10 položek a méně

• USA 10 Items or Less (více)
všechny plakáty

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiální text distributora)

Edeltruda

Skvělý soundtrack espaňol... Ale hlavní hrdina mě tou svou vlezlostí celou dobu tak iritoval, že bych před ním nejraději utekla i před obrazovkou. :-). ()

kedluben

podle mě si to všichni docela užívali. malý film, celkem průhledný o "banálních" věcech. přesto je to film laskavý (jak já u hodnocení filmů nemám rád tohle slovo!), na nějž asi nebudeme po léta vzpomínat, přesto ale je udělaný dobře i celkem přirozeně uvěřitelně ....a tak..... prostě docela dobrý. ()

Mufi315

O tomhle filmu opravdu nevím co si myslet. Zda režisér Brad Silberling chtěl natočit něco unikátního, nebo jen béčkový film, který se ale omylem stal doceněným. 10 položek a méně začíná zcela nevině a již odpočátku na vás zapůsobí herecké umění Morgana Freemana. Je úplně přirozený, jako by ani nehrál a právě na tom vás film upoutá, že se podíváte co se vlastně bude dít dál. Jenže zjišťujete, že jde pouze o dialog v supermarketu u silnice, kdy Freeman započne nevázaný rozhovor s Paz Vegou, jen tak aby řeč nestála. Po čase se scénář někam přesouvá a vy sledujete normální problémy jedné ženy, která se chce dostat na lepší pracovní místo. Čekáte něco víc? Smůla! Ve filmu se totiž nic dalšího neděje. V podstatě působí úplně amatérsky co se týče scénáře. Nijak složítý film začíná bez jakéhokoliv spádu. Čekal jsem, že postava Freemana bude nějak studovat okolí, zda ve filmu hrát nebo ne? Režisér nás přicucl na dlouhé rozhovory, který mají být originální a pro zamyšlení - ano to jsou, ale někdy až na usnutí. A když už se postavy sbližují čekáte na nějakou romantiku - nic - žádné vyznání lásky se nekonalo. Film vlastně ani nijak nekončí, prostě utnutý a šmitec. Někdo to nazval "komedií? Ale já se skoro nezasmál. Prostě melodrama ze života s dobrými hereckými výkony, ale to je asi tak všechno = neurazí ani nenatchne. (58 %) ()

frankiiee

K tomuto filmu som sa dostal az teraz a je jasnym dokazom, ze aj za malo penazi sa da urobit vela muziky. Film je skvely uz len vdaka vyberu hlavnych postav. O Morganovi hovorit snad ani nemusim no a Paz Vega??...myslim ze som sa zamiloval, skvele zahrana postava v jej podani a navyse je nadpozemsky krasna... ()

pcarogers

Taky máte ten pocit, že když uvidíte jeden nezávislý americký snímek, že už jste viděli všechny? Hooodně moc mluvení, vždycky i s nějakými moudry a životními zkušenostmi, pomalý, skoro žádný děj (takřka divadelní - někdy se vše odehrává v jedné jediné místnosti), nejlépe nějaký ,,opravdu ale opravdu,, realistický konec (rozuměj velký happy end ne - to se prý v životě nestává a velký špatný konec taky ne - to by bylo moc ,,okaté,,) a dobré nebo nadprůměrné herecké výkony. To vše najdeme i zde a i když je to opáčko nezávislého amerického léta po stopadesáté, pořád je to po běžné americké produkci vždycky tak trochu oraz a profouknutí svěžím vánkem, zkrátka víceméně příjemná změna. Tři a půl. ()

Danaak

Na tenhle film bych se mohla dívat dokola.Pořád dokola. A ještě jednou znova. Morgan Freeman super a Paz Vega s tim přízvukem jakbysmet! Vedlejší role malé ale milé. Nenáročnej, ale sakra vtipnej! Hezká hudba! ()

FandaF

Po dalším shlédnutí přidávám * na plný počet. Prostě nádhera. To musíte vidět a všímejte si prosím detailů ;-) ()

SelfishMan

Nečekaně příjemná jednohubečka na nic moc si nehrající ale skvěle bavící zásluhou charismatického Morgana Freemana a sympatické Španělky Paz Vegy. Skvěle jsem si při filmu odpočinul po návratu z práce a zapomněl na svoje starosti a bavil se nad starostmi jiných a přirozeností Freemana. 10 položek a méně co mě potěšily na filmu: 1. Morgan Freeman 2. Paz Vega (pro mě neokoukaná tvář) 3. příjemný scénář (dialogy) 4. sympatická délka (nemám rád přetažené stopáže) 5. Jim Parsons (Sheldona vždy rád vidím) 6. milý humor 7. snaha o nějaké to poselství (sice ohrané ale je tam) 8. hudba 9. to pozitivno 10. neobyčejná obyčejnost :-) 75% ()

tomino28

Vyloženě příjemný nezávislý film, kde není důležité, co děláte, ale co od života chcete. Je vidět, jak se herci vžili do svých rolí a celý film si užili. Na Morganovi Freemanovi to šlo jednoznačně vidět a Paz Vega mě kromě své krásy a talentu dostala také svou okouzlující angličtinou s přízvukem pro všechny Španěly tak typickým. ()

Mr. Movie

Ne že by film nemohl být od reality, ale tomuto jsem nejem nemohl uvěřit, ale ani se ztotožnit s laskavým světem, který mi Freeman po celou dobu podsouval. Škoda, poteciál bych viděl trochu někde jinde. ()

kverula

Morgan Freeman je prostě Bůh! Velice milý a upřímný snímek ze života, plný pozitivní energie, štědrosti a moudra. Dodatek: musím změnit na 5 hvězdiček, neboť čím více o filmu přemýšlím (už to je přeci výhra), tím geniálnější mi přijde. Naprostá pohodovka. ()

Kxxx

Příběh o tom, jak se dá v klidu vymanit ze zajetých kolejí, když se stane něco neobvyklého. A jak by to šlo i bez toho. Feel good film i motivační a navíc bez zamilovaných scén o normálním životě i o tom nenormálním. Úžasný, pohodový, bere dech a chytí za srdce, takový je 10 Items or Less. "Hate: Paper or plastic Love: This." :-) Zkrátka dobře utajený Target. :-))) ()

MorraEddie

Už si vlastně ani nepamatuju jak jsem se k filmu dostal. Jediná věc,kterou však z hlavy nevytěsním byl skvělý Freeman a krásná Paz Vega. Film pro mě jinak nebyl nijak zajímavý a spíše nudil. ()