Funny Games USA

• USA Funny Games (více)
Drama / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiální text distributora)

YumiOkami

- “𝚆𝚑𝚢 𝚍𝚘𝚗'𝚝 𝚢𝚘𝚞 𝚓𝚞𝚜𝚝 𝚔𝚒𝚕𝚕 𝚞𝚜?” - “𝚈𝚘𝚞 𝚜𝚑𝚘𝚞𝚕𝚍𝚗'𝚝 𝚏𝚘𝚛𝚐𝚎𝚝 𝐭𝐡𝐞 𝐢𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐧𝐜𝐞 𝐨𝐟 𝐞𝐧𝐭𝐞𝐫𝐭𝐚𝐢𝐧𝐦𝐞𝐧𝐭.” ()

Diego odpad!

Dva povrchní uchylní debílci umučí jednu rodinu. Hledat obsah je zbytečno a forma? V prvním filmu bylo vyčítano mnohaminutové statické záběry..a jestli doufáte, že ted nebudete muset deset sekund koukat na zaber domu ci pet minut na brecicho Rotha..a jako perlička rádoby filosofický konečný rohovor na konci wtf? never more pls its not funny!! ()

haj

Nudný, zdlouhavý, přihlouplý, bez špetky napětí. Ve spoustě filmech musí člověk obdivovat dlouhý záběru bez střihu pro jejich složitost a komplexnost, tady jen zpomalujou již tak prakticky nulový tempo filmu a zbytečně natahujou stopáž. ()

polydor odpad!

Nuda , nuda a ještě jednou nuda.Pokud měl být film zábavný tak mě nepobavil ani na chvíli.Naprosto zbytečný film. ()

Danny F.

Děj se snažily natahovat delšími záběry /zbytečně/ aby dosáhli delší stopáže. Celkem by se to snad mohlo nacpat do 80 minut. Naprosto bez atmosféry. Hudba bez hlavy a paty. Strašlivě nudný film i když něco v sobě měl. 35% ()

zdenny

První zásadní problém: Když byli ti dva pitomci poprvé v baráku se samotnou N. Watts a já jako chlap bych přišel domů, první co bych udělal, zeptal bych se těch dvou volů, co u mě doma chtějí a ať vypadnou. Jinak bych jim ven prostě pomohl. Ne, pán se s nima bude bavit jako s nejlepšími kamarády. Vždyť je ani neznal. A ti dva idioti? Ti měli jakou motivaci, postupně celou oblast připravit o lidské osazenstvo? Když se divák pořádně zamyslí, tak ti kluci ani nespali. Zabili jedny a šli k druhým. Co mohu vyzdvihnout byl způsob jejich psychoteroru, který byl daleko drastičtější než teror fyzický. Dále skutečnost, že se režisér neštítí nechat umírat i děti. Nevím sice, co měly symbolizovat bílé rukavice u teroristů, ale svůj psychoteroristický účinek to opravdu má. Nevím, zda je toto kritika násilí ve filmech. Dle mého soudu nejde až tak o jakoukoliv kritiku, spíš bych se přiklonil k tomu, že režisér chce poukázat na možnost celkem jednoduchého vzetí krvavé moci nezletilých nad dospělými. Musím říct, že film mám v hlavě stále, ale nemohu dát více než tři hvězdy, protože se mi tato forma zdá být dost nechutná. Ale zase fakt zůstává v hlavě a o to by mělo jít především. ()

darek kartac

Film se mi jednoduše řeeno nelíbil. Ty dva magoři mě přímo deptali a dopitvali to tim jak vrátily ten záběr. A vájíčka bych jim nedal ! :D ()

Yoda sama

Statický záber na chodbu s padnutými vajíčkami. Statický záber na gauče. Statický záber na polonahú Naomi. Statický záber na izbu s mozgovňou na stene. Statický záber na "uteč a zachráň nás". Statický záber na moju vypučenú, okatú a šokovanú tvár. Kedykoľvek, akokoľvek, vždy. "Prečo to robíte? Prečo nie..." ()

sheldonka.

Žádná hudba, dlouhé nesestříhané záběry a chvíle, kdy je postava úplně mimo záběr a vy slyšíte jen zvuky. Z toho všeho mi běhal mráz po zádech. Ve filmech nemám ráda, když herci mluví přímo na kameru k divákům, ale tady to bylo skvělé!! Jediné mínus byl ten ovladač. Ten tam prostě být neměl! ()

Wade

Na začátek největší plus filmu a to herecká dvojce záporáků Michael Pitt - Brady Corbet a jejich perfektní výkon. To je, ale bohužel to jediné co stojí za zmínku. Zbytek filmu je nudný a bez emocí. Obětem jsem nevěřil utrpení, protože mi přišlo, že bylo umělé. Rozhodoval jsem se mezi 2 nebo 3 * nakonec se přikloním ke 2*,protože jsem byl zklamaný a čekal víc. 43% ()

!Malak-11!

Tento film mě naprosto dostal. Považují to za jeden z nejlepších filmů tohoto žánru. Vcelém filmu nezazni žádná filmová hudba a to ještě více dodává atmosféru. Herecké výkony jsou naprosto úžasné. Zejména musimvyzvyhnout Naomi Watts. Celkovĕ nemůžu jinak než hodnotit 5 hvězdičkami. ()

L_Johnny

Tenhle film mi nesedl. Jako thriller byl určitě dobrý, ale ty nesestříhané scény mi naopak aby podpořili atmosféru, tak spíše nudily. Plně chápu lidi co dávají 5* a jsem tak trošku na sebe naštvaný, že tomu prostě nemůžu přijít na chuť. ()

lucascus

Začínám se děsit toho, co vyroste z dnešních dětí. Realisticky věrohodné a hnusné... Pitt a Corbet jsou ďáblové.. ()

SamVimes

Herci jsou výborní, dál už to ovšem skřípe. Vzhledem k pomalému tempu, extrémně statické kameře i občasnému prolomení čtvrté stěny to snad raději měla být divadelní hra. Pár scenáristických kliček je výborných, je jich ale málo a dostáváme se k nim přes zbytečně natahované scény. ()

blackJag

Proč se člověk rozhodne natočit stejný film dvakrát? Je za tím autorova onanie nad rádoby originálním nápadem, cinkání v prasátku nebo povýšená nadutost podsouvající nám těžkopádná poselství? Člověka to rozčílí o to víc, když si uvědomí všechny ty dějové neskutečnosti a nepravděpodobné situace, které Haneke (nejspíš přesvědčen o své naprosté a nesporné genialitě) ani napodruhé neodstraní nebo neupraví. Zahrané je to bravurně, minimalistický styl režie mi plně vyhovuje, stejně jako provedení tvrdošíjné ignorace násilných momentů ze strany kamery (dobře zvyšující nevrlý třes na spáncích). Také téma je zde velmi nepříjemné, syrové a zneklidňující, ze své pozice jitřící emoce a vyvolávající odezvu všech našich vnitřních démonů (což má samo o sobě obrovské ambice, natož pak ve spojení s popsanou formou). Protože ale scénář přespříliš počítá s lidskou odevzdaností, která lidem prostě není vlastní, jedná se jen o poloviční výhru, rebelantsky nepříjemnou v náznacích, provinčně nedůslednou v celku. A hlavně, PROSÍM, znovu už ne!!! 60% ()

Ichabod

Něco neskutečného. Film který do hry otevřeně bere i diváka, který si má vsadit na to jak to vše dopadne, to jsem ještě neviděl. Tento psychologický thriller zaměřený na obyčejnou rodinu po dlouhé době vzal štafetu vynikajícímu Panic room Davida Finchera. Oba trýznitelé hraní herci Michaelem Pittem a Brady Corbetem jsou ve svých rolích minimálně stejně děsiví jako kdysi v Mechanickém pomeranči banda násilných magorů. Ve Funny Games jsou hrátky dlouho hlavně psychologické a film staví na realističnosti. Opět je absolutní bombou herecký výkon stále překvapující Naomi Watts, která film i produkovala a osobně mne dostala do rohu, kde už nevím jestli je víc krásná nebo skvělá v hraní protože sama v tom pořád přeskakuje už jen samu sebe. Ale to jsem odbočil od tohoto drsného filmečku, ten doporučuji všem. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu