Pustina

Skupina mladých delikventů je přivezena do nápravného zařízení na pustý ostrov. Záhy však zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný. Čeká zde na ně psychopatický vrah se zákeřnými pastmi, hladovou smečkou psů a smrtícími zbraněmi. Hrůza, násilí a boj o přežití vtrhne na vaše obrazovky v tomto mistrovském thrilleru od režiséra filmu Mrtvá hlídka. (oficiální text distributora)

dj.kouba

Nevím proč jsem se k tomuto filmu dostal až teď, ale mě fakt dostal. Samozřejmě námět je otřepaný jak moje šňůrky u bot....tzn.klasická vyvražďovačka - krev, nechutnosti, atd.....Ale tento film má podle mě dobrý dost dobrý příběh, atmosféra taky výborná a hlavně skvěle zvolené prostředí....musím se přiznat, že jsem toho nenápadnýho týpka fakt od začátku neodhadl a konec mě docela překvapil....takže sice možná nadnesený, ale za 4*. ()

mala_kea

Já osobně jsem spokojen. Čekal jsem něco na způsob pach krve 3, ale mé očekávání "zkazil" už začáek filmu, který vás dostane poměrně dobře do problematiky. Psychika postav je více než skvělá, s tou si Michael j.Bassett vážně pohrál a za to mu dávám velkém plus. Zde je klasický příklad toho, jak udělat hororový thriller bez obřích nestvůr, s poměrně pěknými krvavými scnami a poměrně jednoduchým, avšak zdařilým a ukázkově urovnaným dějem. Závěr jsem takovýto čekal jen z 50%. Průměrná podívaná, ale jelikož už jsem nějaký ten horor viděl, přihazuju*, protože tento pagtří mezi ty povedenější. ()

Akana

Docela slušný přežívací horor (počešťování je zábava), ve kterém trochu vymodlenou zápletku zachraňuje smysl pro dramatično, syrovost bez nadbytečných gore momentů, solidní herci... a vůbec, zkrátka se na to dobře dívá. 70% ()

Hapretor

Zabaví, neurazí. Celkem zajímavá zápletka. Hezké pasti. Krve dost. Není to nudné, ani blbé. Není to blbě zahrané. Fandy to nenadchne, ale ostatní "příjemně" překvapí. Jo, je to hororový "béčko" - ale dobrý. ()

hororwatch

Možná podle definic to mělo prvky hororu ale dle těch mých na tom nic hororového nebylo. Tak či tak, bylo by to za 4* kdyby se to snažilo alespoň trochu překvapit nebo něco udělat. Furt jsem si říkal, že to přece neudělaj tak lacino, že je tam likviduje nějakej fotr od zasebevražděnýho pochcánka, co svýho syna ani neznal a ikdyby, pokud ho šoupnul do pasťáku asi mu na něm moc nezáleželo. Tohle mě neskutečně zkazilo náhled na film. Furt to ale nemění nic na tom, že to bylo celkem příjemný. Poslední dobou mám radši ve filmu neznámé tváře, než-li ohrané nesympatické superstars a obsazení mi tak přišlo celkem dobrý. Ve filmu se furt něco děje a pokud nad tim člověk nechce přemýšlet tak zaujatě, tak to byl čistej průměr. Na jedno kouknutí to pobaví a víc se od toho čekat nedá. ()

Ombak▼Penari

Michel J. Bassett umí rozhodně mnohem lepší věci, což dokázal už svým předchozím počinem. Survival horror mi celkem voní, ale tady je to strašně amatérsky podané. ()

Rockerman

Jedna z lepších variací na teenagerovský horor, kdy je něco, někde požírá nebo likviduje. Tentokrát se ukáže, že nadpřirozeno vtom prsty nemá, ale jde o pomstu za synovu smrt. Je to "béčko" se spoustou blbostí a nelogičností a jedním WTF střihem. Scénář je však nápaditý, má to spád, nuda vůbec nehrozí. ()

Wallis3

Což o to, ono ty vraždy vypadaly dobře, a pejsci se pomněli do sytosti. Psyché toho rapla z polepšovny, co byl big boss taky ušlo, ale nepobral jsem ten ostrov. Kluci zlobili, tak je vemte na ostrov a dejte jim do těla znamenalo, ať se vyblbnou v přírodě, pošlete je podle mapy na procházku a v neposledni řadě ať si zasouloží s roštěnkama, co se tam zas čirou náhodou objeví taky. Prostě, kdyby ta polepšovna už byla prim na tom ostrově, rejža se scénáristou by udělali líp. Takhle to vyznělo do blba! ()

