Mladý pár je během své romantické cesty motorovou loďkou zaskočen bouří. A ke všemu se jim pokazil motor. Jsou tedy nuceni strávit noc na odlehlém bezlidném nemile vypadajícím místě. Když najdou opuštěný dům, ve kterém se můžou schovat před deštěm, zjistí že přece jen tu nejsou sami. Skupina brutálních vrahů se rozhodla pobavit na jejich účet. Ale mladý pár se nehodlá vzdát bez boje. (LIVINGDEAD)

sedm.1

Naprosto parádní a nekompromisní horor, který mě vážně dostal. Brutální, syrový, atmosférický, jednoduše bezchybný. Úvod filmu sice příliš nenaznačuje, co přinese následné dění, ovšem od chvíle, kdy manželský pár najde "záchranu" v baráčku taťky a jeho dvou povedených synáčku, což je poměrně naštěstí dost brzy, začne skutečně dokonalá strhující jízda, kde se autoři příliš s ničím nepárali a zobrazili skutečně primitivní lidské zlo v celé své nahotě. Špína, násilí, šikana, mučení, ponižování, prostě drsňárna, s nakonci pár opravdu brutálními scénami, kdy jsem si chrochtal blahem. Filmu prospěl i skvělý casting, všechny postavy a jejich představitelé byli úžasní a velmi trefně obsazení. Zápletka sice není nějak extra originální, nicméně je úžasně vygradovaná, kdy se film postupně posouvá od vzájemného pošťuchování až k závěrečnému totálnímu masakru, kde navíc musím ocenit i skvěle zpracované efekty, neboť šlo o vážně vychytané porcovačky a autoři si na nich nechali dát očividně záležet. Storm Waring je zkrátka výborný horor, kde funguje naprosto vše. Syrová atmosféra, napětí, uvěřitelné násilí, perfektně sedící pocit bezmoci a nasranosti zároveň, brutalita, prostě hodně vymazlená záležitost, pro fanoušky žánru povinnost!!! ()

Šakalík

Přiznám se, že jsem nepochopil, proč se ten film jmenuje „Storm Warning“, když tam o žádnou bouřku vlastně nejde, ale to je jen detail. Jak vidno i v Austrálii jsou místa, kam se nevyplatí strkat nos, zvláště když jej obývá trojice retardovaných pošuků (a krvelačná psovitá bestie k tomu). Film má tedy jednoduchý, přímočarý námět, který jsme již několikrát viděli (Wrong Turn, Texas Chain Saw Massacre). Australané na to šli trochu od lesa, když do hlavní role obsadili nebojácnou ženu, která jsouc zahnána do kouta, ukáže drápky (a že umí ublížit :-)). Ve filmu je několik famózních scén (v podstatě každý z těch tří zmetků zemře způsobem, který stojí za několik zhlédnutí) a past, kterou si Pia vyrobí jako opatření proti znásilnění, je hotový klenot. :-) Film nabízí výbornou atmosféru, kvalitní herecké výkony a nápadité gore – z mého pohledu je to skutečně bravurní záležitost. ()

danca044

Čekala jsem trochu více lekavých chvil, ale i tak jsem byla u filmu napjatá. Mohlo zde být sice více hororovějších scén, ale co se dá dělat. Líbila se mi odvaha hlavní hrdinky a byla jsem překvapená tím, že tentokrát vzala věci do svých rukou žena, která většinou čeká, až ji někdo zachrání. Tři hvězdičky za její krvelačný výkon! ()

Reanimated

Asi už jsem znecitlivělej, ale čekal jsem mnohem víc. Myšleno, že než se holčina pomstí, tak dostanou se starým od buranů mnohem větší šišku. Jako jo, popravy celkem dobrý... je to takový Sám doma, akorát že tady pasti zabíjej. Ale člověk si furt říká, že v reálu by tu past určitě nestihli/nezvládli potichu udělat. Zkrátka promarněná šance. Honky, běž sežrat rejžu. ()

Malakal

No teda! Už dlouho jsem neviděl takhle dobrý horor... Konečně jsem viděl sympatický pár ve středním věku a ne partičku postupně umírajících teenagerů. K tomu opravdu statečná ženská, která se ze zdánlivě beznadějných situacích dostává poměrně uvěřitelným způsobem. A hlavně celá atmosféra toho filmu! Opravdu jsem se bál. Dokonce i ta bouřka, při které se film odehrává, má svůj smysl. Konec je sice tak trochu pro efekt, ale co... 8/10 :) ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé - nepřipojuji se k místním adoracím... Mě tenhle kousek spíš zklamal. Právnickej ňouma je chlap na přezdržku ještě daleko dřív než se projeví jako totální posera... ostatně oba se chovají od začátku jako dokonalý párek idiotů... hele blíží se bouřka - kašlem na to - jdeme se projet tady ještě kolem toho ostrova... jéé tady je hnusnej opuštěnej barák, evidentně tu někdo bydlí... a nebudou to asi moc sympatičtí kámošové... (neviděli jsme tuhle scénu identicky ve Wrong turn?) neměli bychom náhodou vypadnout co nejdřív? ale ne pojďme si to tu prohlídnout - třeba se zrovna teď nevrátí... atd... prostě oba se chovají jako debilové takže jim tu sadu vyloženě přejete - obzvlášť kdy slečna místo gaunera co chce zabít jejího chlapa, zabije nevinnýho klokánka, aby ukojila gaunerovu chuť po krvi... Navíc gauneři ač se snaží sebevíc - divnosti předešlých zvrhlíků a podivných rodinek, zdaleka nedosahují - ostatně pokud si s nimi "oběti" jsou ochotny ze začátku v klidu zasednout ke stolu - sou evidentně málo divní - alespoň na můj vkus - spíš vlastně sympatičtí - alespoň starší brácha - už jen tím jak to tomu právnickýmu bačkorovi slovně nandává... Taťka je taky v poho - ale prostě nejde z nich moc děs... vlastně nejděsivější z celé rodinky je zřejmě ten čokl - což asi nebyl úplně záměr tvůrců... ostatně jak může jít strach z týpků, který si podá jedna malá Miss Penthouse... (byť zázračně proměněná lusknutím prstu na Ramba) ()

Michelle75

Vzhledem k tomu,kde se všechno odehrává, s kým mají ti dotyční tu čest, se dá lehce předpovídat jakým směrem se to bude vyvíjet. Což není v tomto případě vůbec na škodu,protože je to uchopené tím správným směrem. A dámy, tady je tím největším chlapem- krásná ženská,konečněěě. :))) ()

MareT.

Musí se uznat, že co se týče žánru, tak je to opravdu radost pohledět. Vše, co očekáváme od "dva lidé jsou terorizování psychopatama" je tam, ale bohužel nepřínáší nic nového. A odvážím se říct, že pokud by ten film vznikl tak za 5 let, už by to asi ani ty tři hvězdičky nebyly. ()

thorewi

Hodnotím v rámci žánru, jinak nemám jakoukoliv formu exploitation horrorů rád. Zde ale musím podotknout, že až na klišé se startováním auta se autorům podařilo vyhnout těm totálním stereotypům, které vidíme v jiných filmech jak přes kopírák. Jak podotkl JASM, přibyl navíc originální prvek kdy padouchů je nakonec zabito více než kladných hrdinů. Co se ale týče kravavých scén, tak byly narozdíl od několika názorů velmi dobře koukatelné a rozhodně znám filmy s daleko nechutnějšíma scénama. ()

Corpsegrinder

Dvojice si vyjede rybařit tou nejlacinější lodičkou z celý Austrálie a ztratí se na řece, kde místo aby se otočili a vrátili se na moře jedinou možnou cestou tak pokračujou dál dokud jim odliv nesebere vodu a nemusí pokračovat pěšky. První setkání s maniakálníma buranama na ně čeká jen pár kroků do vnitrozemí, tentokrát se ovšem úspěšně schovaj a dojdou až k baráku kterej vypadá tak odpudivě že bych radši strávil noc v dešti pod stromem. Barák offkouř patří magorům o pár scén před, protože komu jinýmu by tak hnusnej barák ve filmu s pěti postavama patřil. Manžel jim omylem zničí trávník v kůlně za barákem a po návratu majitelů začíná velice slušnej psychickej teror nejdřív ze strany mladších bráchů, později i čerstvě probuzenýho mrzutýho tatíka. Od zavření do kůlny se připosraná manželka změní v Terminátora a nejmladšího bráchu hellraiserovsky zamotá do udic a po vzoru Cannibal Corpse mu rozmašíruje palici kladivem. Následně dojde na pokus vojetí tatíkem kterej končí nakládaným pérem ve sklenici. V tuhle chvíli se film mění na zřejmě chtěnou komedii která vrcholí tim že zbylej brácha nasedne na vznášedlo a začne hrát luxusní banjo muzika načež ujede asi 2 metry dokud se nezasekne o bráchu Nasračkyna. Celkově jsem se suprově bavil po dlouhý době u takovýho filmu i když je samozřejmě už nějakej ten pátek starej. Gore je super obzvlášt u první vraždy. Muzika parádní. ()

