Kouzelná romance

Enchanted

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

Skoro-princezna je zrzka, je to nehorázně "candy" a "sweet", Menkenův mickeymousing se za léta svého působení stal velice velice velice protivným, je to předvídatelné jako průměrná epizoda Teletubbies, ale naproti všemu zlému je to kupodivu dobře natočené, triky jsou kvalitní (zvláště ta přebarvená ještěrka) a úvodní parodická sekvence je opravdu vtipná (ostatek pouze ojediněle). Nebudu se tajit s tím, že mě potěšil i ten roztomile pomalejší troll, příbuzný Bambiho a kupa odkazů na starší Disneyho majstrštyky, které opravdu nemám rád. A když už se tu vyskytla korelace mezi čarodějnými comebacky roku 2007, dovoluji si poznamenat, že pod make-upem se prohýbající Susan dostala od Kočičí ženy pořádnou podpásovku. Ať žije kýč!(26.8.2008)

Škoda že to nevyužilo takřka dokonalý nápad do mrtě, i tak jsem se ale docela bavil. Amy Adams to navíc fakt slušelo, jsem prostě víc na princezny než na moderní tzv. nezávislačky.(4.10.2009)

Warning: Film způsobuje motání hlavy od neustálých cukrkandlových dialogů a nutkání hrát si s holuby!(19.4.2008)

Láska ach láska, to je ale jen ve filmu. Po shlédnutí této pohádky se mi chtělo zařvat z okna : Aaaaaoooooo : zvířátka pojďte mi na pomoc a ukliďte ten bordel" Zeptal jsem se matky : "Tak co, jak se ti to líbilo?" A matka jen poklesle řekla : "Sladké, sladké až jsem přeslazena"! :-)(14.4.2008)

Když o tom tak přemýšlím, se soundtrackem na uších, tohle je opravdu romance jako víno. Žádné krabicové, ale opravdová vyvážená lahůdka, o to cennější, že si v ní studio utahuje samo ze sebe. Škoda že byl tenhle báječný průnik žánrů bolestivě podceněn domácí kritikou (kdo nevidí tu úmyslnou nadsázku a "kýčařinu", nechť znovu nastoupí do první třídy základní filmové školy) - jeho hravost a schopnost shazovat sebe sama i ulpívat na diblíkovských detailech, a přesto dojímat mocněji než většina seriózních romancí, je těžko pochopitelná. Tak umělý koncept, tolik úmyslné nakašírovanosti, a přitom je ten polibek z pravé lásky opravdu, ehm, opravdu z pravé lásky. Ach, Amy, seš k pomilování.(8.5.2008)