Kouzelná romance

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

• CheGuevara

Kromě přenádherných šatů pohádkové Giselle na úplném závěru se mi nelíbilo na téhle disneyovské variaci" tisíckrát a jednou to samé" zhola nic. Konvenční až za hrob, postrádající vtip, hravost a šarm pořádných pohádek. Tenhle film je vycpaný pořádnou porcí té nejsladší cukrové vaty, kterou už jste ochutnali snad posté. A nechtějte vědět, jak se tvářil ten emo-kluk, co seděl vedle mě.(11.12.2007)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +český dabing, zpěv, námět, příběh, zpracování -v některých momentech možná moc americké, což působilo trošku rušivě/// Nevýhoda dospívání je ta, že rok co rok ztrácíte smysl pro fantasii, dobrodružství a pohádky všeobecně. To co dokáže dítě uchvátit v deseti už neplatí když je mu patnáct, natož když je mu ještě o deset víc. Dlouho proto nepamatuji, že bych si nějakou pohádku doslova užil. Kouzelná romance je však nádhernou výjimkou, které jsem dokonale podlehl. Příběh, který skloubí prvky ze Sněhurky a dalších pohádek a krásně je promítne do současného New Yorku, přihodí k tomu nádherné romantické prvky a skvělé písničky. Přitom herci (především Patrick Dempsey) působí a hrají naprosto přirozeně a tak jak se na jejich postavu sluší a patří. Pomáhá tomu vyjímečně přesný český dabing, který zahrnuje i zpěv. Kouzelná romance mi tedy dává naději, že ještě ne všem pohádkám odzovnilo./// Celkem 89%///(3.9.2009)

Moderní, kouzelná pohádka pro velké i malé diváky. Animované proložení je vskutku zajímavé. Ne - že bych to ve filmu měl nějak extra rád, ale sem tam to určitě neuškodí.(18.2.2009)

• - Velké muzikálové číslo v Central Parku, ve kterém tančí a zpívají desítky učinkujících, bylo nutné nejen po částech perfektně nazkoušet, ale také logicky zvládnout v celku. Kromě storyboardu proto vznikla i choreografická mapa parku a všech jednotlivých výstupů. [Zdroj: Premiere] (zdeny99)

• - Jako autor písní k filmu byl zvažován Weird Al' Yankovic'. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy je princ Edward na střeše autobusu, se lidé, kteří jedou v turistických autobusech, smějí a ukazují na něj. Nebyl to komparz, ale skuteční turisté. (Poker_Face)