Remake korejského filmu z roku 2001. Charlie je mladík z malého města, který plní sen rodičů a studuje v New Yorku na obchodníka. V Central Parku ho zaujme dívka Jordan, kterou později potká v metru opilou a strhne ji z blízkosti projíždějícího vlaku. Výstřední Jordan poté Charlieho vyhledá a tím se zrodí zvláštní vztah. V něm je Jordan značně dominantní, ale i přes všechny její zápory se do ní bláznivě zamiluje, což převrátí jeho dosud stereotypní život. (Peca7)

peetriss

Tento remake je prakticky jen zkráceným sestřihem výborné korejské předlohy, ze které však bylo vyjmuto vše, co dodávalo předloze kouzelný náboj. No dobrá, pokusím se však zapomenout, že existuje ono kvalitní korejské dílo, protože jinak bych tento film musel nekompromisně hodit do "odpadu!" Podívám se na Bláznivou holku jako na "americkou" romantickou komedii, která však funguje pouze jako romance a jako komedie selhává po všech stránkách. Příběh je neuvěřitelně zkratkovitý - především v první polovině, a i když v polovině druhé nabere určitý romantický dech, v záplavě žánrových příbuzných zapadá pod tlakem lepších filmů nekompromisně do patra podprůměru. Elisha Cuthbert v sobě nesporně jiskru má, snaží se i herecky, ale v této roli mi prostě nesedí, Jessemu Bradfordovi chybí šťáva úplně. Takže ani obsazení není šťastné. ()

sona123

Za co vůbec ony dvě upocené hvězdičky? Možná za to, že film má rozumnou stopáž, konec není nechutně trapný a Elisha se tu 2x pěkně usměje, i když jinak jí to tu vůbec nesluší, kde je její sex-appeal? Máme možnost vidět všechny klišé newyorské exteriéry, které lahodí kameře. Sledujeme story, jejíž konec je jasný již od prvních vět. Děj zdánlivě kulminuje k dramatickému vrcholu, ano, tak by se asi mělo točit, ale drama je plytké a hloupé, vrchol spíše hrbolek pár centimentrů nad zemí, který pak - a to mi vadilo nejvíc, pomalu zase klesne, aniž bychom vůbec poznali, že klesáme. Co bylo jinak milé, to byly charaktery obou postav: ona emočně labilní hysterka, hrající si se svým okolím, jak se jí zlíbí, on věrný psík stojící opodál, mající pochopení pro každý vrtoch, obdivný pohled pro každý další bláznivý kousek a srdce na dlani, připraven podat jej své milé i s tím, že ta jej rozpustile upustí a podpatkem rozdrtí. Takových víc (chlapců, ne filmů). ()

Yardie

Slabších 50%. Na komedii to bylo málo vtipné a na romantiku či osudovou lásku mi tam přišlo dost málo emocí a postrádalo to tu správnou atmosféru. Připadalo mi to, jako by se tvůrci nemohli rozmyslet, jestli budou točit komedii a nebo citové drama, resp. romantiku. Byla tam snaha jak o to, tak o to a ve výsledku to byl takový mišmaš. Navíc Jordan mi fakt pila krev, bych ji pod ten vlak hodil potom sám... :-). Takže nebyla to nějaká obrovská katastrofa, ale ani něco, na co by se stálo nějak extra podívat. Howgh! ()

Domec

At si rika kdo chce co chce, me se to libilo. Vysoke hodnoceni davam hlavne kvuli Elishe, ktera to zahrala perfektne :) Nevidela jsem puvodni asijsky film, takze 4* pro me naprosto zaslouzene. ()

maty39

Není to tak hrozné, akorát v americkém pojetí vypadá konec hodně nuceně, až stupidně. Jako kdyby nevěděli jak to skončit, tak tam dali první co je napadne. A ano, vím, že je to kopie originálu, ale v originálu to funguje. Plus jedna hvězdička za Elishu. ()

KOZLIK

Kastrace až je mi z toho blivno, jediný efekt byl ten, že jsem si připomněl scény z originálního snímku, který jak už jsem zmiňoval je emocionálně silný a opravdový, že každého kdo má srdce dostane na kolena. Nedokážu pochopit, že někdo kdo viděl oba snímky může tento paskvil hodnotit pěti hvězdičkami, to mu asi chybí nějaký vjem. ()

Rehooo

Hned na začátek ujasním, že jsem neviděl původní jihokorejský snímek takže nemůžu srovnávat. Avšak i tento "remake" mi něco dal... Čekal jsem pohodovou romantiku na jedno skouknutí v pohodlí domova. Bohužel se tohle nestalo. Tento film mi na začátku ukazoval své velké kvality. Takže bylo více než jasné, že se nebude jednat o nějakou tu tuctovku. Příběh si drží vysokou poutavost a také lehkou tajemnost. Pořád jsem čekal co se stane dál, jak to bude probíhat, jaká bude změna. Do poslední chvíle jsem netušil, jak to všechno dopadne a jestli to nakonec nebude mít otevřený konec. A také jsem vlastně ani nevěděl, kdy bude ta poslední chvíle. Ale nejen příběhem je živ film. Pochvalu si zaslouží i herci, v tomto případě herečka - Elisha Cuthbert. Někdo o ní tady psal: "Nejenom že je velice pěkná, ale ona umí i výborně hrát." Tohle se mi moc nezdálo, ale jen dokud jsem nezhlédl tenhle snímek. Teď před ní smekám a vzdávám ji velikou poctu. Protože její herecký výkon tvoří takovou polovinu z tohoto filmu. Další částí, která se velkou měrou podílí na tomto filmu je hudba. Průběh nekazí a naopak zcela dokresluje pozadí celého filmu. Prostě po delší době je tu pro mě romantický film, který si dám do učebnice: Jak má vypadat romantický film. ()

Platom

Myšlenka na remake mé srdcové záležitosti ve mě vyvolávala dosti silné obavy. Původní My Sassy Girl je jedinečný koncert romantiky, zamíchaný pořádnou dávkou optimismu, humoru atd., který umějí naservírovat snad jen a pouze korejci. A právě tohle je hlavním trnem v oku slušně vyhlížející novodobé romantice o "ztřeštěné" holce a klukovi, který je do ní bezhlavě zamilovaný. Původní verze je skutečná, všechny ztřeštěnosti jsou asiatům jako na tělo ušité, kdežto dvojici Bradfordovi a Cuthbert to jen těžko uvěřit a to ač se snaží seč mohou. Původní verze je originální, delší a s mnohem lepším vysvětlením daných událostí. Děj je plynulý, závěr nádherný... Mohl bych takto pokračovat dál a dál, ale nerad srovnávám. Pan Samuell natočil kvalitní romantiku, kterou hodnotím kvalitními 4*, ale originál, je někde úplně jinde a ve srovnání s americkou verzí, by si zasloužil hvězdiček nejméně 10. ()

Silencia90

Pokud to beru s ohledem na originál, odpadlo jisté kouzlo, určité komediální prvky a šílená bláznivost holky. Pokud to ale beru jako jedinečný snímek, je to svým způsobem hezčí a zajímavější než běžné filmy. Je to tu vše vysvětlený a do konce dotažený, takže pěkné. :) ()

heihatchi

Já to nechápu, proč se amíci pořád pouští do remaků, když je ani neumí udělat pořádně. Oproti originálu je to absolutně ve všem ochuzené. ()

Edhelharn

Tento remake vznikol asi tak, že niekto z producentov si všimol aký veľký hit bol originál v Kórei, pozrel si ho a potom obsah veľmi voľne prerozprával scenáristom tak ako ho napadali jednotlivé scény ktore si zapamätal, upravili to na americké reálie a poď ho točiť bez ohľadu na to, že čo v pôvodnom filme fungovalo a prečo. Takto vznikla len umelá napodobenina originálu v ktorej nefunguje takmer nič a tak dokonale zvrzať aj najromantickejšiu scénu ktorá bola kedy natočená (Pachelbell + klavír + ruža) sa len tak nevidí. Za občasné svetlé momenty Elishy jedna *. Celý film dokonale vystihuje jedna scéna, teraz už neviem či to bolo pri squashi alebo kendo ale ako podmaz tam hrala TECHNO verzia Pachelbelovho canonu. Taká istá umelá napodobenina je aj tento film. ()

paolito

Krásná ukázka rozdílu mezi americkou a asijskou kinematografií. Tam kde korejci híří nápady, city a emocemi, američani pouze sterilně kopírují originál bez špetky invence, navíc velmi zjednodušeně a zkratkovitě. A Elisha mě touto rolí přesvědčila o tom, co jsem si o ní myslel od doby kdy jsem viděl Captivity, totiž že její herecké umění se pohybuje jen lehce nad úrovní Jessicy Alba. Což není moc :) ()

Five By Five

Ak máte radšej bláznivé komédie, tak si pozrite kórejskú verziu, ale ak by ste radšej videli niečo dojemne romantické - začnite s týmto! ... ()

fr3ak odpad!

Tohle bylo kurva co?! Už by měl někdo těm Amíkům říct, ať jdou s těmahle remakama přes kopírák do prdele! Zase je tu spousta scén okopírovaných 1:1, ale aby se neřeklo, tak jich tam i několik přidaly - bohužel žádná z nich nefunguje, atmosféra a lehkost originálu je samozřejmě totálně vykastrovaná, čímž většina věcí vůbec nefunguje a to tenhle zmetek pro retardované americké publikum potápí do hlubin odpadu! Naserte si! ()

Harts

Original jsem nevidel, takze nemuzu porovnavat, co jen vim, ze k tomuto romantickemu filmu nemam vyhrady, proste nemam slov, a po filmu jen slzy na krajicku a davam maximum bodu. ()

Al44...

Jedná se o remake veleúspěšného jihokorejského filmu My Sassy Girl (2001). Byl jsem opravdu zvědavý, jak tento další pokus o remake asijského filmu dopadne. Výsledek se dal tak trochu očekávat. Americká (sterilní) verze je o hodně kratší, jednodušší, dopodrobna vše vysvětluje (myslím si, že je to již takový standart US remaků asijských filmů). Snaží se i trochu pozměnit dějové situace ve filmu, takže to není čistá "kopie". Bohužel to na mě působilo tak, že "vystřihli" zrovna jedny z těch lepších scén, co v originálu byly. Ohledně reálnosti či nereálnosti děje - v obou verzích je použito plno nadsázky - takže bych to neřešil. Jak se s rolemi vypořádali herci? Elisha Cuthbert se dost snaží, ale některé scény, které jsou i v korejském originálu, v jejím podání nepůsobí moc přesvědčivě. Jesse Bradford mi moc nesedl - nevýrazný. Doporučuji každému, aby napřed shlédl původní, korejský snímek a pak teprve tento. Pokud to někdo uvidí v opačném pořadí, tak mu nejenom tento remake prozradí veškerý děj, ale značně i ovlivní požitek z originálu. ()

gauron666 odpad!

Na americké filmy se moc nedívám pokud to není nějaké kultovní dílo, ale rád sleduji předělávky mých oblíbených asijských filmů. Jedním z takových filmů je už zmiňovaný My Sassy Girl jeho původní originál mne doslova nadchl zatímco tenhle americký zase utvrdil v tom, že američtí tvůrci na to předělávat asijské filmy prostě nemají, když to shrnu zkrácený příběh a velmi zjednodušený, vynechané vtipné scény, herci nesympatičtí a mohl bych pokračovat. Opravdu je my záhadou proč neustále Američané dělají předělávky korejských, japonských, thajských filmů to jsou tam diváci z prominutím takový blbci, že nesnesou pohled na asiaty a proto se nedívají na originál nevím, ale to jsem dost odbočil. Prostě a jednoduše tenhle film je jenom laciná kopie a to ještě hrubě nepovedená. PS: Někdo tady říká, že američtí herci vypadali lépe tak tomu se musím zasmát srovnávat Jeon Ji-hyeon s nějakou Elishou to si asi dotyčný zapomněl vzít brýle. ()

pepa3rd

Předlohu jsem neviděl, ale ani tak si tento film nezískal moje sympatie. Jednodüchý příběh, kde se první polovinu ptáte, co se přesně děje a tu druhou čekáte, kdy konečně dojde k závěru, který jste už před notnou dobou odhadli. Přesto v podstatě docela příjemná průměrná romance. 50 % ()