Interview

• USA Interview (více)

Hlavními hrdiny briskního konverzačního dramatu, které v roce 2007 režisérsky vysekla herecká hvězda amerického nezávislého filmu Steve Buscemi, jsou dva lidé, kteří by k sobě za normálních okolností pravděpodobně nikdy nenašli cestu. On je zatrpklý ostřílený novinář, který už si všechny kariérní vrcholy prožil, a proto nyní musí psát podřadné články o ještě podřadnějších tématech a lidech. Ona je pak mladá, půvabná a obletovaná televizní hvězdička, která sice nic nedokázala, ale i tak se může vyhřívat pod paprsky slávy. A společně mají udělat rozhovor. Jejich vztah je tedy čistě pracovní. Jenže pak se mezi ně vkradou emoce, které původně rutinní džob kardinálně promění ve slovní zápas o nadvládu a vítězství v povrchním osobním klání, kde jde místo cti spíš jen o hrdost a uraženou pýchu. A čím více během večera napětí eskaluje, tím více si obě strany začínají uvědomovat, jak slepě jeden o druhém doposud přemýšleli. V remakeu slavného nizozemského dramatu z roku 2003 Interview podle van Gogha, mimochodem též uváděného na kanále Cinemax, excelují Steve Buscemi a stále nadějnější hollywoodská star Sienna Millerová. (oficiální text distributora)

rudeboy

Na tomto filme sa mi najviac páčilo to, že do samého konca neviete čo je vlastne pravda a čo klamstvo - chápal som to ako narážku na dnešnú spoločnosť, ktorá je odchovaná na masových médiách, ktoré taktiež manipulujú s realitou a často ju nereflektujú, ale pretvárajú. Je to aj vtipné a aj ten príbeh je vcelku fajn. A obaja hlavní aktéri hrajú podľa mňa vcelku presvedčivo - teda aspoň ja som im uveril. Myslím si že nádherná Sienna má pred sebou veľkú filmovú budúcnosť (teda ak neskončí ako Katja :-)) ()

Moogwi

Velice povedená hra kočky s myší, ale kdo je ta myš? Film prolezlý lží a intrikami s hromadou zvratů a polopravd. Určitě to stojí za vidění. ()

haj

Skvěle natočený a skvěle zahraný film, který ikdyž se skoro celý odehrává v jedný místnosti a v podstatě jde jen o rozhovor dvou lidí, tak zaujme hned od začátku a už nepustí. Rozhodně nejde o čistý drama, ale ani komedii, pro mě je výsledek někde mezi. ()

Master19

Ač bych hrozně rád, já jsem to prostě Stevovi a Sienně nevěřil... I tak zajímavá a vyvážená podívaná. Na víc to ale nebude, promiň Steve. ()

zaseprd

Trochu jsem se bál kouknout na drama, kde 80 minut spolu plkají dva lidé. Díky skvělému scénáři bez hluchých míst nelituji a věc druhá, pro niž se vyplatí tento film shlédnout je Sienna Miller - opravdu "hot stuff". ()

dANo

Interview je zaujímavý pohľad na vzájomnú neznášanlivosť medzi novinármi a celebritami, ktorý najprv odprezentoval vo svojom nízkorozpočtovom filme Theo van Gogh a v tomto prípade sa jedná o remake v podaní mojho obľúbenca Steva Buscemiho. Film má chytrý úvod, ktorý sa potom (doslova plynule:) zmení na interview medzi politickým novinárom a populárnou herečkou B-čkových hororov. Ich prvý krátky rozhovor v reštaurácii je celkom vtipný, potom sa za pomoci náhody (či lepšie nehody:) presunú k nej na byt, kde to pokračuje vo vážnejšom duchu, až kým to neskončí prekvapivým koncom, ktorý sa mi osobne celkom pozdával. Takže celkovo by som to ohodnotil nadpriemerne, aj keď nejaké tie muchy by sa dali nájsť... ()

