Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

waits

Jsou tu dvě velké trikové akce, s monumentálními, ale současně také trochu televizními efekty u kterých se dá poležet na gauči těsně před tím než usnete, pokud nemáte doopravdy nic jiného na práci. Příběh je ale jinak až příliš dětinský, postavy jsou vyloženě nezapamatovatelné, rozhovory podivné a závěr je úplně pitomý. Že se už ke konci s ničím nemazali je vidět na scéně, kde, abych nespoileroval, se někdo crhá do střely, aniž by to n a něm zanechalo jakékoliv stopy. "Dobrý?. Jo, dobrý" A scénáristické vyvrcholení vypadá, jako že jim vypršel čas a řekli chlapcům, aby to už prostě jakkoliv ukončili. Pro malinké teenagery asi tři, pro dvacet a výš slabá, slabá dvojka.. ()

Siriuss odpad!

Tak opravdu nevím, jestli si tvůrci tohoto filmu jen dělají srandu nebo to myslí vážně, ale pro mě osobně je to asi zatím nejhorší film který jsem v roce 2007 viděl. ()

Grizzly

des a hruza...legenda se mi libila, nechapu ovsem proc reziser nezustal u historicke casti pribehu...herci nestali za nic a ja jim nefandil ani chvili, natoz abych jim veril love story...scenar posila film do odpadu, ale ja budu milosrdny a triky ho zachrani...toto nikdy vic! ()

Horak odpad!

Bez špetky nadhledu. Slatanina poskladana ze špatných počítačových efektů. Prázdný film pro prázdné lidi. Ale příští tejden pudem na Pravou blondýnku 3, viď lásko? ()

Dogmeat

Jsou tam sice hezké triky a boje ve městě, ale co z toho, když jsou postavy inteligentní jako automatická pračka a děj děravý jako síto na těstoviny. Jako bonus divák dostane porušení většiny fyzikálních zákonů. Občas mám pocit, že se kulka z M16 odrazí pomalu i od špinavé mikiny. (U takové Smrtonosné pasti 4.0 to byla aspoň zábava) ()

Luqi

Na takýto technicky náročný scenár rozpočet 32 miliónov. To inak ani nemohlo dopadnúť. Vizuálne dosť lacné, týka sa to aj efektov. Veď už je rok 2007. No a príbeh - jedna trápnosť za druhou............... Ale kto chce vidieť draka s parohmi, nech sa pozrie. Iný dôvod pozerať to fakt nie je................ ()

Pidzey

Cože?Já skousnu hodně,ale tohle už je fakt děs. Efekty celkem ušli,hlavně závěrečný dračí(errr chci říct hadí) souboj a před tím bitva ve městě,ale to je vše. Z herců jsem mile uvítal přítomnost vetoše Roberta Forstera a hlavní hrdinka je docela kus..ale to skutečně nestačí. Je to hrozná kravina. ()

KoleckoR

Mohla to být pěkná korejská legenda, ale její zasazení do amerického prostředí jí neslušelo. Mělo to zůstat v asijském provedení. Přesto bitva armády proti drakům a jiným potvorám ve velkoměstě byla vydařená. Za to závěrečný souboj, kde už zasahovala magie, byl zmatený. ()

Monisek

Tak vam nevim, ale prislo mi to jako naprosta blbost.. Prcek Ethan mel modre oci, jako dospelak pak tmave, vykony hercu se blizily k bodu mrazu a tupost akcnich scen neznala hranic... Tohle a jeste spousta dalsich drobnosti me presvedcila o tom, ze uz to urcite nechci nikdy videt znovu.. Tu jednu hvezdicku davam za Jablonskyho hudbu. Kterou jsem si ale vlastne ani nestihla uzit :-) ()

Bozvav

Mírně nadhodnocuji jen navzdory zdejšímu všeobecnému mínění. Je to blbina, ale dá se na to koukat. Za mne průměr průměru. ()

Israha

Žánrově někde mezi orientální fantasy a klasickým kaiju eiga, s maximálním důrazem na epické trikové sekvence (kterých je hodně a jsou náležitě dlouhé, kecá se zde velmi střídmě) a s otevřeným přiznáním, že režisér a scénárista moc nevěděli, jak tyto trikové sekvence slepit do souvislého a smysluplného celku. Bojové a destrukční scény jsou naprosto parádní, ve své době by se dalo říct až hollywoodské kvality, ale vše mezi tím je snůška prapodivných dějových zkratek a oslích můstků, a papírem šustících interakcí neživotných postav. Hyung-rae Shim si tohle však evidentně uvědomoval, a tak tyto pasáže skrouhl co to nejvíce šlo, a tu více, tu méně dává najevo, že mu o nic víc, než o tu akci a efekty nešlo, a prostřednictvím např. babky a plotu, ošetřovatele v zoo nebo amerického ministerstva obrany si z toho a ze sebe sama dělá srandu. Na přiměřené ploše 90 minut to dohromady dává čistý guilty pleasure. Jmenuje se to nakonec Dragon Wars, ne? A jak draků, tak válčení nám tento film dává skutečně houšť. ()

Puol

Okrem slušných trikov film obsahuje aj kopec humoru, hlavne toho nechceného. Inak sa to tvári smrtelne vážne. Tvorcovia sa aj dosť zúfalo snažili udržať PG-13, takže v tomto monster movie krv nepotečie. No ten záporák s tým vystreľovacím mečom a bandou poskokov bol na hrananici znesitelnosti. Tento prepis kórejskej legendy pre americké publikum sa rozhodne nepodaril. ()

Pitaya odpad!

Dávám 1% za velice efektivní obal. Nic jiného se totiž tomuto filmu pochválit nedá. Od scénáře přes režii až po herce je to katastrofa. Nevim co jiného říct, protože jsem se musela až smát, jak to bylo hloupé. ()

sadlokan

Začátek dost marnej,ale pak,když tam začnou štrádovat asi čtyři typy godziláků,z toho jedny sou vyzbrojený nějakejma,dokonce,kaťušema-!!-tak to už sem zíral jako blázen..A ve finále přiletí ohromnej bezkřídlej had ,asi tak šestnácterák,nadejchá se mrtvý rozmlžený hlavní hrdinky a je konec.A teď jako nevíme,jestli začlo království nějakýho šikmosatana na zemi,nebo co?Jedna hvězda za to že nejsem asiat,uf. ()

REBARB0RKA

Parádní! Takovou nestvůrnou monstrozitu aby člověk pohledal! Příběh je bestiální - první půlku musí hrdinka zemřít, druhou půlku musí žít, zatímco nikdo neví, co má dělat. Postavy jsou černobílé - buď jsou to debilové, nebo se debilně aspoň chovají; benzínem se nešetří, vrtulníků bylo na skladu taky dost, triky mizerné. Jedna hvězdička za beze zbytku využitý zábavný potenciál, za hada šplhajícího po budově a za Jasona Behra a to, jak se umí kutálet po schodech. ()

merigieren

je to pohádková verze Godzily, jen s tím rozdílem, že zde šli místo romantického vztahu a občasného vtipu, cestou pána prstenů s megalomanskými bitvami. Příběh celkem ujde, jen ke konci se dostane autor do amoku a logika jde stranou neřízenému lovu. Čínští draci nejsou moc běžní ve filmech, ale zde se povedli, po stránce obrazu není co vytknout. Film je to svižný a zajímavý. ()