Interview

• USA Interview (více)

Hlavními hrdiny briskního konverzačního dramatu, které v roce 2007 režisérsky vysekla herecká hvězda amerického nezávislého filmu Steve Buscemi, jsou dva lidé, kteří by k sobě za normálních okolností pravděpodobně nikdy nenašli cestu. On je zatrpklý ostřílený novinář, který už si všechny kariérní vrcholy prožil, a proto nyní musí psát podřadné články o ještě podřadnějších tématech a lidech. Ona je pak mladá, půvabná a obletovaná televizní hvězdička, která sice nic nedokázala, ale i tak se může vyhřívat pod paprsky slávy. A společně mají udělat rozhovor. Jejich vztah je tedy čistě pracovní. Jenže pak se mezi ně vkradou emoce, které původně rutinní džob kardinálně promění ve slovní zápas o nadvládu a vítězství v povrchním osobním klání, kde jde místo cti spíš jen o hrdost a uraženou pýchu. A čím více během večera napětí eskaluje, tím více si obě strany začínají uvědomovat, jak slepě jeden o druhém doposud přemýšleli. V remakeu slavného nizozemského dramatu z roku 2003 Interview podle van Gogha, mimochodem též uváděného na kanále Cinemax, excelují Steve Buscemi a stále nadějnější hollywoodská star Sienna Millerová. (oficiální text distributora)

CabelNM

Steve Buscemi opäť dokázal že je géniom na drámy jak po režijnej tak aj hereckej stránke, jeden byt, dvaja ľudia,dlhá debata kvôli plánovanému interviewu čo sa bude často vymykať štandartnému konceptu a neustála zmena nálad herečky a novinára ktorý sa z nej snaží dostať všetky tajomstvá aby ich vzápätí zneužil pre tisk do novín, sa nakoniec sám stáva obeťou kvázi hry ktorú zostrojil, záver filmu ma úplne rozsekal ()

veverysiak

Inscenácia naprataná dialógmi a akože inteligentnou hrou na mačku a myš, ktoré si chvíľami menia úlohy a snažia sa tak domotať diváka, takéto európske štýly dáko nemusím, ale dávam klobúk dolu pred výkonom Sienny, takže 60%. ()

bonovox

Záver síce vyzdvihuje tento snímok takmer do výšin, ale celkový dojem je predsa len o trochu slabší. S.Miller dokazuje svoj nesporný talent a Buscemi je ako vždy perfektný. Škoda len, že Buscemi nie je až tak zručný režisér. Celkovo však slušných 70 %. ()

VUCAKO

Slaboučké, podruhé zalité kafíčko Thea van Gogha. Skoro ve všech důležitých momentech méně zajímavé, všechna ostří se podařilo úspěšně otupit. Rozhodně každému doporučuji originál! ()

pcarogers

No jo, tenhle film mi vlezl pod kůži. Film, kde se setkají dva arogantní, prohnilí, afektovaní a prolhaní jedinci a skoro hodinu a půl spolu rozehrávají jednu hru za druhou. Pane jó, tohle pro mě bylo nervy drásající a znovu už to nikdy vidět nechci. Každopádně špičková záležitost v žánru psychologických, skoro až divadelních, dramatech s minimálním rozpočtem. ()

maniak.sused

Takto nejako si predstavujem komornú konverzačku, ktorá si udržuje napätie a dokáže prekvapiť pointou. Raritou je hlavná úloha ,,pana Vedlejšího" Steva Buscemiho. A hoci som dovtedy Sienu Miller vnímal s predsudkami, v tomto filme mi celkom sadla. Nenápadné ,,malé" dielko, ktoré v rámci toho, čím je, funguje stopercentne. ()

zazka

Bezprostredne po zhliadnutí som nechápala, "čo tým básnik Buscemi vlastne chcel povedať", kedže ani pôvodný van Goghov film som nevidela. Došlo mi to až o niečo neskôr. Koniec ma sklamal, lebo v ňom nebol očakávaný boom, preto nerozumiem, prečo sa niektorým ľuďom práve toto zakončenie páčilo. Necháva totiž v divákovi pocit, že strávil asi 80 minút pred obrazovkou „zbytočne“ a že vlastne hneď na začiatku stačilo ukázať na osobu prstom a označiť ju ako dobrú resp. zlú. Pretože to je vlastne všetko, čo si okrem veľmi dobrých hereckých výkonov z tohto filmu odnesiete. ()

burton-ka

Kdyby mě někdo posadil do divadelního sálu a pověděl: "Ted' se nadechni, protože vydechneš až po skončení představení!" Tak tomu budu věřit! Ovšem u toho filmu se mě to nestalo. Je to americké běžné laciné drama, kde vyčnivá Sienna Miller a její výborné herectví. Steva netřeba představovat. Ale jeho práce za kamerou mě moc nepotěšila...navíc mám tento film pouze s dabingem a to tomu možná ukradlo další procento z celkové kvality! ()

Grim

Zatiaľ prvý remake, ktorý mi príde lepší ako originál. Snáď kôli lepším hercom sa na to pozeralo dobre aj keď som vedel, ako to skončí. ()

listo

Pseudodrama, které vychází z toho, že všichni novináři prahnou po senzaci a prodají sebe sama za článek na titulní straně, a také že všechny mladé herečky jsou mazané lištičky, které využívají špetku svého talentu k tomu, aby všem ostatním kolem blbly hlavu. Film není nezajímavý, ale postavy nedokáží vzbudit u diváka sympatie. A jestli tohle byl luxusní byt, tak to mám asi o luxusu úplně klamnou představu... ()

guruPechy

Páteční večer, lahvinka cabernet savignon (australský ročník 2001), krabička cigaret a jeden thriller za sebou, když tu dostanete chuť na přídavek. "Rozhovor" je ukázkou toho, jak se dokážete nechat zhypnotizovat obrazovkou a přitom na vás nepoužívá těžkotonážní kalibr speciálních efektů ani přehršel známých jmen. O nákladech na tento film mluvit nemohu, rozhodně však od své premiéry (červenec) v kinech nevydělal ani milión babek. Interview je "two men show" zkrachovalého reportéra a bloňdaté béčkové herečky, která má více rozumu a inteligence než většina z nás. Nepřipravený redaktor plný předsudků poznává vnějškovou podobu známé televizní star a shodou okolností se s ní ocitne v situaci, které nelze nezneužít. Společně pak zažijí dramatickou noc plnou přetvářky citů a skutečně skvělého hereckého umu. Steve Buscemi si zahrál a odrežíroval komorní filmek postavený na dialozích se Siennou Millerovou, aby vytvořil sugestivní podívanou o vztahu dvou neznámých lidí, kteří hrají jednoaktovku na kočku a myš. Problém vyvstává v okamžiku, kdy si uvědomíme, že není snadné rozeznat, kdo je kočkou. Proradný reportér politiků nebo nafrněná celebrita? Nepovedené (I)interview při plánované schůzce se zvrhává v divácky atraktivní prezentaci populární hry "macháček". Duel Buscemiho a Millerové vás nenechá na pochybách, že mýty o blondýnách jsou skutečnými smyšlenkami a bezpáteřní novináři mohou mít také svou lidskou stránku. Jak jsem podotknul na začátku... Láhev vína skýtá malou utěchu svou šancí na zaplnění poslední sklenky a dozrávání noci mi naznačuje, že je čas jít si nechat zdát velice zajímavé (a vzhledem k vnadům Millerové - případně svérázným rysům Buscemiho) sny. ()

enyvan

První dojmy? Nuda a zklamání! Steve je výborný herec, což tu zase potvrdil, ale jako režisér mne zklamal. A ještě jedna věc (slovy Jiřího Macháčka): ten film je především dlouhý, a to tak dlouhý, že i kdyby byl snad o polovinu kratší, tak by furt byl moc dlouhý! ()

Kivis

Člověk čeká, kdy se začne něco dít a když se konečně začne něco dít, objeví se na obrazovce závěrečné titulky. Rozuzlení zajímavé, překvapivé, ale zase ne tak silné, abych kvůli němu zapomněl, že kromě něj mi tenhle film moc zajímavou podívanou nepřinesl. Lehké konverzační drama s lehkou dávkou novinářského humoru - neurazí, nenadchne. ()

Fhilipo

Tento film ma dost nudil. Nevedel som uverit ani emociam, ktore voci sebe prezivali hlavný akteri. Dvaja ludia. ktorí sa vobec nepoznaju sa voci sebe chovaju akoby sa poznali roky no a vzapatí akoby sa opat nepoznali. Mozno to sposobil zly dabing, cely ma odtrhaval od reality pribehu, prislo mi to umele. Pocas filmu som spozoroval par malickosti, ktore ma zaujali, vedel som ze za tym nieco bude ale az tu som sa docital ze ja sednalo o odkazy na povodne sparcovanie filmu. Jednu hviezdicku som pridal kvoli krasnej Sienne. ()

nickymilka

Pro mě je tahle verze mnohem lépe zpracovaná, než ta původní. V tomto snímku totiž neni fyzický kontakt tak znatelný, divák má prostor si jen užívat Buscemiho chtíče a touhy po herečce, která si je své krásy dobře vědoma. Obě hlavní postavy jsou mi milejší než holandský pár a navíc ten KONEC je prostě dotaženější. V původní verzi mě to neskutečně zklamalo. ()

Axl.K

Tak tohle byla opravdu lahůdka. Steve Buscemi a překvapivě dobrá Sienna Miller mě dokázali celou dobu skvěle bavit. Už dlouho jsem neviděl takhle dobrý dialogy a herečku s podobným šmrncem. Konec mě sice úplně nenadchnul, ale přesto nezapomenutelný film - možná že po dalším zhlédnutí tu chybějící hvězdu ještě přihodím. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů