Stopař

James Hawkinson

Jim May

Scénografie:

David Lazan

Tohle rozhodně není špatný film!!! Je to fakt hodně v pohodě akční thriller, ale jeho jasným nedostatkem je jednoduchá skutečnost, že je remakem a původní verzi prostě nesahá ani po kotníky ... Do dnes podle mne nedoceněný původní Stopař (1986) byl naprostý skvost, který měl v sobě ještě tu chladnost a syrovost "akční" kinematografie 70. let a stejně tak již akční nášlap let 80.tých .. Ale hlavně měl tu největší devízu a to byl Rutger Hauer, který zde podal podle mne svůj životní výkon a psychopat v jeho podání byl fakt neuvěřitelně divnej, vyšinutej, nevypočitatelnej a nepochopitelnej ... Tady máme jen jednoho klasickýho drsňáka/zabijáka, ze kterýho žádnej strach nejde, spíš jen respekt a občas se Sean Bean svým hereckým výkonem jako psychopat úplně shazuje ... Jinak roztrhnout nechali kluka místo holky, ale ukázali to na kameru ... pro mne byla tato tenkráte kontroverzní scéna mnohem silnějš v původní verzi ...(27.2.2010)

Michael Bay ma opäť potešil. Neočakávam od jeho filmov sofistikovaný scenár a netrápi ma ako vedia postavy ktorým smerom sa majú vydať aby sa dostali tam kam potrebujú. Páči sa mi tento popkorňák aj preto že to bolo akčné a hlavne keď jebačka ako Sophia Bush zoberie spravodlivosť a brokovnicu do vlastných rúk neodpustím si pridať hviezdičku navrch.(27.6.2007)

„Je to fajn pocit, že?“ V Hollywoode operujú dve skupiny mocných mužov, orientujúcich sa na výrobu remake starších amerických hororov: Joel Silver + Robert Zemeckis so svojou firmou Dark Castle (13 DUCHOV, MÚZEUM VOSKOVÝCH FIGURÍN) a svorka okolo Michaela Baya a jeho Platinum Dunes (TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU, 3:15 ZOMRIEŠ!). Bay je mi v tomto sympatickejší - na rozdiel od schválne béčkarskej Dark Castle sa aspoň tvári, že myslí strašenie a šokovanie diváka vážne. No i mňa zaskočila správa, že chystá remake len v roku 1986 nakrúteného psychologického pseudo kultového trileru/hororu STOPÁR (r. Eric Red) s pre niekoho životnou rolou Rutgera Hauera ako masovým vrahom Johnom Ryderom. „Nový“ STOPÁR v dobrom ani v zlom neprekvapí – zaujímavý Sean Bean (PÁN PRSTEŇOV: SPOLOČENSTVO PRSTEŇA, Bayov OSTROV) sa snaží budiť v divákovi narastajúce znepokojenie, titulný pár je sympatický, vizuálna stránka odpovedá Bayovej povesti a nechýbajú nekorektné scény (zajac, dieťa). Napriek tomu sa nemôžem zbaviť nie práve najpríjemnejšieho pocitu, že taký zbytočný remake sa len tak nevidí - a to mi spravidla remake ako také neprekážajú. Toto je len otrocký prepis (šerif, rozpolenie) v o čosi novších farbách a s inými hercami. Škoda, že Neal McDonough v nezvyklo kladnej úlohe nedostal ešte širší priestor. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/178250/Stopar-2007-60.html(10.5.2008)

Průměrná předělávka hororu z roku 1986, která umí párkrát překvapit, ale zamrzí, že není prozrazeno všechno na co by se divák rád zeptal. Je to velká škoda, protože film vytváří minimálně tři jasné otázky, které také plynou z konce a nikdo vám o nich nic neřekne. Sean Bean je výborný psychopat, co si vás rád stopne a pak vám ukáže nůž a vy víte, že je něco špatně. Sophia Bush je nádherná a doufám, že se brzo její krása a snad i talent prodají v nějakém áčkovějším filmu.(8.7.2007)

• MrHlad

Další naprosto zbytečný remake. Sice celkem rychle uteče, ale absence napínavých momentů a logického chování postav dělá ze Stopaře přinejlepším průměrnou podívanou. A to jen v těch silnějších momentech.(28.4.2007)