Kouzelná romance

Enchanted

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

Vemte panáka romantiky z Hvězdného prachu, přilijte hravost a nadsázku z Hairspraye, třeste hodinu a tři čtvrtě v Disneyho prvoplánovém shakeru, ozdobte ukázkově (a záměrně) přehrávajícími herci a dostanete cukrkandlový mišmaš prvotřídní kvality, po kterém vám v ústech zůstane jen příjemný závan krystalické romantiky s všudypřítomným nádechem nadsázky a anti-klišovitým řízem. Nevím, jak vy, ale já si tenhle koktejl zamiloval po prvním doušku. Do baru Kouzelná romance určitě ještě párkrát zaskočím.(21.11.2007)

Disney vzal Disneyho a udělal si sám ze sebe a všech romantických filmů a jejich uvěřitelných zápletek srandu s využitím všech žánrových klišé, klasických slovních obratů a předvídatelnosti konce prakticky hned od skončení úvodních titulků. Ač nerada uklízím, uklízecí scénku si pravidelně na youtube pouštím v několika jazykových verzích a v mém osobním žebříčku filmových songů je těsně pod uklízecí písničkou ze Sněhurky. Kouzelná romance je přesně to, co říká - kouzelná romance.(23.12.2011)

Příjemné překvapení. Tenhle film je sofistikovanější, než se na první pohled zdá. Už v úvodu uvidíte, s jakou láskou a zároveň vtipem tvůrci přistupují ke klasickým disneyovkám se všemi jejich mluvícími zvířátky, roztomilými pějícími dívčinami i chrabrými princi kolícími trolly mezi vyjížďkami na bílém oři. To nejlepší ale přichází až v hrané části, kde se naplno ukáže, s jakou nadsázkou Kouzelná romance pracuje. Chvíli to vypadá jako konfrontace pohádky s reálným světem, ale pak úžasně přiblblá princezna Amy začne zpívat a s ní si celý Central Park vystřihne parádní taneční číslo. A vám je jasné, že vlastně sledujete stejnou pohádku jako na začátku, jen s živými herci. Amy Adams a James Marsden jsou největšími trumfy filmu, jejich projev (hlas, mimika i pohyby) je skvěle odkoukané od původních disneyovských princezniček a princů - a vy se při pohledu na ně můžete jen pitomě usmívat. Škoda toho přestřeleného konce, draci už vyšli z módy.(30.9.2009)

Enchanted v tom roku zrejme zatienil skvelý Stardust, no ja som ho videl až 5 rokov po a bavil som rovnako dobre ako pri Hviezdnom prachu. Digitálny chipmunk je perfektný.(3.9.2012)

Kouzelná Romance je strašně přesládlá podívaná, ještě daleko sladčí než jsem očekával. Právem má takové hodnocení, muzikální vložky jsou pěkně melodické „true love kiss“ choreograficky na vysoké úrovni. Pohádkový začátek a pár okamžiků jsou poctou klasickým ručním animacím ;-) Film rychle utíká, herecky je bez problémy, hlavní role byla vybrána asi nejlépe jak mohla být...animace ve filmu: „chipmunk byl dobrý naopak drak se mi nelíbil a celé ta pasáž s ním mohla být jiná“ Pozor Ti, kteří mají cukrovku – tady dostanete abnormální porci ;-) 7+/10*(7.5.2008)