True

• Německo True
Krátkometrážní / Romantický
Německo / Francie, 2004, 10 min

Epizoda z filmu Paris je t'aime o vztahu dívky a slepého kluka. (Elrond88)

Krissty

Jeden z nejkrásnějších příběhů z Paříži, miluji Tě.. Je to romantické, smutné, radostné a konec je nádherný! Hudba krásná, střih naprosto dokonalý, o hereckém obsazení ani nemluvě :) Tomuto snímku se podle mě nedá nic vytknout :) ()

ivishka

Zajímavé pojetí, které by se dalo užívat snad u všech filmů a člověk by tak nemusel na takové chvíle čekat třeba hodinu, ale měl by je hned v sedmi nebo deseti minutách za sebou. Bohužel mám obrovskou averzi k Natalii Portman - a zastávám názor, že neumí hrát. Jako takový oddychový mini klip zajímavé. Ale nic z čeho bych si sedla tzv. "na p*del". ()

GodComplex

Dokonaly dukaz o tom, ze hudba dela film. Kde by tohle bylo bez hudby? Uplne totalne v prdeli. Takhle je to ale pusobivy umelecky kousek. 7/10 ()

ABLABLABLA

"Čas plynul. Čas utíkal." Vcelku hezké a utvrdilo mě to v tom, že se musím konečně podívat na celý projekt Paříže. Natalie Portman můžu, je skvělá a tady jakbysmet. Všechno to tak hezky odsýpalo, že mě tady nevadily opakující se repliky, protože k tomu to prostě patřilo /ačkoliv jindy mě to vytáčí na nejvyšší míru/. No a ten konec... co si budeme vykládat.. docela jsem to i čekala. ()

kajas

Nejlepší část filmu "Paříži, miluji Tě", to bezpochyby. Skvěle sestříhané, dávající smysl (to o zbylých povídkách z filmu říci nemohu). ()

easaque

4* povídkový film "Paříži, miluji Tě" jsem kdysi viděl, ale paměť mi už tak daleko nesahá, tak si dovolím ještě ohodnotit tento Tykwerův kraťas, který se v něm objevil. Jeho snímky většinou chválím a tento nebude vyjímkou, protože do pár minut dokázal vecpat intenzivní emoční prožitek jedné netypické milenecké dvojice. Samostatně si ho můžete prohlédnout tady, i když české titulky moc nesedí ;( [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

vykur!

And you were accepted, of course. You moved from Boston to Paris into a little apartment on the rue du Faubourg-Saint-Denis. I shoed you our neighborhood, my bars, my school. I introduced you to my friends, my parents. I listened to your texts, your singing, your hopes, your desires, your music. You listened to mine. My Italian, my German, a bit of Russian. I gave you a walkman. You gave me a pillow. And one day, you kissed me. Time went by, time flew and everything seemed so easy, so simple, so free, so new, so unique. We went to the movies, we went dancing, we went shopping, we laughed, you cried, we swam, we smoked, we shaved, sometimes for no reason, or for a reason. Yes, sometimes for a reason. I brought you to the academy, I studied for my exams, I listened to your singing, to your hopes, your desires, your music. You listened to mine. We were close, so close, ever so close. We went to the movies, we swam, we laughed. You screamed, sometimes for a reason and sometimes without. Time went by, time flew. I brought you to the academy, I studied for my exams. You listened to my Italian, German, Russian, French. I studied for my exams. You screamed, sometimes for a reason. Time went by for no reason. You screamed for no reason. I studied for my exams, my exams, my exams. Time went by, you screamed, you screamed, you screamed. I went to the movies. ()

Cheeter

Přišlo mi to celé spíš o pocitech. Celé je to o opakující sekvenci, které se vždy trochu promění. Mě osobně je to jako celek nějak nenadchlo. Nicméně to, co vidíme, je odpracováno dobře. ()

Davosh

Právě díky tomuto kraťasu sem musel zvýšit hodnocení u Paris je taime.Prostě takhle vypadá skvělý nápad, natočen skvělým režisérem a se skvělými herci.Téměř dokonalost. ()

MJMilan

Smutné.... krásné, ve stejném pořadí jak to říkám. Asi každý si to někdy zažil a přál by si, aby ten hlas byl jen role z filmu, jakýsi nácvik, ...ale bohužel .... ()

tomeek

Moc dobré, ale ten český dabing "polo-anglicky" je strašný :( lepší vidět originál. Natálka je boží. Pořád :) ()

Idego

Nedovedu si představit krásnější způsob, jak zobrazit vztah dvou lidí - od seznámení se až k prvním hádkám. Pár opakujících se zrychlených záběrů, jednoduchá hudba, několik prostých frází... Je toho tak málo a zároveň strašně moc. Tak moc, že je to slovy nepopsatelné. 7 minut mi dalo víc než kdejaký celovečerní film. Jednoznačně nejzářivější hvězda celého Paris, je t'aime. ()