Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

ecceHOMMO

Výkony Eda Harrisa a Vigga Mortensena boli pre mňa v tomto snímku najväčším zážitkom a podľa mňa hlavne vďaka nim western neskĺzol do podpriemernosti.......opäť sa prejavila charizma Harrisa a jeho "kamenný výraz tváre"...mnohokrát skvele dokresľoval charakter postavy.....a Viggo ten si tiež dokázal získať moje sympatie...možno ešte viac než Harris.....bohužiaľ to sa nedá povedať o Rennée Zellweger, ktorá mi tam vôbec nesedela.....a z Ironsna som mal rozpačitý dojem..... ()

st.jim

Je to takový western NEwestern. Znáte to, když si dáte kolu s rumem bez rumu, tak nemůžete čekat, že se opijete. Tady je to podobný, bez pořádného napětí a stříleček to nikdy nebude to pravé ořechové. ()

ivan_drago

Hodně roztahanej a ukecanej western, to co se na plátně odehraje by se stihlo ve 45 minutách, ale Harris nám to servíruje v necelejch dvou hodinách. Vlastně v tom filmu není nic, co by stálo za zapamatování. Celkem zbytečnej film. ()

Jizni Tlapa

Poctivá nadprůměrnost, číšící už jen ze dvou hlavních hrdínů. Harris bez mrknutí oka tasí kolt a Mortensen se svoji dvouhlavňovkou s ledovým klidem upálí klobouk ne-jednomu drsňákovi. Perfektně dotažený scénář. K technickému provedení výtky k nenalezení. Horší už je to s příběhem a s R.Zellweger, která, jako by si pro roli promiskutní dámičky půjčila "gumákovský" neměnný výraz! Poslední připomínku zaslouží visáž Mortensena,který s evidentně nalepovacím knírkem působí místy komicky.. 70%! ()

Cushing

Nemám rád westerny, mám rád antiwesterny. Co je tohle? Spíš anti, ale nahoru na Peckinpaha se dívá opravdu z hluboké jámy... Začátek výbornej, Ed Harris a Viggo Mortensen jsou dvojka zákonoobránců, jež nemá chybu... Rád bych je spolu viděl aspoň v desítce dalších filmů. Horší je to scénářem, který se pěkně rozběhne, pak zpomalí a pak už jen klopýtá a zakopává. Velká škoda. Pan Harris by si měl dávat bacha na scénáře, ale že točit umí, to je jasná páka. Tři až čtyři... ()

neoBlast

Nejslabší článek tohoto velkého zklamání? Určitě Ed Harris jako scénárista (+ jeho kolega Robert Knott). I když mu casting zajistil prvotřídní, potencionální drsňáky Mortensena a Ironse, tak Harris režisér nemá už naprosto nic co zachraňovat - upřímně, ani to by nejspíš nezvládl. Dialogy, a že je jich hodně, jsou naprosto ubíjející a necelá dvouhodinová stopáž působí jako pomalý konec světa, během kterého se nic významného (ani s ohledem na žánr) neděje. I Mangoldova Yuma měla jakž takž vlastní atmosféru, ale zde opravdu nic, a navíc velmi ošklivá Renée Zellweger. Jediná pochvala pro Jeffa Beala za povedený soundtrack. 40 % ()

Chris Masters

Westerny mám rád a appaloosa je takový průměrný western.Ed Harris jako úřadující velitel a Viggo Mortensen, jako jeho poskok.Hvězdné obsazení tento snímek má, děj má kupodivu taky, ale něco tomu chybí a je toho víc co by se dalo změnit.Řekl bych tak 50%. ()

venison

Ed Harris se jako režisér moc nevytáhl, protože tento „western“ je spíš nudná love story s hvězdným obsazením, které své role vyloženě odfláklo.. Ed Harris byl příliš herecky nevýrazný, Viggo Mortensen pózoval jak u fotografa a ani dotěrná Renée Zellweger to svou rolí nezachránila.. Děj byl o ničem.. Žádná sláva.. ()

Yoshimitsu

Největší průser Appaloosy je Renée Zellweger. Přijede si do města jen s jedním dolarem v kapse a začne tam natrásat svoje boky jako skříň na starého šerifa Harrise, který samozřejmě neodolá a dá se s ní dohromady. Celé je to utahané, bez akce, víceméně se to pohybuje v jednom městě a herci tu hrají otřesně. Dávám 35% ()

JohnSmith odpad!

