Veselé Velikonoce

• Francie Joyeuses Pâques (více)
Z natáčení  - Jean-Paul Belmondo, Georges Lautner

Řekne-li se francouzská komedie, nemůže ve výčtu herců ze země galského kohouta chybět jméno Jeana-Paula Belmonda. Ve filmu Veselé velikonoce ztvárňuje populární Bebel postavu nenapravitelného sukničkáře, který neustále tajně podvádí svou manželku. Ta právě hodlá navštívit svou matku a Stefan se hned na letišti poohlíží po nové oběti. Do cesty mu vstoupí mladá hezká dívka Julie - Sophie Marceauová, která se právě rozešla se svým ženatým milencem a hledá místo na přespání. To je voda na mlýn Stefana. Nejdříve Julii pozve do restaurace a nakonec ji odváží k sobě domů. Ještě než může k něčemu dojít, objeví se znenadání ve dveřích Stefanova manželka. Sukničkář se pokouší situaci zachránit, a tak o Julii prohlásí, že je jeho dcerou... (Magic Box)

KOOHA

Viděno asi stokrát a nikdy neomrzí, jedna z nejlepších komedií s neskutečnými dialogy. Kdo neviděl jako by nebyl. ()

tranquill

Tentokrát především situační komedie, ale s mladičkou a okouzlující Sophie a grimasy extrémně záletného Belmonda jsou perfektní. ()

Torgal

Belmondo teda natočil aj (oveľa) lepšie filmy a tunajšie hodnotenie je pre mňa záhadou. Možno je to aj mojou nechuťou k filmom, v ktorých sa hrdina čoraz viac zapletá do pavučiny lží, ktoré okolo seba šíri. V tomto prípade to navyše ani nebola ktovieaká zábava. Film sa teda oplatí vidieť predovšetkým kvôli mladučkej Sophie Marceau. 4+/10 PS: S Veľkou nocou nemá tento film nič spoločné. ()

Stíba

Splašený Belmondo a roztomilá Sophie Marceau v příjemné a uvolněné francouzské komedii s akčním nádechem v podobě Belmodových bláznivých a kaskadérských scén. ()

Razzor_82

"Ty si můj nejkrásnější Velikonoční dárek." Nápaditá zápletka a smršť komických situací. Belmondo tady exceluje ve své roli. Jeho lživá historka o falešné dceři je celý film na prasknutí. K tomu krásná a mladá Sophie Marceau. 8/10 ()

Odpadlik

Standardně dobrá komedie s Belmodem - v těhle typech rolí je jako doma - bohatý, záletný manžílek, představí svou milenku své manželce jako dceru z prvního manželství. Nic nového, ale má to spád a je to vtipné (např. scéna útěku z nemocnice). Závěr je už tak trochu zbytečný, jakoby musel Belmondo v každém filmu ukázat své kaskadérské kousky. ()

Louie

Vynikající dialogovka, která jako bonus na sebe nabalila několik zbytečnějších akčních scén. Uzavírá svatou trilogii, do níž patří ještě Nalevo od výtahu a Blbec k večeři. Skvěle napsané dialogy a ještě lepší herci holt žádný zaásadnější efekt nepotřebují. ()

Acrobat

Neodmyslitelny film velkej noci. Vzdy sa nanho tesim, hoci si chcem zachovat chladnu hlavu. Nejde to. Musim. Kvalitny scenar, herecke vykony a Marceau ma vzdy premozu nech bojujem akokolvek silno :) ()

kwaicheng

Skvělé dialogy, obvyklá dávka nedorozumění, něco akce, mistrná improvizace a samozřejmě nezanedbatelný počet krásných žen nechají diváka prožít jedny z nejhezčích Velikonoc vůbec. ()

Zevon

Jedna z přeceněných belmondovek. Naštěstí ne z mnoha. V polovině filmu začíná být nudné, jak hlavní postava pořád žvaní a žvaní a je to pořád dokola. Není na tom ani za mák nápadu, jen osobitost hlavní postavy a výborný dabing jako vždy. ()

Inozuka

Pamatuji si, že jsme na tomto filmu byl jako dítě s rodiči a nevím, jak moc jsem mu mohl rozumět. Nicméně nejvtipnější momenty jsem si pamatoval... Veselé velikonoce jsou postaveny na šarmu Jean Paula Belmonda, Marie Laforet a Sophie Marceau a jejich vzájemné nahrávačky a shazovačky fungují naprosto perfektně. Co ale film posílá ke dnu jsou bezúčelné akční scény, kdy Jean Paul chtěl ukázat, že ještě nepatří do starého železa, a když už se na ty karamboly vypráskalo tolik peněz, dostal režisér nápad, pár z nich ještě pustit opakovaně... Tam tahle skvělá konverzační komedie dostává dost hrubě na frak. A vyjímečně se nepovedla ani hudba. Takže u mě ztráta dvou hvězdiček... ()

Luxocculta

Bez těch akčních přílepků v úvodu a závěru k jinak neakčnímu filmu, kdy se Bébel snaží všem a možná i sobě několikrát opakovaně ukázat, na co všechno ještě má, bych se v tomhle případě obešel. Dokonce jsem se přistihl, že jsem se poprvé za Belmonda trochu styděl, když jako lehce odulý padesátník zahájil tokací manévry na mladičkou a krásnou Sophie Marceau. Ale zas na druhou stranu, kdo jiný se má v tomhle věku pokoušet (a má na to) lovit takový kočky, když ne on. Vedle něj a nádherné Sophie dává filmu šťávu i šmrncovní Marie Laforêt. 65 % ()

Martensson35

Bébelova dialogová smršť, mimika jeho zmuchlanýho xichtu, pohybové nadání, krásný ženský (Laforêt je víc kus než Marceau) a jeden z tak 3 nejlepších výkonů Krampola v dabingu. Co od toho kdo chce víc? Jestli se někdo po smrti Fuňése přiblížil jeho komediální zběsilosti, byl to Belmondo tady. Ta komedie má energii, šťávu, spád a nic otravného okolo. Vidím ji už poněkolikáté a neztratila nic ze šarmu. Můj vnitřní radar mi říká dát tady oba palce nahoru. ()

TheRay97

Komedie s příliš velkým výskytem dialogů. To však na zábavě neubývá. Upřímně se mi příčí základní myšlenka tohoto filmu, ale legraci si z toho udělat dokázali. Belmondo je úžasný herec, který za každých okolností odmítá kaskadéry. Velká poklona. Sophie Marceau také ukázala svůj herecký talent. A musím zmínit, že její krása občas dokáže zastínit zářící humor francouzské legendy. ()