88 minut

88 minút

Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2007, 108 min

• tron

„Tik tak, doktor Gramm.“ Rutinný, nezvládnutý a televíznym dojmom pôsobiaci psychologický triler s hitchcockovskou zápletkou (hlas v telefóne vám oznámi, že za 88 minút zomriete... čo urobíte?) a príšerným scenárom. Unavený Al Pacino (INSOMNIA) nestíha držať krok s hnusnou retrospektívou, fádnou Avnetovou réžiou, nepresvedčivými emóciami, strašnými dialógmi, matnou vizuálnou stránkou, tragikomickými výkonmi kolegov (McDonough, Forsythe, Ungerová), stupídnymi zvratmi a neexistujúcim zmyslom pre tempo. Ešte slabšie, ako (relatívne podobný) D-TOX.(17.5.2008)

• Pepinec

Úlety jsou fajn, úlety jsou super, úlety mám rád. Díky zálibě ve filmech mám jistotu, že minimálně dvakrát za týden nějaký úlet zažiju, i když nepozvu žádnou holku na rande. Navzdory tomu bych se ale vážně ani trošku nezlobil, kdyby film, na který čekám do půlnoci, stál za něco víc než za starou bačkoru. Tou starou bačkorou myslím Al Pacina, který také jako jediný na tom všem vydřel bídné dva body. Zabíjet tam vlastně mohli úplně všichni a je s podivem, že to nakonec tolik lidí přežilo. Koukat na takové filmy má asi podobný smysl, jako chodit na rande s holkou, která na vaše pozvání odpoví "no jo, stejně nemám co dělat." A název? Podle všeho inspirován příběhem scénáristy, kterému tajemný hlas v telefonu nahlásil "máš 88 minut, piš!"(27.9.2012)

• Botič

Když uhádnete kdo je vrah, hned po první desetiminutovce, něco není asi úplně v pořádku. Zajímavý námět v neskutečně nudném provedení, který se potácí od bodu A do bodu B mrtvolně bezkrevným způsobem, aby v závěrečném aktu předvedlo 88 minut solidní záblesk režisérova génia - zablikal a pak totálně zhasnul. Škoda Al Pacinova talentu.(17.4.2011)

• Lynn

Nechápu Ala Pacina, co ho nutí podepisovat smlouvy k tak hloupým filmům... Vždyť to tento Pan herec vůbec nemá zapotřebí.(4.6.2011)

• Stegr

Zlaté maliny 2009 - 2 nominace - Nejhorší herec HR (Al Pacino), Nejhorší herečka VR (Leelee Sobieski)...(12.2.2009)