Aven

Slušně odehráno i natočeno, znovu už to ale vidět nepotřebuji. Obě postavy jsou až moc "modelové" a mě bylo po celý film jedno, kdo bude nakonec tím pomyslným vítězem. ()

sskrblik

Interview pode Van Gogha je vážně o poznání lepší, ikdyž je Buscemi fakt dobrej, tak je znát, že tenhle remake je tak trochu vaření z vody. Lepší tří hvězda. ()

jitrnic

Docela zklamání, poprvé se mi stalo, že jsem Stevovi Buscemimu jeho roli moc nevěřil, což je asi dáno i slabším scénářem (i když konec mnohé zachraňuje). Je to celé moc natahované a hrdinové jsou mi příliš lhostejní (i když Sienna Miller je vynikající) Škoda. ()

Guzo

Vůbec mi nevadí takové ty "debatní filmy" typu Man from the Earth (pokud jsou tak akorát dlouhé), takže i Interview mě v ničem v tomhle ohledu nezklamalo. Ono vlastně nezklamalo vůbec, protože přesně splnilo mé očekávání. Skvělá herecká dvojice, vypointovaný závěr, možná trošku nevyřčený konec (což ale pro někoho nemusí být na škodu, aspoň člověk může zapojit fantazii), to všechno je spletené do uzlu, který drží víc než pevně. Není to nějaká bomba, ale opravdu se mi to líbilo. ()

RumbleFish

Mám rád Buscemiho (jeho režijní debut Trees Lounge se mi velmi líbil), Sienna Miller mi nevadí a rád si vychutnám i komorní film, pokud je dobře udělaný. Toto Interview mě však vůbec nebavilo - afektované a stupidní dialogy, rádoby finále s pointou, která je o tom, co celý film, ergo o ničem... no jo, ex nihilo nihil fit... Velká bída, velké zklamání. ()

Puyi

Skvělý Steve, nejen jako herec, ale pro mě překvapivě i jako schopný režisér. Sienna pro mě nadále zůstává nezajímavou herečkou, ani zde mě nějak nechytla a ničím nějak nezapůsobila.. Děj filmu lehce nadprůměrný, až konec filmu se mi velmi líbil, ale i tak to na navýšení hodnocení už nebylo. ()

hot_spot

Buscemi je za kamerou stejně osobitý jako před ní. Film je snímán digitálně a většinou v podsvětleném interiéru, s hudbou si hlavu nedělal nikdo a postavy mění svá duševní rozpoložení snad každou minutou. Interview je nevypočítatelná a jízlivě napsaná šachová partie, kde se vítězící strana mění tak často, až vám z toho půjde hlava kolem. Těžko by se dala obsadit výstižněji - Buscemi dokáže cynickou nechuť vyjádřit pohnutím koutků a v životech Sienny Miller a Katji se zase dají nalézt zajímavé paralely. Kdyby se více vypiloval scénář, bylo by to na plný počet. ()

sellsakul

Originálna "kecačka", ktorá nijak extra nenatchne ani neurazí. 1* dávam za originalitu 1* za krásnu Siennu MIller a 1* za stopáž, ktorá nebola nijako extra naťahovaná, čo sa mi páčilo. Koniec si určite zaslúži aspoň 1/2*, takže celkovo tak 3,5* až 4*,alebo ak chcete 75% - 80%. ()

Fony

Což o to, zahrané je to dobře a každá minuta filmu sama o sobě je věrohodná a působivá, jenže dohromady to nějak skřípe. Dialog mezi ústřední dvojicí mě nenudil, je ale trochu vykonstruovaný a příliš afektovaný, což mělo za následek pouze to, že Interview ve mě po skončení titulků nezanechalo žádný silnější dojem. Konverzačka to není špatná, kdybych neznal Linklatera, byl bych možná shovívavější, ale takhle je to jen za lepší 3***. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů