Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

StressMode

Perfektní záležitost. Costnerovi tu jeho "nemoc" věřim a tak sem se dokázal do tohohle dílka ponořit. Jen mě trochu řezalo, jak moc Demi Moore znala Brooksovo myšlení a vůbec celá ta její příběhová linie osobního života dostala příliš mnoho prostoru. Světlých, ba přímo zářicích momentů, který mi ještě dlouho uvíznou v paměti, tam bylo tolik, že musím dát maximální hodnocení. ()

SONYAGENT

Jeden z nejlepších filmů, co jsem v tomto roce viděl. Už jsem si myslel, že je s Costnerem, mým oblíbencem, amen.. A on přijde a vymáčkne ze sebe takovouto parádu. Demi Moore v roli movité vyšetřovatelky také neztrácí krok a oba se vlastně zasadili o základní jádro celého snímku, který Vás od začátku do konce solidně baví. Druhá tvář Costnera v podání Williama Hurta je též výbornou myšlenku a jen potvrzuje promyšlenost celého projektu, jenž končí takovýmto FILMEM. 85% ()

TOPmoovie

scenar , pribeh ktory sa nepodoba na nic. napinave, inteligentne. koniec otvoreny, co vas tak akoby nastve ale zaroven citite ze to zapada do vyssej urovne tohto filmu. ()

gizi

Film, u kterého jsem čekal u ostatních úspěch a u mě ne a potvrdilo se to. Film z velké části velká prázdná nuda, snad 20 minut ke konci zajímavěji podaných a jedna kratičká scéna se vymyká průměru. Rozhodně jen na jedno shlédnutí. Celkově 60%, 26.3.12. ()

Mark1983

Je to zajímavý film o sériovém vrahovi,který to měl natolik promyšlené,že by mu v jednu chvíli člověk záviděl a v druhou chvíli by ho odpráskl. ()

Stealler

Thriller ako sa patrí. Už po pár minútach zistíte, že nie je všetko tak ako to vyzerá na prvý pohľad a to vás núti byť v neustálom napätí, čo sa udeje ďalej. Najviac ma dostal záver filmu, keď Brooksa zabila jeho vlastná dcéra. Skoro som sa rozplakal. Nie kvôli emóciám k Brooksovi, alebo jeho dcére, ale nad skutočnosťou jednou jedinou scénou pokaziť celý film. Neveril som vlastným očiam. Keď vyšla skutočnosť najavo, neostávalo mi nič iné ako sa usmiať a pokývať hlavou nad majstrovskou prácou Evansa. ()

bergeron

Uz na zaciatku ked si vyberate v menu jazyk filmu Vam uputa znelka filmu usi, znie drsne,tajomne, ale s laskou. Ked spustite film, ocitnete sa v tajuplnej plejade vraha a jeho ‘’svedomie’’ ktore ho nuti nenechat vsetko nahode. Kevin Costner zahral rolu , v ktorej sme ho este nevideli. Chladnokrvne milujuci vrah, starostlivy rodic, a s perfektnou davkou drsnosti v jeho hlase. Film samozrejme nie je dokonaly, ale Kevin to svojim vykonom uplne zlahka zmetie zo stola. Napatie, Stres, Humor , a drsna instrumentalna hudba robit z toho filmu ticheho zabijaka vasej domacnosti. Film vas udrzi v napati az do konca, ale ocakaval by som Mrs Brooks 2, pretoze presne tak film aj skonci. ()

nickymilka

Njn, je to kvalitní film, ale Dexterovi patří mé srdce už od začátku a navíc - první série vznikla o rok dříve než tento snímek, takže bohužel.... ()

Antonymi

Hodně zajímavý film s netradičním hrdinou, slušnými herci a ohužel trochu mrtvým závěrem - čekala jsem, že to na konci nějak excelentně vygraduje. I tak mrazivé drama a skvělým Kevinem Costnerem. ()

solver

První hodina je perfektní, a člověk se natěší jako při filmu Sedm, ale pak se to celé "psychologicky" rozplácne a byl jsem hodně zklamaný. ()

J. K. Lister

Mr. Brooks mi krapet připomíná Červeného draha od Thomase Harrise, ale je to pro mne jeden z nejlepších thrillerů za posledních deset let, co jsem mohl shlédnout a hlavní postava - no jedna báseň (je to snad jediná Costnerova záporná role, co si pamatuju,kterou zahrál). Ačkoliv je to jedna z rekvizit na Dr. Jekylla a dr. Hyda, tenhle film má opravdu něco do sebe, vrahovu dokonalost a logiku, na druhou stranu milující manžel - dvojí osobnost. A kdo z nás ji nemá alespoň trochu. ()

draxxi

Mam rad Dextra. Earl se mi v charismatu sice vubec nevyrovnal, ale i tak to byla solidni a napinava podivana... 4/2/2021 70% ()

Luboss7

Celkom slušný triller, ku koncu je to už dosť husté /mnoho zvratov/ , ale ako tu už bolo spomenuté, je to pravdepodobne film na ktorý si o týždeň po pozretí ani nevspomeniete. ()

martasek

Pan Brooks a jeho tři alter ega si vedou střídavě dobře. Zatímco Earl je suchopárník vedoucí spořádaný život, jeho "zlé" já (bezpáteřní a chladnokrevny Wiliam hurt) odpracuje veškerou práci za toho třetího, nám všem tak dobře známého Kevina. Ano Costner podává průměrný výkon, ale nutno podotknout, že jsem jeho postavě fandil. Film trpí nevyvážeností scén a až zbytečnou brutalitou (pokud jste si mysleli, že gore ve filmu s Costnerem neuvidíte, pusťte si radši Co je šeptem...). Například přestřelka s epileptickými problesky a střihem je prostě trapná. Film ode mě dostává vysoké hodnocení, jelikož zvraty jsou v poslední desetiminutovce příjemně vyhrocené, nehledě na to, že i předtím film odsýpal víc než dobře. Zvláštní poklonu bych vysekl i hudbě, která ač si bere hodně z tématu Prison Breaku, dodává filmu příslušný drajv a nedokážu si představit jiné hudební téma. To co mě zaráží je majoritní názor na podobnost s Dexterem. Ano, Brooks vraždí v noci. Tato jediná podobnost mě napadla. Dexter má schyzofrenii? Dexter zabíjí nevinné? Brooks si dělá sbírku krevních ampulí? Tak či onak, moc si přeji aby jsme se s pan Brooksem setkali zas někdy příště. Linie s dceruškou je rozehrána velmi dobře a stále sexy Demi Moore by pořád mohla něco nabídnout. "Kde jsem? Jsem na střeše budovy." ()

Drzy_orel

Zajímavě pojatý thriller s povedeným scénářem. Zápletkou to trochu připomína seriál Dexter, mimochodem výbornej. Pokud se vám Mr. Brooks líbil, Dexterem budete nadšeni. ()

tekedozai

Costnerove filmy som nikdy velmi neobluboval ale mr.brooks ma prijemne prekvapil, az na par chyb v scenari a predvidatelnych situacii, ma film drzal v relativnom napati az do konca, aj vdaka roznym odchylkam od deja a necakanym zvratom. Demi Moore nic moc, ale pan Costner si u mna splhol :) 3 a pol * ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)