10 položek a méně

• USA 10 Items or Less (více)
všechny plakáty

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiální text distributora)

chivas_egal

Mám ráda filmy, u kterých je vidět, že to herce baví. Morgan Freeman scénáristovi asi fušoval do replik, tak tím vypadá pohlceně. A pokud ano, a scénárista si to nechal líbit, tak se jim to povedlo. Tenhle film je lepší než celý regál knížek o osobním rozvoji a pokud máte kolem sebe nějakého člověka, který se zahrabává někde, kde by neměl být, a máte chuť zahrát si na vílu kmotřičku, směle do toho, zahrajte si také na Morgana Freemana. Zahřeje vás to na duši jako tenhle film. ()

sun.eagle

Nakopávák pozitivní nálady jako hrom. Na tohle se můžete spolehnout v jakoukoli hodinu, třeba stejně jako já ve 3:30 ráno. Civilnější Ztraceno překladu, dva protichůdné charaktery, které byste řekli že nemůžou mít absolutně nic společného a přesto...Morgan Freeman stejně jako Paz Vega naprosto dokonalí.  Morgan si to myslím vyloženě užíval, a znám ho spíše z velkých blockbusterů, a v tomhle komorním, až nezávislém snímku bych ho teda opravdu nečekal.  Už nikdy asi nepůjdu do obchoďáku stejně. Převládá úžasný pocit co všechno se dá zažít za pár hodin jednoho obyčejného dne. ()

Sejkorka

Moje hodnocení zachraňuje Scarlet, čili Paz Vega. Ona může za to, že jsem si tohoto filmu všiml. V podstatě je to srágora, naštěstí kratšího formátu. Prodavačka se chce stát sekretářkou k čemuž jí pomáhá náhodný známý, vysloužilý herec béčkových filmů. NO nic, za pohled na tuhle krásnou Španělku to stálo. ()

mach333

Zjevně nízkonákladový film s příjemně dlouhou stopáží. Čiší z něj pohoda a lidskost. Konečně zase příběh, který se neodehrává ve Vegas, NY nebo v kopcích nad LA. No schválně kolik jste viděli filmů s romantickou scénou na pozadí nějaké rafinerie nebo čmoudicí chemičky? ()