Kouzelná romance

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

• gudaulin

Kouzelná romance plně odpovídá tradicím disneyovského studia zaměřeného na výrobu komerčně úspěšných rodinných filmů s pohádkovou tématikou vyráběných tím nejkonvenčněji myslitelným způsobem. Je to zoufale přeplácané, barevné, romantické, emotivní a především nesmírně přeslazené. Je to jako sníst čtyři velké čokolády najednou. Ne že bych se o to jako notorický mlsoun nepokusil, ale výsledkem byl pokažený žaludek - a tak nějak je to i s tímhle filmem. Vznikl roztomiloučký kýč, nad kterým se může leckdo rozplývat, ale mě jednoduše nesedí. Stejně jako mi nesedí výtvarný styl klasických disneyovek. Celkový dojem: 40 %. Za zmínku stojí snad jedině výtvarně pozoruhodné závěrečné titulky, které napodobují styl knih malovaných klášterními mnichy ve středověku.(17.4.2008)

Sám sa tomu divím, ale tento zlepenec romantickej komédie, muzikálu a kreslenej rozprávky ma celkom zaujal. Takto nejak si predstavujem rodinný film, ponúknuť každému z rodiny porciu toho, čo ho zaujme.(9.2.2009)

Tedy musím uznat, že jsem čekala strašnou pitomost a docela mě to mile překvapilo. Moc hezké triky, zvířátka byla úžasná a kupodivu se tam ani tak moc nezpívalo, jak jsem se bála po vyhlášení nominací an Oscary. Pro mě osobně to zvlášť na konci bylo až moc přeslazené a pohádkové, ale jinak to vážně ušlo.(11.5.2008)

Moderní, kouzelná pohádka pro velké i malé diváky. Animované proložení je vskutku zajímavé. Ne - že bych to ve filmu měl nějak extra rád, ale sem tam to určitě neuškodí.(18.2.2009)

Disney vzal Disneyho a udělal si sám ze sebe a všech romantických filmů a jejich uvěřitelných zápletek srandu s využitím všech žánrových klišé, klasických slovních obratů a předvídatelnosti konce prakticky hned od skončení úvodních titulků. Ač nerada uklízím, uklízecí scénku si pravidelně na youtube pouštím v několika jazykových verzích a v mém osobním žebříčku filmových songů je těsně pod uklízecí písničkou ze Sněhurky. Kouzelná romance je přesně to, co říká - kouzelná romance.(23.12.2011)

• - Přes 300 dívek se ucházelo o roli Giselle. Amy Adams měla číslo 275. (HellFire)

• - Velké muzikálové číslo v Central Parku, ve kterém tančí a zpívají desítky učinkujících, bylo nutné nejen po částech perfektně nazkoušet, ale také logicky zvládnout v celku. Kromě storyboardu proto vznikla i choreografická mapa parku a všech jednotlivých výstupů. [Zdroj: Premiere] (zdeny99)

• - Do kin byl film dodáván pod falešným názvem „Radio“. (HellFire)