Kouzelná romance

Enchanted

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

Rozpočet $85miliónovTržby USA $127,807,262Tržby Celosvetovo $340,487,652Tržby za predaj DVD v USA $87,432,792 //počet predaných kusov 5,399,643║ Pekná žánrová uťahovačka, škoda že tých trefných vydarených vtípkov nebolo o trošku viac, lebo miestami to potom takpovediac nudí takou trošku pasivitou deju ale ináč sa mi to navážanie do rozprávkové sveta páčilo. Herci boli obstojní, triky tiež, takže určite sa to dá označiť za ten lepší nadpriemer, čo má niečo do seba, plus pesničky a atmosféra okolo nich je moc chytľavá. /70%/(26.12.2008)

S kamarádkou jsme se na Kouzelné romanci slušně řezali smíchy, několikrát jsem byl i dojat, takže se není co divit, že jsem ztrácel soudnost a několikrát v euforii koketoval s pětihvězdím. :) Digitální dračice (a zase tam vidím toho Shreka) mě však trochu zchladila... Kouzelná romance se nedá brát vážně, je tak prvoplánově bezelstná a slaďounká, až je místy neodolatelná. Na ještě sladšího, hravějšího, muzikálnějšího, leč nepohádkového kolegu s tancujícím dívčím Špekáčkem nemá co se filmových kvalit týče, ale herecký casting se jí povedl obdobně. Sněhurkovatější Gisellu než v podání Amy Adams si nedovedu vůbec představit, totéž platí v případě Jamese Marsdena a princovatějšího prince, jenž okouzluje obzvláštním mixem tuposti, šarmu a permanentních thymolinových šklebů. No he he, to se musí vidět. :) Kouzelná romance je výstřední zákusek hodící se pro navození dobré nálady. Jen suchaři a konzervativci ať se do něho raději nezakusují. ;)(14.12.2007)

Myslím si, že tentokrát vzal Disney sám sebe s nadsázkou, dotáhnul všechny svoje happyendovská a kýčovitá schémata do totálního extrému a vzniklo tím krásně romantické dílko, které nesmíte brát vážně a pak se budete bavit. Říkala jsem si, co to sakra je, až do obrovské taneční scény v Central Parku (skvělá práce Alana Menkena), kde mi došlo, že tohle ani autoři nemohli myslet vážně a začla jsem si film užívat. Po dlouhé době můžu říct o nějakém rodinném filmu, že se mi líbil a že je opravdu skvělou zábavou pro děti od 2 do 100 let... Dodatek po nějaké době - rozhodla jsem se zvednout hodnocení na plné, protože tenhle film prostě stojí za to a je zábavný a rozhodně ne snadno zapomenutelný. Navíc to hodnocení, které tady má, je dost ostudné a já lituju všechny, kdo nepochopili, že tenhle film si nejvíc utahuje sám ze sebe.(3.11.2008)

Jedno velké obrovské hrané i animované klišé v podání, kterému jen těžko odoláte.(29.3.2008)

Roztomilé, hravé, ovšem kdyby si z disneyovek dělal legraci někdo jiný než Disney, bylo by to určitě ještě vtipnější. Průměrné hodnocení ale dát nemůžu, na to jsem se až příliš dobře bavil.(26.12.2015)