Prokletí domu slunečnic

• USA The Messengers (více)

Rodina Solomonových se přestěhuje na zchátralou slunečnicovou farmu. Jak farma začíná po letech chátrání ožívat, rodina zaznamenává nepříjemné a alarmující změny v chování svého otce. (oficiální text distributora)

Tereza666

Film by byl skvělý, napínavý, s dobrým dějem. Nebýt té hrozné Kristen Stewart. Dávám 4* jen co se týče scénáře a triků a lekaček. ()

sheldonka.

Kamarádka mi říkala, že při některých scénách měla opravdu strach. Vůbec jsem jí nevěřila, ale já jsem ho měla taky. Ano, příběh mohl být o hodně lepší, ale u hororů toho podle mě moc vymyslet nejde. Kristen Stewart se mi ve filmu líbila a znovu potvrdila, že je dost dobrá herečka. Bohužel to je ten typ filmu, na který se časem rychle zapomene. ()

liuk

Na The Messengers se strašně jednoduše, ovšem oprávněně, kydá hnůj, a v podstatě je mi to docela líto, protože jistá napínavost jim rozhodně nechybí. Jenže forma napínavosti je celou dobu stejná, nehne se ani o píď, a snad jsem nikdy ještě u filmu nezažil pocit, kdy mě pocit vlastního napětí napětí nudí. A proč? Skoro celý film na postavy bafají bubáci, co se škubou jak Sadako, jednotlivým členům rodiny se dějí divné věci, ono je jim to ale v podstatě úplně jedno, mezi sebou si to neřeknou. Režisérům a scénaristovi je to taky fuk, jen občas vybafnou, ale ty jejich bafy příběh, ani záhadu, nikam neposouvají. Ovšem nejhorší ze všeho je vnitřní tajemství hlavní (té žijící) rodinky, které je odhalováno tak strašně utahaně a blbě, že jsem měl už po dvaceti minutách dojem jako když koukám na několikátý díl natahovaného seriálu. A klady? Ten nudivý pocit napínavosti možná někomu vadit nebude, přestárlá lolita Kristen Stewart je fajn a i když fantaskní haunted-house horory moc nemusím, tak The Messengers působí aspoň ze začátku kapku jinačím dojmem. A potěšila role "Muže z cigaretou" z Akt X, jen škoda, že jeho filmová postava se zde asi dokáže teleportovat. ()

Ichabod

Proti napriklad Hopkinsove The Reaping je to paradni horurek, ovsem hlavni problem The Messengers je ze se zacne neco dit az po temer 40ti minutach a to je opravdu dost dlouha doba i na zvazeni odchodu z kina. Takto nemohu dat tri hvezdicky ale jen velmi poctive dve. Film ma sice jeden pomerne neprirozeny zvrat ale samotne lekaci sceny jsou na velmi solidni urovni a Kristen Stewart je velmi dobra spolecnost pokud se chcete nechat filmem protahnout a nelamat si hlavu s logikou. Je neuveritelne prirozena a takova ... normalni, sympaticka a hlavne je to dobra obmena po vsech moznych modelkach ktere se nechavaji porcovat. Priznivci Kristen Stewart si mohou pridat klidne jednu hvezdicku, ja ji tam pomyslne mam. ()

Spock

Z počátku solidní horor, který se ve svojí druhé polovině mění v trapnou záležitost. Těžko říct, jestli došel tvůrcům dech, ale tohle snad nemohli myslet vážně. Vždycky jsme si myslel, že když někoho bodne člověk vší silou vidlemi, tak ho to poznamená více než jen povrchově, ale to je asi to nejmenší, co mě štvalo. Hlavně ta závěrečná idylka na konci filmu, kdy se vše v dobré obrátilo. No jo asi jsme divný, že jim to nekvituji. ()

strelenaL

Docela průměrný film z prvky hororu. Nezapomenutelná Kirsten dodává filmu náboj a věrohodnost...Ale nic víc si od film neslibujte. Vše je dost předvídatelné... ()

