88 minut

88 minút

Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2007, 108 min

• Hrabka

Al Pacino má před sebou jen 88 minut života. Thriller, ve kterém si nemůžete být ničím jistí. Rozuzlení není nic extra a samotný film mě spíš nudil než abych se bavil. 45%(6.9.2008)

Není to až takový propadák jaký jsem čekal, ale celý příběh na mě působení strašně vykonstruovaně a ve scénáři je až příliš nelogičností (kdyby se dalo tolik věcí stihnout za 88 minut to by byla nádhera :-)). Al Pacino samozřejmě zahrál spolehlivě, ale jsem docela překvapen čemu se to upsal. Navíc Jon Avnet není zrovna zručný režisér a má se ještě hodně co učit. Dvě a půl hvězdičky..........(8.3.2008)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $17,213,467Tržby Celosvetovo $32,563,587Tržby za predaj DVD v USA $13,193,748 //počet predaných kusov 630,489║ Tak Al Pacino sa zas upísal ďalšiemu pásovému filmu, kde nemá už čo zvláštne povedať a pomaly zapadá do zabudnutia svojími výkonmi - dá sa povedať, že tuctovými výkonmi, kde nemá už absolútne čo ponúknuť, lebo v takýchto hereckých polohách už bol videný nespočetne krát. Film má našťastie ako taký spád takže dá sa pozrieť, aj keď občas trpí takou klasickou nesúrodosťou a prípadne aj tie postavy čo nám ponúka nemajú až taký zápal vo filme ako by mohli mať, dosť často to príde len také premávanie z miesta na miesto a neustále z mobilom v ruke, čo príde časom už otravne. /40%/(18.11.2008)

a 1/2 * ! Překvapivě dobrý krimi, thriller Jona Avneta. Dříve jsem viděl jeho snímek Righteous kill a tímto počinem mě Jon neskutečně nasral, zvlášť když tam hráli mí dva oblíbenci Robet De Niro a Al Pacino. Díky tomu moje očekávání od tohoto snímku byly naprosto nulové a ke shlénutí mě přinutila pouze účast Al Pacina. Výborný námět...., Jack Graham ( v podání charizmatického Al Pacina ) pracuje jako akademický profesor a psychiatr na FBI. Hlavně díky němu se dostane k soudu ( a je odsouzen ) Jon Forster ( sériový vrah ) , který však vinu nikdy nepřiznal. Jednoho dne zvedne Jack telefon a záhadný hlas mu oznámí, že má před sebou posledních 88 minut života. Tím začíná jeho boj o život s časem ( 88 minut ), během kterých musí ( pokud chce přežít ) vypátrat kdo a proč se ho snaží zabít. Celý film táhne ( seč mu síly stačí a nutno říct, že obstojně ) Al Pacino. Když nebudete hlouběji přemýšlet o scénáři ( což je zde opravdu nutnost ) a necháte se volně unášet snímkem, nebudete zklamáni a to přestože záverečná pointa je předvídatelná daleko dopředu! Přesto nezbývá než zalitovat, že dostat do rukou tento příběh zručnější scénáristicko - režisérské duo, bylo by postaŕáno o daleko lepší podívanou! Námět to nebyl vůbec špatný.(9.3.2009)

• Xmilden

Výhoda scénáristů byla že mohli jako vraha označit kohokoliv a myslím že by to bylo i uvěřitelně neuvěřitelné. Takto tedy vybrali a ukázali. Mě totiž přišla podezřelá celá třída. Al Pacino hraje jakéhosi zasloužilého playboye na kterého se lepí všecky mladé holky v okolí. Akce minimum a když nastane např. výbuch auta, tak to vypadá jako v německém televizním filmu.(2.1.2011)

• - Premiéra měla být už v roce 2005, ale nakonec se posunula o dva roky. (Elisebah)

• - V 22. minúte vychádza Jack Gramm (Al Pacino) autom z garáže a o minútu neskôr môžeme vidieť, že nejde rovnakým Porsche ako predtým - na aute sú iné elektróny. (mackobubu)

• - Lauren Douglas (Leelee Sobieski) nosí hodinky značky Cartier a doktor Jack Gramm (Al Pacino) nosí TAG Heuer Monaco Chronograph. (dyfur)