Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

SpeedyCZ

Abych řekl pravdu, moc jsem od Hortona neočekával. Jen další tuctový animák, říkal jsem si. Přesto jsem mu dal šanci a nelituji toho. Příběh o slonovi (kterého mimochodem v originále namlouvá Jim Carrey) se mi velice líbil, ztvárnění obou světů je parádní. Ani trocha toho moralizování "Lidé jsou lidé" snímku neublížila. Určitě se řadí mezi ty lepší animáky, navíc s vynikající hudbou od Johna Powella. ()

Axident

Nevím, po poměrně drtivé kritice (= pro děti příliš složité a symbolické, pro dospěláky příliš dětské) jsem nic nečekal, ale tak zlé to není. Ovšem s hlavní výtkou lze jen souhlasit: pro děti, kterým je zjevně příběh určen, je až archetypální symbolika (dva světy, velký "nadsvět" a malý, neviditelný mikrosvět, dumání nad otázkou, zda to, co není vidět a slyšet, může existovat, skoro až "božské" otázky atd...) skoro nad jejich síly, pro dospělého je ovšem animace a podání příliš roztomile kýčovité... Tvůrci si měli asi lépe ujasnit, kam míří, věřím, že předloha, kterou neznám, vyznívá jasně, ale zpracování ve formě "od tvůrců Ice Age" dopadá dosti nevyhraněně - ovšem, aby bylo jasno :o) - rozhodně jsem se nenudil a Horton je každopádně netypický animák, obsahově se vymykající většině ostatních, obvykle dosti povrchních "kolegů".. Za vidění stojí, není roztomilý, ani vtipný jako Nemo, ani graficky nabroušený jako Auta, ale zase má to své, ehm, "poselství" :o) ()

vojo

Pekná animácia, zopár dobrých fórov, na koniec nejaké to poučenie. Myslím, že nato aby sa rodičia určite nenudili a deti hltali pekne navrhnuté scény a rýchlo ubiehajúce dianie Horton rozhodne má. ()

Mary19

V Hortonovi potěší nejen slušná animace, hudba a výborný dabing (originální i český), ale dokonce i ten jednoduchý příběh s lehce předvídatelným koncem. Velkým plusem je také krátká stopáž, takže není čas ani na chvilku nudy. A i přesto, že celou dobu víte jak to skončí, vás dostane napínavý a dojemný závěr... 80% ()

PDcz

2** body Doufám, že nás po tomto komentáři neoznačíte za "barbary" nebo "úplně úchylně šťourající magory". Ale.. ono to fakt nejde jinak. Nemohu si pomoci, je to silnější jak já. Řekněmě, že je to jedno z mnoha mých "Obsesivně-kompulzivních chování". [X] Minus 1* bod Nevím jak Vám, ale jestli mi něco vadilo, tak neustále stejný hlas Martina Dejdara snad ve všech jeho dabovaných rolích. Jelikož jsem u toho usínal a má oka byla uzavřena, myslel jsem si napůl ve spacích mdlobách, že jsou puštěni Simpsonovi. Dalším síleným dabovacím počinem byl umrlý hlas strojově namluveného vypravěče. Můžu mít Zdeňka Svěráka hodně rád, ale tady mi fakt vadil. Jediná změna intonace byla až v závěru celého filmu. A když mluvíme o závěru filmu, tak... [X] Minus 1* bod ...tak byl odlišný od zbytku filmu. Začátek šedý, monotóní, na konci snaha o muzikál a emoce. Působilo to nekompaktním dojmem a tento fakt zcela narušoval konzistentnost a jinak veselou auru dětské podívané, naivně dabované v grotesktní formě. [X] Minus 1* bod Tento bod je odebrán zcela nekompromisně. USNUL JSEM během puštěného filmu. Tady není o čem diskutovat. Spánek = minus bod. [X] Nejhezčí scény byly s ušima, alá pokrývkami hlavy. Teď nevím jestli mám ty i/y správně, už sem z toho blázen. ()

PaSup

Je pravda, že zpracováním mě film vůbec nezaujal...nějak se mi nelíbila celková animace, která vše dělala příliš "plyšové". Český dabing-v hlavní roli M. Dejdar, byl také nevhodný...pro mě to je a vždy bude prostě Bart Simpson... :-) Tak proč dávám 4 hvězdičky? Za vše může námět. Moc často se mi nestává, že by mě animák nutil k sebemenšímu zamyšlení, ale tento v sobě má jakýsi potenciál. Příběh se tváří tak lacině a přitom v sobě tolik skrývá. Vidět ho jako hraný film s prvky animace by bylo jistě zajímavé...škoda že to skončilo jen u animáku. Tak či onak, Horton je ve výsledku stejně slaďouš se srdcem na dlani...! :-) ()

merigieren

Výjimečně nekritizuju české namluvení, neboť se mi celkem líbilo. Jenže příběh ničím nenadchne a míst k smíchu je taky pomálu. Jen by mě zajímalo proč slon vytrhával pole jetele, když hledal jediný nevytržený květ ? Dá se na to koukat, občas se zasmát, na víc jak 3* to ale není. Teď sem si vzpomenul na ten trapnej pokus parodovat pokémony, za to z už tak slabý 3* strhnu ještě bodík... :-) ()

