Mladý pár je během své romantické cesty motorovou loďkou zaskočen bouří. A ke všemu se jim pokazil motor. Jsou tedy nuceni strávit noc na odlehlém bezlidném nemile vypadajícím místě. Když najdou opuštěný dům, ve kterém se můžou schovat před deštěm, zjistí že přece jen tu nejsou sami. Skupina brutálních vrahů se rozhodla pobavit na jejich účet. Ale mladý pár se nehodlá vzdát bez boje. (LIVINGDEAD)

mysicka

páreček manželů se vydá rybařit a protože pán, ač právník, nebude patřit zrovna mezi nejbystřejší (a nejstatečnější, což bych mu ještě odpustila..), ocitnou se na ostrově, na farmě, která patří taťkovi úchylákovi a jeho dvěma synáčkům podobného ražení.. kdopak se asi dočká dalšího rána? a já se budu znovu opakovat, že je to všechno stejný, stejný, stejný.. neni to šokantní - je to trapný, neni to strašidelný - je to nudný.. a ta proměna paninky v macgyvera (jak tu již bylo vtipně zmíněno) a její proslov o rozlíceném psovi.. páni.. tak to bylo na potrhání se smíchy.. což asi nebylo záměrem... ()

TheRaven

Na první pohled se tento spíše thriller než horror tváří celkem neoriginálně s množstvím již viděného klišé, avšak pod slupkou drsné zábavy se skrývá mnohem víc. Celkový děj se stává analogií současného světa. Dva vcelku moderní lidé, vzdělaní, inteligentní se ztratí na romantické vyjížďce. Dostanou se však do zapadlých končin, kde potkají něco, co ze svého okolí naprosto neznají. Hnus, špínu, hloupost, zrůdnost, no prostě tu nejšpinavější asociální luzu, která jim pochopitelně jejich štěstí, úspěch a spokojenost závidí, opovrhuje jimi v nejvyšší míře a chová se nepřiměřeně krutě. Je to jako odvěký nešvár mezi bohatými vrstvami a spodinou. Je sice pravda, že tento kontrast se v podobných filmech používá často, ale nikdy jsem se na to nesoustředil. Navíc si všimněte jednoho velmi zajímavého detailu. V jedné ze scén, když otec bije jednoho ze synů (snad tohle nebude považováno za spoiler), si můžete na zdi za otcovou hlavou všimnout malé repliky obrazu Leonarda da Vinci - Poslední večeře. Vidíme tedy, že ač naši burani umělkyní a uměním jako takovým na venek opovrhují, sami mají doma na zdi repliku takovéhoto obrazu. Jen jsem ještě nedomyslel, co z toho vyplývá. Asi, že se luza snaží být lepší luzou, aby nemusela těm výše postaveným závidět. No, a možná to je úplná volovina, ale všimněte si toho a zamyslete se nad tím. Já na to tímto komentem zapomenu a těžko se k tomu v brzké době vátím, možná snad jednou. No ale i něco k filmu samotnému. Je zde množství velice kvalitních scén, nápadů a chvílemi i pěkně vypjatá atmosféra. Jedna scénka je obzvlášť pikantní, kdo viděl, jistě ví, o čem je řeč, kdo ne, ať se těší. Celkově příjemný film, na kterém jak říkám není nejlepší slupka, ale to, co se skrývá pod ní. ()

akisha

Překvapivá bomba. Řekli byste si - vidláci na ostrově, co terorizujou manželskej pár, to je nuda. Omyl. Jamie Blanks potvrzuje, že i tohle schéma lze pořád natočit takovým stylem, že se u závěrečný řežby divákovi vloudí na tvář úsměv zadostiučinění. Výborně vystupňovanej děj od zoufalství po chladný přemýšlení až k brutální akci, a k tomu hrdinové, jakým je po dlouhý době zase radost fandit (vivat Nadia Fares, už v Purpurových řekách stála za to a tady je to perfektní prototyp akční hrdinky v tom nejlepším slova smyslu). I hudební doprovod - směsice dunivejch basů a podobně - podporuje už tak skvělou atmosféru. Míra brutalitky je přesně akorát, aby nepůsobila samoúčelně, no tvůrci si dali záležet i zde, takže se dočkáte par skutečnejch lahůdek (ten konec!). Asi takhle nějak by se dal charakterizovat "nářez." S klidným srdcem doporučuju, obzvlášť těm frustrovaným ze samejch uřvanejch adolescentů či amatérskejch nuďáren. 80% ()