Hanys_

Skoro hodinu sledujeme vystrašené manžele a opilé burany, kteří si s nima můžou dělat co chtěj, aby se role na posledních 20 minut otočila. Hlavně proměna vyklepané mladé ženy v zabijáka s McGyverovými nápady dost baví. ()

Abiosis

*A ZASE BEZ SIGNÁLU* Nie som veľmi fanúšikom tohto typu hororov (a ako som sa dozvedel, volá sa hixploitation), pretože tieto príbehy sa môžu kľudne diať (a asi sa aj dejú) a moja bujná fantázia (alebo to už bude paranoja?) mi zamedzí vychutnať si v prírodu pomaly aj na prechádzke v lese, kde nebudem očakávať to najhoršie zo strany pomäteného medveďa, ale pomäteného horára. Postava odvážnej a zručnej ženy mi veľmi nesadla. V jednom momente som si dokonca len tak pre seba povedal: "Hľa, MacGyverica!" Nechcem pôsobiť sexisticky, ale skôr by som jej uveril, keby sa chúlila niekde v rohu stodoly a chvela sa. Taktiež jej premena z bojazlivej ženy na ženu odhodlanú prišla akosi náhle, v rámci jedného strihu, a divák jednoducho musí akceptovať to, že "nálady" sa u tejto ženy budú meniť ako mávnutím čarovného (rybárskeho) prútika. Plusom je, že krvavých scén tu nie je veľa, skôr sa film pokúsil sústrediť sa - a to najmä v prvej polovici - na vykreslenie atmosféry bezmocnosti a poníženia. Film na mňa pôsobí trochu nehomogénne, akoby nevedel, čím chce vlastne byť. Verdikt v 1 vete: Priemerný horor, ktorý sa skončí skôr ako sa vôbec začal a v ktorom hlavným postavám, a teda obetiam, akosi nefandíte. 30.08.2010 ()

iampatrik

55% Slabé tři hvězdy. Vůbec ničím nepřekvapí, není bůhví jak napínavý, děsivý ani jinak poutající pozornost. Hodně průměrný snímek na který brzy zapomenete. ()

Teabag

Musím přiznat, že ač jsem fanda hororů, tak hixplitation patří mezi moje nejméně oblíbené hororové subžánry. Na druhou stranu, když se to povede (The Hills Have Eyes) a nevypadá to trapně (The Butcher), tak to může stát za to. Atmosféra Storm Warning totiž po zhruba prvních 20 minutách povážlivě zhoustne a docela dlouho vydrží. Ale konec byl strašně přestřelený. Možná kdyby se autoři míň soustředili na gore a víc na udržení toho dusna, které vidláci vytváří, bylo by to lepší. MacGyverovské sklony hlavní hrdinky mi pak přišli spíš vtipné než cokoli jiného (i když "osobní ochrana" byla fakt děsivá). Nakonec jsou to ale spokojené 3* ()

ondrula

Jeden z klasických představitelů vidláckého exploitationu. Konec je parádní a přímo ukázkový. Bohužel mu předchází hodina nudných plků a nezajímavých dějových zvratů, které tvoří pouhou vatu, na které může stavět závěr. Jinak týpek je až trochu moc velkej slaboch, naproti tomu minďa je až trochu příliš duchapřítomná a odhodlaná. John Brumpton v roli fotra - burana je výbornej. ()

jurasino

Zase nějákej novej hixploitation tentokrát z Austrálie. Nemám moc co vytknout, gore bylo na úrovni, docela nápadité ovšem SPOILER: Jen škoda že je nakonec pozabíjeli, nemám rád u hororu dobré konce navíc když to byla tak povedená rodinka, chudák poppy.Konec spoileru ()