Interview

• USA Interview (více)

Hlavními hrdiny briskního konverzačního dramatu, které v roce 2007 režisérsky vysekla herecká hvězda amerického nezávislého filmu Steve Buscemi, jsou dva lidé, kteří by k sobě za normálních okolností pravděpodobně nikdy nenašli cestu. On je zatrpklý ostřílený novinář, který už si všechny kariérní vrcholy prožil, a proto nyní musí psát podřadné články o ještě podřadnějších tématech a lidech. Ona je pak mladá, půvabná a obletovaná televizní hvězdička, která sice nic nedokázala, ale i tak se může vyhřívat pod paprsky slávy. A společně mají udělat rozhovor. Jejich vztah je tedy čistě pracovní. Jenže pak se mezi ně vkradou emoce, které původně rutinní džob kardinálně promění ve slovní zápas o nadvládu a vítězství v povrchním osobním klání, kde jde místo cti spíš jen o hrdost a uraženou pýchu. A čím více během večera napětí eskaluje, tím více si obě strany začínají uvědomovat, jak slepě jeden o druhém doposud přemýšleli. V remakeu slavného nizozemského dramatu z roku 2003 Interview podle van Gogha, mimochodem též uváděného na kanále Cinemax, excelují Steve Buscemi a stále nadějnější hollywoodská star Sienna Millerová. (oficiální text distributora)

David David

Hodně nereálná a nudná konverzačka. Herecké výkony by ještě šly, ale zasazené byl do špatného scénáře a to včetně "zajímavého" konce. ()

piotro

nemozem si pomoct, ale ja mam velmi rad taketo konverzacky. Skoda len, ze fakt ze hlavne postavy aj napriek vzajomnej nesympatii a rozporom stale a stale kracali dejom SPOLU kupredu vyznel trosku neprirodzene a asi nie dostatocne uveritelne. Inak som to hltal :) 75% ()

Chester7

Steva Buscemiho jsem měl vždycky rád už podle jména. Letos jsem s ním viděl Interview a Delirious, z čehož si první snímek i sám režíroval. Je skvělé, že výborný film se dá udělat i jen za pomoci dvou herců. ()

Dan

Hmm, život není koncert splněných přání, a tak se lidé dělí na vítěze a poražené. Škoda, že toto je vydáváno za nosnou myšlenku a vyvrcholení celkem zajímavých rozhovorů. Asi jsem divák, který od filmu čeká něco víc... A jen tak mimochodem, nejsou svým způsobem looseři oba? ;-) ()

turbou

Tesil jsem se moc. Avsak byl jsem lehce zarmoucen! Misty vynikajici a velmi prirozene...Presto me vetsina filmu prisla velmi pruhledna a nekdy celkem nudna... Od konverzacniho fillmu ocekavam vic!!! Propracovanejsi scenar by urcite potesil. Zapojit do filmu nejakou pointu, kterou at delate co delate, proste nenajdete, by bylo take fajn. Jiste je, ze delka stopaze 83 min je nejlepsi vec jakou mohli tvurci udelat. Z kina budete odchazet s pocitem lehke spokojenosti, ale urcite ne s nadsenim, ktere jsem od tohoto snimku celkem ocekaval :( ()

E lan

Vynikající drama o setkání dvou totálně odlišných lidí. Scénář chvilkama jakoby sklouzává k banálnímu rozuzlení, které by samo o sobě nebylo špatné, přesto je hra mnohem více zamotaná než se zdá. Výborně! ()

arkie

Začiatok celkom ujde, ale postupne vychádza najavo, že ide len o pokus o "briantnú konverzačku". Divná hra dvoch pochybných charakterov, kde jeden vyhráva, ale vo mne ako divákovi ostáva nezodpovedaná otázka - načo to celé bolo dobré? Slabých 3. ()

markotter

Málem jsem to nedokoukal, protože po prvních 15ti minutách mi to přišlo neskonale nudný. Ale od té chvíle, kdy jsou v jejím bytě už to bylo obravdu hustý a i rozzuzlení mě hodně pobavilo. Jo, a Sienna Miller je kočka. ()

m4xp4yn3

Pěkně natočené. Divák je od začátku vtažen do dialogu, film ho nutí přemýšlet a hledat pravdu, která se zdá být pokaždé někde jinde. Je to taková detektivka, děj je vedlejší, jde především o hru s divákem. Změny nálad mi ovšem přišly místy až příliš chtěné. ()

krizi

Převážná část filmu pro mě byla ohromným zážitkem, byl jsem opravdu unešen. Ale posledních cca 10 minut, ve kterých nastalo rozuzlení, objasnění, mě ohromně zklamalo. Takže z toho mám rozporuplné pocity, ale přece jen dávám 4 hvězdy, minimálně za první hodinu. ()

dino.h

Až na občasné přehrávání hlavní hrdinky velmi osvěžující filmek. Steve je až překvapivě přesvědčivý. ()

polonius

Celkem zajímavá záležitost , postavená na dialozích a hereckých výkonech jedné dvojice. Ty kvalitou výrazně přesahují scénář, který má několik slabých míst, ale celkově pohromadě drží. Charakteristika postav se mi zdá dost nevýrazně vykreslená na to , k jaké vzájemné familiernosti obě postavy dospěly v čase. ()

Epimetheus

Takýto film, jeden veľký rozhovor, som ešte nevidel. Výborné herecké výkony. 95% ! Odporúčam všetkým, ktorých nebolí hlava z mierne psychologických drám. ()

rottik-cb

Steve Buscemi a Sienna Miller tvoří hodně nesourodý pár, ale velmi překvapivě jim to ladí. Co ladí, jejich dialogy jsou jako opravdový herecký koncert. Pro diváka je zajímavé sledovat, jak oba hrdinové jednají, jak myslí, jak se přetvařují… Buscemi znovu dokazuje, že jeho tvorba stojí za pozornost. ()

snek888

1. Sympatická dvojice. 2. Celou dobu si divák myslí jen to, co mu bylo sděleno, že si má myslet. 3. Ve filmu mají obě strany rozhovoru o tom druhém nějaké mínění a podle toho se k sobě chovají. 4. Závěr trhá myšlenky, které se v průběhu filmu zdály být hluboké. 5. Divák je postaven nohama zase zpátky na zem, odkud se odlepil, ani neví jak. ()

jojoping

Z filmu som vycitil snahu priblížiť sa výbornému kúsku Lost in Translation. Snaha bola, ale zostala niekde na polceste. Stratené v preklade bol film, v ktorom sa prechádzali a rozprávali dvaja frustrovaní a znudení ľudia a napriek tomu som sa pri ňom ani na chvíľu nenudil. V Interview charaktery hlavných hrdinov neboli dokreslené, ich konverzácia strácala zmysel, nastupovala teatrálnosť a zdalo sa, že autorovi došla šťáva. Herecké výkony boli dobré (najmä Sienna Miller) a po dopracovaní scénara by si film u mňa získal určite lepšie ohodnotenie. Takto dostáva len lepšie 3 hviezdy. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů