Interview

• USA Interview (více)

Hlavními hrdiny briskního konverzačního dramatu, které v roce 2007 režisérsky vysekla herecká hvězda amerického nezávislého filmu Steve Buscemi, jsou dva lidé, kteří by k sobě za normálních okolností pravděpodobně nikdy nenašli cestu. On je zatrpklý ostřílený novinář, který už si všechny kariérní vrcholy prožil, a proto nyní musí psát podřadné články o ještě podřadnějších tématech a lidech. Ona je pak mladá, půvabná a obletovaná televizní hvězdička, která sice nic nedokázala, ale i tak se může vyhřívat pod paprsky slávy. A společně mají udělat rozhovor. Jejich vztah je tedy čistě pracovní. Jenže pak se mezi ně vkradou emoce, které původně rutinní džob kardinálně promění ve slovní zápas o nadvládu a vítězství v povrchním osobním klání, kde jde místo cti spíš jen o hrdost a uraženou pýchu. A čím více během večera napětí eskaluje, tím více si obě strany začínají uvědomovat, jak slepě jeden o druhém doposud přemýšleli. V remakeu slavného nizozemského dramatu z roku 2003 Interview podle van Gogha, mimochodem též uváděného na kanále Cinemax, excelují Steve Buscemi a stále nadějnější hollywoodská star Sienna Millerová. (oficiální text distributora)

BoPo

Je ťažšie na otázky odpovedať, alebo otázky pokladať. Celebrity musia aby boli tam kde sú, neustále odpovedať. Takže príležitosť vymeniť si úlohy môže byť lákavá. Toto interview je hra na kočku a myš. Kto má navrch a kto si to len myslí. ()

bouncer

Krátký, ale výtečný a výstižný konverzační film. Přiznám se, že původní nizozemský film neznám, ale tento od Buscemiho mě mile oslovil, přestože díru do světa kinematografie neudělá. Taková malá lahůdka... ()

Martinibaby

Steve a Sienna jsou oba výborní a jsou jasným důkazem toho, že ke skvělému filmu stačí dva skvělí herci a jeden letištní byt. ()

MoiJe

Mnoho scen pre mna bez logiky, ak nepocitam chut rezisera vyskusat si chut Sienny a nejak sa dopracovat kam prave potrebuju, ale inak velmi dobre pozeratelne konverzacne komedrama so skvelym hereckym prevedenim... ()

Terva

Steve Buscemi hraje chlápka, který má dělat rozhovor se ženou, herečkou. Ta si nechala zmenšit prsa a to on nějak nemůže překousnout. Soudit však ženu podle páru koz, to snad nejde, ne. DIALOG - NOVINÁŘ : Promiňte já neznám žádný váš film, ale znám vás podle pověstí. HEREČKA - Jako s kým teď šukám a podobně ?.......... Rozhovor se rozhodně nepovede ale i když odcházejí naštvaní, každý na druhého, osud je opět svede dohromady. Jejich rozhovor pak pokračuje v soukromém bytě. CITÁT - Co tě může deprimovat ?.......... Perfektní dialog po celý film, zvraty, sex, lhaní, pohrdání a plno osobního hněvu - tím se vyznačuje tento snímek. To to bude profesionální interview a ne divná náhražková důvěrná chvilka otce a dcery. CITÁT - Bože, jsi přáškař a alkoholik, není divu, že nepotřebuješ koks......... Je pak špatné, když člověk místo lásky, pociťuje lítost ? Tomu druhému to pak dává ohromné možnosti využívání. Steve Busceni si prostě sám natočil rozhovor se ženou. ()

MrCreosote

Dost rozporuplný film. V první polovině jde o nemastnou neslanou konverzačku mezi nevyzpytatelným novinářem a na první pohled naivní herečkou, nicméně poté začíná atmosféra houstnout a dokonce mě i začalo zajímat, o čem celou dobu ti dva pořád žvaní. Problém je ale v tom, že se člověk ve všech těch emočních veletočích, šokujících vyznáních a scénáristických kličkách začíná ztrácet a po posledním "zvratu" jsem měl chuť spíše vzteky vypnout televizi, protože takový podraz na diváka nejsem ochoten jen tak odpustit. No však uvidíte... ()

Marek1991

Vynikajúce herecké prevedenie v postavách, ktoré hrajú Steve Buscemi a Siena Miller. Každý, čo bol doteraz, čo i len trochu naivný človek si po vzhliadnutí tohto filmu musí uvedomiť, akí vieme byť my ľudia. Aké vieme hrať hry, naše skryté zlé vlastnosti a ako je ľahké niekoho oklamať. Skvelá konverzácia, ktorá mi hodnotovo niekedy prekážala, ale vo väčšine som sa na to pozeral ako na realitu, aké to je v skutočnosti medzi nami ľuďmi. Veľa našich zlých konaní, aspoň takisto vidíte, že novinárom a hercom nemôžte všetko zhltnúť. Propaganda je v každom z nás a kto ju vie dobre použiť, ľahko si získa iného, čo je niekedy smutné. ()

DDT

Původní holandský film byl pro mě, asi i díky neznámým hercům, mnohem věrohodnější a sympatičtější než tahle Buscemiho varianta. Amíci jen trochu pročistili dialogy a mírně pozměnili závěr. Vznikl podobně zbytečný remake jako Van Santovo "Psycho". ()

kikuka

..mal urobiť rozhovor s herečkou trápnych show a B-hororov..po nie práva najvydarenejšom úvode sa do týchto nuans dostal jeho celý večer..ich celý večer..//..malý filmík,ktorý na konci tak trochu vysvetlil, prečo mi miestami prišiel umelý, neúprimný (vo vyhranených momentoch)..do dokonalosti vsak tejto verzii hry "hupsneme na hostí" niečo chýbalo..//..never underestimate a blonde girl ;-).. ()

ladko

"I don't fuck celebrities." - "Well, I don't fuck nobodies." Vcelku vydarená konverzačka (o taký stupienok lepšia ako napríklad Sleuth) s výbornými hercami. Aj keď sa dej odohráva len v jednej izbe, dokáže udržať pozornosť - a to najmä vďaka slušným dialógom, ktoré síce sem tam zašuštia papierom, ale nepôsobí to nejako vyrušujúco. A v závere aj prekvapí. Naviac Sienna je sexica a keby sa nejakým zázrakom dostala k prečítaniu týchto riadkov, rád by som jej odkázal, že I do fuck celebrities.:-) ()

Krissty

Tééda... Musím říct, že tohle jsem opravdu nečekala. Mám ráda konverzační filmy a tenhle se obzvlášť vydařil, asi si začnu Steva všímat i jako režiséra.. Herecké výkony obou zúčastněných byly fantastické, ani na chvíli jsem se nenudila a nechtěla, aby to skončilo, film mě do sebe úplně vtáhnul!!! Navíc super hudba... Co víc ještě vychválit? Já jsem nadšená!!! ()

havLord

Povedený a milý konverzační drama s nádechem komedie. Přechody z jednoho emociálního extrému do druhého jsou sice párkrát až příliš náhlé, ale ona ta citová nestálost k tomu příběhu, díky Sienně a Stevovi, sedí. Film je minimalistický -- jeden byt, jedna hudba, dva herci, jedna režie, jeden scénář. Všechno špica. 90% ()

snoopik

Dnes stačí 2 herci a jeden velký loft k naotčení perfektního filmu . Gratuluji . Něco jako telefonní budka... Konec se mi moc líbil a částečně jsem to čekal :-) ()

mysiak

Skvelá debatovačka...kto nemal nejako rád Steva Buscemiho..po tomto filme si ho zamiluje..skvelá pocta originálu...brilantne rozskúskovaná inteligentná dráma...plných nečakaných zvratov a prekvapení...Sienna Miller presne zapadla do rolej nafúkanej herečky...ktorá vie ale skvelo manipulovať a hrať...celkovo veľmi potešujúca vec, ktorá sa oplatí vidieť každopádne ()

Ridick

krasna konverzacka, plna dovtipu, dejovych zvratov a excelentnych hereckych vykonov...pre fajnsmekrov povinnost!! ()

kaylin

Steve Buscemi není jen hercem, ale jak se ukázalo, tak také celkem zdatným režisérem. "Interview" je jeho již čtvrtým filmem, který natočil od roku 1996. Nejedná se přímo o autorský snímek, i když je pravdou, že jeho jméno je uvedeno nejen na místě režiséra, ale také u scénáře a hlavní role. "Interview" totiž není přímo originálním filmem, ale je remakem nizozemského snímku se stejným názvem, který natočil Theo Van Gogh podle scénáře Theodora Holmana. Zápletka není nijak složitá. Uznávaný novinář, který se specializuje na politiku, musí udělat rozhovor s mladou hvězdou béčkových filmů, která je ale u fanoušků velmi oblíbená. Má se s ní sejít v restauraci, kam ona přijde o hodinu později. On z toho není příliš nadšený, ona není příliš odvázaná z toho, že on o ní ví doslova kulové a na rozhovor se totálně vykašlal a vůbec se nepřipravil. I když se po večeři velmi rychle rozejdou - k večeři vlastně vůbec nedojde, ani k rozhovoru - osud je přesto svede dohromady a oni rozhovor vykonají. Mají na sebe dost času a v jejich konverzaci dochází k mnoha zvratům. Postupně přestáváme věřit tomu, že sledujeme stále ty stejné lidi jako na začátku. Kdo je vlastně větší lhář? Ona, která se lhaním živí, je herečka, anebo on, kdo by se naopak měl živit pravdou, ale podle všeho k ní také má docela nejasný vztah. Velmi zajímavé je pak sledovat jejich společný vztah, který se vyvíjí jako na horské dráze. Vzniká mezi nimi něco? Nebo je to všechno jen přetvářka? Nebýt Steva a Sienny, film by byl mnohem méně zajímavý. Oni jsou těmi, kdo vás drží v naději, že to nějak zajímavě skončí. Pontu film přímo nemá, ničím vás nepraští, ale stejně si myslím, že si z tohohle snímku něco odnesete. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/arbitrage-interview-male-deti-neznamy.html ()

RAiken

Ke komornímu konverzačnímu dramatu potřebujete většinou dvě hlavní věci, a to brilantní inteligentní scénář a alespoň dva přesvědčivé a charakterní herce. Tedy pouze v tom případě, že pod pojmem „konverzovat“ a „drama“ rozumíme stejnou věc a nikoli Rocca klátícího všechny osoby v místnosti (tím myslím porno – poznámka pro neznalé), to byste toho zas tolik nepotřebovali. A v případě Interview si nemůžete na nic stěžovat. Steve Buscemi opět dokazuje jaká herecká perla se ukrývá pod hrubým zevnějškem a Sienna Miller je minimálně tak vynikající herečka, jak skvěle vypadá. Na scénáři je úžasná spousta věcí, ale jeho nejlepší devizou je však ta spousta ponaučení a rad do života, které získáte pozorným sledováním a přemýšlením nad pomalu plynoucím ale pod povrchem enormně bublajícím dějem. Konečný závěr filmu brilantně otevírá oči zaslepeným a díky němu přestanete být v životě alespoň o trošičku naivní. Kdo však chce vidět svět s nasazenými růžovými brýlemi, tak mu může zprotivit celý film. Jak ho vidíte vy? To poznáte, pokud neodoláte a zhlédnete Interview podle Buscemiho podle van Gogha… ()

raimi

Tahle konverzačka mně nedala vydechnout. A objevil jsem díky ní skvělou Siennu Miller. Můj oblíbenec Buscemi opět boduje. ()

gojackill

Občas to skřípalo a asi má pravdu Subjektiv když poukazuje na skutečnost, že by se po pěti minutách hlavní postavy "poslali do hajzlu" a film by tak skončil. Přesto hodnotím vysoko, protože mi navzdory uvedenému problému připadá scénář velmi chytrý a hned vysvětlím proč. Po každém "odstavci scénáře" jsem byl jako divák donucený přehodnotit svůj pohled na novináře a na herečku. Ze začátku jsem sympatizovat s reportérem. O herečce jsem si s ohledem na její Haf haf vyzvánění myslel, že je blbá husa, prdelka, kurvička, čubička bez vkusu, roztleskávačka, překuřovačka atd... Po výstupu v restauraci jsem si myslel, že reportér je debil. Pak jsem si myslel, že herečka je dobře skrytá za svou maskou pod kterou je něco jako duše. No a tak dál. Nakonec jsem se ustálil. Herečka je kravička, se kterou bych rád zapařil a hlavně bych jí chtěl ošuka.t. Reportér je chlápek, se kterým bych si rád popovídal, ale kryl bych si před ním záda, protože je to hajzl. Steve Buscemi jí chtěl taky ošuk*t jestli jsem to ještě neřekl. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů