Po je mladý nemotorný panda, který vypomáhá otci s roznášením jídla v restauraci, která je vyhlášená svou jedinečnou nudlovou polévkou. Po obdivuje kung-fu, jeho idoly jsou Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije a Tygřice, mistři kung-fu, kteří pod vedením mistra Shifua ochraňují Údolí míru. Říkají si Pět postrachů. Jednoho dne má Shifuův učitel, starý mistr Oogwai, vidění, podle kterého obávaný Tai Lung unikne z vězení a přijde se do údolí pomstít, neboť mu velmistr Oogwai kdysi odmítl předat Dračí svitek, o kterém se říká, že obsahuje tajemství nekonečné síly. Je tedy třeba vybrat nového Dračího bojovníka, který by se Tai Lungovi postavil. K všeobecnému překvapení velmistr Oogwai vybere právě Poa. Po tedy začíná s tréninkem. Mistr Shifu se ho nejprve snaží odradit, stejně jako Pět postrachů, neboť se zdá, že Po není schopen se naučit ani základům bojového umění. Pak se však Shifuovi za pomoci motivace jídlem podaří vypaseného Poa naučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu. Když Tai Lung dorazí, Shifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však, že svitek je prázdný. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije i Tygřice, ale silný Tai Lung je jednoho po druhém porazí. V zoufalství nařídí mistr Shifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak jen to půjde. Po se setká se svým otcem, který mu vysvětlí, že věci se stanou výjimečnými, pokud lidé věří, že výjimečné jsou. Po pochopí, že toto je princip Dračího svitku... (TV Prima)

cubajz

bomba! Pro mě jednoznačně nejlepší počítačový animák, ve kterém si každý najde to své - jak malá děcka, tak dospěláci trošíčku se zajímající o čínskou kulturu a mytologii. Tvůrci se opravdu věnovali každičkému detailu a vše se nese v kung-fu duchu - nevěřil bych, že souboje roztomilých zvířátek mohou být tak napínavé! Navíc každé zvíře ve filmu je opravdu jedinečná osobnost, mě nejvíce okouzlil starý želvák Oogway a zparchantělý leopard Tai Lung - prostě, takhle pěkně jsem se v kině už dlouho nebavil! ()

Zbyisek

Kung Fu Panda mě dostal především svými úžasnými obličeji. Mimika obličeje, ty jeho ksichtíky a vůbec všechny pohyby - tohle vše vypadá perfektně. Zdá se mi, že právě těmito aspektem předhání plno podobných filmů. Jen samotné sledování výrazů tlustého Pandy, kterého porazí i rychlá chůze, je ohromná legrace. Film je akční doslova od začátku do konce a na nudu není čas. Český dabing opět exceluje. Tahle mystická kungfuózní omáčka mě zkrátka nadchla a je to pro mě nejlepší 3D animovaný film roku 2008. ()

baaaja

Od tohohle animáku jsem moc nečekala, ale nakonec to nebylo zas až tak špatný :) naštěstí to nebylo žádné přehnané kung-fu a občas jsem se taky zasmála nad vtipnýma prupovídkama a scénkama, takže hodnotím tak 3,5 * ()

Trainspotter

Lepší tři hvězdičky, spíš čtyři než tři, ale pořád tři. Animák nebývale dynamický, ale založený na klasickém komerčním schématu, pitvořivém postsynchronu Jacka Blacka a gumových grimas hlavního chlupáče. Na druhou stranu jsem se ale díky tomu pořád usmíval, místama i hlasitě smál a mezi tím jsem žasnul, jak efektně ty všemožné bitky vypadají. Vedle WALL-Eho asi nejpovedenější thrí-dí animák letoška, ačkoliv ta závěrečná bitka není tak bombastická, jako různé cvičné bitky před ní. ()

TommyLeeJape

Pohodovej animák. Panda co dělá kung fu tady prostě ještě nebyla no. Jo a taky vám připadalo, že jednu z hlavních rolí "hrál" Mistr Yoda? ()

DruidKarel

1006. hodnocený film: Milý a určitě zajímavý pandí příběh ze studia DreamWorks, který pobaví a zaujme snad hodně lidí. I když se nejedná o nějakou závratnou revoluci v animovaném film, tak i zde platí pravidlo, že každá snaha se cení. Hezká grafika, pěkný příběh a spousta akce, kterou ocení především naši junioři. 4* jsou ale i tak maximem, protože snímek mi přišel až moc dlouhý a snad až příliš prvoplánový. 4* ()

C0r0ner

Nadchla mě nejenom animace a taky skvělý příběh, ale především ta hlavní myšlenka o tajné přísadě. To je totiž přesně ta věc, která by se měla objevit v každé pohádce - rozvíjení nějaké důležité hodnoty. Jasně, je to idealistické, ale nikdo neříká, že se o úspěch nedá pokusit a třeba ho tvrdou pílí dosáhnout. 90% ()

bouchy

Zřejmě nejlepší animáč, který jsem letos viděl. Provedením i příběhem. Kdyby Shifu na konci umřel, dal bych čtyři hvězdičky. "Já neumírám idiote, konečně odpočívám!" mi ale na tváři vykouzlilo takový úsměv, že musím dát pět :)). ()

Flynn

Zábavné, strhující., barevné. veselé a já nevím co ještě, příjemná zábava pro malé i velké, každý si něco najde, hodně povedený animák,ale nějak nevím Wall-E mě tak nějak více naplnil a našel jsem si tam více momentů nad kterými se může zamyslet i postarší člověk. Panda je prostě zábava, ani nevím jestli se dá házet do stejného pytle jako Wall-E, ač oba jsou animáky. Proč teda nedat 5hvězd když jsem se příjemně bavil a smál, budiž :o) ()

Wormboy

Kung Fu Panda zacala podla mojho vkusu napriek bojovym scenam velmi pomaly, nudila ma, avsak so zacatim treningu sa to poriadne zlepsilo, film priniesol zopar viac ci menej (jeden ci dva dokonca velmi) vydarenych vtipov, prodetstke moralizovanie, az napokon skoncil. Popcorn bol dojedeny a mohol som ist spat s pocitom, ze som videl dalsiu priemernu rozpravku, ktora casom zapadne prachom. ()

lakikaki

Vizuálna stránka je "pure awesomeness", ale obsahovo filmu trochu škodí príliš často sa objavujúci infantilný humor (aj keď o jeho význame som pred pár dňami premýšľal a... och, pardon, to sem nepatrí). Kung Fu Panda je ale aj tak nesmierne zábavným filmom, rozhodne však nečakajte, že sa budete váľať po zemi, zábava nemusí nutne znamenať smiech. P.S.: S výnimkou sledovania filmu s dieťaťom si neopovážte tento animák pustiť s dabingom, pripravili by ste sa o jednu z najdôležitejších ingrediencií filmu - hlas nenahraditeľného Jacka Blacka. ()

Andre3000

Jako kde začít... Animovaný filmy jsem dřív nesnášel, teď už jsem na hranici snesitelnosti a bavitelnosti. Panda má sice dost dobrých prvků, ale také pro mě osobně špatných prvků. Dobré - občas vtipné, hezká a neotřelá animace. Horší - příběh...naprosto typický a předvídatelný od začátku, trapné a v ten moment se nehodící hlášky. Jako nic moc nepředvedli tihle animovaný zvířouni. ()

zette

Tak na tento animak jsem se hodne tesil. Prostredi Ciny me lakalo, Pandy mam rad, Kung fu mi nevadi a k tomu vysoke hodnoceni a kladna kritika... Z filmu jsem vsak byl o to vice zklamany. Scenar i na pohadku slaby, choreografie boju prehnana a ani animace v konkurenci jinych animovanych filmu neprevysuje. Sice nevim, jak se Kung fu Panda libi detem, u me ale souboj prohral. ()

gabin(a)

Nečekaně dobré, krásná animace! A zasmála jsem se, hlavně kung-fu prvku sed na protivníka obří zadnicí! Padouch mi svým výrazovým rejstříkem véééélmi připomínal Alexova zlého strýčka z Madagaskaru 2 a panda zase Shreka (a taky spoustu lidí, které znám v reálu), ale to vůbec nevadí.... ()

pufina

Mě to nezaujalo, animace je nádherná (jako vždy) a dokonce jsem si užila i zážitek z velkého plátna v kině, ale nejsem z toho dvakrát vedle.. ()

c.tucker

Rodiná podivaná, jak má být: ranec zábavy na velkých pandích zádech. Neulítává to do dementností a příběh je velmi živý a zábavný. Panda rocks. Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present. ()

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (více)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (více)