Westerny jsem měl vždycky v oblibě a při loňském uvedení 3:10 to Yuma jsem plesal.Že by konečně návrat westernů?Omyl,nejspíš to byla jen taková jakási ojedinělost. Na Appaloosu jsem se taky těšil,ale to co Ed Harris natočil se nedá nazvat ničím jiným než naprostou nudou o dvou buranskejch kovbojích co plácaj pseudomoudra.Celou dobu vychvalovaný střelecký umění šerifa a jeho zástupce vypadá ve finále tak,že skončej s dírama v nohách a vše trvá jen pár vteřin. Vlastně nevidím sebemenší důvod dávat 1*,páč jsem se celé dvě hodiny neskutečně nudil a jen kroutil nevěřícně hlavou ()

Mishqo

nie je to žiadny prúser ale ani to nie je film, ktorý by vám po dlhšiu dobu ostal v pamäti...chýbala tomu nejaká iskra, pretože to na mňa pôsobilo docela nudným spôsobom ()

Terzeus

Film si svojím striedmym tempom zhruba po dvadsiatich minútach úvodu vykračuje aj po zvyšok takmer dvojhodinovej stopáže. A nenudil ani na sekundu. Scenáristickými kvalitami, výborne psychologizovaným priateľstvom medzi Virgilom a Everettom, skvelým záporákom a najmä nápaditými zvratmi je to western, ktorý si vystačí aj bez tony akčných scén a ak už prídu, tak nikdy netrvajú dlho, o to viac napínavé sú. Ako však ukazuje aj pointa, Appaloosa nie je o strieľaní, je o živote, o korupcii, o povahe ľudí a predovšetkým o tom priateľstve v hesle "Čo by som preňho nespravil". Umiernené tempo je asi dôvod tunajší šesťdesiatich percent ale nebojím sa pridať, najmä pri pohľade na to koľké filmy s podobnými percentami tu majú réžiu, ktorá tej Harrisovej v Appaloose nesiaha ani po päty. Navyše, keď si vybavujem fantastický herecký výkon Mortensena, 4* sú samozrejmosť. 72% ()

VanTom

Poklidný western, který drží v sedle výborné charaktery hlavní dvojice šerifů (a jejich vztah k přelétavé Renée; charismatický záporák Jeremyho Ironse naopak tolik péče nedostal). Čili takový chlapsky mlčenlivý a opravdový, kde kolty mluví jen výjimečně (a o to rázněji). ()

svobik

Další děda nám usedá na režijní stoličku aneb Ed Harris a western. Z herců čiší charizma, Renée je extrémně odporná (u její otázky: "Jsem krásná?", jsem málem umřel smíchy), scénář průměrný a stopáž by potřebovala o nějakou tu minutku zkrátit. Víc přestřelek by možná taky neškodilo. Jako jediný zástupce milovaného žánru za hodně dlouhou dobu mě však Appaloosa vcelku potěšila 6-7/10... více zde ()

Jacob23

Hlavne diky uzasnym hercum a skvelemu zpracovani Divokeho Zapadu nemuzu jit niz..Mortensen x Harris tomu proste nelze odolat(viz Dejiny nasili) ()

NoFiction

Místy to vypadá slibně, ale celkový dojem je pouze průměrný. Mohlo to být o hodně kratší a vůbec nic by se nestalo. Ta ženská Renée mě místy fakt dožírala. ()

blackJag

No, vypadalo to opravdu slibně, hlavně díky lahůdkovému obsazení, i přes povedené usazení do děje se ale nakonec žádné hody nekonají. Problém bych ani neviděl v pozvolné Harrisově režii, jako spíš v nepodařeném Harrisově scénáři. Chápu, že se snažil vybruslit z žánrových klišé co to dá, ale místo toho aby se dostal do cíle, spadl do jediné vysekané díry v zamrzlém rybníce. Dialogy opravdu za moc nestojí a s tím, že jsou hloupé, charisma nic nezmůže. Hloupé je i chování postav, hlavně pak Harrisova šerifa Colea, jehož náklonnost k cuchtě Zellwegerové nejde opřít o žádný zjevný nebo domnělý důvod. Nakonec se přikláním k mírnějšímu ortelu než by bylo možné soudit, a to z důvodu pěkné a poctivé výpravy a zmíněného charizma mužského ansámblu. 60% ()

cpt.Lynch

Mírně nadprůměrný western, který mírně postrádá dramatičnost. Vyzdvihnul bych minimalisticky hrajícího Vigga. Naopak nesympatický Ed Harrys a odulá René Zellweger (ta ten její ksicht se fakt nedá koukat) film sráželi. 3,5* ()

mirec88

Výborní herci nerobia automaticky výborný film. Dosť zvláštny western dosť rozdielny od tých, na aké som zvyknutý. Postavy šerifa aj Vigga Mortensena boli fajn vykreslené, Renné bola príjemným spestrením, takže celkom v pohode filmík, len ten príbeh bol taký divný. A ešte jedna vec mi vadila - strašne sa mi tiahol čas. Mal som pocit, že išiel 3 hodiny. Neznášam, keď sa pri filme nudím a tu som sa nudil skoro stále. Mám rád Eda Harrisa, ale nech ostane len pri hraní, režírovať nemusí. ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty