Rovnice smrti

• Velká Británie W Delta Z (více)

Zkušený policista Eddie Argo (S.Skarsgard) během své kariéry toho zažil hodně, tentokrát se však dostal na stopu vraha opravdu výjimečného. Nestačí mu totiž člověka vykuchat, podřezat nebo udusit. Tenhle magor si se svou obětí rád pohraje. Jeho hra má jednoduchá pravidla. Zabij osobu, kterou miluješ, nebo budeš umírat v bolestech jako zvíře. Čím víc Argo postupuje ve svém pátrání, tím je mu jasnější, že tenhle vrah má své plány i s ním. Zajímavost: Prajsova rovnice. Dvojité W je fyzická zdatnost, schopnost předávat geny dalším generacím. Zet je specifický rys. Delta... Sobecký gen. (oficiální text distributora)

Maty85

Drsnej thriller bohužel s trochu až příliš pohybující se kamerou. Nikde toho nebylo moc vidět, moc rychlý všechno a hektický. Herci mě taky nepřesvědčili. Chybělo tomu spousty věcí. ()

zorro

Na tento film byl krátký i Stellan Skarsgård. Nesouvisle jdoucí scény za sebou zapříčiní to, že se neustále ve filmu ztrácíte. Celkový dojem pak vypadá, jako kdyby režisér nevěděl, jak jednotlivé scény po sobě následují a nějak to z píchnul na koleni. ()

Radiq

Nejlepší krimoška/thriller od dob Sedm nebo Zvráceného. Stellan hulí jedno cíčko za druhým. Všechno ve filmu je schválně hnusné, odporné, temné a depresivní. Význam té rovnice mi sice trochu unikl, ale jinak byl ten děj našlapanej jak zelí a krvárny jsou propracované a reálné. Vůbec všechno se mi tam jevilo celkem reálně - nikdo si na nic nehrál. A nakonec mě to ještě na konci překvapilo. Selma Blair měla konečně zas jednou dobrou roli a ta znásilňovací scéna byla fakt dost drsná. A teď si jdu přečíst ostatní komentáře, protože fakt nechápu to nízké hodnocení... PS: nechápu, kterej idiot vymyslel srovnávat to se Saw... ()

ecceHOMMO

Pokus nadviazať na filmy Saw respektívne Sedem sa nepodaril. Chýbali k tomu predcíznosť, uveritelnosť a stotožnenie sa s postavami a hlavne grády. ()

Tomasso001

Když to s žádným ze zmíněných filmů nesrovnávám,musim dát průměrné hodnocení, film to není špatný, je sice průhledný jak ruskej chleba, ale nenudil sem se u nej a atmosféra je v pohodě ()

drackula

Film ktorí svojou snahou o akúsi zvrátenú morálku hlavného zabijaka pripomína sériu SAW. Musím skonštatovať, že WAZ je lepší ako posledný Saw 4. Napriek tomu sa tento film nevyhol chybám a v istých momentoch nudným pasážam. Stačilo by film zostrihať o nejakých 10 minút, a máme tu kvalitný snímok ktorého ale ajtak ťahá dole priam nulová originalita a od polovice predvídateľné konanie hlavných postáv. 55 % ()

blackJag

Na přebalu dvd se píše něco o mixu SEDM a SAW a tomuto přirovnání bych se po zhlédnutí filmu skutečně nijak nebránil. To, že je film levný, má nevyvážené obsazení (Blairová je těžký omyl) a příliš rutinní režii je věc jiná. Navíc ve světle takového kusu, jako je Fincherovo SEDM, bledne i nejeden ambicióznější snímek. Nevím, jaké ambice měli tvůrci tohoto filmu, z mého pohledu jim nejvíce uškodilo zbytečně brzké vyložení karet a nepřijatelně neomylné vystupování hlavní “hrdinky“. Skarsgårdovu exhibici by se jednoduše zasloužil propracovanější snímek. II Scénář: Clive Bradley. 50% ()

jenik71

Podprůměrná kriminálka, která vlastně nenabízí jediný zajímavý prvek, který by tento film zvýraznil. S.Skarsgård si střihnul roli drsného policisty, ale ani on celkový dojem nezachrání. Více než 2 hvězdičky dát nemůžu. ()

Soweek

Už mě docela unavuje číst o každym druhym filmu jak je srovnávám se Saw. Celkem zajímá hříčka to jest, jen co je pravda. ()

bloodvomit

Ta kamera nemusí sedět každýmu, ale úroveň to má slušnou. Skarsgard je pan herec, tahle role mu neskutečně sedí. Mix Seven a Saw... to myslim sedí. Akorát to je krapet víc amatérské. Jinak dobré. ()

Forsberg11

Nepresvedčivá detektívka s nevýraznými postavami a chaotickým dejom, ktorej scenár by sa dal zhrnúť do jednej epizódy CSI Miami/Las Vegas/New York/ Vyšné Hámre...whatever... Ako celovečerný film to však žiadna sláva nie je. No pravdou je, že som ani nič také neočakával... Už booklet filmu tárajúci niečo o spojení Se7en a Saw mi dával najavo, že toto nedopadne príliš dobre. V poslednom čase sa totiž stáva akousi módou, že už keď nemáme ako prilákať ľudí na film, odvoláme sa na nejaký kult. Ale väčšinou je ten film od kultu vzdialený na svetelné roky. Označením horor pri tomto mišmaši tiež niekto strieľal len tak naslepo, pretože tento film horor nevidel ani z raketoplánu Atlantis pri jeho poslednom lete. Čo je celkom smutné lebo to mohol byť pokojne jeden z filmov, ktoré si zarazím medzi svoje top. Námet sa mi totižto celkom pozdával, aj keď bol samozrejme sto krát prevarený. A ani výber hercov nebol najhorší. Skarsgarda či Selmu Blair môžem. Nakoniec z toho však nevzniklo nič iné ako nepodarená krimi suchotina na hranici medzi C-éčkovým a D-éčkovým spracovaním s neskutočne amatérskou kamerou a nevydareným pokusom o záverečný twist... ()

jondoe

Tak som milo prekvapeny z tohto filmu. Pride mi dost mimo porovnavat tento thriller z filmami ako je SAW alebo dokonca Sedem. Tento film je jednoznacne o pomste a ani jeden zo spominanych filmov takuto myslienku nemal. Bol som spokojny asi po vsetkych strankach tohto thrilleru ci sa to uz tyka atmosfery alebo pribehu. Jedna jedina vec mi vsak nesedela a to je Selma Blair. Ona nie je zla herecka a vo vela filmoch sa mi naozaj pacila. Skor si myslim, ze postava ktoru hrala v tomto filme jej proste nesadla. Ale tak ci tak z filmom som viac ako spokojny a mozem ho len odporucit. Jedna sa o nadpriemerny thriller,ktory aj ked mozno nie je tak dobry ako Sedem a nie tak sokojoci ako SAW, ale milovnikom zanru by sa mohol pacit. ()

Wally

Příjemný thriller, kterému by prospělo, kdyby základní myšlenka v podání oné 'rovnice smrti' byla alespoň trošku logická nebo přinejmenším vysvětlena tak, aby byla uvěřitelná. To se bohužel nestalo a kazí to dojem z filmu ve kterém se mi v trošku atypické roli velice líbil S. Skarsgard. Oproti Mamma Mia neskutečný nárůst kvalitně zahrané role. Na jeden páteční večer dobrý film... ()

oRi11

Nudná kriminálka bez napětí, která se snaží zaujmout podobným příběhem jako Saw. Bohužel této kvality nedosahuje ani zdaleka, jelikož nedokáže diváka vtáhnout do děje nebo překvapit. Navíc ani jediné lákadlo filmu, Tom Hardy, zde nedostal prostor na to, aby se prosadil. ()

wampire23

Chcel som. Veľmi som chcel. Vážne. Ale nebolo začo. Musím ostať pri lepších dvoch hviezdičkách. Úvod je vcelku dobrý, divák sa postupne namotáva, ale potom zistí, že to celé bolo akési nemastné, neslané. Prirovnanie k Saw mi príde ako dosť veľká absurdita. Tieto filmy toho veľa spoločného nemajú. Pozitívom tohto filmu je moj obľúbenec Skarsgard, ktorý snáď nemôže byť zlý. Naopak sklamaním bol výber Selmy, ktorá zas k mojim obľúbenkyniam nepatrí. Koniec bol kvazi predvídateľný. Takže v súčte pekných 50%. ()

arcticsky

Průměrný thriller ze kterého se dalo vytěžit mnohem více. Hrají tu schopní herci Skarsgard a Hardy, nicméně podivně napsaný, málo napínavý a vygradovaný scénář (to přece žánr přímo vyžaduje) jim dovolil ukázat málo. ()

BlackHood

nevýrazné, neoriginální a bez akce. Ale nejhorší to nebylo, připadá mi to moc podhodnocené. Strašidelnost 0/4 Brutalita 2/4 ()