Tajnosti

Little Girl Blue

Drama / Komedie

Česko / Slovensko, 2007, 95 min

• Bebacek

Nevím, v jakém světě Alice Nellis žije, ale rozhodně úplně jinde než v realitě. Vykonstruovaný blábol, který má se skutečným životem jen pramálo společného - snad jen tu babku v okně, co nemá na práci nic jiného než za záclonou sledovat, co se kde šustne. Poselství Tajností tedy pro mě spočívá v tom, že Nellis je hermafrodit (rozhodně ne ženská) a že babky špionky vévodí nejen venkovu, ale i Praze.(26.1.2008)

O tom, že má Iva Bittová hezké nohy, není pochyb. O tom, že umí i zahrát, také není pochyb. O co šlo v tomto filmu, to ale netuším(14.4.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $721,338║ Tak trošku od veci film(celkovo prázdny), kde aj umelecká stránka je dosť mimo. Asi nikdy nepochopím kam sa naša ako že umelecká tvorba uberá, akú chce ma vôbec výpovednú hodnotu? /15%/(9.4.2009)

• - Natáčelo se v Praze, v lokalitách Žižkov, Dejvice, Pankrác a Nusle. (Terva)

• - Dvě skladby od Niny Simone, které ve filmu zazní, jsou z alba Little Blues z roku 1957. (Siriuss)

• - Příběh Tajností se odehrává den poté, co zemřela Nina Simone, oblíbená zpěvačka hlavní postavy. Kdy přesně se to stalo? 21. dubna 2003. (Siriuss)