Mafstory

Slovensko, (2006–2012), 122 h 2 min (Minutáž: 21–51 min)

Peter Batthyány, Peter Sklár, Ivan Macho, Martin Vanek, Gabriela Dzuríková, Igor Adamec, Roman Fratrič, Ján Lehotský, Martin Malachovský, Karol Čálik (více)

Série(11) / Epizody(183)

Príbehy Mafstory ponúkajú divákom obrázky zo života slovenskej mafie plné smiešnych situácií a drsných bonmotov, ktoré nikoho nešetria. Humor v Mafstory je niekedy veľmi tvrdý, svoje miesto by pred desiatou hodinou hľadal iba ťažko. Základná zostava hercov (Peter Batthyány, Roman Fratrič, Igor Adamec, Martin Vanek a Ivan Macho) bude hrať všetky úlohy – mužské aj ženské postavy. Časom sa však určite objavia aj hosťujúce celebrity a herci. (TV JOJ)

tron

"Ta Milan ta to čo robíš, to čo je s tebou?! To čo ti to mám po anglicky povedať, šak ja po anglicky neviem, chlapec!“ Peter Sklár je podľa mňa už nejaký čas najvýraznejším respektíve najsamostatnejším respektíve najtalentovanejším komikom z exbandy kedysi známej ako S.O.S. Napriek (práve) preto, že na to nevyzerá. Práve tajomstvo, ktorým je jeho osobnosť zahalená, mu však dáva náskok pred "obyčajnými komediantami" a vďaka nej má svojim fanúšikom stále čo ponúknuť a čím ich prekvapiť. Keďže navyše dostal takých výrazných spoluhráčov, ako sú niekdajší frajeri z markizáckeho "Kakaa" (páni Igor Adamec a Martin Vanek, o Banánovi a Prcovi nehovoriac), je výsledná jojkárska šou patrične excentrická, sama sebou a všetci v nej naplno využili neskoré večerné vysielanie (čo sa prejaví predovšetkým na sprostom dialógu). ()

Don Maty

Nenormálne skvelý seriál a hlavne slovenský seriál. "Počúvaj ma Milánko, chceš skapať hneď alebo až zachvíľu...". Charaktery postáv su spravené skvelo a humorne. Sprostý Banán, premúdry nerd Milánko, ožran Béla, vygumovaná Pipina a skvelá dôchodkyňa v pravom slova zmysle Teta Márgit. Prco je tam niekedy trošku navyše ale nevadí, zmierim sa. Mám túto zostavu veľmi rád a neuveriteľne sa nasmejem keď to pozerám :)...4* ()

Cement73

Skutočná špička medzi slovenskými komediálnymi seriálmi. Či už šéfino Ali, jeho nasprostastá ale prsatá žena Pipina, agresor Banán, knihomol a rastlinomil Krtek, tetka Márgit, vymletý Prco alebo večne ožralý doktor Béla sú postavičky ktoré majú vždy čo povedať... no snáď okrem Prco ktorý je tak vymletý :))) že radšej ani nehovorí (za neho hovorí baseballová pálka :))) Jednoduchá zábava plná prekvapivo často nových nápadov. ()

borec999

Spolu so Susedmi a Profesionálmi to najlepšie čo na Slovensku vzniklo v žánri komediálny seriál/sitkom, pri čom zo spomínaného tria mi dokonca Mafstory príde ako najviac vtipné a trefné. Humor je drsný, útočný, nekompromisný,veľmi často obohatený o ľúbozvučné slovenské vulgarizmy(ktoré prirodzene patria do mafiánskeho prostredia a vlastne aj nášho bežného jazyka) a nedáva si servítku pred ústa. Postavy sú skvele napísané (Alinko Krasňanský s nezabudnuteľným rečovým prejavom, plachý účtovník Krtek, večne ožratý lekár Béla či jednoduchší Banán...),výborne zahrané (chválim všetkých do jedného) a zápletky dostatočne zaujímavé. Prvé série s Fratričom síce ešte boli nemastné neslané, no po príchode Sklára sa seriál dvihol a s výnimkou poslednej série vlastne každá stála zato. Ja osobne nemám čo Mafstory vytknúť a ako jednoduchá oddychovka na mňa spoľahlivo funguje aj po rokoch. 100% PS: Batthyányho 30 sekundovka  s využitím azda všetkých nadávok ktoré slovenský jazyk pozná je najlepšia reklama na sitkom aká bola kedy u nás natočená. Ever.  https://www.youtube.com/watch?v=HUH_Z1Lwcoo ()

Kreuston

Prve serie som velmi nezral, Roman Fratric mi bol dost proti srsti a nepripadal mi vtipny, ale s prichodom Petra Sklara na jeho miesto sa tento serial vysvihol medzi moje oblubene sposoby kratenia volneho casu a zlepsovanie nalady. A ked si to porovnate s roznymi panelakmi, ordinaciami a inym dnom zumpy, co sa tlaci do primetime, tak je to hotovy poklad. ()

• Na silvestra 2009 došlo k prepojení častí seriálov "Mafstory" a "Profesionáli". (darkjoker)
  • Námet dielu Feďovo dedičstvo vychádza z filmu Podivné dedičstvo (1972). Okrem samotnej témy deja na film odkazujú tiež niektoré repliky hercov, ktoré sú takmer totožné s hláškami zo spomínaného filmu. Sú to vety ako: "Banán, keby si ty držal hubu, možno sa dozvíme, kto to je." / "Tu sú veci, ktoré mal tvoj otec oblečené, keď sme spolu boli poslednýkrát na akcii." Podobný prípad inšpirácie dejom iného filmu sa odohral tiež v dieli Klub bitkárov. (Hudino)
  • Novoročný príhovor tety Márgit (Peter Batthyany) 1.1.2008 sledovalo viac divákov než novoročný príhovor prezidenta Slovenskej republiky. (darkjoker)