyz tam byl takovej pocet stupidnosti, ze i na to becko jich bylo dost :D ) ()

cab

Z meho laickeho pohledu se jednalo o experimentalni drama z futuristickeho prostredi, kde je hlavnim cilem prezit hruzy, vyskytujici se vsude, kam se kterykoliv z mladych odsouzencu pohne. 20% ()

dopita

Další horor z Velkej Británie, kterej není vůbec špatnej. Banda kriminálníků pobíhá po ostrově a někdo je jednoho po druhým vraždí. Nástin děje vypadá fádně a i finální rozuzlení není nikterak objevný, nicméně řemeslně je film na velmi solidní úrovni, je napínavej a docela slušně graduje. Já si film překvapivě dobře užil. ()

Hanys_

Rutinní vyvražďovačka. Kdo viděl Battle Royale, tomu tohle dílko vytvoří maximálně malé pousmání...Hrdinové jsou nesympatičtí tak akorát na to, že jim tu smrt vážně přejete. K ději se nemá smysl moc vyjadřovat - tady jde vždycky hlavně o způsoby zabití (Asi proto taky lidi ještě koukaj na Final Destination nebo telenovelu Saw) 4/10 ()

Tydlidáš

Jednou zkouknout a zahodit. Nic extra zajímavýho. Zápletka trapná a chování v některejch situacích dost k smíchu. Hlavně ten závěr s Dejvýho tatínkem. No tak jako maximálně *** spíš 2 a půl =) ()

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga