Veselé Velikonoce

• Francie Joyeuses Pâques (více)
Z natáčení  - Jean-Paul Belmondo, Georges Lautner

Řekne-li se francouzská komedie, nemůže ve výčtu herců ze země galského kohouta chybět jméno Jeana-Paula Belmonda. Ve filmu Veselé velikonoce ztvárňuje populární Bebel postavu nenapravitelného sukničkáře, který neustále tajně podvádí svou manželku. Ta právě hodlá navštívit svou matku a Stefan se hned na letišti poohlíží po nové oběti. Do cesty mu vstoupí mladá hezká dívka Julie - Sophie Marceauová, která se právě rozešla se svým ženatým milencem a hledá místo na přespání. To je voda na mlýn Stefana. Nejdříve Julii pozve do restaurace a nakonec ji odváží k sobě domů. Ještě než může k něčemu dojít, objeví se znenadání ve dveřích Stefanova manželka. Sukničkář se pokouší situaci zachránit, a tak o Julii prohlásí, že je jeho dcerou... (Magic Box)

Belmondicek

..."James Bond s plnejma kalhotama, Superman posera"... Tak to určitě můj milovaný Bebel není, ale nenapravitelný sukničkář, který neustále podvádí svou ženu. Jednoho dne jde svou manželku vyprovodit na letiště, která chce navštívit svou matku. Tam natrefí na novou oběť, krásnou Julii, která se právě rozešla s milencem a nemá kde hlavu složit. Přijme pozvání na večeři i k noclehu a v nejméně vhodnou chvíli se nečekaně domů vrací manželka Sophie. Kdo je ta cizí dívka a Stefan bystře zareaguje a oznamuje, že je to jeho utajovaná dcera....A tak se rozjíždí kolotoč lží, nedorozumění a bláznivých situací. Fantastickej Belmondo opět uplatnil svůj šarm, smysl pro načasování komické akce i příslovečnou výřečnost a na konci si neodpustil ani pár kaskaderských kousků. Sophie Marceau, je tady fakt kočka, tehdy v kině to byla moje platonická láska. Po Zvířeti je to moje nejoblíbenější Belmondovka. Kinodabing s Jirkou Krampolem je geniální! "Táta s mámou nebyli bohatí, když jsem byl kluk, zajíček mi nikdy nic nepřines. Jste můj první velikonoční dárek!" ()

neo93

Zábavně vtipný a nenáročný francouzský film, který dokáže rozveselit. Jean-Paul Belmondo, jako nepolepšitelný sukničkář Bebel, jenž neustále podvádí svou ženu se všemi ženami či dívkami, které se mu zrovna připletou do cesty. A pravě taková jedna mu na letišti zrovna zkříží své cesty. Mladá holka Julie, v podání pohledné, půvabné a mladinké Sophie Marceau, se právě rozloučila se svým přítelem, který zrovna odletěl, když potkává Bebela, jenž ji nakonec dostane až do svého prostorného bytu. Tam se pomalými kroky chystá k tomu, co obvykle, když tu náhle do bytu přichází jeho manželka. Překvapen situací, ho napadne vydávat svou novou známost za svou dceru. Velice jednoduchá zápletka, která má však mnohá nejen humorná místa, ale také akční pasáže, ve kterých se jistě Belmondo naplno vyřádil. Užívá si akce se člunem na vodě, s vrtulníkem ve vzduchu i s vozidly na zemi, kdy sledujeme tři velmi svižné automobilové jízdy i s typickou osumdesátkovou hudbou. Každopádně, mi dost sedla a líbila zároveň ústřední dvojice Belmondo-Marceau, kterou ještě zdatně doplňuje Marie Laforêt jako manželka Bebela. Pohodová, v podstatě klasická belmondovka, kterou si moc rád zase někdy zopakuji. ()

IronRocky

Tenhle film mam moc rád, protože se u něj vždy hodně pobavím. Dobrý scénář, zápletka a hlavně Belmondo, který předvádí jako vždy skvělý výkon dělají z tohohle filmu velmi povedenou komedii. ()

Stanix

Ukecaná Bebelovská taškařice, kterou jsem měl a mám vždy v oblibě. Úlisní nagelování fešáci, vyskutující se tu a tam v dnešních filmech, představujíce proutníky a lamače dívčích srdcí, by se měli u Bebela přiučit. ()

Rattlehead

Tenhle film mám stále raději a raději, zraje jako ono pověstné francouzské víno. Úžasný mix komedie a automobilových akčních scén, neodolatelný svůdník Belmondo a naprosto nádherná Sophie Marceauová. Spolu s "Policajt nebo rošťák" můj nejoblíbenější Belmondo. ()

Duke90

Bez geniálního nezmara jménem Belmondo a roztomilé mladice Sophie Marceau by tahle komedie pravděpodobně skončila v šedinách čistého průměru! Samozřejmě že jen blbec by nepoznal, CO se skutečně mezi danou dvojicí v jádru mysli odehrává, ale ty úžasné výmluvy a myšlenky - a kolikrát právě Marceau tomu dává pěkně na prdel - posouvají Veselé Velikonoce na vyšší metu. Stráveného času tedy nelituji a určitě se k této odvážné komedii budu milerád vracet. ()

Ex_Machina

"To je výťah mojej ženy. Tak zatvára dvere." Celý film stojí na neskutočnom výkone starnúceho playboja Belmonda a toho ako sa vykrúca z nevery, kľučkuje a zamotáva sa stále viac vo svojich klamstvách. Ale ktorý heterosexuálny muž by odolal mladej Sophii Marceau ? Žiadny. Viem si predstaviť aká atmosféra bola pri natáčaní a ako sa všetci zúčastnení museli váľať od smiechu a uživať si to. Miestami to bolo pritiahnuté za vlasy, ale hlavne prvá polovica je výborná. PS: názov filmu s veľkou nocou nemá nič spoločné. ()

papadoce

Bez tejto milej francúzskej komédie si Veľkú Noc ani neviem predstaviť. JPB tu predvádza v plnej paráde o čom sú ženy a čo s nimi, zatiaľ čo Sophie Marceau je prekrásnou mladou dámou s tými najkrajšími prsiami zlatého plátna. Komédia je plná poctivých kaskadérskych kúskov s loďami, autami, či vrtuľníkmi a zopár plkov sa dostalo aj do siahodlhých dialógov. Zábavné. Minimálne kvôli Sophie je dobré sa dívať znova a znova. Sú fakt roztomilé ♥️. ()

maeb

Komedie, u které se pravidelně (a to už jsem ji viděl snad dvacetkrát) třískám smíchy! Jean-Paul Belmondo je ten jediný a pravý James Bond s plnejma kalhotama, Superman posera. Prostě nejde jinak, za pět. ()

Ethano

Nedokážu si to vysvětlit, ale při tomhle filmu se příšerně nudím. A to je u komedie asi hodně špatné. ()

Jaromír

Belmondo ve své nejlepší formě. Komedia na téma, jak okecat nevěru, při které se člověk s radostí zasměje :). ()

dreamflyer

Pohodova francouzska komedie a k sezrani nadherna a drza Sophie Marceau...Takhle kombinace rozhodne neurazi ani pres divny zabery kaskaderskych kousku a vselijakyho konce... ()

Křepi

Poměrně vtipné, hromady lží vytočené až do absurdna. Největší mínus jsou akční vložky a to hlavně na konec. ()

Pitryx

Miloučká bláznivinka se skvělým Belmondem. Jeho výkon je zde excelentní.-------No, jak píšu, velmi dobrá komedie. Dát ke skvělému Belmondovi Sophie Marceau byla dobrá volba. Film hýří slovním humorem a zcela nečekanými zvraty. Vizuálně je trošku poslabší, ale nevadí to. Pro zábavu lze jen doporučit.201502059213/9353 ()

Dinsberg

Dějovou linku (hodně slabou) podmalovávají dílči gagy, které jsou k popukání, např. únik v sanitce. Korunu jim nasadí akční finále. Pán je rasista. ()

knihovna

Až feministky dosáhnou toho, co chtějí, zjistí že svět stojí za hovno. Už nebude takovýchto pašáků jako je pan Belmondon. Nejspíš budou dílem v base, dílem v převýchovném ústavu Marie Kabrhelové. Škoda. ()

PlayEasy

Naše nejlepší rodinná zábava na každé Velikonoce s krásnou Sophiou a dědkem, ale stále mladíkem Jeanem-Paulem. Aspoň jedno ponaučení: Tento trik nezkoušejte!, páč se dostanete do problémů!!! 70% ()