Kouzelná romance

Enchanted

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

Co dodat, už podle názvu "Kouzelná romance", to fakt romantika byla. Opravdu krásná pohádka, s překrásnou hudbou a scénářem. Chvilku jsem myslel, že i slzy půjdou na procházku. Pohádka velmi povedená a příjemně funguje.. 8/10 = 80%(11.9.2009)

Skoro-princezna je zrzka, je to nehorázně "candy" a "sweet", Menkenův mickeymousing se za léta svého působení stal velice velice velice protivným, je to předvídatelné jako průměrná epizoda Teletubbies, ale naproti všemu zlému je to kupodivu dobře natočené, triky jsou kvalitní (zvláště ta přebarvená ještěrka) a úvodní parodická sekvence je opravdu vtipná (ostatek pouze ojediněle). Nebudu se tajit s tím, že mě potěšil i ten roztomile pomalejší troll, příbuzný Bambiho a kupa odkazů na starší Disneyho majstrštyky, které opravdu nemám rád. A když už se tu vyskytla korelace mezi čarodějnými comebacky roku 2007, dovoluji si poznamenat, že pod make-upem se prohýbající Susan dostala od Kočičí ženy pořádnou podpásovku. Ať žije kýč!(26.8.2008)

• gudaulin

Kouzelná romance plně odpovídá tradicím disneyovského studia zaměřeného na výrobu komerčně úspěšných rodinných filmů s pohádkovou tématikou vyráběných tím nejkonvenčněji myslitelným způsobem. Je to zoufale přeplácané, barevné, romantické, emotivní a především nesmírně přeslazené. Je to jako sníst čtyři velké čokolády najednou. Ne že bych se o to jako notorický mlsoun nepokusil, ale výsledkem byl pokažený žaludek - a tak nějak je to i s tímhle filmem. Vznikl roztomiloučký kýč, nad kterým se může leckdo rozplývat, ale mě jednoduše nesedí. Stejně jako mi nesedí výtvarný styl klasických disneyovek. Celkový dojem: 40 %. Za zmínku stojí snad jedině výtvarně pozoruhodné závěrečné titulky, které napodobují styl knih malovaných klášterními mnichy ve středověku.(17.4.2008)

Sám sa tomu divím, ale tento zlepenec romantickej komédie, muzikálu a kreslenej rozprávky ma celkom zaujal. Takto nejak si predstavujem rodinný film, ponúknuť každému z rodiny porciu toho, čo ho zaujme.(9.2.2009)

Tedy musím uznat, že jsem čekala strašnou pitomost a docela mě to mile překvapilo. Moc hezké triky, zvířátka byla úžasná a kupodivu se tam ani tak moc nezpívalo, jak jsem se bála po vyhlášení nominací an Oscary. Pro mě osobně to zvlášť na konci bylo až moc přeslazené a pohádkové, ale jinak to vážně ušlo.(11.5.2008)