Kouzelná romance

Enchanted

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

Mohl to být docela dobrý film, nebýt obsazení. Giselle mi přišla ŠÍLENĚ nesympatická...(11.12.2007)

Oscar 3 nominace: Píseň - "Happy Working Song", Píseň - "So Close", Píseň - "That's How You Know"(22.1.2008)

• CheGuevara

Kromě přenádherných šatů pohádkové Giselle na úplném závěru se mi nelíbilo na téhle disneyovské variaci" tisíckrát a jednou to samé" zhola nic. Konvenční až za hrob, postrádající vtip, hravost a šarm pořádných pohádek. Tenhle film je vycpaný pořádnou porcí té nejsladší cukrové vaty, kterou už jste ochutnali snad posté. A nechtějte vědět, jak se tvářil ten emo-kluk, co seděl vedle mě.(11.12.2007)

Když o tom tak přemýšlím, se soundtrackem na uších, tohle je opravdu romance jako víno. Žádné krabicové, ale opravdová vyvážená lahůdka, o to cennější, že si v ní studio utahuje samo ze sebe. Škoda že byl tenhle báječný průnik žánrů bolestivě podceněn domácí kritikou (kdo nevidí tu úmyslnou nadsázku a "kýčařinu", nechť znovu nastoupí do první třídy základní filmové školy) - jeho hravost a schopnost shazovat sebe sama i ulpívat na diblíkovských detailech, a přesto dojímat mocněji než většina seriózních romancí, je těžko pochopitelná. Tak umělý koncept, tolik úmyslné nakašírovanosti, a přitom je ten polibek z pravé lásky opravdu, ehm, opravdu z pravé lásky. Ach, Amy, seš k pomilování.(8.5.2008)

Úžasně romantický film. Pohádky nepatří k mým oblíbeným žánrů filmů, protože všichni skončí šťastně až do smrti a se skutečným životem to opravdu má pramálo společného. Tady mi to však vůbec nevadilo a dokonce mě to až okouzlilo. Amy Adams byla v roli zasněné princezny s krásnými šaty naprosto dokonalá, James Marsden opět předvedl jak neumí hrát, Susan Sarandon jako zlá čarodějnice byla výborná a k tomu úžasný chipmunk. A asi největší překvapení mě čekalo, když z kanálu vylezl Nathaniel. Když jsem viděla jeho kreslenou podobu první co mě napadlo bylo, že vypadá jako Timothy Spall, o to větší jsem měla šok, když z kanálu opravdu vylezl on (vím, že postavy byli nakreslené podle herců, ale ani u jednoho mi nepřišla ta podoba tak jasná). Abych to zkrátila, tenhle film bych opravdu doporučila, okouzlil mě natolik, že mu dám plné hodnocení. 5*(3.9.2011)