Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

Janek

Costner je "zpátky" v naprosto průměrném thrilleru, kde mu sekundují naprosto ploché až směšné postavy (dcera, žena), a který bohužel postrádá základ - a to hlavně chytřejší zápletku. Děj je vykonstruovaný a zvraty sterilní. Kdyby se Mr. Brooks roztáhl na seriál, mohl z toho být třebaz dobrý sekundant Dextera - bohužel takhle nevidím důvod, proč bych toto břitké nahlédnutí do "monstra" někomu doporučoval. 40% ()

SOLOM.

Určitě jde o celkem zajímavý thriller především, co se role Kevina Costnera týče, ale scénář tu trochu drhl a to hlavně co se věrohodnosti týče. Úspěšný obchodník a především pěkně mazaný vrah – to všechno bylo ještě relativně v pořádku – dokonce jsem přežvýkal i jeho našeptávající druhé JÁ, ale propracovanost zbytku postav – to bylo lehce „košér“ – především pak ta jeho dcerka. Chtělo jí párkrát natáhnout a hned by se ten usmrkanec choval jinak. Jako psychopatické geny se nezapřou, ale tahle se mnou mluvit a chovat se moje dcera, tak jí řežu jak řešeto a to nemluvím o tom vraždění. Hold co naplat. To samé se dá říci i o vedlejší větvi příběhu, v níž figurovala Demi Moore a její osobní problémy. Pominu její bankovní konto, ale její postava mě dokonale iritovala téměř po celou dobu. Potenciál, který scénář měl, bohužel Evans vyždímal jen napůl. Samozřejmě se tu našlo několik velice zajímavých situací, ale na délku stopáže jich bylo dost málo.50-max 60% ()

MáŠa

Na tenhle film jsem se celkem těšil, i když jsem věděl, že v něm hraje hlavní roli Kevin Constner, který není zrovna úplně in. Vše měl na svědomí ten název - Mr. Brooks. Nějak na mě prostě podvědomě zapůsobil. Úplně obyčejné příjmení, a přesto z něho jde celkem respekt. A i z filmu šel ve výsledku celkem respekt, i když kritika ho zrovna do nebes nevynesla. Příběh je zajímavý, má celkem spád, podobné snímky sice asi existovat budou, ale člověk s nimi nemívá zas tak často čest, a ještě něco bych mohl jmenovat. Z mého pohledu prostě tenhle film někde z pomezí krimi a bůh ví čeho za shlédnutí stojí. Ten konec alá sen si ale autoři odpustit mohli - to bylo dost laciný. ()

mm13

Obávam sa, že jediným kladom tohto snímku je jeho nepredvídateľnosť, ktorú si udržuje až do samotného, možno ale predsa len už trošku nadsadeného finále. Čo síce nie je málo, ale mať to tak disciplinovanejšieho scenáristu, premýšľavejšieho režiséra a výraznejšieho hlavného predstaviteľa (Hurt valcuje Costnera na celej čiare), výsledok by bol neporovnateľne pamätnejší. A Demi Moore? ...vyzerala nad očakávania dobre a teda neprekážala. ()

JASON_X

Krajně pohledný psychologizující krimithriller s krajně záživným, zajímavým a nevšedním scénářem. A s dobrou kamerou. A s hezkou výpravou. A se skvělými herci - schizofrenické duo Costner - Hurt je výborné a dokonce i ta xkrát plastikovaná nestvůra Demi Moore se mi tu líbila (herecky). A na závěr mě dostal jeden starý a otřepaný, ale mimořádně povedený režisérský žertík. Nemám filmu co vytknout, chytil mě a nepustil, a nevím tedy, proč mu nedat plný počet. ()

Morholt

Celkem netradiční thriller o vyšinutém sériovém zabijákovi, který vám ovšem i přes zrůdnost svého chování bude sympatický. Kevin Costner byl v téhle roli perfektní a ač nejsem zrovna jeho velkým fanouškem, tak tady bych si na jeho místě nedokázal představit někoho jiného. William Hurt pak jako Brooksovo druhé já odvedl také slušnou práci a Demi má pořád šmrnc, ačkoliv herecky ro žádná sláva neni. Ale i tak 80% ()

