Slídil

• USA Sleuth
Mysteriózní / Thriller / Drama
USA, 2007, 86 min

Slídil je remakem stejnojmenného filmu z roku 1972, který byl ověnčen čtyřmi nominacemi na Oscara a v němž si též zahrál sám Michael Caine. Tentokrát se ve filmu vrací v roli opačné, v roli milionářského autora detektivních románů, který si měří schopnosti s nezaměstnaným hercem (Jude Law) ve smrtelně vážné a vážně zamotané hře s hrozivými důsledky. Film byl v roce 2007 nominován na Zlatého lva na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. A na stejném festivalu též obdržel cenu The Queer Lion, která je udělována filmům reprezentujícím aspekty homosexualního života. (oficiální text distributora)

luxuska

trochu moc divadelní, což by nevadilo, pokud by to utáhly herecké výkony a tady nastává problém. zatímco cainovi věřím každý pohyb obočí, jude law spíš jen vystavuje hezkou tvářičku (což není vysloveně na škodu:)), ale jinak mu nevěřím zhola nic...škoda. ()

MickeyStuma

Psychologická hra dvou mužů v jedné honosné usedlosti plné různých moderních udělátek. Konverzační počin, ale s tak silnými dialogy, že být na místě jednoho z nich, asi bych to neustál. Jedná se o remake, který jsem prozatím neměl možnost shlédnout, a tak nemohu porovnat. Každopádně s jistým ohledem ke klasice můžu usoudit, že je to herecký koncert obou představitelů, kteří ze sebe vytlačili vše. Dějství, spíše hodící se na divadelní prkna, je dramatizováno i k použití na filmové plátno, což nebývá jednoduché, ale zdařilo se. Příběh diváka chytne a už nepustí. Tragický příběh skoro jak od Shakespearea. Festivalové úspěchy budiž toho důkazem. ()

igirazor

Zo začiatku som sa bavil a okúzlil ma herecký výkon Michaela Caine a Jude Law, no ale potom sa to začalo zvrhávať do veľmi nudného kruhu. A koniec vôbec nebol pôsobí - práve naopak týmto si pridali ďalší klinec do rakvi. ()

darkreider

Zo začiatku veľmi zaujímavá verbálna hra dvoch mužov, ktorá sa končí naozaj famózne. Druhé "dejstvo", kedy príde Law ako detektív, ma teda sklamalo Lawovo vystupovanie(tešil som sa až odhodí masku a zase bude hovoriť ako človek). No a posledná pasáž ma poriadne zmiatla. Priznávam, že som polovicu dialógov v poslednej pasáži nepochopil a teda záver mi nič nedal. Za film, kde hrajú dvaja herci, hviezdička naviac. PS: Ten interiér domu je gýč a hnus obalený v Hi-Tech. Mať to doma v baráku, tak by som to musel zapáliť. ()

Ygnor

Náročně neoddiskutovatelně nenáročná neodiskuze. Herecká agravace hlavních (a jediných) protagonistů tahá za všechny konečky ať již ze strany od teatrálního absurdna až po morálně emotivní vývěvy, kdy tyto přesně zapadají do stylu vytříbené viktoriánské vily s vroubovanými střevy ala Startrek-Heute. Mým vrcholem je imho ten ztělesněný konglomerát kříženého Clouseau s Columbem, kdy jsem se opravdu královsky bavil. To přehrávání přece nebylo samoúčelné, že pane režisére, rukotělo vůdče. Jen ta pointa byla trošku odbytá, kdy ke katarzi chybělo více než možná posledních 100 yardů k Marianne. Pro celkové podhodnocení snímku půl bodu přidávám na čtyři kopečky zmrzliny. ()