Scar

Ja vám neviem, ale u mňa to fungovalo. Žiadny prevratný príbeh, už 100x videný v každom japonskom horore, napriek tomu uvarený inak, nepresolený, z vonka mierne osmahnutý, ale z vnútra krvavý. Začal som to pozerať kvôli Kristen napriek ostatným premúdrelým komentom a neľutujem, hoci som skôr udivený z hereckého talentu toho "nemluvňaťa". ()

manonfire

Pang brothers jsou akorát tak pěkný kokůtci a ne režiséři. Přesně jak je zde už napsáno, je to neskutečná vykrádárna... Dům s děsivou událostí, bubácký sklep, vnímavé batole, nedůvěra rodičů v bizarní vyprávění o bubácích, Hitchcockovi ptáci, krev jako spouštěč schizoidního alter ega, klaďas co evidentně klaďas není, ....fůůůůůůj. Atmosféra je v první polovině lepší než v druhé, ta je poznamenána špatným výkonem Johna Corbeta, kterej opravdu stačí tak na romatickou sračku jako je Sex ve městě, ale složitější kreace jako nasranej vidlák s vidlema vidlitelně nezvládá. Těch pár procent je za solidní výkon ženského osazenstva. Hlavní hrdinka, Penelopka a sympaťanda ve zdi patřily k tomu lepšímu.30% ()

LondonGirl

Keby som nevedela, že v tomto filme hrá Kristen, ani sa neobťažujem pozrieť si ho....ale keďže v ňom hrá, nedalo mi to. Film nestojí za veľa, ale herecký výkon Kristen stojí za tie 2 hviezdičky. ()

jefff

Až překvapivě napínavý horor, který uchvátí vizuální stránkou a sympatickými herci. Už dlouho mě horor tak příjemně nepotěšil. Opravdu jsem si ho užil. Doporučuji! ()

Soweek

Nemá cenu se o tom nějak sáhodlouze rozepisovat, kolegové tady přesně napsali, že tento počin není nic jiného než poslepované, špatně provedené věci z jiných thrillerů, navíc zápletka je provařenejší než brambory po hodině na plotně. Pokud máte zájem o povedený duchařský horor, odkazuji vás na Pulse, s tímto reklamou vytaženým rádoby filmem se doopravdy nezatěžujte. ()

Smileface

Děj je hodně jednoduchý, nelogický a okopírovaný ze všeho možného. Proklamování významu dítěte, jenž vidí nedpřirozeno, bylo nakonec reklamním trikem. Pro průběh filmu to totiž není důležité. Technické zpracování je výtečné, což je to jediné, v čem se Messengers liší od většiny tuctových horrorů. Neleznete zde také pár napínavých scén, včetně té závěrečné. Suma sumárum 60% ()

DeLaMorte

Totílní vykrádačka toho co už tady všechno několikrát bylo.Chvilkama zkouknutelný,ale přeci jen si poté říkám,že vlastně vím co bude dá...a taky,že jo...škoda... ()

sedm.1

Duchařina,která mě nudila,nepostrašila a koneckonců vůbec ničím mi nedokázala,že bych jí měl hodnotit nějak kladně.Bohužel mi je líto,že právě o tvůrcích,kteří natočilo výborné Oko(asijský originál),musím konstatovat,že to je jejich chyba.Celý film je totiž natočený nezáživně,přes jednoduchost příběhu krkolomně,nedokázali ve mě vyvolat naprosto žádný pocit,natož třeba něco jako napětí,o atmosféře ani nemluvě.Samotná pointa jen pak podtrhuje mizernou kvalitu celého snímku.Ani by mi tak nevadila absolutní absence originality,ale dát dohromady alespoň nějaký příběh by mělo být pro filmaře povinností,Prokletí domu slunečnic mi přijde jen jako na sebe našroubovaný materiál z několika jiných špatných béček. ()

Cejny

Tentokrát budu asi víc kritický, než obvykle. Námět je sice docela zajímavý, ale jeho provedení a pointa už o tolik ne. Hlavně to provedení bylo nic moc, stejně jako výkony herců, z nichž byl nejelpší ten malej prcek. Některé scény měly dobrou, hororovou atmosféru, ale na víc, než průměr to bohužel nemá. Slabé 3 hvězdičky. 45 % ()