Slídil

• USA Sleuth
Mysteriózní / Thriller / Drama
USA, 2007, 86 min

Slídil je remakem stejnojmenného filmu z roku 1972, který byl ověnčen čtyřmi nominacemi na Oscara a v němž si též zahrál sám Michael Caine. Tentokrát se ve filmu vrací v roli opačné, v roli milionářského autora detektivních románů, který si měří schopnosti s nezaměstnaným hercem (Jude Law) ve smrtelně vážné a vážně zamotané hře s hrozivými důsledky. Film byl v roce 2007 nominován na Zlatého lva na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. A na stejném festivalu též obdržel cenu The Queer Lion, která je udělována filmům reprezentujícím aspekty homosexualního života. (oficiální text distributora)

sidthekid

Ne zrovna povedený remake stejnojmeného filmu z konce 70.let. M.Caine opět předvádí velmi kvalitní výkon. J.Law je neuvěřitelně nevýrazný. Celý film působí studeným a odtažitým dojmem. ()

tata22

Je to divadelní hra, proč z toho tedy dělat film ? Nechápu, film pro dva herce ? Hodinu jsem se bavil, vynikající herecké výkony, zbytek už jen nastavovaná kaše. Děkuji, v divadle rád, v kině nesmysl. ()

Saprofag

No nevím. Mě to přišlo docela dobré! A asi jsem jeden z mála, co jim to docela žral. Oni přehrávali, ale beru to tak, že hráli, že hrají. Navíc se mi líbil dům :D, hudba a momenty, kdy paradoxně nemluvili, obzvlášť Michael, se mi líbili dost. Trojka jak ze Švédska. No možná radši z Ruska :D. ()

Ivos

Neustále otáčení premisi příběhu mě tak bavilo. Two man show. Caine a Low super! Nadech homosexuality celkové laděné je vážně cítit,snímek byl i oceněn na festivalu zvláštní cenou. Bavila mě neustálá výměna rolí a zmatek který jsem že všeho měl. Partie pro dva. Chvíli vede on pak on a pak zase on...4 hvězdy. ()

raru

Divadelné,výborne zahrané,ale v podstate blbosť.Jedna* za fakt skvelých oboch(a vlastne jediných) hlavných postáv. ()

skok01

První polovina filmu je výborná, skvělá, mysteriózní, překvapivá, originální, brilantní a naprosto v ní exceluje výkon hlavní mužské role (M. Caine). První polovina skutečně stojí za to, stojí za vidění. Děj vás stále pozitivně překvapuje a nenudí. Druhá polovina je dost slabá, až bych řekl, že je to naprostý opak té první poloviny filmu. Druhá polovina filmu je naprosto hrozná, bezduchá, prvoplánová, lehce předvidatelná, bez akce či důvtipu, naprosto bez šarmu. Bohužel, celkově hodnotím spíše negativně. Film mě v konečném důsledku zklamal. ()

ssarka

po srovnání obou verzí musím přiznat, že tato nová nepatří do modrých čísel...herecké výkony stejně kvalitní jako ve starší verzi, Jude Law je výborný herec a ano, psychopati mu jdou skvěle a Michael Caine na tom bylo vidět,jak si druhou stranu mince užívá..:D jediné co bylo ve staré verzi mě bližší, byla lokace do starého anglického sídla...tento film je rozhodně kvalitnější,než je zde uváděný divácký názor a nenechte se odradit od shlédnutí ()

JARDAHONDA

Za bohatým a slavným spisovatelem detektivních románů Andrewem Wykem přijede Milo Tindle (Jude Law) nemajetný milenec jeho mnohem mladší ženy,aby ho přiměl k rozvodu.Jenže sebevědomý a arogantní starý muž s ním sehraje ošklivou partiia poníží ho.Kruté hrátky přenesené do chladného interiéru ponižují nepřítele a mají být náplastí na uraženou ješitnost a ublížené ego..Nenapadne ho však,že by mu mladší protivník mohl oplatit stejnou mincí..zvrácená hra na kočku a myš se v našich divadlech uváděla pod názvem Hra se smrtí.. ()

Blue.Cat

Brilantní herecké představení ústřední dvojice. Neviděla jsem původní snímek ze 70. let, tak nemám žádné srovnání, ale za sebe mohu říci, že modení interiér byl příliš chladný a sterilní... moc betonových ploch. Na Slídila bych zašla ráda i do divadla. ()

cing-ti

viděl jsem jak legendární původní zpracování s Laurencem Olivierem z roku: 1972 kde si můj oblíbenec M. Caine zahrál Milo Tindela, musím uznat, že to byl pro mě nezapomenutelný filmový zážitek. O to větší jsem pak měl strach se podívat na nové zpracování Slídila s M Cainem a J Lawem, jak se později ukázalo strach nebyl vůbec na místě, Mr Caine si roli trhlého spisovatele náležitě užívá a je radost mistra sledovat při práci..... Nutno podotknout, že tak skvělou filmovou hudbu jsem hodně dlouho neslyšel. Je mi jen líto, že na CSFD má tak nízké hodnocení, čím to bude? ()

Filooos

Michael Caine, Jude Law - oba mistři svého řemesla, ale tahle hra prostě nevyšla. Příliš utrápený souboj kdo koho dostane, příliš odhadnutelné vyústění zápletky. Moc mne to nebavilo. Tenhle remake se moc nepovedl....holt někdy je lepší zůstat u jediné verze ()

stuj

Jo, verze z roku 1972 byla opravdu lepší. Tady to bylo míň hravé a změněný konec v porovnání s předchozí verzí byl chabý. Jude Law ze začátku působil jako hlupák a že by pak vymyslel takovýhle plán je docela neuvěřitelné. A Michael Caine se nechal mnohem rychleji vystrašit než L. Olivier v původní verzi. Nebyl tolik nad věcí. Celkově tu postavy působily méně chytře. Škoda. P.S.: Jud Law byl namaskován též chabě. Slabé tři. ()

andy60

Jako divadlo ano, jako celovečerní film těžko stravitelné. Dva herci a jeden pokoj - to se prostě brzy okouká. ()

mikroslar

Výborná situační studie, oproštěná od zbytečností. Excelentní herectví by obstálo i na divadelní scéně- hra pozůstává vlastně jen z jednoho dialogu o několika částech, přesto v ní dovedou herci (a oba) držet rytmus a Branagh to dovede při střihu beze zbytku zužitkovat. Úchvatné podtržení frázování  děje skrze výbornou minimalistickou hudbu Patricka Doylea. Přesná míra stylizace jak v tom herectví, tak i ve volbě filmových prostředků a v dekoracích.  Za důležité považuji, že se Branagh nesnažil o napodobení či rozvinutí původní předlohy- je to jako nová inscenace. staré hry (a to přesto, že Caine už jednou v této hře hrál). Jsem plně spokojen. ()