Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiální text distributora)

blackrain

Nebrat stoparě! Nebrat stopaře! To mi neustále otlouká o hlavu moje babička. Mohl by se z něho vyklubat psychopat. Má svatou pravdu. Z Seana Beana se taky jeden vyklubal, který jezdil v černém bouráku. Bohužel mě film skoro unudil. Nebýt toho, že film chtěla vidět moje matka, tak bych o něj ani nezavadila. ()

Gorehound

Sympatická hlavná dvojka, atmosferické prsotredie púšte a priľahlého okolia, tvorcovia sa neboja ani nejakého toho gore, miestami je to pekne napínavé, a film ani na chvíľku nenudí. Skvelé je i to, že postava stopára nie je nijako siahodlho psychologicky vysvetľovaná, ale zostáva desivá, chladná a tak trošku nevysvetlená, čo atmosfére len a len prispieva. Spokojnosť. ()

salalala

Když jsem v titulkách viděl, že za produkcí stojí Michael Bay, bylo mi jasné, co čekat. A přesně toho se mi dostalo, tuctový a sterilní film, který znalce originálu ničím nemůže překvapit. Lekačky na stejných místech, prostě jsme o krok napřed. Seana Beana mám rád, ale tady mě strašlivě zklamal, původnímu představiteli Rutgeru Hauerovi nesahá ani po kotníky. Možná se až příliš snažil o jeho nápodobu. Dva hlavní hrdinové nemají žádné charisma, slečna vypadá dobře, ale konec s tou brokovnicí je fakt už moc. Když už jsem u konce, ten mě zklamal, celý film se jakž takž držel v snesitelných mezích, ale na konci se stává nepříliš dobře natočenou akční jízdou s rádoby akční kamerou. Trošku víc brutality a efektní scéna s náklaďákem hodnocení už nezvýší. Prostě zbytečný remake, který má asi jen jedinou výhodu - možná se po něm někdo bude chtít podívat na o třídu až dvě lepší originál. ()

Eldrick

Sean Bean působí úplně neškodně, akorát ta kočka měla pěkný štíhlý nožky. Nepovedená vykrádačka původního filmu, Spielbergova Duelu a Road Kill s Paulem Walkerem, který je zas vykrádačkou Duelu. ()

ilemas

Docela dobrý remake u kterého jsem se ani trochu nenudil. Výborná kamera a zvukové efekty. Dloho jsem tenhle film nechtěl vidět, kvůli tak nízkému hodnocení a ikdyž to byl jen průměrný snímek, který hned druhý den pustím z hlavy, tak aspoň pobavil. ()

lioncel

kňučet pořád dokola nad tím, že originál byl lepší a tím jen ve skutečnosti ukazovat, jaký jsem znalec a pamětník, tady neplatí .. tohle je povedená, dobře zahraná i natočená oddychovka s moc pěknou kočkou v hlavní roli .. ano, už to tu jednou bylo, ale tohle je poctivé a dobré .. minimálně, jako ta původní verze … ()

Gee.Rocks

Docela tupá hrůza... jedna hvězdička za to, že film ve svém žánru nezklamal a opět se pokazilo auto, druhá hvězdička za Seana Beana. ()

peiton

Tak takéhoto stopára by som cestou-necestou teda stretnúť nechcela...Jim a Grace také šťastie veru nemali :) Hlúpou náhodou stretli chlapíka,ktorý má dobre rozbehnutú hru na mačku a myš /takéto hry hrať ja veru môžem/,ktorý sa nevzdáva len tak ľahko,je vychcaný a sem-tam nápadite kreatívny v tej ktorej situácii.Neviem,ale mne tieto prerábky viac chutia ako originály hororov z rokov minulých...A inak tomu nie je ani tentokrát.Dejová línia veľmi slušne rozbehnutá s prímesou akcie,ktorá strieda akciu.Dynamická,šťavnatá hororová jednohubka,ktorej sekunduje a hlavne podrží a nijak neurazí kamera na úrovni.Klasika je klasika no ak ste fanúšikovia skôr tej modernej a štýlovo poňatej hororovej kuchyne,bude to pre vás to pravé orechové sústo.Príjemne prekvapilo,nesklamalo.A na záver jedna rada alebo výstraha:Neberte stopárov! :)) ()

Martin741

Tento rymejk klasickeho Stopara z roku 1986 je o poznanie slabsi. Sean Bean je sice dobry herec, ale strasidelna atmosfera bola v jednicke predsa len o cosi vyspelejsia. Tento rymejk sa mne nelubil. 56 % ()

dezorz

Priznajme si to, dnesna doba nepraje b-ckovym psycho horor thrillerom, zvykli sme si na technicky kvalitnejsie filmy. Bohuzial, remake Hitchera je technicky kvalitnejsi, ale na nespravnom mieste, povodneho Hitchera robil strasidelnym prave pochopneie toho, co hroza vyzaduje. Desive oci, desiva postava (pri vsetkej ucte k S. Beanovi, Rutger Hauer to nie je a to T. H. ma na konte mozne len dva dokonale ulohy, androida z blade runnera a povodneho stopara) a jednoduchost hrozy az na kost. Dnesna mtv produkcia holt tieto artributy nesplna. ()

Jino

Docela průměrné remake Stopaře (1986) s dobrým Seanem Beanem. Čekal jsem, že to bude horší, ale myslím si že 60% si tento film zaslouží. Škoda jen některých nelogických jednání hlavních hrdinů, které se dalo samozřejmě očekávat, takže už před začátkem filmu jsem vypl mozek a jen sledoval krásnou Sophii Bush. Byl jsem sice na vážkách jestli dát dvě hvězdy a nebo tři. Nakonec mě přesvědčilo pár nechutností ve filmu a takřka akční nářez na konci. ()

cariada

Příjemný horor, sice remake, ale přece jenom se poměrně liší. Atmosféra je hustá. Poldové poměrně brzo přijdou na to, že to nedělá ona dvojice, jenže je jim to prd platný, ten magor stejně vždy vyhraje. Co bych hodnotil jako chybu je , když poldové honí tu dvojici a mají i vrtulník a za nima do nich najíždí ten magor, tak nejsou schopní vysílačkou cokoliv říct a přitom mají spousta času. A jen se nechají od magora pozabíjet. Roztržení kluka nákladákem je husté. ()

WoWoW

Osvědčené téma, které dávalo slušnou naději na dobrý film. Jenže ouha kdybych si měl vybrat, tak i po tom všem masakru bych udělil postavě, kterou hrál Sean Bean, milost. Jako jediný byl aspoň trochu sympatický, narozdíl od tupého stáda všude kolem něho. Oni si za tu svojí blbost tu smrt snad i zasloužili. ()

Mefistofelle

The Hitcher je podivný film. Od začátku směřuje jedním směrem, napíná nás a vyvolává otázky... a nakonec z toho nic nevzejde a na konci jste ještě zmatenější než na začátku. Děj není špatný a i přes docela hloupé chování nesympatických postav jsem si žádné nudnější pasáže nevšimla. Pochválit však musím Seana Beana, který jako jediný hrál svou roli přesvědčivě. Navíc je to pěknej chlap :). No, už stahuju původní originál a jsem mimo jiné zvědavá jak si oproti němu remake stojí. ()

Flynn

Tenhle film vystihuje jediné slovo: překombinované.... ten film je překombinovanější více než recept na velbloudí pyré.... film mohl tak 4-10x skončit, Sean Bean se fakt vyvedl, byl psycho až až, ale klišé v podobě logiky mladých teenagerů mě fakt spíše rozesmálo.... ()

Juto

,,Stopár" je ako keby Jessica Simpson bola psycho vrah: veselo v kontakte s vlastnou bezmozgovosťou. Radšej si pozrite originál. 5/10 ()

okkac

Příšerný remake. Takže tu máme nějakou hot kočku, u které nesmí chybět sprcha a záběr ve spodním prádle. S brokovnicí na konci vypadá směšně. Seana Beana mám celkem rád, ale tady se mi vůbec nelíbil a šílenství Rutgera Hauera z originálu nedosahuje. Oproti původnímu filmu bez napětí a atmosféry. A větší brutalita to nezachrání. ()

vesper001

Pokud celý příběh fandíte psychopatovi a místo životů postav litujete zničených aut, něco není v pořádku. Doufám, že jen s filmem a ne se mnou. :) ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik