Stopař

Horor / Thriller / Akční

USA, 2007, 80 min

Dave Meyers

James Hawkinson

Docela dost hustej parádní akční thriller zase s bláznivím psychopatem který nemá ani motiv. Sean Bean to zahrál dost dobře!(10.2.2012)

Skvělý film, vynikající zvukové efekty, dobrý výběr herců. s filmem jsem byl velice spokojen a určitě jsem se pobavil! DOPORUČUJI!(23.4.2007)

„Je to fajn pocit, že?“ V Hollywoode operujú dve skupiny mocných mužov, orientujúcich sa na výrobu remake starších amerických hororov: Joel Silver + Robert Zemeckis so svojou firmou Dark Castle (13 DUCHOV, MÚZEUM VOSKOVÝCH FIGURÍN) a svorka okolo Michaela Baya a jeho Platinum Dunes (TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU, 3:15 ZOMRIEŠ!). Bay je mi v tomto sympatickejší - na rozdiel od schválne béčkarskej Dark Castle sa aspoň tvári, že myslí strašenie a šokovanie diváka vážne. No i mňa zaskočila správa, že chystá remake len v roku 1986 nakrúteného psychologického pseudo kultového trileru/hororu STOPÁR (r. Eric Red) s pre niekoho životnou rolou Rutgera Hauera ako masovým vrahom Johnom Ryderom. „Nový“ STOPÁR v dobrom ani v zlom neprekvapí – zaujímavý Sean Bean (PÁN PRSTEŇOV: SPOLOČENSTVO PRSTEŇA, Bayov OSTROV) sa snaží budiť v divákovi narastajúce znepokojenie, titulný pár je sympatický, vizuálna stránka odpovedá Bayovej povesti a nechýbajú nekorektné scény (zajac, dieťa). Napriek tomu sa nemôžem zbaviť nie práve najpríjemnejšieho pocitu, že taký zbytočný remake sa len tak nevidí - a to mi spravidla remake ako také neprekážajú. Toto je len otrocký prepis (šerif, rozpolenie) v o čosi novších farbách a s inými hercami. Škoda, že Neal McDonough v nezvyklo kladnej úlohe nedostal ešte širší priestor. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/178250/Stopar-2007-60.html(10.5.2008)

Tohle rozhodně není špatný film!!! Je to fakt hodně v pohodě akční thriller, ale jeho jasným nedostatkem je jednoduchá skutečnost, že je remakem a původní verzi prostě nesahá ani po kotníky ... Do dnes podle mne nedoceněný původní Stopař (1986) byl naprostý skvost, který měl v sobě ještě tu chladnost a syrovost "akční" kinematografie 70. let a stejně tak již akční nášlap let 80.tých .. Ale hlavně měl tu největší devízu a to byl Rutger Hauer, který zde podal podle mne svůj životní výkon a psychopat v jeho podání byl fakt neuvěřitelně divnej, vyšinutej, nevypočitatelnej a nepochopitelnej ... Tady máme jen jednoho klasickýho drsňáka/zabijáka, ze kterýho žádnej strach nejde, spíš jen respekt a občas se Sean Bean svým hereckým výkonem jako psychopat úplně shazuje ... Jinak roztrhnout nechali kluka místo holky, ale ukázali to na kameru ... pro mne byla tato tenkráte kontroverzní scéna mnohem silnějš v původní verzi ...(27.2.2010)

• Xmilden

Film začíná více než skvěle a já se těším jako malý kluk na pořádný horor, atmosféra houstne a vše vypadá tak jak má. Ovšem posléze se z filmu začíná vytrácet rozum. Hlavní hrdinka by asi jednou nechala zemřít i polovinu lidstva než by konečně stistkla kohoutek a hlavního zlosina odstřelila. Takhle už to místy vypadá, že se z nich postupem času vyklube zamilovaná dvojce a film sklouzne do road romantic movie. Ps: Těm policistům bych nesvěřil ani loupež v supermarketu.(3.1.2008)