Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

Joll

Lepší 3 hvězdy, nenudil jsem se ani chvíli, avšak pár much se tam našlo.Zejména posatva Brooksovy dcery mi vůbec nesedla a nežral jsem jí to ani za mák, navíc to tam bylo jaksi násilně naroubované mno nechci nějak spoilerovat, ale v této části film dost skřípal a chtělo by to lepší scénaristickou ruku, ostatní herci odváděli slušný průměr a dokonce mi nevadila ani Demi což je kupodivu a vyčníval jen Hurt, který se zhostil druhého já přímo bravůrně.Každopádně snímek je jeden z těch lepších a rozhodně si myslím, že nezklame, ale bohužel nezanechá hlubší stopu jak by si možná zasloužil, zůstane stále ve stínu Dextera, který je v tomto tématu přeci jen naprostou špičkou. ()

PDcz

3 hvězdičky Na jedno kouknutí dobrý.. [X] minus 1* hvězdička za roli policistky. Nějak mi celá její postava nesedla, ani herecky, ani dějově. K minusu se přidala i přestřelka před závěrem na chodbě kdy záporňák dostane několik zásahů, ale stále běhá.. nehledě na nezranitelnost policistky a množství střel v úzké chodbě.. prostě divný no [X] minus 1* hvězdička za celkem předvídatelný děj. To že udělali malinký zvrat u konce se nepočítá :-) [X] na druhou stranu oceňujeme hezky udělaného "BOBA" a opojení Kevina Costnera z první vraždy.. jsme asi zvrácení, ale poprvé jsme viděli jak si to někdo užívá :-P ()

Trešlson

Srovnání s Dexterem se přímo výbízí, ale Dexter je Dexter. Průměrný film, kde se dá velmi snadno předpovědět, co se stane a to z napínavého filmu dělá pouze natahovanou vatu a dost nelogické mi přišli některé věci, které postava Demi Moore "prostě věděla" (závěsy byly roztažené, ten se mi nezdá, tak ho budu dva dny sledovat,...). Kevin Costner byl jako antihrdina zajímavý, ale byl to prostě zabiják, který zabíjel téměř bezdůvodně (ten Dexter mi leží v hlavě skoro pořád). Kdyby film byl o 20 až 30 minut kratší, možná bych i uvažoval o vyšším hodnocení. Takhle ovšem dostává 50%. ()

FilmWave

Dokonalý duet Costner-Hurt. Bohužel ústřední dvojici stále někdo rozptyluje, ať už to je zcela zbytečný příběh okolo postavy Demi Moore nebo překombinovaná hlavní zápletka. Nevadí, přesto tento film zanechá dojem. ()

vojo

Od Costnera už asi málokto čaká dobrý film, tento síce má dosť nedostatkov, no jeho atmosféra ma dostala tak, že som sa pristihol ako fandím sériovému vráhovi. ()

*Colorado

Kevin Costner byl důvod, proč jsem tenhle film pořád odkládal, nezajímal jsem se o čem je a k jeho zkouknutí mě dohnala momentální nouze, aneb jak asi sami znáte - nic lepšího po ruce nebylo :) Ale! Příjemné překvapení. Děj není zrovna nabitý akcí, ale je to koukatelné a napínavé a hlavně na Costnerovu chladnou postavu se kouká hodně dobře. Výborně mu sekunduje William Hurt. Docela cool antihrdinové :-) Co mě na konci mrzelo, tak to že to sklouzlo od super konce k takovému ohranému konci.. Ale jinak 80% a spokojenost. ()

mala_kea

Tleskám pane Evansi. Něco tak strhujícího jsem vážně dlouho neviděl. tímto snímkem se rozhodně zařadil mezi žebříček ve světové kinematografii. Nečekal jsem, že Kevin to dokáže zahrát tak fantasticky a bez zbytečného klišé. Děj je přímočarý, žádné zbytečně kýčoviny, klišé se objevuje jen minimálně a napětí s dramatem rozhodně nechybí ani na minutu. A za překvapivý konec, kde konečně "padouch" vyhrál a nebyl dopaden hodnotím vysoko, až 90%..opravdu jsem se neuvěřitelně bavil. Jen tak dál Keve ()