Rathalos

Pustatina je drsna,brutalna,akcna jazda,kde je skupina mladych delikventov privezena na ostrov do napravneho zariadenia,no nie su jedini,kto obyva toto miesto,vyborna zalezitost,lubilo sa mi to...:-) ()

Rasle

Veľmi slušný film, ktorý mi miestami pripomínal zhluk viacerích podobných hororov (psí vojaci, krutá rasa ....) ma zaujal viac než dosť. ()

cerbygerby

Docela zajímavý horor.. trestanci kteří mají být uvězneni na pustém ostrově, kde je najednou nějak moc lidí a zvířat... Hlavnímu hrdinovi, pokud se to v tomhle případě dá tak nazvat jsem fandil a doufal že to dopadne tak jak má.. ()

helraiser

Pustina mě stejně jako the Decent a Dog Soldiers mile překvapila. Byl jsem vážně nadšený a spokojený. Po dobu celého filmu jsem si chrochtal blahem a užíval užíval si krvavých scén. Taková brutalita se v poslední době moc nevidí a jejím tvůrcům za ní dík. Je prostě vidět, že evropský horor jasně kraluje hororovému světu a je jedno zda jde o Francouze,Španěly, severské státy či právě Velkou Británii jako v tomto případě. Kde se na ně hrabou jejich kolegové z USA s jejich trapnými remaky, kteří sice dostávají na své filmy několikrát více, ale výsledek je téměř nulový. Na tomto případu je jasně vidět, že na natočení dobrého hororu nejsou potřeba mít desítky milionů a hvězdné obsazení, ale úplně stačí mít jen dobrý nápad, pár průměrných herců a hlavně chuť natočit pořádný film pro fanoušky žánru. ()

Naki

Nevidím důvod, proč by měl bát kategorizován pod žánrem horor?! Jestli psi a bývalý voják představují děsivá vraždící stvoření, tím si opravdu nejsem jistá. Každopádně jsem byla hodně zklamaná. Britskou tvorbu mám hodně ráda, zvláště tu komediální a těšila jsem se, že se podívám na parádní horor, který byl ovšem nakonec jen klasický thriller s příběhem, který jsem viděla už vícekrát. ()

maciii

Mix sympatické, typicky britské surovosti a autentičnosti s přitroublými momenty a rádoby drsnými pózami. Po vizuální a hudební stránce jsem velmi spokojená, možná kdyby se to nebralo tak vážně, tak by si mě to i získalo. ()

Ondr@932

V celku slušný survival horor thriller, ale první polovina nebyla až tak záživná. A proto znám i lepší! A takže dávám 7/10 ()

Vabr

Tak to jsem teda nepochopil, čím je tento film dobrý. Jedná se o céčko a dvoutisícovkový horor v pravém slova smyslu. Kamera děs, postavy laciné a ploché a psychologie filmu nefunkční. Netuším, v jakém časoprostoru se Pustina odehrávala. Nic nedávalo smysl, aby se tohle dělo a navíc, aby byli za trest posláni na ostrov?! A k tomu jich na nápravné zařízení bylo málo. To mi celou stopáž šrotovalo v hlavě, takže velké mínus, protože to musí být divákovi osvětleno a ne, aby přemýšlel, že to nedává smysl. Bohužel dvě nejnormálnější a nejschopnější postavy zemřou hned jako první, takže vám nezbývá nic jiného než se dívat na partu tupců. Killy mě nepřesvědčily a přenastavení myšlení jedné z postav je očekávaný tah, který nebyl ničím racionálním podložen. Konečný twist je čekaný hned od počátku filmu, takže ani nějaké snahy mě nedokázaly uspokojit. Vyhodnocení: Pěstní souboj byl ze strany hlavního hrdiny poněkud divně zmáknutý ()

Gardenboy

Priliž veľká vykonštruovaná kravina na to, aby som dal štyri a zase na druhej strane príliž dobre natočené akčné scény na to aby to boli iba dve ... takže zlatá stredná cesta, ale viac krát si to určite nepozriem. ()

ecis

Snazim sa vyhybat hororom vytvorenych na pockanie - v poslednom obdobi ich je ako hub po dazdi; bez prekvapeni a napaditosti. Ani Wilderness sa tymto neduhom nevyhyba. Velmi lacna zalezitost, bez scenara a inovacie. Jedine co tomu napomohlo, aby sa to pre mna vysvihlo do priemeru bola anglicka produkcia (prizvuk, tvare, europska inakost). ()

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga