Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

Renie42

Horton je hustej týpek s velikým srdcem, kterýmu nikdo nevěří, že má smítko s městečkem uvnitř. Jako správný slon je chce zachránit, ale klokanice, ač nevím proč se do toho pletla, mu to chce překazit. ()

milanhanic

To mě se film líbil tak na 65 %. Mrzeli mě záporáci jako klokanice a mě nesedící sup. Děj fakt potrhlý, ale jinak jsem se bavil a fórky nějaké stály opravdu za to. A animace byla dobrá, já se na to rád podíval. ()

Sasulka3

Kreslena pohadka.....ale pohadka, kde kdyz se clovek zamysli, tak to neni jen o ,,smitku,,. V dnesni dobe, kdy lidstvo je laxni ke vsemu a ke vsem, je v pohadce ukazano, ze by tomu tak byt nemelo... Samozrejme je to natocene pro deti, a dite v tom uvidi jen kreslene postavicky, ale vzdy jde o uhel pohledu.... A me Horton pripomina novodobou bajku, kdy si mame vzit z pribehu pouceni - davat pozor na okoli kolem sebe, pomahat a mit dobry pocit. ()

adamix

Pomerne slušná a zábavná rozprávka, na ktorú sa dá pozerať. Prekvapením je aj napínavý záver. Za mňa 4* a 70%. ()

liquuid

Jeden ze slabších průměrných animáků, který bych ani nemusel vidět. Nic moc, ale pro děti asi dostačující. ()

pasqviL

V dnešní záplavě animáků spíše průměr, na který se sice dá podívat, ale do poličky s vybranými kusy si ho nedáte. ()

yueh

Hodně protrápená hodina a půl. Vtipný to nebylo, děj to nemělo, těžko říct, co na tomhle animáku ocenit. Potěšil mě snad jen moment, kdy to skončilo. ()

Spuggy

Nuda, nuda, nuda... Vtipných okamžiků málo a celé to bylo tak výchovné a moralistické, že jsem si připadala, jako bych sledovala pořad TVŠ. Vizuální stránka je sice působivá, ale celý film se na tom postavit nedá. ()

rafix

Je to pohodový a oddychový animák. Ale jo to trošku průměrné. Animace trochu chabá. Jinak se na to dá koukat. ()

Adrii

Hlas vypraveče zněl velmi teple, ale líbilo se mi, že to bylo vyprávěný ve verších. Film byl pro děti i poměrně poučný. Dál se mi líbilo, že ve filmu je hezky ukázáno, že když někdo něčemu věří, je důležité si zatím jít. Pokud má pravdu:D ()

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella