Život podle Dana

• USA Dan in Real Life (více)

Dan zůstal na výchovu pubertálních dcer sám. Až jednoho dne potkal v knihovně Marii... Dan in real life je úsměvná komedie, kterou napsal sám život. Dan (Steve Carell) píše sloupek do novin, ve kterém radí druhým, jak si nejlépe uspořádat rodinný život. Jeho vlastní tři dcery mu dospívají před očima a on se jim snaží být dobrým otcem i matkou zároveň. Jeho osobní život zůstal od smrti jeho ženy unášen v proudu malých i větších starostí. Jednoho dne se však něco změní. V knihkupectví potká Marii (Juliette Binoche) která ho na první pohled něčím zaujme. Sympatie jsou vzájemné a šťastnému happy endu stojí v cestě už jen Danův bratr Mitch, se kterým Marie čerstvě chodí. (TV Barrandov)

jenik71

Steve Carell zahrál svojí postavu znamenitě, dokonce to vypadá, jako by mu scénář někdo napsal přímo na tělo. Líbilo se mi, jak řeší svůj nový vztah nejen on sám, ale i jeho starostlivost o vlastní dcery. Výborně zahrané to je nejen díky němu, ale vlastně i od všech dalších postav a to včetně dětských rolí. Příjemně se mi na to koukalo a celkově je to taková milá romanticko-psychologická komedie o vztazích v jedné rodině. ()

dinsdale

Jejda, výborné tři čtvrtiny filmu, ale katarze a finále pro mě nebylo dostatečné, abych si odnesla silnější emoce. Ale Steve Carell je pro mě v civilních rolích úplně skvělý. ()

ilonaho

Fungující směs osvědčených šablon a předpokládatelnosti... Kult rodiny a vztahů... Kdy je toho v reálném životě dost? ()

IviDvo

Jedna z nejpohodovějších a nejmilejších romantických komedií, kterou znám, a ke které se ráda vracím. Pravděpodobně na tom má největší zásluhu výběr herců, kteří jsou tu nesmírně sympatičtí. Steve Carell se tu skvěle hodí, člověk mu tu lásku přeje. Dokonce jsem díky tomuto filmu Steva Carella objevila a hned se zapsal mezi mé oblíbence. Juliette Binoche je tu velmi roztomilá a její smích snad musí každému vykouzlit úsměv na tváři. Objeví se zde i má oblíbená Emily Blunt, celá ta zápletka s ní je roztomile komická. Jak jsem zmínila na začátku, Život podle Dana je skvělý, pohodový, autentický a milý snímek, který pohladí na duši. ()

ZkuKol

Rodiná komedie s nezávislým feelingem. Všechno táhne velmi kvalitní scénář a naprosto přirozené herectví všech zúčastněných, obzvlášť výkon Danea Cooka byl pro mne překvapením. Škoda, že všechny scény nejsou jako ta ve sprše, pak film sahal asi po šesti hvězdičkách. Ukňouraná hudba, občasná ztráta tempa (výlet s dětmi?) a vtíravý pocit, že kdyby ty tři dcery byly moje, tak bych je asi zabil, mi nedovolují dát víc jak 75% ()

made1

Správně, někdy to mají i chlapi těžký a dobře tomu tak. Milé okořenění jinak grandiózních amerických komedií. ()

herr_carter

Vskutku hřejivé, přitom taková jednoduchá zápletka..korunu tomu bezesporu nasazují Binoche a především Carell, který pokud v sobě zrovna udusí bláznivého komedianta, je výborný charakterní herec.................moje hodnocení = 9 z 10. ()

rozbris

Chudák:-) Ze začátku mi bylo Steve Carella fakt moc líto, manželka mu umřela měl tří dospívajíci dcery, které neposlouchaly a v rodině ho taky nějak nebrali vážně.:-(, no a pak ve 3 dnech dostat 3 pokuty a odebrání řidičáku....no není to pech???. Ale pak potkal holku svého bratra a film vzal na obrátkách, když si navzájem dokazovali, že oni jsou ti praví co spolu mají být. A nakonec taky skončili spolu a měli určitě krásnou svatbu a pokud neumřeli žijí dodnes:-). Doporučuji film, rodina se u něj určitě nebude nudit. ()

DavidS.

Malý film a velká rodina...Fantastický film a rodina, ke které se budete vždycky rádi vracet... Herci vybraní na jedničku v celém generačním spektru! Děj plyne sice očekávaným způsobem, ale je odzbrojující svou nekonfliktností, vyváženou sladkobolností i jemným humorem... Film, který vám uvázne v paměti a nechá na tváři roztomilý a spokojený úsměv. ()

joora1

V této komedii se mi nepodařilo najít něco, co by mě překvapilo a co jsem ještě neviděl.Jednoduchý příběh kdy se hlavní hrdina zamiluje do dívky svého bratra ničím nevybočuje od tématicky podobných filmů.Nicméně vše působí strašně upřímně, nenuceně a proto celkový dojem vyzní jako pozitivní.Chtělo by to ale zajímavější rozuzlení příběhu. ()

Michelle75

Moc milý film a to hlavně díky Danovi v podání pro mě neznámého Steve Carella. Ona je to komedie, ale i když tam až tolik situaci k zasmání není, tak těch pár okamžiků kdy jsem se smála určitě stojí za to. Říkala jsem si, že Julliette Binoche na sobě pořádně zapracovala a vypadá stále skvělě, ale když pak došlo na plátně k setkání s Emily Blunt, tak ten kontrast byl až moc veliký a já bych Emily vyměnila za někoho méně hezkého, aby na tom holky byly aspoň stejně.Jinak docela jednoduchý film od kterého moc neočekávejte, ale pokud si chcete odpočinout a pročistit hlavu, tak to může být to pravé ořechové. ()

Seti

Věřím, že spoustě lidí se tenhle film bude celkem líbit, ale na můj vkus to bylo moc průhledné, děsně podlejzající a příliš přeplněné trapnostmi. Uznávám, že asi nebudu dostatečně emocionálně vyzrálý, ale vážně nechápu, jak mohl hlavní hrdina dělat takové kokotiny a nedokázal si udržet odstup. Carell je ale v podobně umírněných rolích docela v pohodě. ()

Madluska

Tohle byl prostě takový milý a úsměvný film, s hořkým nádechem a několika nezapomenutelnými hláškami ("Chytni příležitost za ovar!" nebo "Udělám se méně přitažlivým."). Chování postav se mi zdálo po celou dobu uvěřitelné, líbil se mi civilní projev herců bez přehrávání, navíc tvůrci brnkli tak nějak příjemně na strunu romantiky (i bez fyzického kontaktu hlavních postav cítíte, jak to mezi Danem a Mary jiskří) a celé to doladili téměř k dokonalosti moc příjemným hudebním doprovodem. Proč tedy nedám 5*? Protože mě tuze zklamalo to laciné zakončení - POZOR SPOILER: všichni se usmíří a Dana povzbudí, aby poslechl hlas svého srdce a nenechal si ujít novou lásku svého života, bratr si najde Čuňku právě pro sebe a všichni budou šťastní a spokojení až do svatby (a možná i déle). Vždyť je to jako z telenovely! Chápu, romantická komedie je trochu pohádka, nebylo by vhodné končit nějakým rozkolem v rodině, ale přece jen bych ocenila špetku důvtipu, protože zbytek filmu je opravdu parádní. ()

noctambule

Dan in unreal life nebo i slovenský název Traja v jednej posteli je trefnější. Nemám ráda filmy, kde se dospělí chovají jako děti a naopak. Hlavně že byli všichni plni životních "mouder". Nepřítomnost vtipných scén, za to mnoho "vtipných", to třeba jeden z členů rodiny řeší vážnou věc a zbytek početného příbuzenstva se seběhne a dělají si z něj srandu. Já vlastně nevím, co tam mělo být vtipné, možná když dcerka řvala na otce, že je "vrah lásky":D Nemám nic proti početným rodinám, sama do takové patřím, ještě že u nás je sranda a světe div se, obejdeme se bez divadelních scének a společného luštění křížovek. ()