Genero

Tančí s vlky si projde Kainovou výchovou a posedí na pár sezeních Anonymních yntelektuálů a je z něj hned psychopat jak vystřižený ze žurnálu EfBíÁj. Sice se většinu času tváří, jako by byl ještě více mrtvý než mrtvoly, které sám zhotovil, tu jiskřičku v oku ale nelze přehlédnout. I když musí být skutečným potěšením být umlácen lopatou takovým milým člověkem, největší hvězdou filmu je bezpochyby jeho vždy dobře naladěný našeptavačský stín, neboť co se mě týče, už nikdy v životě nechci trpět jiným schizofrenním bludem, než panem Hurtem. S ním pak není žádný problém utáhnout na vařené nudli i nesympatickou, hysterickou krávu, jakou je paní Můrová. Kdyby byli všichni sérioví vrazi tak příjemní, moudří, elegantní, okouzlující a empatičtí lidé se smyslem pro chytrý bonmot za každé situace, byl by jistě svět hned lepším místem pro smrt. ()

Ai.ma

Ještě jsem neviděl Dextera a další seriály nové vlny, abych mohl taky tak kriticky setřít Mr.Brookse...asi asi bych to ani neudělal. Velkou měrou mu totiž kladné body přísluší za to, že se alespoň pokusil oživit skomírající a na sobě parazitující žánr thrillerů, zabijáků a policistů. Ovšem, tento klad je vykoupen především nemotorností scénáře v druhé půli, kde jako by se zasekl a už nebyl schopen těch krásně mrazivých a "jednoduchých" hříček jako v první části - viz úvodní rozhovory s Hurtem či vybírání si oběti. I přes to všechno, krásný, mrazivý thriller, který sice nebude kultovním, ale některé jeho scény si o to přímo a vyloženě říkají.... ()

brutale

Costner je stále vo forme a milo ma prekvapil, dokonca mi sadol do role "rozdvojeného zabijaka". Scenár bol uspokojivý, ale myslím, že by sa s filmu dalo vyťažiť o dosť viac, keby sa dejová línia viac venovala zvrátenej stráke pána Brooksa. Réžia sa mi moc nezdala ako ani Demi v role policajta. ()

Johny_fork

Kevin Costner hraje skvěle, ovšem, film jako celek mě zcela neoslovil, ačkoli má příběh velký potenciál, z nějakého důvodu emoce zůstali někde mezi obrazovkou a mnou. ()

Terva

CITÁT - Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. Scénář : Raynold Gideon a Bruce A. Evans. Kamera : John Lindley. Hudba : Ramin Djawadi ()

Hismael

Hodně povedená detektivka ve stylu Dextera, které můžu vytknout snad jen jednu jedinou věc – nedokázal jsem některým událostem uvěřit, tak jak by si film přál. ()

moviesfan

Nečekal jsem, že se mi Mr.Brooks až tak zalíbí. A vida, zalíbil. Film šlape v dobrým tempu a pomáhá mu Kevin Costner, který jako psychicky vyšinutý vrah působí dobře. Hodnocení: 70% ()

JayZak

Režisér zde obsadil dvě pohaslé hvězdy, přičemž minimálně Kevin Costner byla podle mě výborná volba. Zato Demi Moore mě moc nepřesvědčila, místo ní bych si radši představil třeba Jennifer Connelly. Černý humor v jinak temném thrilleru zde zastupuje cynická polovička W. Hurta, který si svoji roli vyloženě užíval, čímž film příjemně odlehčil. Jinak zde byla dobrá atmosféra a hudba, škoda jen té neuzavřenosti příběhu, která je asi daná tím, že tohle měl být první díl trilogie. Vzhledem k tomu ale, že v kinech pan Brooks moc nevydělal, můžem v pokračování jenom doufat.. ()

MrCreosote

Film přesně podle mého gusta - cynický, černohumorný a navíc s vynikajícími hlavními představiteli, kdy Kevin Costner dokazuje, že je opravdovým hercem. Navíc Hurtova role byla lahůdková, ale za kámoše bych ho asi nechtěl :) Jen je škoda té zbytečné linie s policistkou Demi Moorové, kdyby tam nebyla, nic by se nestalo. Ani to ale zážitek z filmu nijak výrazně nekazí, navíc je zde povedený závěr tak trochu ve stylu Nadaného žáka, což mě převelice potěšilo a film tak dostal závěr, jaký si zasloužil. Takových snímků není nikdy dost. ()

Nick Tow

Ak Mr. Brooksa vyzlečieme z kabátika vonkajších efektov, zostane telo mrzáka. Na to, aby sme mohli prižmúriť oči nad celým tým scenáristickým konštruktom, by musela mať táto "rádobydexterovská" story lepšiu réžiu, hercov a najmä nadhľad - aby ju vôbec bolo možné "brať vážne". P. S. Ak to tvorcovia napríklad mysleli "vážne" s tým nezatiahnutým závesom, tak vstupujem do štrajku proti demencii niektorých scenárov... ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)