castor

Austrálie – moře, klokani, pohádková pobřeží.. a taky jedna temná noc, která má ještě dlouho do svítání. Režisér Jamie Blanks dal filmového hororu naneštěstí Temnou legendu i Valentine a pak se na čas odmlčel. Zřejmě vědom si předešlých chyb natočil jednohubkový thriller o mladém páru (kdy žezlo zodpovědnosti přebírá jemnější polovina), který se na opuštěném ostrově před bouřkou schová do zdánlivě prázdné barabizny, aby záhy zjistil, že vlastníky jsou nadržení pěstitelé marihuany. Netradiční žánrový přírůstek s náběhem do „soft-porna“ se NAŠTĚSTÍ vyhnul všem náhlým zvratům a relativně i nelogickým rozhodnutím (srdečně děkuju i za absenci všelijakých virů, mutantů i zombie), povedenou rodinku stylizoval do trojice negramotných farmářů (nejsou však pouhými figurkami), kteří vám kdykoliv pomůžou podržet bezmocnou kořist (zvířecí, i tu lidskou). Blanks (věnuje se i kameře, střihu a – čímž tu mimochodem příjemně přesvědčil – i filmové hudbě) navíc slušně buduje atmosféru, teenagery vyměnil za "skutečné" herce (Nadia Fares je dalším zářezem do kategorie vlhkých snů a navíc to vypadá, že je sestrou samotného MacGyvera), poměrně velkou část ponechal psychickému i fyzickému ponižování milenců, a tak ani nevadí, že se tu s originalitou příliš neplýtvá!! Těch kladů tu je přece jenom s ohledem na žánr víc (a to se počítá), proto jdu nakonec do vyšších čísel!! ()

*CARNIFEX*

Manželský pár sa vyberie s malým člnom na rybársky výlet. Potom ako ich zastihne búrka a uviaznu na plytčine, rozhodnú sa prespať v opustenom dome na malom ostrove. To čo sa v prvom momente zdalo ako správna voľba sa po chvíli zmení na nočnú moru spojenú s bojom o holé životy. Po dlhej dobe napínavý hixploitation so správnou dávkou krvi, ktorý môžem len odporučiť. Na dnešné pomery pomerne krátka stopáž vďaka ktorej má horor ten správny spád. ()

JAn

Po čajíčkovém Valentine přichází Blanks znovu, tentokrát s brutální, syrovou atmosférou v první půli (záměrně tady nebu vzpomínat na Wolf Creek), a která vrcholí opravdu příjemným gore s perspektivou Wrong Turn 2. V Cannes si prý publikum zakrývalo oči a křičelo. No, já ´sem se po dlouhém čekání pohodlně usadil v křesle a spokojeně chrochtal blahem. Nose job, Jamie. ()

petero

Je veľmi málo hororov ktoré dokážu zo zabehnutých koľají akoby predpísaných vyvražďovačiek vyjsť čo i len trošku originálnym spôsobom a keď sa už nejaký taký objaví vždy mu niečo dôležité chýba ako napr. atmosféra, režisérska zručnosť alebo poriadna surovosť a tak sa maximálne zmôžu na nepredvídané vyvražďovanie v tom najodvážnejšom zlikvidovaním úplne všetkých. Našťastie STORM WARNING je žánrová lahôdka ktorá sa vyhla týmto neduhom a pritom rešpektujúca pravidlá žánru. Je až prekvapivo dobre natočená s vyšperkovanými mordami kde objektív kamery nemá problém zachytiť najdetailnejšie deformácie ľudského tela. Žiadny teenageri, tentoraz dobrí herci a na výsledku je to hneď poznať. V podstate len dve obete a ich traja terorizujúci vyvrheli spoločnosti do ktorých prstov sa nechtiac dostanú. Po dopozeraní som ostal poriadne prekvapený že tento rejža predtým natočil priemerný VALENTINE. ()