Amplifier

Dobrý animák, který má v sobě i nějaký filosofický názor. Slon Horton je dokonalý nemyslím tím jeho tělo, ale jeho duši je dobrý až za roh a to se mě na tomto filmu líbí, že je to opravdový ,,klaďas,,. Dojem z filmu mě trochu zkazila závěrečná píseň, která byla podle mého názoru zbytečná a trošku to rušilo mé přemýšlení o tom jak jsme ve skutečnosti malincí. Ale aji tak slušných 60% ()

crha

Někdo tu polemizoval, proč slon trhal pole jetele, když hledal jediný vytržený květ. Mně zase vrtalo v hlavě, proč ho tam rovnou nenechal. Ale je to pro děti a podle mě se tenhle animák povedl. Jen mi byla fakt nesympatická ta klokanice...chápu že byla jakože zlá, ale zlý zvířátko může být naopak sympatický (viz Doba ledová a tygr). ()

Adm.Nelson

Nebyť toho, že som na tom bol v záhradnom kine, možno to ani nedopozerám. Ale atmosféra neskorého večera, nejaké to pifko v sebe, pár vydarených scén (Horton na moste, pokémonský fight) a prepracovanosť sveta Ktosíc to v pohode vytiahli na 6/10. ()

Akana

Docela milé i když nijak zásadní dílko. Ono nějak výrazněji zaujmout v dnešní záplavě amerických animáků není záviděníhodný úkol. Všechny pracují s podobným druhem humoru, jen je to někdy víc pro děti jindy víc pro dospělé. Horton nevybočuje z řady, ale drží se statečně a neurazí. 70% ()

BOURQUE

Budem rovný! Podľa mňa sa jedná o veľmi slabú animáciu, kde ani vtipný slon nedokázal zachrániť dej. Postavy nemajú pevný charakter. Čo sa týka samotného deja, tak tam síce sú možnosti, ale autori ich Bohužiaľ skoro vôbec nedokázali využiť. Osobné hodnotenie: 54% (*) ()

Fujara777

ÁNO: Animácia vcelku ujde. Vtipu je tu tak (snáď) presne toľko a presne takého, aby vyhovoval deťom. Aj slovenský dabing tu je pekný (A. Hajdu ako Horton o.k.), ale to je málo. NIE: Klbko jednoduchého príbehu nám odvíja rozprávač. Čo by inde mohlo pomôcť zvýšiť pomer humoru, sa tu obmedzuje len na strohé objasnenie a posúvanie deja ďalej. Horton je primárne aj sekundárne určený tým najmenším, takže ak máte viac ako 8 rokov, veľmi sa smiať nebudete. Niekoľko postáv, ktoré mali na to byť ozvláštnením tohto animáku (sup, modrý hlodavec), trpí nevyťažením svojho potenciálu. To tiež hviezdičky z hodnotenia len uberá. ()

BeranSon

Roztomilé a i trefné podání této animované zahořklosti. Někteří lidé, kteří jsou už prostě nasyceni přehnanými slátaninami všehochuti moderních animáků úplně nedocení smysl snímku Horton. Nápad velmi zužitkovaný to se musí na plné čáře nechat, vlastně vize "dvou světů" je velmi trefná a hluboko promlouvá k těm nejmenším divákům. Sem celkem překvapen jak mi to všechno pěkně naservírovali a tak proč né ty 4* dám. -7/10- ()

Rathalos

Nahodou,je to podareny animak,ma zaujimavy pribeh,je vtipny,su tam mile sympaticke postavicky a urcite ma to nenudilo...:-) ()

helloween93

Pořádně slabý animák pro nejmenší, příběh o slonovi a smítku s Kdosicemi. Naštěstí viděno v originále, ale že by to byl extra plus, to se říct necá, protože na to, jaký se tu sešel cast, tak bez vtipu a i Carrey jako Horton nevtipný. 2* ()

baiskon108

Kdyby dali pryč tu klokanici, zvířecí děcka a vůbec celý ten prales a soustředilo by se to jen na interakci Hortona a toho Kdovíka, byl by potenciál ústředního nápadu naplněn namax. Samotný střet makro a mikro světa je totiž dostatečně zajímavý sám o sobě a místo zaměnitelného komediálního animáku jsme tak mohli dostat slušnou filozofickou jízdu o hledání svého místa či role ve světě… Škoda, ale i tak pěkný :). ()

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella