10 položek a méně

• USA 10 Items or Less (více)
všechny plakáty

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiální text distributora)

vlk++

Další 5* film. Když jsem ho viděl poprvé... Wow! Morgan Freeman podává svůj standardní (velmi dobrý) výkon a Paz Vega... to bylo příjemné překvapení! Na první shlédnutí možná tohle hodnocení překvapí, ale... z mé strany je naprosto zasloužené. Skvělý motivační film. ()

Petro

Taková lahůdka pro dobrou náladu. Velmi mě potěšil tento drobný příběh. O tom, jak krásné jsou vstřícnost a laskavost a jak hezky pak člověku může být. ()

TOPmoovie

no paaaani. ked je genialne herectvo tak si to nevsimnete, take je to prirodzene. napriek tomu film sa rozbieha a upada, ale koniec vas uchvati, a ako celok si poviete ze to bolo nieco. a treba vidiet aj zaverecne titulky! ()

Dr.dogous

Starnoucí herec (Morgan Freeman) navštivil supermarket někde na periferii industriální zony. Do oka mu okamžitě padla pokladní Scarlet. (půvabná Paz Vega) Scarlet se podceňuje a sbírá odvahu najít si lépe placené zaměstnání. Morgan ji zkušeně ukázal pár triků, jak dělat úspěšně pohovor. Prožili spolu krásný asexulní večer. Postřehy: V Supermarketu zaměstnávali těžkého Parkinsonika?! Mekka kapitalismu USA. Nebo pokladní u kasy svou kariéru budovala skrz svou vaginu s vedoucím prodejny. Všude je to stejné. 75% ()

Xmarc

Pohodový nenáročný snímek. Téměř sólo pro dva hlavní aktéry - herce Morgana a pokladní Paz - s kterými prožijeme jeden den. ()

nikhaj

Filmik čo sa na nic nehra. Obyč. prizemna vecicka vpodstate o hladani si miesta a zmyslu. Zaujimava kombinacia nahodneho neznameho nikoho ku komu sa prida celebrita a chce snim stravit normalny cas. To by chcel asi kazdy, kazdy kto ma aspon 2+ kamaratov :p ()

smalda

Velmi příjemná "jednohubka" se skvělým Freemanem a neméně báječnou Vegou. Svěží hudba to celé výborně podkresluje. ()

Lion438

Pokud se někdy dostanete do takového toho stavu, kdy jediné co chcete je jen bezmyšlenkovitě koukat na televizi a jen tak se potutelně usmívat, tenhle snímek vám to umožní. Film sice trochu postrádá logiku, zvlášť když hlavní postavy, které měly být za chvíli na konkurzu na místo sekretářky, se půlku filmu poflakují, nakupují a psychicky se připravují, ale nakonec stejně konkurz stihnou. Ale jak říkám, příjemné pokoukání. Už jen kvůli krásné Paz Vega. ()

BigBen87CZ

Víte, nedávno mi kamarád poslal hru. S oblibou připomíná, že má 16Mb. Je to jednoduché obracení barevných kamenů s příběhem ... Řekl mi, že u ní už "ztvrdnul na 3 tejdny" a patal se mě, proč by si měl kupovat ty drahý nový hry, co maj pár Giga, když ho tohle pobaví úplně stejně. Tak tohle je 10 Items and less. Žádné velké náklady, žádné monstrózní triky, naprosto jednoduchý příběh s přátelskou a přívětivou vizáží. Je to těch 16Mb které pobaví jako největší kasovní trhák. A jelikož si myslím, že svých problémů máme v životě dost, je moc hezké se pro jednou na všechny podívat s nadhledem. Sám jsem povětšinou takový, jako Morgan v tomhle filmu. Taky to mám od kamaráda. Říkám tomu: "No stress..." ()

ájulinka

k tomuhle filmu by stačilo napdat jen jediné... Morgan Freeman.. jeho charisma dělá z tohoto filmu, který by normálně třeba až tak dobrý nebyl, jeden z mých oblíbených... ačkoli to bych zas křivdila Paz.. no prostě nenáročné pohodové dílko, s možná hlubším smyslem, než by se mohlo na první pohled zdát... ()

Pecca007

Na to, že tenhle film stojí především na dvou hlavních postavách a mě se hlavní mužská postava hned zezačátku zprotivila, to nakonec dopadlo dobře. Sice mi vadil Freemanův hyperpozitivní náhled na svět a na lidi, ale když jsem si potom na něho zvykl, už to bylo snesitelnější. Brad Silberling zkrátka chtěl natočit něco pro sebe a taky to udělal, a my diváci mu to buď sežerem nebo ne. Ovšem, musím přiznat, že při úplně posledním dialogu, už jsem nemohl od filmu odtrhnout oči, nevím proč, ale je škoda, že mě to chytlo až tak pozdě. Paradoxní však je, že teď, když mám film zasebou musím přiznat, že Freeman hrál velmi dobře a Paz Vega ještě šikovněji sekundovala. Žádný zázrak to není. Je to tak obyčejný film, až je podle mě zbytečný. 60 %. ()

bedsore

Zvláštní, ale svým způsobem i zajímavý film. Na začátku mě to moc nezaujalo, ale po chvíli sledování mě ta interakce mezi dvěma hlavními postavami začala bavit a zajímat, kam se to celé bude ubírat. Asi i díky představitelce hlavní role v podání Paz Vega, která je na začátku taková šedá myška, ale když se ukáže v plné své kráse, tak je to pěkná ženská. Tři hvězdy davám ani ne proto, že by film byl špatný nebo průměrný, jako spíš proto, že nevim kam bych si ho zařadil. Sledování bylo příjemné, ale je to jen sled událostí jednoho dne. Film skončí, stejně jako den a zítra je tu další. Pro někoho to mohl být nezapomenutelný den, pro jiného jen další z mnoha. ()

BEZHLAVY

nijak nekomplikovaná úplná pohůdka, vlastně téměř jeden dialog, taková lidská komedie:o) Herci si to natáčení jistě užívali:o) rád jsem to viděl, ale nemám pocit, že tento filmek v brzké době vytáhnu znova... ()

janmatys

Je až k nevíře, jak zdánlivě zcela jednoduchý film může diváka oslovit. Zde platí ono zlaté pořekadlo "v jednoduchosti je krása". Silberling film natočil s umem sobě vlastním, nicméně o mnoho důležitějším faktem je, jak dokonalý se mu podařilo napsat scénář! Dva v podstatě neznámí lidé se jednoho dne dají do řeči a prožijí spolu nevšední hodiny naprosto všedního života. Morgan Freeman skvěle hraje, Paz Vega skvěle vypadá (ne, tak teď vážně, hraje zde také dobře). Zajímavý počin, na který se dobře kouká i přes dosti krátkou stopáž. ()

Mjoh

Cítil jsem se na 5*, ale to je asi moc... Ale já si to opravdu užíval, stejně tak, jak to evidentně bavilo i všechny zúčastněné... ()

baronGrga

Celý příběh se odehrává během jednoho dne. Téměř nulový děj však oplátkou nabízí výlet do vnitřního světa hlavních postav. Koho tenhle svět baví a nečeká drásavé psycho-drama, ať koukne na 10 Items or Less. ()