poster

Tajnosti

 • slovenský

  Tajnosti

 • anglický

  Little Girl Blue

Drama / Komedie

Česko / Slovensko, 2007, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ****

  Trošku mě fascinuje jak nějakej mudrc plácne, že je to film o ženách a že mu budou rozumět hlavně ženy. Pak přijde další banda mudrců, které se podobné škatulkové myšlenky drží jak mouchy hovna a vznikně tak další blábol. Samozřejmě, že film pojednává především o nitru jedné ženy ve středním věku a o jejích tajemstvích a pocitech. Ovšem nevím proč bych neměl rozumět manželské krizi, potřebě mít milence nebo zmatenosti a rozpolcenosti hlavní hrdinky ? Žena ve středním věku je už životem protřelý mazák a právě oč je zkušnejší v životě o to zajímavější je její nitro. Jsem muž mám na to dokonce i papíry a přesto se mě tento film velmi líbil. Navíc si nemyslím, že chlap se nikdy nepotýká s manželskou krizí, potřebou mít milenku nebo že by nikdy nebyl rozpolcen. Takže úplně v pohodě říkám, že tuhle náhledovku do života zralé ženy si kluci klidně dejte. Vám se bude líbit a podle reakcí žen asi nejlépe poznáte jak se trefil do jejich nitra a jak vídíte jejich reakce jsou z většiny kladné. Buďme za to rádi, tyhle tajnosti nám totiž běžně ženský neříkaj. Různé taneční vsuvky odtancovaly i s pátou hvězdičkou.(28.6.2007)

 • Hakha
  ***

  Po dlouhé době český film, který mě překvapil svou kvalitou. Kdyby zde nebylo několik zbytečných okamžiků, tak bych se nebál dát 4 hvězdičky, tak se jedná o průměrnou podívanou, která má příjemný rytmus a pár zajímavých situací. Jinak Karel Roden je borec. Je to škoda, nechybělo mnoho, tak hodnotím 3 hvězdičky...(3.2.2009)

 • gudaulin
  ***

  Tajnosti jsou prvním titulem z tvůrčí dílny Alice Nellis považované už od jejího debutu za výrazný talent české kinematografie, který jsem zhlédnul. Jinými slovy, za 15 let jejího působení jsem se dostal k prvnímu kousku, a to svědčí o tom, že se tak trochu míjíme. Potvrzuje to i můj dojem ze snímku, který má sice početnou skupinu nadšených fanoušků včetně řady mých oblíbených uživatelů, osobně jsem k němu ale rezervovaný. Tři hvězdičky sice obdrží bez problémů, ovšem tohle hodnocení platí jen v rámci české kinematografie, kterou obvykle pár procenty nadhodnocuji. Mám např. problémy se snovými tanečními scénami, které mají patrně filmu dát artový přeliv. Působily na mě ale spíš rušivě a uměle. Představitelka hlavní role Iva Bittová znamená spíš určitou zajímavost než sloup, o který se snímek může opřít. V zásadě to sice uhraje, ovšem s tím, že působí spíš jako naturščik. Tahle role by spíš potřebovala špičkovou charakterní herečku, která je sebejistá v psychologicky náročných polohách. Nevím, čím to je, ale měl jsem problémy i s ozvučením, některé scény jsem si musel přehrávat opakovaně. Celkový dojem: 60 %.(22.9.2015)

 • Reiniš
  *****

  Nádhera! Fascinující pohled na jeden ,,obyčejný" den jedné ,,obyčejné" ženy, která postupně odkrývá svá tajemství a prožívá svá malá i velká dramata, ale i radosti a štěstí. V tomhle filmu je prostě vše, Tajnosti dokáží dojmout i pobavit a když ke konci rozehraje Nina Simone svoje Feeling Good člověku až naskočí husí kůže. Iva Bittová si film, jak sama říká, ,,prožila naplno" a odvádí skvělý a soustředěný výkon. Bez ní by Tajnosti určitě nebyly tím čím jsou. Alice Nellis odvedla skvělou práci i co se technického provedení týče. Škoda, že u nás podobných ,,meditativních" snímků nevzniká víc...(26.4.2008)

 • EdaS
  *****

  Alice Nellis jako režisérka roste. Zatímco její první dva filmy se mi dost líbily, ale zdály se mi moc tíživé (a do druhé projekce jsem se nehrnul), Tajnosti i přes nepříliš veselé téma disponují naopak lehkostí téměř nebeskou. Také jsou mnohem filmařsky hravější než předchozí, lehce televizí zavánějící snímky. Největší Alicininou silou je schopnost neotřelého pohledu na každodenní věci a vyhmátnutí a vypíchnutí situací, které zná z vlastního života každý - příkladů je v Tajnostech spousta a možná si při nich uvědomíte, jak málo mají ostatní filmy společného s tím, co žijete. Výteční herci v čele s Ivou Bittovou si svoje party opravdu užívají a působí životně a přirozeně, skvělý je taky hudební doprovod Buty a Niny Simone. Silný a osobitý film, jakých se rodí málo (a nejen u nás).(30.5.2007)

 • - Dvě skladby od Niny Simone, které ve filmu zazní, jsou z alba Little Blues z roku 1957. (Siriuss)

 • - Natáčelo se v Praze, v lokalitách Žižkov, Dejvice, Pankrác a Nusle. (Terva)

 • - V Tajnostech si zahrála i režisérčina dcera Ella Rose – je to miminko, které se mihne ve scéně, kdy hlavní hrdinku pokutuje revizor v tramvaji. (Siriuss)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace