Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

TonyStark

Ed Harris na to má prostě ksicht. Podobně jako Clint Eastwood. Ti dva by mohli celý film strávit v kadibudce nebo s trojkou na žíle pod stolem a stejně by vypadali drsně a cool.To se to pak hraje, když vám příroda při početí držela palce. Což se nedá říct o Renée Zellwegger. Všechny scény s ní bych vystříhal a nahradil nápisem "Závada není na vašem příjimači". A i tak by ten film byl koukatelnější.Musím uznat, že tohle se Harrisovi (scénář a režie panečku) fakt povedlo - role té nevěrné megery mě tak iritovala, že vlastně na 100% splnila svůj účel. ()

intro

Moc dobrý western s vynikající hlavní dvojicí. Sice mi tam docela vadila Renée a místy to bylo trošku utahanější, ale i tak dávám 70%. ()

johnsnow

Harris ako režisér tento film zvládol, ako herec tu však pohorel. Jediný obstojný je tu Mortensen, Ironsov charakter postupne mizne a Zellweger mala fakt divný charakter postavy. Akcie tu nie je veľa, vlastne na western až extrémne málo a záverečných 20 minút bolo jak z horor(rozumej katastrofálne.). 3* ale druhýkrát to už nepozriem. ()

mrclTV

Keď som pozeral tento film napadlo ma slovo rázovité. A prečo? Appaloosa je niečo medzi štandardným westernom a romantickou komédiou (ako inak nazvať spolužitie Allie a Virgila?), čo je na papieri vcelku zaujímavá kombinácia, ktorá ale v praxi až tak veľmi nefunguje. Pozrel som si film, ale to bolo všetko, veľmi priemerné. ()

Mamlas

Unylý a pomalý Old School western. Tak 80% stopáže je třeba přetočit, aby se na to šlo trochu dívat. Paní Zellweger jsem tu její hloupou roli fakt nezáviděl. (11%) ()

PlysovyMacko

Neakčný western s výborným castom, ktorý ale zostáva nevyuzity. Príbeh bez napätia a gradacie. Chcelo by to prepracovať scenár a pritvrdiť, pridať par prestreliek-hlavni hrdinovia sú drsni chlapi a majú na to. Nechápem správanie Ally, na začiatku povie, že nie je žiadna štetka,  ale presne tak sa chová. ()

Blazis34

Po dlouhé době jsem shlédl westernovku a musím bohužel uznat, že pro mě byla dost průměrná. Děj mohl být zajímavější, protože většinu filmu jsou jen dialogy a žádná ostrá přestřelka. Líbil se mi vztah mezi dvojkou kovbojů, které hrajou Ed Harris a Viggo Mortensen, naopak Renée Zellweger mi svou otravnou rolí moc do filmu nezapadá. Možná je to ale záměr Eda Harrise, který film režíroval. Čekal sem od něj víc. ()

jack_scott

Velice příjemný western, který nemá vše, co westerny obvykle mívají, ale to mu absolutně na niče mneubírá. Sice není úplně superoriginální, ale většina scén je pojata poměrně neotřele, a pojetí tak nenudí. Příběh sám je sice fádní, ale díky zajimavé režii to nevadí. Chápu, že každému to skutečně nesedne,ale rád se podívám na (alespoň) slušný western, a tento snímek rozhodně ničim neuráží. Sice si na něj člověk asi brzy nevzpomene, ale to tak u tohoto žánru bývá, to nehodnotím nijak na závadu. Obecně bych tedy v rámci kategorie dal 80%, ale protože z normálního hlediska film zas tak skvělý není, tak 65% a ***. ()

kacir odpad!

To bol teda ubohy scenar. Ked sa rano pojdem vysrat tak iste stvorim nieco lepsie ako toto.. Obrovske sklamanie. ()

Jirásek

Jeden z těch filmů, u kterého přemýšlím, proč byl vůbec natočen. Je až z podivem, že se zde vyskytlo tolik relativně zvučných jmen, ale nejsem si jist, že v případě Mortensena, Zellweger, nebo Ironse to bylo skze scénář. Role Renée Zellweger mi tam vůbec nesedla, rozpolcená osobnost Eda Harrise taky ne. Slabé role, bezduché dialogy a nulové překvapení nakonec ode mne víc než jednu hvězdu nedostane. ()

Miloško

Žáner western tu už ozaj nevidno,a keď sa natočí niečo podobné tak si to zaslúži pozornosť.Po pravde nechápem také nízke hodnotenie,ktoré asi súvisí s tým,že žáner western nie je taký obľúbený.Príbeh tejto kovbojky,je jednoduchý.A skvelé herecké duo -Mortensen-Harris,tu žiari perfektným výkonom,dvoch mužov,jedného-šerifa Cola,a jeho zástupcu loajálneho Everetta Hitcha.Tí bojujú v mestečku Appaloosa proti Braggovej bande,a Cole aj o "lásku" k nevýraznej Allie,v podaní takisto nevýraznej R.Zellweger. 8/10 ()

Honziik17

No, ty nové westerny se těm klasickým, jako je Tenkrát na západě nebo Hodný, zlý a ošklivý a jiné, zdaleka nevyrovnají. Appaloosa není úplně špatná, ale ani nenadchne. Trochu lepší průměr. 60% ()

calculus

Film samotný dost pokulhával za očekáváním, které vzhledem k obsazení určitě nebylo malé. Film mi vzdáleně připomněl poslední westerny od Clinta Eastwooda, také se je pokoušel natočit mimo zažité konvence. Ale na rozdíl od Appaloosy nepotřeboval žádného přihrávače... ()

Hruskovice

Tak nějak nevím co bylo hlavním účelem, jestli být za každou cenu originální a nebo jen hodně podrobně rozpracovat rčení: "Největší pes mrdá". Každopádně celkem zklamání 2,5/5 ()

harycek

Takový western newestern o tvrdém šerifovi, nadržené mrše a a hajzlovi , který má známosti, nehrát tam dobří herci tak asi 1*!!!! ()

solisoli

Plochý, tuctový scenár, potom len nezáživný western, s neforemným obsadením z ktorých tam, temer ani jednému rola nesadla. Len raz, aj to z námahou a dosť. ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty