Život podle Dana

• USA Dan in Real Life (více)

Dan zůstal na výchovu pubertálních dcer sám. Až jednoho dne potkal v knihovně Marii... Dan in real life je úsměvná komedie, kterou napsal sám život. Dan (Steve Carell) píše sloupek do novin, ve kterém radí druhým, jak si nejlépe uspořádat rodinný život. Jeho vlastní tři dcery mu dospívají před očima a on se jim snaží být dobrým otcem i matkou zároveň. Jeho osobní život zůstal od smrti jeho ženy unášen v proudu malých i větších starostí. Jednoho dne se však něco změní. V knihkupectví potká Marii (Juliette Binoche) která ho na první pohled něčím zaujme. Sympatie jsou vzájemné a šťastnému happy endu stojí v cestě už jen Danův bratr Mitch, se kterým Marie čerstvě chodí. (TV Barrandov)

JimmyII

Tenhle film je strašně skutečný - při sledování jsem měl pocit, že bych mohl Danem být, že tohle někdy prožíváme všichni. Místy je to smutné, místy úsměvné, někde jsem se fakt řehtal a někde to bylo dojemné. Hlavně Steve Carell předvedl bravurní výkon, podle mě určitě nejlepší ve své kariéře. K tomu přidejte typické americké rodinné prostředí, podzimní náladu, sympatickou Juliette Binoche, skutečnou lovestory a máte Dan in Real Life. Trefný název... ()

Sfinkter

Další zasunutý filmeček, který se dočkal českého názvu asi po třech letech, ale předčí většinu romantických snímků, které nám distributoři cpou na talíř. Velmi skromný, velmi milý. Výborné herecké výkony. ()

ecceHOMMO

Nádherný príbeh o znovuobjavení lásky, trampotách a rodinného súžitia a to všetko s výborným obsadením v ktorom dominuje bravúrny S.Carell a vždy šarmantná Juliette Binoche....a vlastne celá família okolo Dan-a je fajn a bolo pôžitkom sledovať udalosti okolo nich.... ()

bubun

Film plný klišé, otřepaných schémat, vyloženě trapných momentů (např.zpěv na rodinné "besídce") a přemoudřelých dětí (to je snad nejhorší). Ta úchylná americká výchova se do jejich kinematografie vkrádá nějak podezřele často a hodně. Jedna hvězdička za tu babku obsluhující dráhy na bowlingu. ()

Beky

Nečekal jsem nic, dostal jsem hodně!! Steve Carell potvrzuje, že JE velmi dobrým hercem a J.Binoch je neskutečná kočka, to zase potvrzuje ona:), samozřejmě že je výborná herečka taky!! Každopádně se tady sešla herecká sebranka, který bych klidně věřil, že jsou ve skutečnosti véééélká rodina, která drží pohromadě v každé životní situaci!! Dlouho se mi nestalo abych fandil všem...tim chci říct, že všechny postavy se mi líbily a byly nabité reálností!! Nevim co bych dodal, možná že závěr vyzní kýčovitě, ale abych pravdu napsal, nepřál jsem si jiný!! Ani Dan by neměnil:)!! Mimochodem, některé věty ve mě zůstanou na věky věků, zrovna teď nevim který to jsou:), ale v hloubi duše vim o nich!!..krásných 80%!! Jednou větou: Doufám, že už jsem svoji knihovnu navštívil, měj se krásně Veroušku!:) ()

Chasm

Peter Hedges je prostě borec, zase mi to dokázal. (Zde především scénářem) Sledujeme nepříjemnou, prekérní ale především uvěřitelnou situacu hlavního hrdiny, která je základem příjemné, milé a skvěle obsazené americké komedie (golfista má pravdu, že jsme si takových za posledních pár let moc neužili - zato tady např. dvojrande v hospodě nemá chybu); ocenil jsem vyváženost dialogů a výpravných momentů s dobrou kamerou; z obsazení vyzdvihnu všechny Danovy dcery a Juliette Binoche... + skvělý soundtrack Sondreho Lerche. Doporučuji... 90% ()

terunka003

Smutné, dramatické, romantické, veselé, rodinné × americké. Bylo to takové "smutnohezké". Celkem jasný děj, jasná zápletka, jasné vyústění. Bylo by divné, kdyby tam nebyly puberťácké americké urážlivé dcerky s výkřiky "Teď jsi to vážně podělal!" a "Ty jsi opravdový láskovrah!". Steve Carell hrál podle mě svojí postavu skvěle. Hudba byla úžasná. ..pěkná přírody.. ()

rudeboy

Ústredná herecká dvojica Carell - Binoche funguje brilantne, no predsa len som čakal trochu zaujímavejší dej. Áno natočiť originálnu romantickú komédiu je čím ďalej tým väčšmi náročnejšie, ale v tomto prípade šlo o exhibíciu predvídateľných klišé bez jediného prekvapenia pre recipienta. Navyše mi až priveľmi vadilo to zobrazenie dokonale harmonickej veľkej rodiny ala spoločné ranné cvičenie pred domom či vlastná zábavná family talent show (to už bolo na mňa naozaj priveľa). No a keď sa už sťažujem, tak musím tvorcom vytknúť aj nedopovedané motívy ako napr.: stredná dcéra a jej láska... či (POZOR SPOILER - ex nihilo vzťah Mitcha a Ruthie?). Chápem, že film sa mnohým ľuďom páči a možno pri ňom vyronia aj nejakú tú slzičku z toho, aké je to dojímavé, ale pre mňa dosť slabota. Na podobnú tému odporúčam radšej The Family Stone (Základ rodiny) od Thomasa Bezuchu, ktorý tu na čsfd má paradoxne nižšie hodnotenie. ()

Tomik.

Film, který mě dokázal rozesmát i dojmout zároveň. Tohle miluju! Inteligentní humor, skvělá situační hudba, vynikající Steve Carell po boku neméně dobré Juliette Binoche - a hlavně příběh ze života. Příběh, kde se člověk dostává do situace, kdy nemůže být se svou vysněnou milovanou osobou, neboť ta už je s někým jiným. Největší problémem je, že ten někdo je člověk, kterému bychom nikdy neublížili a máme tady dokonalou citovou past. Jak se zachovat? Poslechnout hlas svého srdce a jít si za svou vyvolenou i přesto, že by to pravděpodobně znamenalo znepřátelit si do konce života svého vlastního bratra? Nebo popřát bratrovi hodně štěstí a řídit se pravidlem "v moři je ještě dost rybek a jít o dům dál"? Co teď? Jo toť otázka, podívejte se na film a zjistíte sami :) Jedna věc je ale jistá. Krásně nám to poukazuje na fakt, že když člověk potká osobu, která ho úplně okouzlí, je jeho chování dost nepředvídatelné a není vůbec jednoduché se svými pocity (správně) vypořádat. Lidově řečeno vymáčknout se. Ano, název nelže - Dan in REAL LIFE – opravdu je to ze života. A mi tento film padl do noty o to víc i díky tomu, že tak nějak poslední dobou bojuji se svými vlastními pocity k jedné nejmenované dívce. Jo, ty vztahy. Tak jako tak moc pěkná romantická komedie z Ameriky (konkrétně z nejmenšího státu - Rhode Islandu) aneb z prostředí, které mě tady neokouzlilo o nic méně než samotný film. Přesně tak si představuju dokonalou romantickou komedii. Žádné nechutnosti a prásárny. Jen pěkný inteligentní romantický příběh a nechat se za doprovodu libozvučných tónů unášet a unášet. Doporučuji :)) ()

Pavlínka9

Příjemná "komedie" ze života jednoho Dana..či mnoha Danů na celém světě :) U tohoto filmu bych doporučila nic zbytečně neřešit, pohodlně se posadit, uvařit si kafe či čaj, nejlépe s rodinou a nechat se vtáhnout do příjemného domu plného členů jedné americké rodiny, která se každoročně na několik dní setkává, aby si užila konec léta a pobavila se. Jelikož moje rodina se skládá ze 3 holek - tak si dokážu živě představit, co by asi tak Dan mohl zažívat a ani se mu nedivim, že si nevěděl v určitých chvílích rady. Proto existují matky :) Už i tady na mě Alison Pill působí jako profesionálka, jelikož ji už několik let považuji za herečku s velikým talentem. Jo a Steve Carell - tohle je podle mě role přímo pro něj. Bohužel si to u mě poté zkazil Božským Evanem... ()

venison

Pohodová tragikomedie o údělu vdovce se třemi holčinami na krku.. Příběh se celou dobu hezky vyhrocuje – neshody s dcerami, dovča s celou objemnou rodinou, střet s krásnou ženou, odhalení, atd. atd. Nejvíce mě dostala scéna, kdy se po ránu dostane do hádky prostřední dcerou, nejstarší dcera ho ironicky utře a malá je uražená a on hned poté začne chystat svačinu a krájí na toasty banánek, pečlivě jej klade, z medu nakreslí smajlíka.. Ten kontrast otcovské lásky, vzteku a beznaděje při výchově dospívajících slečen.. ()

Timak

Překvapivě dobré. Od Carella nikdy nic moc nečekám, ale tohle se mi líbilo. Takové osobní. I jsem se zasmál. Prostě nechce někdo osladit život? protože tohle je sladké dost i pro zahořklé, láskou zklamané bručouny =) ()

dANo

Najradšej by som dal 3 a 1/2*, ale nedá sa... :o) Pekný film, to sa musí uznať. Sympatickí hlavní hrdinovia, dobre zahraní, ale ten príbeh... to bolo niečo, čo ma doslova iritovalo! Všetko bolo strašne predvídateľné a takisto pritiahnuté za uši len kvôli tomu, aby sa divák buď bavil, alebo bol rozcítený. Vidieť sa to dá, ale 1x stačilo. ()

hroubek

Mám rád inteligentní komedie.Problém je, že jich moc není a nebo je neumím správně hledat nic méně Život podle Dana do této kategorie patří.Režisér Peter Hedges nám představí jen několik postav, ale které fungují naprosto dokonale.Je vidět, že každá postava má spoustu emocí, které nejsou, tak úplně z počátku vidět.Steve Carell a Juliette Binoche vypadají spolu opravdu moc dobře a jejich sympatické nabalování je velmi potěší.O to více zklame, když si uvědomíte co hlavní hrdina ze začátku zažívá a je Vám ho líto, protože čeho je moc toho je příliš.Zajímavý počin, který mohu doporučit všem, který se nebojí zapnout hlavu i u komedií.ps:Potěší cameo Emily Blunt. ()

Mr.Dogman

Tohle byl krásný film. Já jsem vlastně u něj ani moc nesmál, ale něco z tohoto filmu vyzařuje. Ať je to rodinná pohoda či opravodvá láska. Nevím, ale vážně jsem se bavil a užíval. A Steve mě přakvapil, jak moc vážně umí hrát. Odpočinul jsem si a vypnul hlavu, ještě jednou - N Á D H E R A. ()

s.e.p.p

Moc fajn romantická komedie, se super hereckým obsazením, kde mě nejvíc překvapil Steve Carell. Od Božského Bruce a Anchormana jsem ho měl za šaška, tady se ale předvedl v mnohem lepším světle a díky sympatickému výkonu si získal mojí pozornost...:) 90% ()

zigíš

normálne čas nezabíjam ale bolo pred výplatou a v putike už na sekeru nečapovali ..a najlepšie sa čas zabíja nečím nenáročným - tu romantickým, tam komediálnym plus špetka toho dramatu - ale dan v reálnom živote nebol ničím ..né, nenasralo ma to ale nudit som sa nudil, to zas ano ..mimochodom, čas prežil ()

Autogram

Stretnúť úžasnú ženu s božskym úsmevom môže byť výhra alebo aj nie. Keď je netušenou priateľkou vlastného brata. Nastáva kolobeh udalostí na prázdninovej chate, až sa pri jednom rande naslepo situácia trochu obracia. K tomu všetkému starosti a radosti s tromi dcérami, láskovraždenie a posledný súd pred trojčlennou porotou. Našťastie dosť zhovievavou. –––– Jsi dobrej otec, ale občas špatnej táta. –––– To chcete říct, že jste jeden z těch vdovců se třemi dcerami, co v knihkupectví loví nic netušící ženy? – Jó, to jsem já. –––– Život je samý zklamání. Velký a kolikrát ještě větší. –––– Láska, to není cit, to je schopnost. ()