Puol

Kevin Costner opäť raz zažiaril, jeho postava Mr.Brooks je skvelo napísaná i zahratá a dialogý so svojím druhým já v podaní Wiliama Hurtu sú riadne vybrúsené. Demi Moore je stále kočka, len jej postava už nie je tak scenaristicky zaujímavá. Veru zopárktát ma i nepríjemne zamrazilo, či už pri odhaľovaní charakteru dcéry K.Costnera alebo toho náhodného svedka. ()

Rockerman

Výborný thriller!!! Kevin Costner ve skvělé formě v napínavém a vcelku originálním filmu. Jeho druhé já ho nutí neustále uspokojovat své vražedné choutky, přestože navenek je bezúhonným a váženým obchodníkem. Bavil jsem se skvěle. 4 a půl *. ()

hororwatch

Bylo to docela zábavné, ale musim uznat, že je to další film, co těží nejvíc ze sympatií k hereckým osobnostem a jejich výkonům. Hrát tam někdo jiný nevim nevim. Líbí se mi stvárnění Brooksovi rozdvojené osobnosti i Demi Moore v roli drsné policajtky. Ale ty vraždy samotné postrádají šmrnc. ()

Wargoo

Kevin Costner v tejto rovine mi neskutočne sedel. On je taký schyzofrenik: na jednej strane veľmi zraniteľne a sympaticky pôsobiaci typ muža, ktorý miluje svoju prácu a rodinu, a urobil by čokolvek, len aby všetci ostali spokojní. Na druhej strane, so svojím mrazivým "kamarátom" Williamom Hurtom tvorí dvojicu psychopatických vrahov, ktorí sú závislí na chladnokrvných popravách. Slušná atmosféra, Demi Moore ako detektívka výborná a sexy, no a spomínané duo Costner/Hurt vynikajúce... Šikovný záver, ktorý som nečakal a na konci jedna nočná mora. Super napätie, za Costnera v netradičnej role hviezda naviac... 4**** , 78,011% ()

mourinho

Možná nejlepší Costnerova role, role, z které mrazí a která své postavě přesto dokáže získat určité sympatie. Nenutí jí fandit, ale tím, že divák má možnost pozorovat události z "opačné" strany, rozhodně upoutá pozornost. Podmínkou v takto laděné, řekl bych až psychologické kriminálce je pochopitelně bezchybný výkon hlavního protagonisty. Tu Costner splnil do puntíku, nicméně za zmínku stojí i cynický William Hurt a slušivě vyretušovaná Demi Moore, coby vyšetřující policistka. Vhodná, napětí a atmosféru umocňující hudba je pak už jen třešinkou na dortu a dalším velkým superlativem. Toto se prostě povedlo. ()

BeranSon

Jestli si libuji v nějakém stylu, či ražení filmu, tak je to přesně typ Mr. Brooks . Je to excelentní thriller, s velice zajímavou hlavní postavou, několika rozmanitými charaktery, které se pestrobarevně smíchávají, temnější atmosféru a celkově zajímavou tématikou. Vraždění berou jako slast jen úchyláci, ale tady je to všechno naservírované tak, aby to divákovi přišlo jako vzrůšo a aby tuto "závislost" nemohl nikomu vyčítat. Kevin Costner hodně slušně uhrává svou roli, jde z něj strach, napětí. Všichni herci mu dobře sekundují. Několik překvapivých zvratů prostě bodne. Jako třeba obálka s fotkami, které mě doslova zarazila a mé očekávání velice rychle stouplo. Takže jsem nad míru s tímto filmem spokojený a nevidím důvod, proč nejít až na nejvyšší hodnocení. - 9/10 - ()

Lyžař

Napad dobrej, bohuzel mi prijde, ze scenar a zpracovani mohly byt lepsi. Herci jsou dobri, sve “the best” ale nepredvadeji. Demi Moore mam rad a prave kvuli ni jsem na tenhle film narazil. Tady mi ale prijde z hlavni trojice hercu nejslabsi. No, kdyby tohle bylo natoceno v devadesatkach, tak ok. Bohuzel ale film podle me neodpovida roku natoceni… ()

Karasman

Costnerovi role pohodoveho zabijaka pekne sedla. Celkove je herecke obsazeni skvele a film jsem slupnul jako malinu. Jen vic takovych. Jinak komu se to libilo a nezna serial Dexter, doporucuju. ()

Pingu

Vynikající thriller s vynikajícími Demi Moore a Kevinem Costnerem. Oceňuju hlavně neotřelý scénář celého filmu. Bravo !!! ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)