17 ročná stredoškoláčka Lisa (Anna Paquin) sa stane svedkom autobusovej nehody. A je presvedčená, že nehodu, pri ktorej vyprchal jeden ľudský život, nepriaznivo ovplyvnila. Pokúša sa veci napraviť a pokračovať v predošlom rytme života, lenže naráža na odpor a neúspech. Začína psychicky týrať svoje okolie, ubližovať ostatným, ale hlavne ubližovať sama sebe. Za drámou, v ktorej ružové ideály mladosti konfrontuje a deformuje dospelácka realita, je podpísaný rozbiehajúci sa tvorca Kenneth Lonergan. Spájať by ste si ho mohli s pozoruhodným celovečerným debutom NA MŇA SA MÔŽEŠ SPOĽAHNÚŤ (2000). Táto dráma mu zaručila dve oscarové nominácie plus vyhrala desiatky ďalších cien. (murakamigirl)

Mona_Lisa

Napriek svojim stopäťdesiatim minútam a žánru dráma (bez štipky akcie), Margaret nenudí. Všetky scény sú pomalé, doslova vláčne, no scenáristicky veľmi zaujímavé. Lisina reakcia na nehodu, ktorej sa stala súčasťou (alebo ju vlastne sama spôsobila?) sa ťahá celým filmom, strieda rozličné roviny a ovplyvňuje všetky ostatné postavy. Lisa sa snaží so vzniknutým emočným šokom vyrovnať po svojom a je vysoko pravdepodobné, že s ňou nebudete súhlasiť. Ale v podstate je úplne jedno, či jej správanie pochopíte alebo nie - Margaret nie je film, s ktorým by sa mal divák nevyhnutne stotožniť. Obsahuje však väčšinu z toho, čo robí drámu drámou a to je len dobre. Na záver by som vyzdvihla Annu Paquin, ktorá aj v tomto filme potvrdzuje, aké je ťažké ju zaradiť: buď nevie hrať vôbec a navyše je absolútne nesympatická ALEBO je to jeden z najzaujímavejších hereckých talentov vo svojej vekovej kategórii. Vyberte si sami. ()

dexfirst odpad!

SPOILER!!!Anna Paquin zahrala hlavnú postavu(Lisa Cohen) dokonale. Lisa bola hysterická a nesympatická až tak, že som mal chuť vypnúť ten film. Tak ako ona sa snažila presvedčiť každého o svojej pravde pričom vlastne zapričínila tú nehodu tiež. Nedokázal som sa stotožniť z jej postavou až na toľko,že to ovplyvnilo moje hodnotenie na minimum. Môj subjektívny názor. ()

saillor

Začalo to dobře, ale postupem času mi začala značná část postav lézt na nervy v čele s hlavní hrdinkou, jejíž přepjaté emoce snášet téměř tři hodiny na mě bylo moc. Každá scéna vygradovala do hádky všech zrovna přítomných postav. Že americké emoce jsou cca evropské umocněny na druhou a pro jistotu ještě vynásobeny deseti je možná fakt platící i mimo film, ale znovu už bych to sledovat nepotřebovala. ()

kolodej1

to tedy ale bylo překvápko!! Nečekal jsem, že to bude tak dobrý. Už první scéna mě naladila, když se objevil můj oblíbenec Matt a i dál to bylo výborný. Je to zvláštní film tím, že ani s jedním z hlavních postav se nedá moc sympatizovat. Hlavní hrdinka ( excelentně zahraná Annou Paquin ) oscilovala mezi naivkou a mrchou. Každopádně byla hodně konfliktní. Moc dobře byly napsané dialogy, např. hádka ve škole nebo u právníka - to bylo přesné. Zážitek a rozhodně doporučuju. 90% ()

FandaF

Hysterická a blbá puberťačka zralá na pár facek, jen to celý film nikomu nedošlo, ani její blbé matce... A o tom je skoro celý film. Film nic moc... ()

Felagund

Jako nebylo to špatný, bylo tam napětí, drama, vtip a nápad i ten Matt Dajmee to zahrál slušně, jen to bylo trochu uvřískaný a setsakramensky dlouhý. ()

luongovaee

hysterický film. moc hlasitý, moc protivný, i když bych nemohla říct, že to byla chyba scénáře nebo herecké sestavy. stopadesát minut žehlení banálního tématu na poli lidství a spravedlivosti - plýtvání časem a slz. ()

daemonicek

4 hvezdy za herecke vykony hlavni hrdinky a jeji matky. Dialogy vsech postav staly tez za to. Ostatni trosku pokulhavalo a sceny se stridaly dost zmatene a nebyly dotazene do konce.. i kdyz kdyby byly, to bych tenhle komentar psal nejdriv az zitra rano.. uz takhle jsem to musel rozpulit na dva vecery a to se u dramatu prece nedela..;) ()

Welsiot

Hrůzostrašná režie, nesmyslný střih jednotlivých scén a spousta hluchých míst. Opravdu nevyužitý potenciál v plné kráse. Kdybych to měl vystihnout jedním slovem: amaterismus. 45% ()

A.ZziK

Pěkný snímek. Dospívání dívky v new yorku s tragickou situací v pozadí, postupný vývoj hlavní postavy je trefný. Filmu trochu ubližuje příliš mnoho nakousnutých témat a vlastně docela zbytečných peripetií a nakonec i standardní americká doslovnost. 75%. ()

stuj

Celkem to šlo. Jen ty hádky dcery s matkou byly divné. Jednou je totiž hysterkou máma, kdežto dcera je rozumná a příště je hysterkou dcerka, zatímco máma mluví logicky. Krapet divné tohle střídání. ()

xhelmutx

uf...no neviem, ci som nemal naladu alebo co...mna ten film doslova rusil a vycerpaval...tri hviezdy za ten nepokoj, ktory to vo mne vyvolalo... ()

orionn

Akože nebol to zlý film. Len tomu niečo chýbalo. Narozdiel od väčšiny ma Anna Paquin nejak neiritovala. Ale koniec som čakal trošku iný. Skončilo to tak nejak o ničom. ()

JerryPilsen

Postupně preciznš vypracovaná nuda s příšerně nepříjemnou hrdinkou.O střihu nemůže být řeč a nějaké ostatní pohnutky zůstavají skryté.Jakož i některé scény.Lisa se patlá ve svém svědomí až do úplného znechucení diváka. ()

Janusa

No... trochu zdlouhava blbost o nactilete slipce, ktera sezrala vsechnu moudrost sveta a snazi se na zaklade traumatu z nehody poucovat vsechny ostatni kolem sebe a delat sceny. Film za moc nestoji. ()

macherano

Film ktorý je úryvok Z bežného života obyčajnej pubertácky čo ju zmenil ale ktorý pokračuje A nemá ani koniec ktorý tak vysumi nič viac nič menej akurát musím vyzdvihnúť výkon hlavnej hviezdy V tomto filme ostatný sa len viezli ako celý film aj keď určite známejší herci celé to stalo A padali Anne paquin ()

peproch

epické psycho rodinné drama, mezi mnoha příběhy je nejdůležitější ten o dospění dcery Lisy, ve vztahu k matce, sexuální iniciaci, morálním dilematu, právní odpovědnosti, osobních sympatiích, lásce k hudbě a divadlu... Adolescenti bývají někdy posedlí až bezohlední potřebou řešit svá soukromá dramata a my dospělí slabí jim být partnery, neb sami jsme plni potíží a zmatků ()

Once Upon a Time in Vary

Once Upon a Time in Vary