88 minut

88 Minutes

88 minút

Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2007, 108 min

Zdaleka ne tak špatné jak jsem čekal, ovšem zdaleka ne tak dobré jak mohlo být.. Al Pacino zahrál životem okoralého psychiatra s přehledem, Alicia Witt potěšila muižké oko lačnící po kráse, a přestože to s ubývajícími minutami ztrácelo šmrnc i logiku, nebylo taz tak dlouhé, aby to úplně "padlo na hubu".(6.9.2008)

• Hrabka

Al Pacino má před sebou jen 88 minut života. Thriller, ve kterém si nemůžete být ničím jistí. Rozuzlení není nic extra a samotný film mě spíš nudil než abych se bavil. 45%(6.9.2008)

Neberu v potaz nepravděpodobnost děje, ale drive celého snímku. Al Pacino se fakt nezastaví, čímž mě režisér donutil stále jen uvažovat nad tím, co přijde dál, a neměl jsem tedy ani čas se pozastavovat nad některými hloupostmi. Závěr byl ovšem slabší, což je škoda. Velké překvapení, ale je to film na jedno zkouknutí, už rozhodně nemám potřebu to kdykoliv vidět znova.(13.11.2011)

• Jordan

nepochopiteľne dobre obsadený (Al Pacino?, Sobieski, Kara Unger, Forsythe . . .) televízny thriller, ktorý je strašne povrchne urobený, až tak povrchne, že je to viac hanba, než škoda, pretože viac odfláknutý scenár s väčšími dierami, nelogickosťami, do očí bojúcimi skokmi proti logike, že to niekedy diváka poriadne zarazí, strašne nezáživným vlažným "rozuzlením" (a vlastne aj celou zápletkou) som veru dávno nevidel. Viem, že Al Pacino nehrá len v dobrých filmoch, občas si zarážajúco vystrihne nejaký priemer (Two for money, Farm), ale toto bol podpriemer a bolo to na jeho výkone vidieť - vážne pochybujem, či som v nejakom filme videl herca, ktorý by sa viac nudil; kým film začína na úrovni solídneho televízneho priemeru, s blížiacim sa koncom sa to zvrtáva na riadnu blamáž (nasledujú nejaké spojlery, ale ruku na srdce - o nič neprídete): viď scéna, kedy Pacino a jeho asistentka obaja vybehnú z domu, Al Pacino nasadne na taxík (! ten taxík je inak tiež riadny prúser!) s tým, že povie agentovi FBI, že sa s ním stretne o 10 minút u seba v kancelárii (!!!) a odíde, pričom o pár sekúnd mu do taxíka volá jeho asistentka (tá, ktorá bola pred chvíľou s ním pred domom) už z kancelárie (!!!) že už má zoznam nejakých mien . . . nehovoriac, že nežná Leelee Sobiesky dokáže za deň vykradnúť sejf, zabiť tri ženy, podpáliť dom, dať do auta bombu (i napriek pracnému načasovaniu telefonátov na Al Pacina strieľa a ohrozuje ho výbuchmi a ohňom desiatky minút pred vypršaním sľúbeného a prízvukovaného limitu), udržať na lane ženu ťažšiu od nej, pričom jednou rukou telefonuje, druhou mieri zbraňou na Al Pacina a ešte aj nahráva jeho priznanie (!!!) a v neposlednom rade sa dokáže sama poraniť, premiestňovať sa rýchlosťou zvuku (minimálne - ale to v tomto filmu dokážu viacerí, pretože za sľúbených 88 minút nezávisle na logike prebrázdia Seatlle sem a tam aspoň 10-krát) a to nehovorím o tak nedotiahnutých a nepochopiteľných dejových odbočkách a zbytočných postavách, ako študent Mike, Guy Le Forge alebo ten podozrivý ochrankár, ktorý chcel, aby mu Al Pacino niečo vyplnil na stanici campus security . . . ak pán režisér a scenárista chceli vytvoriť atmosféru paranoje a z postavy doktora Gramma človeka, ktorý deformovaný svojou prácou vidí spiknutie na každom rohu, musím im oznámiť, že sa im tak maximálne podarilo upliesť totálnu popletenú a zmätenú skrumáž nezmyselných motívov, línií a postáv; dosť veľké sklamanie a to i napriek tomu, že som nemal nijaké očakávania;(29.12.2008)

Pačíno má 88 minut na to zjistit spojence jednoho vraha, kterýho poslal do lochu. Zajimavé, napinavé a nabité krimi. Ta zrzka byla taky super, takže ne jenom Pačíno odnaší zásluhy. Něco tomu ale ješte chybělo. Ta akce asi no.(31.7.2016)

• - Když je osoba, která vyhrožuje Jackovi, poprvé ukázána do kamery, uplynulo 88 minut od začátku filmu. (liquido26)

• - V 22. minúte vychádza Jack Gramm (Al Pacino) autom z garáže a o minútu neskôr môžeme vidieť, že nejde rovnakým Porsche ako predtým - na aute sú iné elektróny. (mackobubu)

• - Premiéra měla být už v roce 2005, ale nakonec se posunula o dva roky. (Elisebah)