poster

Tajnosti

 • SK název

  Tajnosti

 • EN název

  Little Girl Blue

Drama / Komedie

Česko / Slovensko, 2007, 95 min

 • Bebacek
  **

  Nevím, v jakém světě Alice Nellis žije, ale rozhodně úplně jinde než v realitě. Vykonstruovaný blábol, který má se skutečným životem jen pramálo společného - snad jen tu babku v okně, co nemá na práci nic jiného než za záclonou sledovat, co se kde šustne. Poselství Tajností tedy pro mě spočívá v tom, že Nellis je hermafrodit (rozhodně ne ženská) a že babky špionky vévodí nejen venkovu, ale i Praze.(26.1.2008)

 • Jamal
  ****

  Velice příjemný film pronikající do záhad ženské mysli a duše v trošku umělečtějším provedení, které ovšem nijak děj neznehodnocuje. Opět výborný Roden a samozřejmě Bittová.(3.11.2007)

 • Mahalik
  ****

  Být Tajnosti film americký, tak neváhám a dám za 4. Jenže česká kinematografie se momentálně dostala do fáze, kdy se upřednostňuje kvantita před kvalitou, takže něco vyjimečného najdete jen zřídkakdy. Nebál bych se říct, že Alice Nellis vytvořila nejlepší český film za posledních 10 let. Největší zásluhu na tom všem úžasném má ale strhující Iva Bittová, která vytvořila jednu z nejsložitějších českých filmových postav. Julie se dostala do věku, kdy si myslí, že už má vše za sebou a může vlastní dceři závidět její pubertálnost a cvoklost. Jenže Julie má jedno obrovské tajemství, které se po celý film začne rozbalovat až do výtečného finále. Všechny postavy, které se během filmu prolnou s Juliiným životem jsou reálné a hlavně sympatické, takže si každý najde svou osůbku, která ho vystihuje. Grandiózní hudba Niny Simone všechnu krásu potrhává stokrát a ve mě se znovu probudil ten pocit, jaký jsem zažil naposledy u Americké krásy. Ten nepopsatelný záchvěv radosti je prostě úžasný...(27.12.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Děj celého filmu je soustředěn do jediného dne. (hippyman)

 • - Příběh Tajností se odehrává den poté, co zemřela Nina Simone, oblíbená zpěvačka hlavní postavy. Kdy přesně se to stalo? 21. dubna 2003. (Siriuss)

 • - V Tajnostech si zahrála i režisérčina dcera Ella Rose – je to miminko, které se mihne ve scéně, kdy hlavní hrdinku pokutuje revizor v tramvaji. (Siriuss)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace