Na Oscara nominovaný Will Smith se představuje v akcí nabité komedii jako Hancock - sarkastický, nedoceněný a životem zkoušený superhrdina, který upadl v nemilost veřejnosti. Když neochotně přistoupí na návrh idealistického publicisty Raye Embreyho (Jason Bateman), aby změnil svou image, jeho život i pověst povstanou z popela a svět se zdá být zase v pořádku. Dokud nepotká ženu (držitelka Oscara Charlize Theron) s podobnými schopnostmi a klíčem k jeho temné minulosti... (HBO Europe)

megajalec

Mne osobne pripadala lepšia druhá polovica, prvá bola hrozne klišovitá, slabá. Ako príde na scénu Theron (nádhera!:) ako superhrdina, príbeh naberie grády. Dokonca ma celkom chytila aj scéna v nemocnici, najmä tá hudba. Tam to malo skončiť ()

Dave_ff

Původně jsem chtěl dát hodnocení o jednu hvězdičku nižší, ale závěr filmu byl pro mne nečekaný a zajímavý. Film se najednou jakoby změnil, poměrně ztřeštěná komedie náhle měla relativně dojemný a nečekaný závěr. A hlavně, já Smitha prostě žeru!! ()

Jaffaro

Takéto fantasy vymýšľaniny o superhrdinoch som nikdy nemusel ale Hancock sa mi páčil. Prvá polovička filmu je skvelá a vtipná tak ako samotný Will a jeho hlášky. Tá druhá polovička je zas vážnejšia a viac akčná. Mne osobne Hancock sadol viac ako pokračujúce diely Spidermana, Supermana alebo Chucka Norrisa. Palec hore. ()

Slam7

Viděl jsem ho jen jednou a líbilo se mi to, proto tohle hodnocení (hodnocení proběhlo hned po shlídnutí, asi tak rok zpátky)! Ale postupem času si na skoro nic z toho nepamatuju a ani nějak nemam touhu se na to podívat znova. To mi dává do hlavy názor, že bych se bez tohohle filmu klidně obešel.... ()

Blackadder

Co to jako proboha bylo? Nuda, nuda, šeď, šeď. Absence vtipu, absence akce, mix různých námětů, který vyzněl naprosto do prázdna. Přitom by se dalo "vymyslet" určitě z tohoto tématu více. ()

FREEWHEELER

Pri filme (ak si ho chceme vychutnať, užiť, bla bla - to je vlastne podstata veci) je dôležité aby sme si obľubili postavy, boli nám sympatické.. Lenže Hancock bol k***tisko na entú, taký neoholený smrad. Ťažko sa mi teda hodnotí Smithov herecký výkon. Ale ako úlet, strelenú sci-fi komédiu to predsa nemôžem ohodnotiť tak zle ako napr. keď útočí Mars! ()

Petr59

Mám rád komiksové filmy, ale tohle je pouze pouhá snaha napodobit určité rysy marvellovských a jiných kvalitních komiksových filmů o skutečných komiksových hrdinech. Tedy, nedá se to vůbec srovnat s klasickými komiksovými filmy, i když tvůrci se snažili dát do filmu hodně akčních scén. Je to ale bez komiksové atmosféry. Začátek filmu vůbec neoslnil, pak od setkání Hancocka s Rayem se to trochu rozjíždí, ale až do konce to nepřesahuje průměr. Asi úplně nejlepší část filmu začíná v momentě, kdy se Hancock nechává zavřít do vězení a končí tím, že se projeví nadpřirozené schopnosti u Reyovi manželky. Tato část filmu byla vyrovnaná, bylo tam akorát napětí, akorát humoru, akorát ponaučení. Od chvíle, kdy se Hancock dozvěděl o pravé identitě své i Rayovy ženy, tak mě to přestávalo bavit. Chvílemi to bylo dost trapné, nesmyslné, nelogické (nejdříve Rayova žena uvádí, že je Hancockova sestra a poté tvrdí až do konce filmu, že byli v minulosti manželé). Konec byl ve srovnání s touto částí filmu celkem vydařený, ale také nepřesáhl hranu průměru. Co se týče hereckých výkonů, tak herci vůbec neoslnily, jejich výkony byly průměrné, samozřejmně kromě Willa Smitha, který patří opravdu do jiné ligy herců, než ostatní herci z filmu. Ale i kdyby byl jeho výkon sebelepší, když je scénář na nic, tak s tím nic neudělá. Film byl takový spletenec několika dějů. Nemělo to příliš konzistentní děj, každou chvíli byl film o něčem jiném. Chvíli Hancock ve vězení, pak se vrátil na výsluní, pak se úplně opustilo od jeho přeměny z amatéra na profesionála a zase se film točil kolem Rayeovi manželky. Tyto dějové náměty byly nacpány do jednoho celovečerního filmu a přitom by se s nimi dal zaplnit seriál se třinácti epizodami. Záporáci, no to byla katastrofa. Nesympatičtí, bez charismatu, bez nějakých schopností. Zloděj z banky, který pak vypadal spíše jako kapitán Hook, to byl skutečně velmi iracionální nápad. Je to celé taková střeštěná, velmi zvláštní komedie o komiksovém hrdinovi, kterého ale nelze vůbec srovnávat se Spider-manem, Batmanem, Thorem a dalšími. Takže jako komedie by to asi obstálo, ale jako film o komiksovém hrdinovi určitě ne. I když akční scénky nebyly špatné, ty byly asi jednou z nejlepších stránek filmu, tak tomu ale sakra chyběl dobrý scénář, lepší herci a atmosféra. Některé vtipné scénky se povedly a pobavil jsem se u nich. Když to tedy shrnu tak je to asi průměrný film a hodnotím ho třemi hvězdičkami. ()

Bolek82

Slibný začátek, ale pak se to nějak zvrtlo a nasměřovalo jinam než by člověk očekával. Konec plný patosu a skoro si myslíte, že vám někdo pustil jiný film. Za nádhernou Charlize přidávám jednu hvězdičku. ()

gotham

Úplně špatný to nebylo, některý scény pěkně natočený, některý i dost originální (zejména jeho přistání na ulici), ale celkově mi to přišlo takový přehnaný, místy až nestravitelný. Hancock jako postava není zrovna sympaťák, všichni jsou mu u zadku, nemluví, nikoho nemá rád, a pak se najednou změní, prostě taková pohádka. Ale zase se mi docela líbilo zakončení toho příběhu, navíc je Hancock taková originální postava, rozhodně to není tuctový film ani příběh, je tu i kvalitní obsazení, ale do lepšího hodnocení tomu prostě chybí více kvality. 50% ()

Nikitoss95

Hancock je frajer, a Willu Smithovi role frajera prostě padne suverénně; některý filmy jsou jen o těch akcičkách, a co víc si přát, je to fajn ()

kubilov

Poslední film Willa Smithe před "mateřskou dovolenou", během které se po zhruba čtyři roky zcela věnoval rodině a i poté se do příliš mnoha filmů nehrnul. Co se týče Hancocka, tak to je role maximálně tak na akčně-komediální vybláznění se díky fantasy prvkům, které i přes všechno to polepšování se z dokonale zevláckého superhrdiny na strážce lidstva dokáží pobavit a nabízejí relativně krátkou oddechovou podívanou. Příběh je samozřejmě nesmysl, ale jako nenáročná akční komedie je to za hodně silné 3* ()

prochyn

Hancock (Will Smith) není až takový superhrdina. Má docela dost odporných zvyků, bydlí v nechutném přívěsu, mluví sprostě a střídavé pije nebo přímo chlastá. Když zachrání život Raye Embreyho (Jason Bateman), po jeho zákroku vypadá okolí jako Bejrút po náletu. Dost lidí zachrání a dost toho přitom zdemoluje. Ray vstoupí do jeho života, a z věčně podnapilého hrubiána s stává vzorný zachránce nevinných. Dávky humoru a napětí se svižně střídají. Bavil jsem se celý film. ()

Plaque

Tvorcovia Supermana si museli po pozretí tohto filmu poriadne trieskať hlavu o stenu. To je nápad!!! Namiesto slizkého, homosexuálneho superhrdinu, ktorý nosí slipy natiahnuté na legínach a skrýva sa za tenkým rámom okuliarov, čím je v skutku nerozlíšiteľný od originálu, tu máme vtipného, drsného a nápaditého superhrdinu. Ten navyše namiesto toho, že balí štetky tým, že ich vozí do stratosféry, rieši celkom normálne problémy s alkoholom, bezdomovectvom a sociálnou neprispôsobivosťou. Geniálne, no nie? Napratané vtipnými glosami a aj keď sa to snaží byť multižánrovým exkurzom do vnútra superhrdinovej duše, tak mi to vôbec nevadí a náramne som sa pri tom bavil po celý čas. ()

wanry02

Vyšinutá superhrdinská komedie, která postrádá kvalitní zápletku, ale je celkově zábavně natočena, že si alespoň u mě ty čtyři hvězdičky zaslouží. 60% ()

Drozdo57

Zo začiatku to vyzeralo ako snový námet. Potom sa to zvrhlo do obyčajného podpriemerného superhrdinského filmu, bez štavy a charizmy, ktorý akosi zabudol, o čom pôvodne mal byť. Pritom ten začiatok bol taký skvelý! ()

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Faraón Will?

Faraón Will?

09.09.2008

Zkuste si představit Willa Smithe v historickém eposu. Že to nejde? Že je fajn, když trousí hlášky v současných kulisách? Asi je nejvyšší čas začít si zvykat na změnu. Willův vysněný projekt The Last… (více)