Kejt

Nechápu nízké hodnocení filmu, bylo to skvělé! Neviděla jsem originál, ale i bez srovnání si troufám říct,že to nemělo chybu. Překvapivé momenty rozhodně nechyběly, Jude Law byl šílený, ale perfektní. Film o dvou hercích,což by snad někomu mohlo připadat divné, velmi příjemně překvapil a rozhodně by si ho nikdo neměl nechat ujít! 90% ()

Ajvngou

Málem jsem upadl do koma.. nuda k uzoufani, pro film debilni dialogy a vůbec nechápu označení "MYSTERIOZNI, THILLER" mozna tak... "drama, nuda, blbost" ()

cinemaboy7

Lehce nadprůměrný psycho thriller s nadprůměrným obsazením. Ještě kdyby měli co hrát. Ti dva z toho vyždímali co se dalo. I po titulcích jsem pořád čekal, že něco konečně příjde, čekal jsem dlouho, ale nepřišlo. Možná i to byl smysl tohoto néé úplně normálního dílka. Možná by filmu slušel název místo "Slídil" "Hra". ()

druhaveta

Největším Pinterovým přípspěvkem oproti originálu je dokonale nesmyslná, neorganická a afektovaná závěrečná buzerantská čtvrthodinka: bravo. ()

Henry Morgan

Pro mě naprosto unikátní drama o dvou postavách, skvěle zahrané, zvláštní a s docela dobrým spádem. První polovina filmu je bez debat skvělá, druhá možná trošku pokulhává, ale na druhou stranu se zde projevuje nesporný talent Jude Law, co by temperamentního herce a úžasného zvrhlíka. Mile mě ten film překvapil, protože jsem takové zpracování nečekal a už vůbec jsem nečekal tak skvělé herecké výkony. Neviděl jsem ten původní, takže těžko soudit, ale tohle bylo OK! ()

E lan

Docela zajímavá podívaná s dobrými hereckými výkony v rámci tohoto komorního dramatu. Na druhou stranu zas tak velká zábava to po hodině sledování není a ten závěr se moc nepovedl. Ale originální, to se nedá upřít... ()

josieaddms

Tohle je jak špatná parodie. Remaky jsou nezdravé. Kenneth Branagh je úžasný režisér, ale v tomhle případě dostal asi kyjem po hlavě. Fraška s homosexuálními narážkami, nesympaticky přeslazeným Judem Lawem (Mrzí mě to, ale jeho fakt nemůžu vystát) a s poněkud podceněným Michaelem Cainem je jako výsměch původnímu Slídilovi. Za začátku se to ještě zdálo být celkem originální, jiné a zajímavé, ale čím více minut přibývalo, tím horší to bylo. Když pak nasadili Cainovi náhrdelník a náušnice, nevěděla jsem, jestli se mi chce brečet nebo smát. Pinter poněkud přestřelil stejně jako všichni zúčastněný. Je to zabití dobrého díla. ()

Brinkley

Kvalit originálu sic mladší Slídil nedosahuje, nicméně úzkoprsou předpojatost jsem hodila za hlavu a ani u této verze se nenudila. Naopak oceňuji moderní přístup k uchopení látky, vizuální provedení i kvalitní herecké výkony obou hlavních představitelů. Přítomnost Michaela Caina byla pro mne, coby fanouška originálu z r. 1972, skoro až studijním materiálem. Takže naopak tleskám Branaghově odvaze, mě rozhodně nezklamal. ()

Rodin

Velmi špatný remake výborného originálu. Michaeli, tohle fakt už nemáš zapotřebí. Jude, ty to ještě nemáš zapotřebí. Kennethe, tos ňák přeťáp, ne? ()

Slidger

Byla to hrozná nuda, spoustu dialogů a vůbec žádná akce. Popravdě ani nevím o co tam vlastně šlo. Unikla mi pointa celého filmu. Tu hvězdu dávám akorát za použitou techniku ve filmu a taky za tu masku. V maskérně si určitě dali práci, aby z Juda udělali jiného člověka, který to potom ze sebe prostě serve a zapije to vodkou. ()