Pustina

Skupina mladých delikventů je přivezena do nápravného zařízení na pustý ostrov. Záhy však zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný. Čeká zde na ně psychopatický vrah se zákeřnými pastmi, hladovou smečkou psů a smrtícími zbraněmi. Hrůza, násilí a boj o přežití vtrhne na vaše obrazovky v tomto mistrovském thrilleru od režiséra filmu Mrtvá hlídka. (oficiální text distributora)

blues

v tomto případě nechápu hodnocení 66%... naivně jsem si myslel, že to může být dobrá vyvražďovačka, i když tohle slovní spojení je použitelné jen málokdy (např. u The Descent). Krev ani násilí mi nevadí, takže do půlky filmu jsem to zkousával, ale po odhalení hlavního vraha (jehož motiv nebyl za celý film pořádně vysvětlen) veškeré napětí odpadlo. Jediné, co mě překvapilo bylo, že nejen, že někdo přežil, ale kromě obligátní ženské hrdinky přežil i chlap!!! = přežili na konci celkem 2 lidé (říkám si, že je to kvůli tomu, aby mohl vzniknout "dojemný" závěrečný dialog). ()

Haymar

Michael J. Bassett jen vykrádá sám sebe a dalšího svého krajana - Neila Marshalla. Nemůžu si pomoci, ale "Wilderness" až nápadně připomíná "Dog soldier", "Descent" a "Deathwatch" - a to jak atmosférou, tak i provedením, stylem vyprávění, dějem a především samotnou zápletkou... Pořád je to o tom samém - survival gore thriller, o skupině lidí, uvězněné na izolovaném místě (a je jedno jestli na ostrově, v lese, v zákopu nebo jeskyni), bojujíce s neviditelným nepřítelem ale zárověň i se svými vnitřními démony (těžko říci co z toho je horší). Bohužel jak jsem již naznačil, Wilderness nepřináší zhola nic nového nebo originálního... Mě bohužel ke štěstí nestačí jen pár slušných gore efektů, neuvěřitelně špatní herci, debilní dialogy a opět jeden nesmrtelný (vlastně jich bylo víc) "Pan Tajemný". Navíc všechny postavy byly natolik nesympatické, že jim divák držet palce prostě ani nemůže! ()

willis

I podruhé se Bassettovi podařilo udělat za málo peněz hodně muziky. A i když se nevyhnul obvyklým survival klíšé (ze začátku téměř nepřemožitelný soupeř, končí téměř nedůstojně) tak si většinu těhlech věcí uvědomíte až po skončení flmu. Během něj totiž moc času na přemýšlení není. ()

Jimmy15

To byla blbost. Parta mladých vězňů jde na opuštěný ostrov, protože jsou nezvladatelní a zabili jednoho svého vrstevníka. Hlavní zápletka celého filmu je jasná, otec zavražděného kluka si je postupně podává. No horší průměr. Skoro žádný děj, ten film sází jen na krev a postupné odpadávání jednotlivých postav. ()

bidja

Na těchto filmech je vždy nejhorší, že se dá rychle poznat jak to dopadne. A navíc do půli filmu bezchybný nepřemožitelný zlý element pak začne dělat školácké chyby. Hvězdu za britskou atmosféru filmu. ()

wampire23

4* zato, že som sa celý film bavil. Anglický horor začína v poslednom čase vystupovať na svetlo. Plejáda neznámych hercov uviazne na opustenom ostrove (nie je až taký opustený ako si mysleli). Postupne ich však začne vraždiť samozvaný hosť. Gore scény sú celkom kvalitné, povedal by som typicky englandovské. Príbeh dospeje k očakávanému záveru, takže žiadne veľké prekvapenie sa nedeje. Čo už. P.S. Venované všetkým vášnivým kynológom:D. ()

Illy

Ano, v Británii vznikají poslední dobou slušné horory, tento to však není. Vzít bandu grázlů za trest z jejich cely na ostrov na "čundr"? Za trest?? Ha ha. Není tu komu fandit, snad jen psům. Psí vojáci měly atmosféru a trochu nápad, tady mi chybělo obojí. ()

Ronaldo79

Michael J. Basett se poučil z chyb, co napáchal v Deadwatch a servíruje surový britský survivol horor s poměrně originálním příběhem a hlavně výbornou atmosférou opuštěného ostrova, tajemného zabijáka se psí smečkou a množstvím nastražených pastí. Co bych vyzdvihl, film nesází na lekačky, překvapivé zvraty, jen se čeká kdo bude další nařadě a v neposlední řadě partičku sígrů, která ví, jak se zachovat, pokud jde do tuhého. ()

Martinius

drsna vyvrazdovacka ako sa patri, bez patosu, bez klise, bez krca. slusne naturalisticke i autenticke. jednoznacne lepsie ako pozersky descent. ;) opat raz nechapem tie negativne hodnotenia. asi tu podaktorym pocet udelenych bodov uz lezie na mozog. gule vam do pasce na medvede, chlapci :) ()

BlackHood

Zápletka předvídatelná, akce bylo málo, sice v některých okamžicích to bylo napínavé, ale chybělo gore a svižnost. ()

pend

Dost syrová záležitost, hodně krvavá, řada gore efektů, několik slušných hlášek, dost zajímavé pořadí úmrtí jednotlivých postav. Většina delikventů se chová hnusně i ve scénách, kdy jim jde o krk, takže jim to vlastně přejete... ()

Dogmeat

Chtěl jsem dát 3*, ale za ten zpackaný závěr, respektive totální nešikovnost "toho co je venku", to bude o jednu hvězdu míň. ()

Mat21

V britském nápravném zařízení pro mladistvé bují šikana. A poté, co jeden z šikanovaných hochů David psychicky neunese týrání svých soukmenovců a podřeže si žíly, zbytek skupiny je odsouzen k pokračování převýchovy na pustém ostrově, bývalé vojenské základně. Že by to bylo Irsko? :-) Aby film nebyl čistě mužskou záležitostí, s témže posláním končí na ostrově i skupina mladých kriminálnic. Situace se však dramaticky vyhrocuje v okamžiku, kdy se Davidův otec rozhodne vzít zákon do vlastních rukou a mladým delikventům oplatit to, co prováděli jeho synovi. Musí tak společnými silami čelit zákeřným pastem, smečce vlčáků i sniperovi s kuší. A jak záhy zjišťují, nebezpečí se neschovává jen někde mezi stromy, ale také v labilní povaze některých z nich. ║3.5.2009║ ()

TaanStari

Syrový a pořádně gore horor (dobře, spíš thriller). Absolutně všechny postavy byly nesympatické, což jen podtrhovalo studenou atmosféru (no vlastně tam jedna sympatická postava byla, ale ta si šla zaplavat se psem a potom už moc velký prostor nedostala). Škoda jen, že nerozvedli trochu víc příběh o tulákovi (proč se tak bál). ()

Money_too

Tohle to bylo maso...Britové točí možná nejbrutálnější thrillery co znám... stačí se podívat na Psí vojáky,Jezero smrti nebo tento film... Prostě mě se to líbí a Sean Pertwee má charakter jako nikdo ! I když v tomhle filmu jen na chvilku..:) ()

Petrus1

S hororama teprve tak nějak začínám a je nutno říct, že tady jsem šlápla kurevsky vedle. To bylo naprosto strašný. Nejsem si ani docela jista, že jsem u toho neusnula. Nejsem sice fanda hororů, ve kterých se na kameru lijí hektolitry krve, ale v tomto díle té krve bylo nějak málo, žádný lekačky, napětí, žádnej vtip. Prostě nuda. Kluci a holky z polepšovny si vyjedou na výlet do přírody a náhodou se tam potkají. Je tam taky takovej frajer, kterej si fluše na bundu místo aby flusal z lodě. Pak tam nějaký dva plešouni zmlátí nějakýho nebohýho dědu – bitka, jak prase. Pak nějaká šukačka v lese a půlka filmu je v trapu. Pak se teda něco málo dít začne. Jakože se pejsci trošku napapají, pak nějakej borec vyleze s psí hlavou na kopec. Je to prostě King. Pak nějaká debata o tom, že dívčině nepůjčí zapalovač, protože mu nedá a von by ji chtěl tááák opíchat a pak ji rozbije držku. Pak nějaká další přiblblá debata o klučičím kamarádství a žárlivosti…taky je tam samože někdo, kdo neumí plavat, když je to potřeba. Taky se tam ptají, co znamená to D. Já vám to řeknu. Je to Debilní film anebo Do prdele s tímto hororem. Tady se člověk ani nepobaví, zlatej Vřískot. Já vlastně ani nevím, proč to neposílám rovnou do odpadu – asi za tu napíchnutou hlavu a upálenou holčinu. Jinak to byl děs. ()

Meteorista

Pokud chcete nekompromisní hororovej nábuh s důstojnými gore efekty a ne zas tak stupidním dějem, který se u hororů cení, jděte do tohoto. Zajímavé na tomto hororu je vykreslování charakterů postav během děje. Sice s žádnou z nich nemusíte soucítit, ani nikomu fandit, ale rozhodně se vás pomalé zobrazování jejich nátur a mentality dotkne. ()

dj.kouba

Nevím proč jsem se k tomuto filmu dostal až teď, ale mě fakt dostal. Samozřejmě námět je otřepaný jak moje šňůrky u bot....tzn.klasická vyvražďovačka - krev, nechutnosti, atd.....Ale tento film má podle mě dobrý dost dobrý příběh, atmosféra taky výborná a hlavně skvěle zvolené prostředí....musím se přiznat, že jsem toho nenápadnýho týpka fakt od začátku neodhadl a konec mě docela překvapil....takže sice možná nadnesený, ale za 4*. ()

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga