Mladý pár je během své romantické cesty motorovou loďkou zaskočen bouří. A ke všemu se jim pokazil motor. Jsou tedy nuceni strávit noc na odlehlém bezlidném nemile vypadajícím místě. Když najdou opuštěný dům, ve kterém se můžou schovat před deštěm, zjistí že přece jen tu nejsou sami. Skupina brutálních vrahů se rozhodla pobavit na jejich účet. Ale mladý pár se nehodlá vzdát bez boje. (LIVINGDEAD)

2-Xtreme

Další skvelý Austrálky horor. Po vydarenom Wolf Creeku tu zase máme toto. Podobná dejová línia, rovnaká atmosféra a napätie počas celého filmu. K filmu som prišiel ako slepé kura k zrnu a tak som spokojný, že som spokojný :) 80% ()

pornogrind

Opět skvělý hororový zásek z Austrálie.Děj sice není nic co by jsme už neviděli jinde,ale je to perfektně natočený,má to dobrou atmosféru a skvěle hrající herce.(doslova o život)Obsazení se fakt povedlo.Milovníci krvavého žánru si určitě přijdou na své.Doporučuju ()

kingik

Manželský pár, který zabloudil uprostřed pustiny, rozhodně neudělal dobře, když se před průtrží mračen skryl do zanedbaného a zdánlivě opuštěného domu kdesi na venkově. Farma patří třem vidláckým zvrhlíkům, kteří se svými hosty zrovna nezacházejí v rukavičkách. Zvláště nemají v oblibě městské zbohatlíky. Od ponižování a slovního napadání páru, mají tatínek a jeho dva synové v plánu uchýlit se k daleko horším praktikám, ale ještě, že je Nadia Farés tak silná a statečná žena, která se hrdinně postaví šílencům na odpor ve stylu ženy-kutilky. Její manžel je totiž bačkora a se zlomenou nohou by v kůlně, kam je zavřeli, jen těžko narychlo dokázal vyrobit likvidační prostředek na maniaky utržené ze řetězu. Jamie Blanks umí brilantně navodit zlověstnou hororovou atmosféru a plusové body sbírá rovněž za bezchybné herecké obsazení. V závěru se však i on tak trochu utrhl ze řetězu, a když se filmem začalo ozývat ryzí rozpustilé country v jedné z nejnapínavějších scén, tak jsem měl pocit, že tady to přepálil a krok do žánru parodie byl celkem neuvážený, ale je fakt, že občas balancoval na této tenké žánrové hranici. I z logického hlediska to nebylo nejčistší, a to především ve chvíli, kdy dvojice zjistí, jaká individua to mají před sebou a jen těžko bych s nimi zamířil zpět do jejich barabizny, když mě uvítali tak nechutně urážlivým stylem. Jako celek je to však horor, který pohltí svojí až strašidelnou atmosférou, spádem a na divákovi si smlsne dost zvrhlým způsobem. A dobře mu tak. 100% ()

Omnibus

"Počasí pod psa, lidožravého, vidláci mají... taťku dravého." Venku lítají hovna s háčkama, ve stodole vlasce s háčkama, na pánvi se smaží mňamka, klokánek en français dle Pohlreichova receptu. Zbloudilý advokát se ženou se třesou strachy před dvěma božskými psychovidláky, ti jsou pro změnu posraní strachy ze svého otce. Který pak bez zábran bude zkoumat tajemství hlubin opevněné broskvičky. Vše se zdá být v naprostém, krvavém pořádku. Jenže dvoupatrový šťoura (čili já) znechuceně ucedí: "I spit on your script!" Kvůli ne(pato)logickému chování obětí, vidláků a dokonce i čokla! Ten začal lidožravě funět u vrat stodoly a snažil se podhrabat, za účelem zakousnutí manželů (a jak říkal fotr i synáčci: "Ten se odsud nehne!"). Jenže vzápětí na půl hodinky zmizel, kam?! Že by šel vyhrabávat ze záhonku mrkev a celer, aby měl k "párečku"  zdravou přílohu? Nebo taťka: "Proč nejsou svázaní?!" a hned za to dal synáčkům do držky. Sám pak manžele nechal na ve stodole na pohodu, nesvázané a bez dozoru, dle libosti kout a sestrojovat pikle. Taky dobrý... ()

dr.horrible

Prekvapenie. Od Blanksa som videl dva filmy a ani jeden si nezaslúžil viac než 30%. Toto nešlo z červenej ani v tých slabších okamžikoch. A keď sa mi náhodou chvíľu niečo nepozdávalo, vždy to nasledujúca scéna okamžite napravila. Napríklad prerod hlavnej hrdinky z obete, v ženu so zbraňou v ruke. Ako si tam tak stojí a hláškuje v stodole, na zemi fňuká jej manžel a ona pripravuje pascu pre svojich väzniteľov. Nie moc reálne, že! Keď ale po chvíľke príde názorná ukážka toho, čo pripravila, je z toho najlepšia scéna filmu. Kvalita toto. ()

hladass

Jamie Blanks po piomoučkém Valentinu pořádně přitvrdil... Po Wolf Creek další hodně dobré hixplotation z Austrálie... ()

Šakal

Půjčit si loď, ztratit se za zkurveného počasí, najít útulné přístřeší se 2 sympaťáky Robem a Jimmym, jejich taťkou Poppym a nadrženým „nejlepším 4nohým přítelem člověka“ Honkym... = dobrodružství k nezapacení. Na všechno ostatní už totiž máme Eurocard/Master Card. Tomu říkám zážitkový víkend! Bungee jumping, seskok padákem, let stíhačkou, jízda Hummerem..... to už v současné době nikoho nezajímá a hlavně je to Nůůůůda. Lidé se stávají čím dál tím otrlejší a náročnější a překvapit je, je čím dál tím těžší. Tohle by ale mohlo zabrat, co myslíte?! Celkem povedená atmosferická (čemuž zdatně napomáhá zdařilý hudební doprovod) pochoutka s typickými (žánrovými) neduhy. To, že je to banda vymletejch magorů ještě nutně neznamená, že si musí nechávat („dobrovolně“ a tak do očí bijíce) nakládat. Teď nemám na mysli „lehce netradiční rybolov“ ve stodole, či sympatické (hodně bolestivé) taťkovo (resp. Pii) surprise, za které by se nemusel stydět ani takový rutinér Jigsaw, ale závěrečné „face to face“ . Snímek bych o pár min protáhl a hlavní hrdiny vypustil na projíždku po ostrově, užít si ještě pár „radovánek“ se sympaťákem Jimmym těsně v zádech. Škoda toho, stejně jako (ne) zcela využitého potenciálu. 65% Nadšenci žánru a „jemné pohlaví“ nechť si * přihodí. Kdy se vám totiž dámy poštěstí, vidět snímek, kdy chlap je vykreslen jako „baba“ (pardon, bezcharakterní slaboch) a situaci tak pevně do svých (nejen) rukou, bere žena a KONÁ! Zřejmě nebude úplná náhoda to vysoké hodnocení zdejších „feministek“ (všechna čest všem vyjímkám myšičko :-) Co vám budu povídat, moje (mužské) ego hodně (u)trpělo, nicméně Rob (nevýrazný R. Taylor) si zasloužil skončit min jako Honkyho „Pedigripal“, zatímco hl. hrdinka Pia (přesvědčivá N. Fares) nenechává nikoho na pochybách, že žena zahnaná do úzkých je....všehoschopná! ()

InJo

Zcela standardní hixploitation, dějově dopředu snadno čitelný a přímočaře nalajnovaný. Žádná snaha o překvapivý twist, druhý plán, prostě o cokoliv obsahově nečekaného či podnětného, co by příběh či postavy nějak relativizovalo a dodalo jim alespoň náznak hloubky (jedna scéna sice je morálně trochu nepříjemná, ale bohužel není následně nijak zajímavě zužitkována). Plusové body putují směrem k sexy hlavní hrdince, solidně obsazené záporácké white trash rodince a k dvěma nadprůměrným gore momentům. Hororoví fandové zklamáni patrně nebudou, nicméně v daném subžánru rozhodně existují výrazně zajímavější díla (STRAŠÁCI, VYSVOBOZENÍ, Ajovy HORY MAJÍ OČI, JEZERO SMRTI aj.). 60 % ()

Kudly4

(Ohodnoceno 26. 9. 2012) Dnes po více jak 10 letech, jsem si připomenul tenhle skvělý Australský Hixploitation, který má určitě co nabídnout i dnes. Scénu s ořezávátkem mezi nohama, jsem si pamatoval dodnes, a je Highlightem Storm Warningu. Možná chybělo, aby se hlavní postava svlékla úplně, ale to už je detail, stejně moc pěkná nebyla :o) Čtyři hvězdy uděleny tenkrát a ponechám je i dnes. Skvělá, napínavá prasárnička a David Lyons, zahrál hajzla na jedničku. ()

DwayneJohnson

Ve srovnání s trošku podobným snímkem Plivu na váš hrob vychází tento australský horor určitě o něco lépe. Je tu sice jen asi pět herců, příběh je celkem jednoduchý, ovšem tohle vše vynahradí to ostatní. Velmi slušná akce, kdy hostující tým hraje v oslabení dva na tři, solidní muzika a hlavně „ taťka“ a dva jeho vypečení synáčci, ti nemají skoro žádnou chybu. Až se na to chudák, velmi šarmantní Naida nemohla dívat a vzala to (nejen) do vlastních rukou, razíc při tom heslo, dávej pozor, co kam strkáš. Velmi příjemné hororové pokoukání, které jsem nucen ocenit také náležitě bodově ocenit. ()

Campbell

Blanks zase točí to co mu jde nejlépe slasher. A zase mu to vyšlo, jen je škoda toho nic moc VAlentina. Ale ostatní co natočil nemá daleko ke genialitě. Blanks je můj nejoblíbenější hororář současnosti. A proto jsem se na SW hodně těšil je pravda že jsem čekal něco jiného, ale nakonec jsem dostal tak i tak výborný film. Z filmu je sice dost cítit levnost, ale ty vraždy jsou dokonalé, hlavně ten pokus o znásilnění mi zůstal v hlavě docela dlouho.Hlavní záporáci byly fakticky hnusní hajzlové, který bych potkat nechtěl. Film mohu jen doporučit, a já se budu těšit na další film Blankse. ()

PetrPan

Wow, tak to byla pecka, nenechte si ujít, kde jinde uvidíte skvělou past na čuráka, rotvajlera, který tu past vypiluje k dokonalosti a rybářský háčky trhající na kusy..... Tenhle film vás doslova rafne za koule..... ()

Němi

Buransky "horor". Jen tentokrat presazen z jihu USA na jakys ostruvek. A presazen dukladne! Se vsi pitomosti. ()

Joker Punx

Jo tenhle horor mě fakt hodně bavil. Výbornej exploitation do prdele! Manželský pár terorizován partičkou tří vidláků. Kdo by řekl že hlavní hrdinka bude ochránkyně manžela. Hlavní hrdinka se mi hodně líbila. Herečka Nadia Farès to zahrála velmi dobře. Partička buranů jsou tady vážně odporný, špinaví, hnusný a nechutný. Skvělej konec filmu, pomsta hlavní hrdinky byla vážně dobrá. Atmosféra ve filmu je hustá, depresivní a špinavá. Výborná hudba a skvělý gore. Film jak má bejt. Režisér Jamie Blanks natočil solidní film. Skvělý, napínavý hororový exploitation thriller. ()

Claw

Naprosto exkluzivní návrat (a pocta) k exploitation žánru!!! Byl jsem neuvěřitelně mile překvapen. Film sice na jedné straně čerpá a dalo by se říct že i vykrádá řadu slavných exploitačních hororů a thrillerů, na druhé straně je plynule spojuje do úžasného díla, který považuji za jeden z vrcholů této hraniční odnože hororu. Tvůrci nás provedou klasikami jako je "Straw Dogs", "Deliverance", "The Hills have eyes", "I Spit on Your Grave" (kastrace), a v neposlední řadě samozřejmě "The Texas chainsaw massacre". Ano... všechny tyto brutální a násilné klasiky na nás z tohoto majstrštyku dýchnou, ovšem v novém kabátě a "rozložení". Každopádně, film má od začátku úžasnou hutnou atmosféru, přímo dokonalé výtvarné ztvárnění, klasicky nechutné prostředí, ve kterém se odehrává atd. Všech pět herců podává perfektní výkon přesně v rámci psychologie svých postav, film se nebojí ukázat vše, co do správného exploitation žánru patří, nebo se o tom alespoň nebojí zmínit (zoofilie apod.). Od poloviny je to navíc brutální, krvavá jízda. Pro mě jako milovníka těchto filmů opravdové překvapení a skvost... /90% + FILM ROKU/ ()

Willy Kufalt

Storm Warning přináší v rámci žánru další z řady variací na střet dvou skupin lidí – domácích a cizích na půdě jednoho pozemku, mezi nimiž začne od první společné chvíle panovat napětí s hrozbou násilí a smrti. Podobné schéma lze sledovat v celé řadě snímků od tradičních home invasion horrorů / thrillerů, klidně i toho nejbéčkovějšího ražení, až po třeba společensky hlouběji zasazená dramata typu Stínů horkého léta... Storm Warning se však od mnoha filmů s tímto schématem odlišuje tím, že spouštěčem nežádoucí hrozby během střetu se nestávají zvenčí příchozí „vetřelci“, nýbrž slizcí domácí obyvatelé, do jejichž chatrče v jednom ostrovním australském zapadákově zabloudí dva turisté. Úvodní poetický styl střídaný s předtuchou temného přízraku v holé přírodě se mi v prvních 15ti minutách zamlouval hodně, stejně tak efektně pojatý začátek střetu i servírování jednotlivých zvratů. Ani by mi tolik nevadilo, že se film od jisté chvíle začne ubírat nejtradičnější a málo objevnou žánrovou cestou, když na mě po dlouhou dobu svým napětím fungoval. Dlouhodobě se mi jevil jako hodně nepříjemný, ale zároveň sugestivní. V poslední třetině na mě svou extrémní drsností a nepříjemností začal působit až nesnesitelně, včetně místy rozklepané kamery a hlavně šílené kadence neustále sílících blesků ve tmě. V těchto finálních scénách jsem to sledování už moc nedával, až jsem se otráven od extrémně nepříjemných pocitů a místy již pocitově natahovaného děje rozhodl utéct ve své mysli k pozitivnějším myšlenkám. A jelikož si mě tedy v zcela nejvypjatějším ději neudržel film plně při sobě, víc než 3 hvězdičky ani za vše dlouhodobě skvělé nemohu dát. [65%] ()

panjosef

Parádní pecka. Je to hodně velká žánrovka, exploitation (resp. hixploitation) o úchylnejch farmerech a jejich nebohém páru, který vězní. Originalita tedy skoro žádná, ale tu dosyta nahrazuje špinavá stísněná atmosféra farmy, výborně zahraní záporáci (to jejich chování, gesta, proslovy, všechno výborně zvládnutý) a gore, kterej je tady těžce extrémní. V rámci žánru fakt špička a to pro silné nátury. Podobně jako u nedávno skouknutýho Fritt Vilt zaokrouhluju 4,5 nahoru, pač tu zas tolik pětek nevidím. Jo a jinak akorát (SPOILER) chudák malej klokánek, ale nebojte, věřím že se mu při natáčení jinak nic nestalo. No a jak se tak koukám, měl bych zase skouknout nějakou totální sračku které dám odpad, těch pětek dávám v poslední době hodně. Ale když ty filmy sou tak povedený :-) ()

LaciLC

Prekvapivo dobrý horor režiséra Jamieho Blanksa (URBAN LEGEND, VALENTINE), od ktorého by ste zrejme opäť čakali lacnú teenagerskú vyvražďovačku... No, originálnym nápadom teda STORM WARNING taktiež neoplýva, ale film to je hodne napínavý, solídne spracovaný a aj samotní herci, hoci je ich počet vskutku nízky, sú o poznanie lepší. Milovníci "filmovej krvi" si prídu na svoje minimálne po tom, ako sa Nadia Farès rozhodne, surovo & brutálne, zakročiť, na druhú stranu sa príliš neuspokoja tí, čo čakajú hustú atmosféru. Ja však tvrdím, že s tým, čo mal Jamie Blanks k dispozícii, sa s tým vysporiadal veľmi dobre, predovšetkým je fajn, že nepoužil žiadne prvoplánové ľakačky á la VALENTINE. Podľa môjho (skromného) názoru vysoký nadpriemer v rámci dnešnej horrorovej tvorby. A krátka stopáž tiež nie je na škodu... Môžem povedať, že na nasledujúci režisérov film Long Weekend som hodne zvedavý. ()

korbitch22

Další z řady vidlácké vybíjené, tentokráte po Australsku.Páreček nesympatických měšťáků vyrazí rybařit, samozřejmě motor se podělá a tak je potřeba se někde upíchnout.Co čert nechtěl, plesnivý dům obývají tři mongoloidní koňomrdi a může začít další klišoidní céčko o hovně.Ve filmu není žádný výrazný moment, který by stál za řeč.Děj se odehrává pořád na jednom fleku, nedočkáme se žádných pořádných naháneček či pastí.Dvojice se nemá za co mstít, jelikož se jí vlastně nic nestane.Trochu jsem doufal, že ta kráva dostane dvojitou penetraci, načež se jí ještě do huby udělá fotr a ta městská bábovka se vzchopí a všechny řádně vykundí.Ne bohužel, dočkáte se jen pár slintů a zabitého klokánka (což mě nasralo) a pěkné prdelky.Nuda bez tahu na branku a bez invence.Už mě tyhle sterilní mrdky riadně serou.Jediný plus hudba.30%. ()