Davies182

Samoúčelná brutalita ke konci trochu zarazí, jinak se jedná o perfektní thriller tak trochu v duchu Funny Games USA. Schéma je dobře známé: scénáristická berlička vyřadí silnější kladnou postavu ze hry, a o slovo se tak hlásí ponižovaná slabší polovička, aby se pokusila oplzlým venkovanům vyprášit kožichy. Atmosféra napětí je budována pečlivě, takže je to i docela zábava... Poklona patří Blanksovi za umně nastrčené sebeparodické vtípky. Na páteční večer vhodné odreagování - silné tři hvězdy. ()

Xmilden

V Austrálii točí tyhle buranské horory velmi rádi. Z posledních záležitostí mě napadá Wolf Creek. Zápletka je velmi jednoduchá, půjčili jsme si loď, nedbali na počasí a samozřejmě jsme se ztratili, takže si najdem jedno doupě a budeme doufat že se jeho obyvatelé nevrátí domů, jenže .... Zápletka je samozřejmě předem daná, nicméně film kromě solidních gore scén a půvabem Nadia Fares nemá zase tolik moc čím překvapit. Vaginální vychytávka samozřejmě dokáže zpříjemnit jednomu den, nicméně kromě ní tady není široko daleko nic. 60% ()

-bad-mad-wolf-

Atmosférický úvod, žádné zbytečné řečičky kolem, solidní psychický teror. Čtyři hvězdy ale stejně patří nepříčetnému redneck-gore-madness v poslední pětadvacetiminutovce, kdy přijde na přetřes proměna ženušky v MacGyvera, háčkovaná ksichtu, zmodernizovaný pás cudnosti alias past na ptáky a srandovní rozcuckování všeho přeživšího v posledních minutách. Slušné torpédo na poli exploitaček. ()

darkrobyk

Nijak objevný buranský horror z australských vod jdoucí ve stopách Texaského masakru a jemu podobných. Muž a žena z města se vydají na romantické rybaření, aby si užili krásný sluneční den. Co čert nechtěl, po obloze se začnou honit mraky - mimochodem příchod bouře, tedy postupné přibývání oblačnosti a stavba hradů, je neuvěřitelně lyrický - a náš pár se rohodne vrátit domů oklikou! Je jen otázkou času, kdy zabloudí a padnou do rukou trojice neotesanců, kteří nejdou pro ránu daleko. Velmi dobrá hudba (Jamie Blanks) je z větší části elektronická, děj však posouvá kupředu mílovými kroky. Atmosféra houstne, situace se zdá bezvýchodná a nastupuje brutální gore. Mučení, zlý pejsek a vrtulka nejsou vše. Za výbornou trikovou stránku, napínavou atmosféru, skvělou kameru a obstojné herecké výkony je to za 4*. ()

Hrabka

Hororů, kde by byla logičnost v normě, je pomálu. Tento mezi ně rozhodně nepatří. Jedna hloupější scéna za druhou. Určitě bych na ty šmejdy stavěl super vykutálenou past po vzoru Kevina ze Sám doma. Určitě bych se deset minut snažil vyrazit vrata od stodoly a nedošlo by mně, že stačí jen vylomit závoru. Určitě bych se nesnažil zdrhnout za každou cenu, to bych určitě radši slušně navázal konverzaci s podivnými chlápky kdesi v pustině, co za barákem mají farmu s trávou. No prostě neskutečných blbostí, víc než kolik dokážu snést. A ten konec tomu nasadil korunu. Na druhou stranu se mi líbily některé scény a úvodní půlhodinka. Herci to taky zahráli dobře, škoda že jim režisér servíroval jen samé megaúlety. 45% ()

juta

Toto je upozornění pro slabé povahy, kteří nemají rádi násilí na nevinných lidech a spoilery v komentářích. Pokud se vám dělá šoufl z nespravedlivého jednání, zanechte čtení a radši běžte hlídat děcko, co strká pracky na rozpálenou plotnu... Chudáci farmáři. V klidu si pěstují na ostrůvku travičku pro zpříjemnění všedních dnů a k večeru, kdy chtějí ulehnout ke svým umělým Aničkám zjistí, že se jim dva měštští snobové v neoprénech vkradli do domu, vystraší ubohou Aničku zírající na své živé vrstevnice v naolejovaných svetříčcích a začnou žadonit o odvoz do nejbližšího města, který je vzdálený desítky mil. Farmáři utahaní z těžké práce mají dost starostí s jinými pobudy, kteří je taktéž otravují a navíc ti pobudové mají všude po těle krámy, z kterých jejich miloučký pejsánek nemůže odtrhnout zuby, což mu už leze na jeho mozeček. S jejich dobrou vůli a otevřenou náručí nechají snobku z města uvařit poslední těžce vykaděná vajíčka k večeři. To ale chlapíci netuší, že ta snobka neumí vařit a jejich poslední jídlo spálí na uhel. Těm měšťákům, kteří jezdí směšným Volvem se navíc ještě zachtělo pochutnat si na těžce vypěstované úrodě, kterou navíc zničí spuštěním rozprašovače, čímž celá úroda chytne plíseň a díky tomu naše milé obyvatele farmy ještě více rozruší. To ale není všechno co jim ti snobové provedou! Po spálení večeře mají snobové hlad a tak ještě chlapcům chladnokrevně podříznou jejich malinkého klokánka, kterého takovou dobu opatrovali. Klokánek přijde o maminku díky prasatům, co jezdí po dálnici a ještě k tomu má přijít o hlavu? Dobrosrdeční farmáři jim to i pro tentokrát odpustí a nechají je v klidu přečkat noc v jejich vyhřívané stodole. Nakonec se v klidu domluví, že je ráno rádi odvezou a že ten den utrpení už konečně ustane. Ale to by nebyli snobové, kdyby se jim nezachtělo na víc než na stodolu pokrytou slámou. Siréna z města zláká na malilinkaté hrátky s bobříkem pomalu smýšlejícího klučinu, který zná bobra, kozy a další zvířátka pouze z televize, aby mu přebrala místo v jeho pěkně zařízeném pokojíčku. Chlapečkovi z toho až vypadnou oči z důlku a na nic se nezmůže. Holčinu rychle běžící do nově uvolněného pokoje načape tatínek se staženýma kalhotama. Snobka uvidí ještě větší pokojíček a řekne si, že ho musí mít. Připraví na tatínka past, stejně jako to udělala hlavní hrdinka ve filmu Intimní tajemství. Tatínka jsem oplakal, takovou bolest si rozhodně nezasloužil. Pozor pozor! Ještě je tu druhý brácha, který toho má už dost a podařenej páreček chce vystrnadit nejen z farmy, ale chce se jim pomstít za to, co udělali jeho milované rodině. Snobům nestačí jejich Volvo, ještě chtějí ukrást farmářům jejich Jeepa, který je nedílnou součástí jejich obživy. Chlapec se je snaží zastavit vlastním tělem, bohužel auto je silnější a chlapečka rozmašíruje na roztočenou vrtuli krásného vznášedla. Ti snobové z toho vyvázli živí! Jak je to jen možné, taková nespravedlnost... Teď se budu muset utápět v lahvích alkoholu, abych mohl zapomenout na ty neskutečné křivdy na ubohých farmářích, kteří si žili poklidným životem, než se střetli s těmi bohatými snoby. () (méně) (více)

TedGeorge

Další výborná věc. Šerif Longmire a horolezkyně z Purpurových řek jsou povedený páreček z města, co se jednou rozhodnou provětrat auto, dojet do přístavu, sednout do té nejmenší loďky co tam najdou a vyjet si zarybařit. Longmire podcení počasí a než si uvědomí co se děje jsou desítky kilometrů v prdeli na zdánlivě opuštěné souši. Viděli jste Wolf Creek? Austrálie už podruhé vyprodukovala výbornej horor založenej na tom, že normální lidi se ocitnou na nemilost nenormálních lidí. Už od začátku to má výbornou deštivou atmosféru a zajímavou hudbu. V okamžiku kdy se naši hrdinové ocitnou v zajetí, tak sem se trochu začal bát. Ani ne tak o jejich osud (člověk tak trochu očekává, že se jim začnou dít nepěkné věci, ale šlo mi o to jak). Nejsem zrovna největší fanda hororů, kde spoutané bezmocné oběti zažívají šílený teror u kterého řvou a divák je nucen to sledovat. Kvůli tomu sem mimochodem nedokoukal Last House on the left. Tam ta smrt dcery byla na mě už trochu moc. Tady se to naštestí dostatečně brzo zlomí a naše oběti se ukážou ne až tak bezmocné. Pokud máte rádi MacGyvera, tak ten film budete milovat. Další palec nahoru a doporučení všem. ()

lamps

Expozice je až trapně matná a sterilní (dozvíme se jen, že hlavní hrdinka je z Francie a tuze jí nevoní zabíjení čehokoli), ale zbytek mě docela posadil na prdel. První hixploitation od původního Texaského masakru, který mě nenudil, fyzicky zhnusil, překvapil a navodil starost o kladné postavy a čirý odpor k záporákům. Stylisticky sice nijak výrazné a občas až moc hrrr (nenechte se předešlou větou zmýlit, Texaský masakr je úplně někde jinde), ale Blanks má film celou dobu pevně v rukou, navozuje uvěřitelný psychický teror a nakonec rozpoutává nápaditou revenge párty, během níž držíte sexy kočičce palce a překvapivě málo se chytáte za hlavu kvůli nelogickému chování postav nebo nepravděpodobným následkům. A když přijde na fyzické násilí, má to grády a požadovaný efekt (dvě scény si budu pamatovat fakt dlouho). Furt jsem si říkal, že se to nakonec nějak shodí a obhájím si průměrný hodnocení, ale ono ne. Malá, nenápadná, sympatická zabíjačka. Horror fans sem. ()

Ketri

Tak takhle to vypadá, když má ženská koule! Bravurně natočené, s nečekanými zvraty nejen v ději, ale i v chování postav. A jako bonus - návod na výrobu vynikajícího a spolehlivého antikoncepčního prostředku. Spoiler! Doufám, že mu doma zlomila tu druhou! Konec spoileru! ()

Cappuccino

Exploitation horory nie sú mojou krvnou skupinou, pretože ma skôr dokážu znechutiť než vystrašiť. A od hororov požadujem hlavne druhý variant. Na prekvapenie ale Storm Warning nie je natoľko nechutný, aby som ho považoval za neznesiteľný, ale taktiež ma nevedel vôbec vystrašiť. Záporáci vo filme však boli dostatočne šialení a perverzní na to, aby som niečo vyše hodiny dokázal tešiť na ich prichádzajúcu smrť. P.S. zaujímalo by ma, či by bola pasca s flašou naozaj uskutočniteľná aj v reálnom živote. V tomto bode bol film už mierne sci-fi. ()

Ruut

Kolikrát se stane, že u hororu, který je obrovsky adorován za úžasné krvavé scény a napětí, jsou tím nejlepším herecké výkony hlavních představitelů? ()

misterz

Začiatok je pomerne obohraný. Párik postarších zaľúbencov sa vyberie na výlet, pokazí sa im čln a tak sú nútení hľadať útočisko na neďalekej nevábne vyzerajúcej farme. O chvíľu nastúpia na scénu burani a môže začať hixplo. A to teda vynikajúce. Nemyslím tým len krvavé scény, oveľa viac ma bavil psychologický tlak, tá dusnota, ktorá srší z danej nepríjemnej situácie, keď burani postupne začínajú nahlodávať svoje obete. Išlo to tak ďaleko, až ma prepadla nepríjemná myšlienka, že ako dobre, že sedím doma v obývačke a nemusím dýchať ten smrad čo tí nešťastníci. Potom sa to trocha zvrtne, keď žienka-umelkyňa zrazu nadobudne zabijácke inštinkty a prerobí stodolu na štýl Sám doma, ale všetko je odpustené perfektným záverom, kde došlo aj na slušný masakrík. Môžem len odporučiť. 80/100 ()