Kronika rodu Spiderwicků

• USA The Spiderwick Chronicles (více)

Po rozvodu rodičů se desetiletá dvojčata Jared a Simon nastěhují s třináctiletou sestrou a maminkou do zchátralého domu pratety Lucindy. Ta je zavřená v blázinci, protože tvrdí, že jejího otce Arthura unesli elfové. Při průzkumu domu objeví Jared Arthurovu pracovnu a v ní podivnou knihu, nazvanou Klíč k určování kouzelných tvorů kolem nás. Přestože je u ní varování, aby ji nečetl, chlapec neodolá. Dozví se tak o světě neviditelných, kteří se maskují různými kouzly a vidět je může pouze ten, kdo vlastní magický kámen nebo získal schopnost zření. Dočte se také, že některé bytosti jsou hodné a přátelské, jiné protivné a některé přímo nepřátelské. Nejstrašnější z nich je prý obr Mulgarath, který se chce knihy zmocnit a s její pomocí ovládnout svět. Díky knize Jared pochopí, že rozhněvali domácího skřítka, a pokusí se znovu získat jeho přízeň. Od něj se pak dozví, že Jaredovou vinou se k domu stahují příšery ve službách Mulgaratha a brzy dům napadnou. Jeho slova se potvrdí vzápětí, když Simon překročí Arthurem vytvořený ochranný kruh a skřeti ho unesou. Jared ho běží zachránit a objeví hejkala, uvězněného v kleci. Osvobodí ho a na oplátku od něj získá schopnost zření. Společně se Simonem, kterého obr poslal pro knihu, zjistí, že z domu vede tajná chodba do blázince. Vydá se s Mallory za pratetou, zatímco Simon doma připravuje rajskou omáčku jako obranu proti skřetům. (TV Nova)

ariari

opäť klasika riešia to tu starí fotrovci, čo takto nechať slušne ohviezdičkovať svojimi deťmi a komentáre, ja to viem sprdnúť naj lepšie, lebo ja poznám detskú hlavu,sám som taký tuším kedysi bol, len už si dobre nepamätám kedy si nechať pre seba ? ()

Scaevola

Půvabnou pohádku nesou vpřed překrásně vymyšlené a zpracované obludky... a Sarah Bolger. Ale jinak jde o jednorázovou záležitost určenou především mladším ročníkům. ()

LencaN

Přesně tahle kombinace se mi ve filmech líbí. Naprosto obyčejný reálný svět s jeho problémy a do toho se přimotají tajemné síly a různé příšerky a skřítkové. Jako třeba Harry Potter, stejný princip. Příběh se odvíjel moc hezky, postavy byly sympaticky obsazené. Dokonce jsme viděli i dvojroli. Ty čarovné bytosti byly poctivě a příjemně naanimované a hezky zapadly do obrazu, takže to nebyla počítačová digitální facka. Kronika rodu Spiderwicků mi hezky zpříjemnila den. ()

PTuranyi

Výborne natočená detská fantasy rozprávka. Zameranie na detského diváka je evidentné vďaka naivite príbehu, v ktorom sú logické diery a postavy sa právajú zbrklo a nelogicky. Napriek tomu má stret so svetom víl a škriatkov svoje čaro podobné svetu z filmu Arthur a Minimojovia. Ten je však vďaka animácii však smerovanie pre deti zdôraznené animovanými časťami. Produkcia je kvalitná a Freddie Highmore v hlavnej dvojúlohe je už ostrieľaný detský herec. 70% ()

hrabě_olaf

nevím kdy vznikl scénář k tomuto filmu, ale stávka scenáristu se na něm asi projevila. zajímavý potenciál filmu se schovává za rodinou? podívanou okořeněnou solidně? vypočítanýma příšerkamaa ke konci akcí na druhou. mám rád příběh, ale tady je tak nějak pffff.. - příběh ten tam a jen obrázky. a to je docela škoda. pst - stardust příběh má!!!! ()

snupko13

Som si prečítal pár hodnotení od ostatných, no ja by som to až tak čierno nevidel. Pre mňa to bola milá fantasy rozprávočka a celkom som si pri nej oddýchol. Jasné, že žiadna super zápletka sa nekonala, ale naproti tu spomínaného Zlatého kompasu to malo aspoň hlavu a pätu. Animácia bola vcelku podarená a všetko to dokopy ladilo. Herci by sa dali spočítať na jednej ruke, ale tí mi celkom stačili. Nič výpravného sa nedalo čakať, ale za poslednú dobu slušné detské fantasy. Knihu som nečítal, no neviem trochu mi to dejovo pripomínalo Arthura a Mimijovov od Luca Bessona. ()

Elissabet

Tento snímek byl nad moje očekávání. Do poslední chvíle před puštěním jsem měla dvě verze filmu o které by mohlo jít, blábol nebo pohádka, ale spletla jsem se...ani o jeden se nejednalo. Prostě je to moc hezky zpracovaný, sestříhaný, zrežírovaný a povedený film. Námět je originální a člověka chytne a nepustí dokud nezkončí titulky. Hudba byla skvělá, přesně padla do děje a taky musím pochválit hlavní postavy, které úžasně zvládly svoje role, zvlášť Freddieho Highmora. Pro milovníky akčních filmů a hororů tenhle film rozhodně není, ale jelikož já se za nic takového nepovažuju film mě mile překvapil a bylo to moc pěkné pokoukání. ()

gonzo

Velmi příjemná pohádka na dobrou noc. Nadšené čtyři hvězdy uděluji jen proto, že jsem se u filmu celou dobu bavil. Na druhé sledování to není, na Pottera to taky nemá, ale zase chválím svižné tempo, fajn dětské herce, roztomilé potvory a nejoriginálnější zlikvidování hlavního padoucha v dějinách fantasy! ()

penegal

Hm, tak o tomhle sem si nebyl jistý, co to mělo být a co tím kdo chtěl říct??? Možná pěkné na efekty, zajímavé herecké obsazení a trocha vtipu, ale jinak průměr jak má být. ()

Mer-Em

Fantasy tohoto typu mám hodně rád, je to trochu podobné mostu do země Terabithia (ovšem bez toho smutného momentu). Vcelku dobré digitální příšerky, příjemní dětští herci a krásný fantasy svět za kterým netřeba daleko chodit, ten který je přímo u vašeho domu, prosím víc takových fantasy ()

Naranyan

Strašná škoda. Odpustit si některý patetický scénky (které vyloženě bily do očí), měla by tato kouzelná kronika snad jen jedinou vadu - stopáž. Věřte nebo ne, ale setsakramentsky dobře bych si uměl představit mnohem delší provedení, klidně i trilogii. Neznám předlohu, nevím, kolik se z toho dalo vytřískat, ale tajemství kroniky rodu Spiderwicků mi připadla velmi bohatá. Doufám, že se něco dalšího ještě objeví ale hlavně, minimálně v takovéto kvalitě. Tak příště snad už za plný počet :). ()

Tomulka

Nechal jsem si schválně větší prostor od prvního shlédnutí a koukl jsem na to znova. Bohůžel to nepomohlo. Film je dobrý jen do té doby než se do snímku zamotá fantazy svět. Zprvu připravovaná atmosféra slibující velké drama, napětí a temné zlo versus dobro, se totálně rozsype shlédnutím prvního goblina a když pak ještě začnou drmolit tak je to v ........... Pak už se film stané dětskou najivní pohádkou, která také skončí hodně najivně. Já to říkám furt na fantazy příběh musíte dát hodně peněz a musíte se rozhodnout zda bude pro dospělé nebo pro děti takový žánr jako rodinný film to se musí umět natočit. Na rodinný film celkem slušné, ale čekal jsem něco jiného. ()

schindler

Zběsilé tempo a nadupaná akce vítězí nad smysluplnějším dějem, ale mě spíše zaujalo tohle. Snímek jsem shlédl na stanici Markíza, kde byla v pravém horním rohu číslice 12, která zřejmě určuje věkovou přístupnost. Pak ale nechápu pro koho je film určen, protože si myslím, že dnešní pro dnešní puberťáky je to až moc dětský. ()

Mr.Lordi

Dobré efekty, dobře zpracované potvory... Já jsem se bavil. Zezačátku byla velice dobrá tajemná atmosféra, takže se člověk mohl i leknout, ale vysílací čas trochu kazil atmošku. Boj pomocí rajčatové šťávy a soli mi přišel také velmi vtipný, stejně jako závěrečné vyvrcholení stylu "Co nemůžeš porazit, sežer" :-D ()

zekon

Nebylo to vůbec špatné, takové víc strašidelné ale pořád pohádkové. Nicméně takové divně sestříhané, ale v záplavě Potterů příjemná změna. ()

blska25

Thriller vyzeral dosť biedne takže som si nerobila veľke nádeje no bola som milo prekvapená :) Príjemný filmík na zrelaxovanie :) takže 100%. Aj keď sa mohli pohrať trochu viac s grafikou.. ()

fratros

V tomto případě asi nelze srovnávat s knihou. Alespoň doufám, protože jestli jo, tak oboje asi nestojí za nic moc. Slušný brácha, trvdá sestra, vztah rodičů v troskách. Šablonovité, bezduché. ()

Protivný sprostý nemrtvý holky

Protivný sprostý nemrtvý holky

05.02.2013

Nemáte dost zamilovaných upírů? Blbá otázka, já vím. Všichni jsme si oddechli, když Twilight sága přestala otravovat na plátnech kin... no, možná ne úplně všichni. Pro ty z vás, kterým žánr… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy

10.02.2008

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)