10 položek a méně

• USA 10 Items or Less (více)
všechny plakáty

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiální text distributora)

JK77

take mini dielko, ku ktoremu som sa dostal ako slepe kura k zrnu, ale stalo to zato, 82 minut som sa bavil ()

J.Cobra

Ani druhé shlédnutí tohoto filmu nebylo bohužel 100%-ní. Asi se budu muset kouknout někdy zase, protože to co jsem viděl, se mi hodně líbilo. (Komentář ze října 2009). ()

PlysovyMacko

Mini feel-good filmik o tom ako sa dvaja odlisni ludia skamaratia, stravia spolu popoludnie a vzajomne sa inspiruju. Vymenia si drobne rady do zivota a idu svojou cestou. Takto rychlo s niekym nadviazat vztah je asi americka vec, keby sa mne niekto takto vtieral na pokladni, snazila by som sa ho rychlo zbavit, nevzala by som ho so sebou vybavovat svoje povinnosti. ()

Miloško

M.Freeman v oddychovej úlohe sympatického,svojim sposobom otravného herca sa baví touto rolou,v tomto celkom roztomilom filmíku.. Ale ako film je to na jedno pozretie,bez neakeho rozmýšlania.(DVD,21.07.2008) ()

sirrgulo

Povedený scénář dotažený ústřední dvojici k vytvoření příjemné, vtipné a téměř dokonalé komedie. Morgan Freeman jako vždy skvělý a Paz Vega? Ta její angličtina se španělským přízvukem se opravdu hezky poslouchá. ()

Bobofon

Tak na tomhle mi přišla zajímavá akorát Paz Vega, ale ta sama neutáhne prázdný a nezajímavý film o ničem. Naopak mě vůbec nezaujal Morgan Freeman, i když se snažil exhibovat o stopéro (například při napodobování chování a pohybů hluchého Leeho ze sueprmarketu). Celkově zcela zbytečný film. ()

Pilinka

Freeman tady hraje opravdu výborně úlohu ukecanýho ujetýho herce ve výslužbě. K tomu krásná Paz Vega a jako vždy perfektní ve své miniroli Jim Parsons v tomhle krátkém odlehčujícím snímku dělají dohromady opravdu super výsledek. po několikerém shlédnutí s mnoha lidmi dávám 5*... ()

Via

Příjemný film, u kterého jsem si zpočátku myslela, že lépe jak za dvě hvězdičky nebude mít... Ale nakonec lepší tři ;) Aneb jak známá hvězda může pomoct někomu si poskládat život a hodnoty a říci svých základních 10 položek... Dobrý soundtrack. ()

benny159

Tak jednoduchý a pritom tak neobyčajný film. Platí tu pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Veľmi príjemný zážitok ()

Aywes

Mírně optimistický film vyjadřující čistě pozitivní názor k životu.Já se teda vůbec nezasmál, ale vůbec mi ani minuta nevadila.Možná by se bez filmu dalo žít, ale je to takové příjemné odreagování po těch všech ubrečených dramatech,krvavých akcí a občas nesmyslných hororech.Někdy to chce něco jiného.U čeho můžete relaxovat a užívat si příjemně koukatelé herecké obsazení, který bere film možná tak trochu s nadsázkou.Děj je velmi na hraně.V podstatě se o nic nejedná.Dalo by se to brát i jako road movie.Žádný super zážitek to není.Rozhodně vám to však náladu nezničí.Naopak svojí pozitivitou by vám to mohlo trochu osvítit nepříjemný den. ()

DonBraso

To sedlo jak prdel na hrnec a ještě si člověk zkouší vybavit 10 položek + a -.Ten film mi přijde jak domácí video Freemana,co si vyjel jednou z krásnou prodavačkou.Notuje na všechny strany,snaží se upoutat tím,co kde zažil a jaký doopravdy on sám je a jak by to udělal.Film je možná někdy až moc otupělý v dlouhých scénách,kdy mě osobně to strašně vadilo,asi jako když si dva zpívaj v autě a pořád nemají dost,tak si ještě dají španělskou verzi.Ale je to tak milí a doopravdický,do toho tanec jak leští auta(jinak dobrý song),že ten konec byl fámozní a přitom se nic nestalo v celým filmu.Takový menší road trip pro nezávislé fajnšmekry.80% ()

Keen.lady

Kostrbaté. Falešné. Unylé, Nudné. Jediná zábavná část - Morgan Freeman a Lee spolu v obchodě. Jasně, všechno strašně pozitivní, jednoduché, lehoučké, slaďoučké, až se mi z toho začaly kazit zuby. Zpívání v autě? Trapas. Španělka snažící se o post sekretářky ve firmě, když neumí správně anglicky? Och, jak dojemné. Aspoň že herci byli fajn (aby ještě ne). Tak levné, děj nula. Bé, bé. ()