poster

Kouzelná romance

 • USA

  Enchanted

 • Slovensko

  Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ****

  Vemte panáka romantiky z Hvězdného prachu, přilijte hravost a nadsázku z Hairspraye, třeste hodinu a tři čtvrtě v Disneyho prvoplánovém shakeru, ozdobte ukázkově (a záměrně) přehrávajícími herci a dostanete cukrkandlový mišmaš prvotřídní kvality, po kterém vám v ústech zůstane jen příjemný závan krystalické romantiky s všudypřítomným nádechem nadsázky a anti-klišovitým řízem. Nevím, jak vy, ale já si tenhle koktejl zamiloval po prvním doušku. Do baru Kouzelná romance určitě ještě párkrát zaskočím.(21.11.2007)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Disney vzal Disneyho a udělal si sám ze sebe a všech romantických filmů a jejich uvěřitelných zápletek srandu s využitím všech žánrových klišé, klasických slovních obratů a předvídatelnosti konce prakticky hned od skončení úvodních titulků. Ač nerada uklízím, uklízecí scénku si pravidelně na youtube pouštím v několika jazykových verzích a v mém osobním žebříčku filmových songů je těsně pod uklízecí písničkou ze Sněhurky. Kouzelná romance je přesně to, co říká - kouzelná romance.(23.12.2011)

 • HoneyBunny
  ****

  Příjemné překvapení. Tenhle film je sofistikovanější, než se na první pohled zdá. Už v úvodu uvidíte, s jakou láskou a zároveň vtipem tvůrci přistupují ke klasickým disneyovkám se všemi jejich mluvícími zvířátky, roztomilými pějícími dívčinami i chrabrými princi kolícími trolly mezi vyjížďkami na bílém oři. To nejlepší ale přichází až v hrané části, kde se naplno ukáže, s jakou nadsázkou Kouzelná romance pracuje. Chvíli to vypadá jako konfrontace pohádky s reálným světem, ale pak úžasně přiblblá princezna Amy začne zpívat a s ní si celý Central Park vystřihne parádní taneční číslo. A vám je jasné, že vlastně sledujete stejnou pohádku jako na začátku, jen s živými herci. Amy Adams a James Marsden jsou největšími trumfy filmu, jejich projev (hlas, mimika i pohyby) je skvěle odkoukané od původních disneyovských princezniček a princů - a vy se při pohledu na ně můžete jen pitomě usmívat. Škoda toho přestřeleného konce, draci už vyšli z módy.(30.9.2009)

 • petero
  ****

  Enchanted v tom roku zrejme zatienil skvelý Stardust, no ja som ho videl až 5 rokov po a bavil som rovnako dobre ako pri Hviezdnom prachu. Digitálny chipmunk je perfektný.(3.9.2012)

 • Pumiiix
  ****

  Kouzelná Romance je strašně přesládlá podívaná, ještě daleko sladčí než jsem očekával. Právem má takové hodnocení, muzikální vložky jsou pěkně melodické „true love kiss“ choreograficky na vysoké úrovni. Pohádkový začátek a pár okamžiků jsou poctou klasickým ručním animacím ;-) Film rychle utíká, herecky je bez problémy, hlavní role byla vybrána asi nejlépe jak mohla být...animace ve filmu: „chipmunk byl dobrý naopak drak se mi nelíbil a celé ta pasáž s ním mohla být jiná“ Pozor Ti, kteří mají cukrovku – tady dostanete abnormální porci ;-) 7+/10*(7.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace