Andalázie je kouzelnou říší, kterou již dlouhá léta ovládá zlá a krutá královna. Jedinou šancí poddaných je její nevlastní syn Edward, který je právoplatným dědicem trůnu. Královna však drží prince v ústraní, aby se nemohl nikdy zamilovat, oženit a tím získat nárok na trůn. Jednoho dne ale vyrazí Edward na lov obrů a při cestě do lesa zaslechne půvabný zpěv. Něžný hlas patří dívce Giselle, která stejně jako princ touží po polibku z lásky. Edward je dívkou zcela okouzlen a rozhodne se vzít si ji za ženu. Také Giselle věří, že byli stvořeni jeden pro druhého. Cestou na zámek padne do královniny pasti a jediným kouzlem se ocitá ve světě lidí - v New Yorku. V podivném místě plném divných lidí a věcí budí princezna ve svatebních šatech pozornost, ale nikdo jí nechce ukázat cestu k zámku. Po setkání s pohledným právníkem je Giselle nucena změnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? (TV Nova)

KajusaK

Do poslední chvíle jsem přemýšlela nad 5* hvězdami. Nakonec dávám 4* s tím že si to v brzké době pustím znovu a doufám že poupravím :)) ... Krásná pohádka, které to trošku ničí otřesné písničky (v češtině..).. Amy Adams vypadala opravdu jako by utekla z Bohnic. Susan Sarandon jsem její roli věřila také do puntíku. Takový mix všech pohádek, kapku parodie ale bomba:)) jedna z nejlepších pohádek..:)) ()

otík

Hodně přislazená pohádka o animovaných postavičkách, které se z klasického života dostanou do new-yorských reálií a zažívají zde své první opravdové lásky, svůj první pláč a také souboj se zlou čarodějnicí. Jde o ryzí pohádku od Disneyho, jen z animáku přetaženou do skutečného života. Tím pádem se dá čekat pohoda, smích a láska. A to také tento film dává. Nic víc, nic míň. Hudba: Alan Menken ()

smrt.ka

Dávám tři, protože to beru s rezervou (pak ten film dostává jiný rozměr) a mám "vánočního ducha". A pak to jde. A občas je to dokonce vtipný. ()

Mylouch

Symbolickou účastí Julie Andrews avizovaná klasicky disneyovská sladkost, která i díky výborně vypointovaným scénám vůbec neuráží. Střetnutí pohádkového s moderním světem lidí. Trochu násilnější tok slov v ♫ českých verzích písniček je obětováníhodná daň, lehce vypočítavou animaci člověk díky nosnému příběhu rád přehlédne. 3-4* ()

ivet.ka

Sladké jako cukrkandl, přesto mě to chytlo a bavila jsem se. Kombinace animace a hraného filmu fungovala dost slušně a překvapivě i soundtrack je poslouchatelný a chytlavý. ()

Sabrewulf

Docela nechápu to nízké hodnocení. Vždyť šlo o pohodovou narážku na pohádkové klišé a kýč zabalené v konfrontaci našeho a pohádkového světa. Kdybych měl film shrnout do jednoho slova, tak mě napadá - roztomilý. ()

vesper001

Zoufale nezajímavé zpracování dobrého nápadu, název Promarněná šance by tomu slušel víc. Škoda, mohl to být favorit. ()

Klenotka

Jak si ze sebe Disney chtěl udělat srandu, a vznikla z toho skutečná kouzelná romance :-) Pohádka se vším všudy, princem, princeznou, zlou královnou, polepšeným pomocníkem královny, mluvícími zvířátky...prostě všechno, co k tomu patří, jen s velkou dávkou nadsázky. Amy Adams byla vyloženě roztomilá, a opravdu výborně zpívá. Jen mě trochu mrzelo, že nedostala šanci si zazpívat Idina Menzel, která má taky skvělý hlas. A hlavně bylo fajn, že jako "sokyně" hlavní hrdinky to nebyla nesympatická mrcha. Jediný, kdo mi trochu do celého ansámblu nesedl, byl Patrick Dempsey, který byl místy vyloženě nevýrazný a necharismatický. Zato James Marsden jako princ z pohádky byl skvělý. Byla to taková pěkná oddechovka na víkendové odpoledne. ()

Lachtaan

Přesně tohle je ten typ převedení Popelčina příběhu do moderního světa, ještě do New Yorku, města, které musí být už i ve filmu, který nese ve svém názvu Los Angeles, města, které je ve filmech tak často, že už se mu snažím záměrně vyhýbat. Když jsem před dávnou dobou viděl Enchanted poprvé, ještě jsem samozřejmě neznal nikoho z herců a bylo mi naprosto jedno, kdo koho ztvárnil. Když bych to měl porovnat z nynějšího hlediska, popravdě řečeno mi Amy Adams do oné role moc nesedí. Ztotožňuju se však s hodnocením, které jsem před pár lety udělil a není tedy třeba filmu nadále co vyčítat, někdy hvězdy mluví samy za sebe. ()

Magneto

Absolútne krásny film...Má to nádych klasických disneyoviek, zábavné pesničky a celkovo pohodovú a pozitívnom pretkanú atmosféru. Pre mňa osobne sa tento film stal rozprávkovou klasikou. Jasné, je možné mu vytknúť plno vecí, ale je to rozprávka preboha :-) Pohladenie po duši, až neskutočné...Škoda že v našom cynickom svete sa takéto skvostné veci nenatáčajú častejšie... ()

Qitek

Jen si dovolím hned ze startu citovat- "kdo nevidí tu úmyslnou nadsázku a "kýčařinu", nechť znovu nastoupí do první třídy základní filmové školy”. Příjemná romance, skvělej humor, krásná pohádka, výborný film. Já se bavil poprvé a bavil jsem se i podruhé. Teď po roce jsem si jist, že se budu bavit i potřetí. 80% ()

hallelluja

Ježýýýš, to bolo sladké... až lepkavé. Ale keďže nie som cieľovka - 10-ročné dievčatko - nemám dôvod zlomyseľne siahať na hviezdy. Skrátka fairy tale z New Yorku. ()

elle

Milé osvěžení od Disneyho. Jde vlastně o romantickou parodii vycházející z klišé animovaných pohádek. Dělat si legraci sám ze sebe (studio Disney) a přitom přitom zůstat pravověrným romantickem, který radši podlehne kouzlu naivního úsměvu než se smíří s cynickým pohledem na věc, je naprosto přesné a v kruhu se vrací zpátky do lůna pohádkového vidění světa. První polovina pohádky je skvělá, druhá dodýchává z nápadu. ()

T-pack

Možná jsem se zbláznil, ale tohle bylo fakt super. Zdá se, že přechod z kresleného světa do opravdového Disneyovské pohádce prospělo. Film si de facto dělá srandu z !vlastních! animovaných pohádek a i příběh skončí jinak (ne, že by vzhledem k filmu byl šokující, ale určitě vzhledem ke konceptu). Sice to nebylo naprosto dokonalé, ale jinak vážně super. ()

DonHUS

Vlastně je to klasická pohodová disneyovka, akorát s tím rozdílem, že se po animovaném úvodu přesune do hraného filmu. Těžko jí tak lze vyčítat určitou kýčovitost, protože se pouze drží svých pravidel a zároveň paroduje sama sebe. Takže dojde na obyčejný příběh o princezně (super Amy Adams) s pár muzikálovými čísly, který je právě díky zasazení do New Yorku neobyčejný, ač pořád stejně naivní. To ale k pohádkám patří. 70% ()

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Kouzelná romance bude pokračovat

Kouzelná romance bude pokračovat

10.10.2016

V roce 2007 šla do kin muzikálová pohádka Kouzelná romance a vůbec si nevedla špatně. Tržby se zastavily na 340 milionech dolarů, takže se ihned začalo mluvit o pokračování, dlouhé roky se s ním ale… (více)

Hugh Jackman je „Avon lady“

Hugh Jackman je „Avon lady“

20.02.2010

Ještě než v létě natočí akční sci-fi o robotické přesdržkové Real Steel, pustí se Wolverine v dubnu do komedie Avon Man pro studio 20th Century Fox. Scénář Kevina Bische (Hitch: Lék pro moderního… (více)

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný