Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

zdenur

Jediným plusem jsou snad jen zajímavé a vtipné dialogy. Jinak opravdu banální příběh odehraný příšerným výběrem herců, i když na Mortensena jsem si ke konci už zvykl. Hřebíček do rakve zatloukla příšerná René. ()

Kroupa

Velmi mě to bavilo, kontextuální jemný humor a charizma hereckého ensemblu se mi trefilo do vkusu. Je to chuťovka pro správně naladěného diváka. ()

Illy

Žádné velké nadšení, ale ani zklamání. Herci fajn, až na Renée (její věčně rozšklebenej ksicht mi nějak do této role neseděl). ()

Hepy13

Největší sílou celého filmu je dvojice Harris-Mortensen, kterým to jak dobře střílí tak i hraje. Bohužel přemýšlím co bych ještě pochválil ale nic dalšího mě už nenapadá. Renée Zellweger od deníku Bridget Jonesové přibrala zase nějaké to kilo, aby to nebylo málo vzala si dokonce i korzet. ()

PhillM.

Výtečný western, Ed Harris zde odvedl skvělou práci. Humor sice nefunguje na 100 procent (ale aspoň tam je), Renée z Texasu není žádná Claudia Cardinale (to tedy ani omylem), ale kromě toho tomu téměř není co vytknout. Ústřední trojka Ed, čaroděj Vigo a Jeremy funguje bezvadně, příběh klasicky westernový, překvapí snad nejkratší přestřelkou ve filmové historii, prostě je to (téměř) bezvadné, odsejpá to, není to blbý, má to atmosféru. Je to skoro tak dobré, jako Vlak do Yumy (který byl natočen rok před tímto), ačkoli tady to nebyla taková jízda. ()

barteca

Old school western Eda Harrise s V.Mortensenem a J.Ironsem. První půle trochu saloonní, druhá akční. Nesympaťačka René Z. zbytečně okrádá film o napětí. Souhlas Lima a Malarkey. Dobrý průměr. ()

Eragon93

Nuda, absolutní nuda od začátku do konce, děj se táhne jak šnek. Už po půl hodině jsem se koukal na hodinky a odpočítával čas kdy to skončí.. Kdyby tu nehráli Harris a Mortensen, koledoval by si ten film o odpad. ()

Pidzey

Jo to nuda s podivným scénářem. Hrdinové se divně chovají a žvatlají divné věci. Připadlo mi, že některé scény byli nelogické a hloupé. Naštěstí film zachraňuje parádní obsazení, i když třeba takový Irons nedostává moc prostoru a je asi ze všech nejslabší. Ostatní hrají svůj standart, takže i přes tu nudu se to dá dokoukat, ale už nikdy víc. ()

Saur.us

Trochu netradiční, komorní western. Chování postav přišlo mi poněkud nešťasné a zvláštní, nadruhou stranu to dělalo ze snímku to netradiční. Stačilo by ale jen trochu života do toho umírání a nebál bych se vyššího hodnocení. ()

KosiR_ksr

Snímek se zaměřuje na ponurost doby a vztah hlavních postav a trochu tím odsouvá pro žánr tradiční přestřelky a boj dobra se zlem na vedlejší kolej. Domnívám se, že tím snímek nemusí sednout každému nebo může zklamat "westernová očekávání". Na osobitou atmosféru je potřeba se naladit podobně jako třeba u Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem 70% ()

Wargoo

Nič výnimočné, ale ani velký prepadák. Normálny western, taký ako mnoho v podobnom žánri. Dávam 3 hviezdy, a to kvôli Viggovi a Edovi - toho aj ako režiséra. Nejak ma to nenadchlo, ale dopozeral som to až do konca. Príbeh o 2 chlapoch, ktorí blúdia po svete a hľadajú neporiadne miesta a mestá, kde si nechajú zaplatiť aby nastolili na danom mieste poriadok. Samozrejme, nie vždy ide všetko ľahko, a aj tu za objavuje týpek, ktorému sa to nepáči. A tak sa striela a striela, až sa po niečo vyše 1hod a 50 minutách dostriela... Fanúšikovia westernu nebudú sklamaní, ale ja dávam 52,223%. PS: Viggovi viacej svedčal účes alla "šofér" v Eastern Promises... :) ()

PDcz

3*** body Je fakt, že westerny se už netočí jako dřív. Dneska člověk očekává trochu něco jiného než tenhle počin. [X] Minus 1* body A mluví a mluví a mluví.. mluví divně, ale hlavně mluví MOC. [X] Minus 1* bod Bože můj.. to byla nuda.. dělo se tam vůbec něco? [X] Řekl bych, že herci neuměli jezdit na koních, proto tam tolik kecali a nebal žádné akce. ()

Axident

Tenhle Harrisův western je vyjímečný snad jen tím, jak je až zarážejícím způsobem nudný a nezáživný. Oddaný Viggo s vizáží Buffalo Billa, drsný Harris trpící výpadky paměti na slova a slabostí pro extrémně otravnou a nesympatickou Zellweger a k tomu Irons coby slizký záporňák. Čiliže si to ničím tři nezaslouží, jenže já přesně takovou oddychovku zrovna potřeboval, takže když za nic, tak za Vigga a za tu drzou nudnost, která není na konci, světe div se, rozčísnuta žádným šokem, v nějž unuděný divák doufá... ()

strikeman

Ed Harris coby herec-režisér mi trochu připomíná Roberta De Nira coby herce-režiséra. Oba zrežírovali po dvou filmech, u obou lze hovořit o velmi konzervativním přístupu k této práci, jejich rozvláčný a poklidný styl vyprávění nesedne každému divákovi (ale vemte si třeba některé z Eastwoodových kusů - taky se mnohdy nejedná o bůhvíjaký tah na branku). Mně se ale jejich snímky líbí a je tomu tak i v případě Appaloosy. Někdo si stěžuje na nedostatek střílení, mně to tak nepřišlo, někomu se nezdá herecké obsazení, já si naopak myslím, že Irons, Mortensen, Harris nebo Henriksen se do rolí drsňáků z divokého západu hodí absolutně skvěle. Mimochodem v současné době vzrůstající počet áčkových westernů nedává za pravdu mnohým, kteří už tento žánr prohlásili za mrtvý, a to je, alespoň z mého pohledu, dobře. Příjemný western, který by se dle mého názoru měl pohybovat určitě v červených procentech... ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty