Kouzelná romance

Enchanted

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

Kouzelná pohádka, která mě velice potěšila a bavila, něco tak příjemného a zábavného se jen tak nevidí. Roztomilé zvířátka, výborní herci(Amy Adams je kouzelně roztomilá), scénář plný překrásné naivity a odkazů na starší Disneyho pohádkový filmy :-) a citlivě natočené love story. Je to sice kýč, ale všechno tak skvěle funguje, že by to bez toho nešlo, v rámci žánru téměř bezchybný. Vřele doporučuji pro zpříjemnění večera, mé hodnocení silné 4 hvězdičky...(21.6.2008)

Dost lidí tenhle disneyovský vtip zjevně nepochopilo, ale já se velice dobře bavil, protože Kouzelná romance má hravosti, lehkosti a humoru na rozdávání. Drak na konec byl zbytečný, ale jinak není prakticky co vyčítat. Amy Adams mi místy silně připomínala mladou Jane Fondovou a James Marsden byl tupý fakt roztomile.(1.5.2008)

Disney vzal Disneyho a udělal si sám ze sebe a všech romantických filmů a jejich uvěřitelných zápletek srandu s využitím všech žánrových klišé, klasických slovních obratů a předvídatelnosti konce prakticky hned od skončení úvodních titulků. Ač nerada uklízím, uklízecí scénku si pravidelně na youtube pouštím v několika jazykových verzích a v mém osobním žebříčku filmových songů je těsně pod uklízecí písničkou ze Sněhurky. Kouzelná romance je přesně to, co říká - kouzelná romance.(23.12.2011)

Klasický disneyovský sliz, ktorý všetky vtipy a dobré nápady vyčerpal už v traileroch, takže nemá čím prekvapiť. Nad hladinou to drží len rozkošne blbučká Amy Adams, zvyšok ma v podstate dosť otravoval.(6.6.2008)

Co dodat, už podle názvu "Kouzelná romance", to fakt romantika byla. Opravdu krásná pohádka, s překrásnou hudbou a scénářem. Chvilku jsem myslel, že i slzy půjdou na procházku. Pohádka velmi povedená a příjemně funguje.. 8/10 = 80%(11.9.2009)