Interview

• USA Interview (více)

Hlavními hrdiny briskního konverzačního dramatu, které v roce 2007 režisérsky vysekla herecká hvězda amerického nezávislého filmu Steve Buscemi, jsou dva lidé, kteří by k sobě za normálních okolností pravděpodobně nikdy nenašli cestu. On je zatrpklý ostřílený novinář, který už si všechny kariérní vrcholy prožil, a proto nyní musí psát podřadné články o ještě podřadnějších tématech a lidech. Ona je pak mladá, půvabná a obletovaná televizní hvězdička, která sice nic nedokázala, ale i tak se může vyhřívat pod paprsky slávy. A společně mají udělat rozhovor. Jejich vztah je tedy čistě pracovní. Jenže pak se mezi ně vkradou emoce, které původně rutinní džob kardinálně promění ve slovní zápas o nadvládu a vítězství v povrchním osobním klání, kde jde místo cti spíš jen o hrdost a uraženou pýchu. A čím více během večera napětí eskaluje, tím více si obě strany začínají uvědomovat, jak slepě jeden o druhém doposud přemýšleli. V remakeu slavného nizozemského dramatu z roku 2003 Interview podle van Gogha, mimochodem též uváděného na kanále Cinemax, excelují Steve Buscemi a stále nadějnější hollywoodská star Sienna Millerová. (oficiální text distributora)

surprise

Film pro dva herce a kompars. Žádná podívaná se tedy nedá čekat, ale pěkná konverzačka to je. Fanoušci Steva Buscemiho budou spokojeni i když zde není za žádného trotla nebo smolaře i když v závěru možná trochu ano. ()

Alvin

Tak prej že brilantní konverzačka, jo? No Buscemiho mám rád, ale tohle dopadlo tak napůl. Katja má na prostoduchou herečku z béčkových seriálů až příliš bystré komentáře a vůbec celý ten vývoj interview mi přišel moc šroubovaný. ()

davidh76

Zajímavý konverzační film s pointou. Nemá ale tu naléhavost a neústálé vzrůstání atmosféry až k vrcholu, které bych právě u konverzačních filmů očekával jako základní kámen. Přiznání (2001) od Richarda Linklatera je podle mě o třídu výše. ()

xPepsa

Tento film se hodnoti dost tezko. Nektere sceny jsou skvele, ale nektere casti mi pripadaji hodne umele u kterych jsem mel pocit jako kdyz se divam jen na herce co hraji sve role a ne na postavy ktere hrali. A konec byl taky trochu zklamanim.. ()

GeoGraph

Buscemi je dobrý herec a jak jsem nyní poznal i vynikající režisér. Některé dialogy byli možná trochu zdlouhavé a zavádějící, ale jako celek působivé. Možná by se téma a forma více hodila na jeviště v divadle než jako celovečerní film. ()

JoudaCZ

Mám Stevea Buscemiho hodně rád, ale tady mě prostě nepřesvědčil. Buscemi-herec si tu střihl vlastně jen upgradovanou, asi inteligentnější verzi Lese Galanteho z DiCillova "Delirious". Buscemi-režisér podle mě nedokázal budovat a udržet pnutí mezi postavami, momentální převaha se přesouvala od jednoho k druhému jakoby náhodně, nárazovitě. Film při své velmi příjemné stopáži nenudí, ale nějakou hlubší stopu nezanechá. ()

+sfinx+

Úžasný film - ze začátku jsem se obával toho údaje 1hod 20 min na přehrávači, ale jakmile se film rozjel, tak jsem o časomíru pohledem ani nezavadil. Hvězda hrající hvězdičku byla úžasná. Nemluvím teď jen o její kráse, i když osobně bych slovo nádherná používal v její přítomnosti ještě častěji :). Ze začátku mi připadala stará - teď bych nechtěl urazit ji ani její vrstevnice a v duchu se sám sobě směju, že 25 označím za stáří, ale tahle by se perfektně hodila do zmíněného Základního instinktu a já tady čekal někoho typu Yonica Babyyeah, naštěstí já do rolí neobsazuji a tak výběr dopadl perfektně. I onen novinář byl parádním protivníkem v této partii a opět si tvůrci vybrali toho pravého. Abych to dokončil - dialogy byly úžasné, hudba - byla??. ()

L.Wayne

Niečo nové. Zaujímavé. Zvláštne. Len konverzácia v jednom byte. S úžasnou atmosférou a hercami. V jednoduchosti tá krása predsa len je. Púšťala som to bez nejakých priveľkých očakávaní a dostala som filmový zážitok. Jedno veľké wow. ()

vixina

K Bruscemimu si hľadám cestu tak postupne, ale do Sienny by som takýto počin nikdy netypovala. Konverzačné, vyvážené, jednoduché a zároveň presne moja srdcová nôta (teda že keď si myslíte, že už viete, ako to je, tak vás ešte len presvedčia o opaku). Zároveň aj super psychologický náhľad na ľudské povahy - ako sa človek nejaký zdá byť a čo sa v ňom pritom skrýva v skutočnosti... ()

typa

Podtitul tohoto filmu by mohl znít "hra na kočku a na myš". Interwiev jsem chtěla vidět hlavně kvůli skvělému hereckému obsazení a to mě v tomto konverzačním dramatu nezklamalo. Úplně nejvíc se mi líbil ten konec, byl nečekaný a vygradoval zde smysl toho, o čem spolu novinář a herečka celý večer diskutovali. ()

andy60

Dva herci, jedna místnost a spousta keců, někdy naprosto zbytečných. Mě to, i přes kratší stopáž, moc nebralo. ()

peproch

Ani Katka ani Pierre nechtějí ten rozhovor dělat, ale musí, ona kvůli promo on kvůli jobu. Pokud zůstávají u své profesionality a pózy z ní plynoucí, rozhovor se nemůže povést. Jakmile se jim podaří překročit tuto mez a vstoupí do sfér péče, erotiky, osobní zvědavosti, únavy, a pod, jejich nuda přemění se v setkání bytostí, nikoliv jen funkcionářů showbyznysu a žurnalistiky. Absurdní prvky této etudy jsou mi ale ne moc pochopitelné. Celkově jsem tomu ne příliš rozuměla. ()

Sejkorka

Zajímavé herecké výkony Sienna Miller, Steve Buscemi. V podstatě formát divadelní hry o dvou hercích. Trochu vadí systém vypadni / nechoď ..... Je to remake nizozemského snímku Interview podle van Gogha z roku 2003. Tak to asi někdy zkouknu pro porovnání. Hodnocení zde stejné. POZNÁMKA - Holandský originál mi nešel, neforemná řeč s titulky se nedá .... ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů