poster

Stopař

 • USA

  The Hitcher

 • Slovensko

  Stopár

Horor / Thriller / Akční

USA, 2007, 80 min

Režie:

Dave Meyers

Kamera:

James Hawkinson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  *****

  Nebudu pátrat, proč má tady tento perfektní remake z produkční dílny Michaela Baye, tak nízké hodnocení a rovnou ve své recenzi napíšu, že tohle není žádná tuctová břečka, ale pekelná jízda. Přejetým zajícem na silnici v úvodu dává režisér Dave Meyers jasně najevo, že se nehodlá s ničím mazlit. Následné seznámení se zamilovaným mladým párem, Zachary Knighton a Sophia Bush (to byla snad poslední scéna, co byli ještě v pohodě a smáli se), vydávajícím se autem na cestu proběhne v klidu, a kdyby hned na to zastavili v noci a v lijáku na kost promočenému a uprostřed silnice stopujícímu Seanu Beanovi, možná by jim poděkoval, na rozloučenou zamával šátečkem a nechal by je být. Jenže nezastavili a v nedalekém motorestu se s ním opětovně setkali. A už se ho vlastně až do konce nezbaví. Psychopat rozjel svou ďábelskou hru plnou brutality, krve, mrtvol a efektně zničených aut. Michael Bay je starý chlípník, a když už má ve filmu takovou krasotinku, jakou je Sophia Bush, tak by byl hřích neplácnout tam scénu, kdy před psychopatem bere roha jen ve spodním prádle. Dave Meyers režíruje zkušeně a velmi umně dokáže udržet napětí a spád až do konce. Rutger Hauer byl v původním filmu oproti Seanu Beanovi trapný šašek z manéže. Bean je mnohem děsivější psychopat a setkat se s ním bych opravdu nechtěl. Dynamický remake.(7.9.2010)

 • mandes

  Rozpočet $-miliónov Tržby Celosvetovo $25,399,945(13.8.2009)

 • Ruut
  *

  Poslední slova filmu: "Je to fajn pocit, že jo?! ... "Já nic necejtím." ------- logika je disciplína, kterou tu fakt nikdo nikoho neučil.(17.4.2010)

 • Chrustyn
  ***

  No, musím uznat, že jsem celkem překvapen. Klasickou verzi Stopaře jsem viděl nedávno, takže si ji velice dobře pamatuji a tato "upgradovaná" verze mu rozhodně nedělá ostudu. Nedá se říct, že by remake šel svojí vlastní cestou a ve skutečnosti moc inovace nepřinese ale i tak se jedná o slušnou a dobře natočenou zábavu. A i když Bean (myslím Seana) není tak psychopatický jako Hauer, roli šílence zvládá s přehledem.(23.1.2008)

 • Kaka
  ***

  Solidní thriller. Dostatečně dynamický, krvavý a nemilosrdný na to aby na těch cca 90 minut zaujal. Skvěle inscenované autonehody a luxusní Sean Bean. Roli vrahouna zahrál naprosto ukázkově. Dvojice mladistvých nepředvádí tradičně nic objevného, nicméně není to kupodivu ani tak moc rušivý element. Jako jednohubka docela ucházející. Nebýt silného originálu, jednalo by se snad o nadprůměr. Docela mne to bavilo a nečekal jsem moc, nicméně atmosféra funguje a technicky je film na vynikající úrovni.(30.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace