88 minut

88 minút

Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2007, 108 min

• Wacoslav1

Má to docela slušnej nápad. Pacino to v rámci možností i táhne jak se dá, ale sám na to nestačí. V druhé polovině začne film nenávratně nudit a už ho nic nezachrání. Potom si člověk říká proč vlastně některý projekty zůstavají tak hrubě nedotažený, ale podobných snímků už tu bylo...40%(15.1.2015)

Velmi dynamické zpracování jinak spíše průměrného tématu. Al opět exceluje a za doprovodu sličného ženského osazenstva se tak stává hlavním vodítkem filmu. Nejvíce rušivým prvkem pro mě bylo neustále zvonění telefonů, po chvíli mi už začalo lézt slušně na nervy:) A jak zde již poznamenal jeden uživatel, Al je vážně šikulka, když stihne za 88 minut vyřídit takové velké množství pochůzek:) Jenže v tomto případě jde hlavně spíše o oddychový, nenáročný thriller, takže tento drobný postřeh mi ani příliš nevadil. Potěšil a zároveň mě překvapil fakt, že jsem z úst této herecké legendy slyšela pronést jména jako Bundy a poté, i mnou očekáván, Dahmer. Závidím Alově postavě, že s nimi dělal rozhovory:)(3.8.2010)

• castor

Jedno pozitivum na úvod: Al Pacino vypadá v kravatě a dlouhém kabátě stále zatraceně dobře a charisma mu neschází ani v šablonovitém thrilleru 88 Minutes, který si pohrává s nebezpečnými ambicemi, ale absolutně je nezvládá. Scénář působí neuvěřitelně vykonstruovaným dojmem, což vyvrcholí stupidním finále, snaží se vyrovnat současnému trendu o „šokující pointu“. A po Pacinovi nejznámější herečtí představitelé, William Forsythe a Leelee Sobieski (u ní je to s povzdechem dvojnásob), přepínají svoje postavy až do křečovitých kreací.(3.7.2007)

Al Pacino hraje renomovaného soudního psychiatra FBI Jacka Gramma, který se dostal do svízelné situace. Tajemný hlas v telefonu mu oznámí, že mu zbývá jen 88 minut života. Gramm kdysi pracoval na složitém případu sériového vraha dívek, který má být po deseti letech strávených ve vězení popraven a možná právě tento muž bude mít spojitost s tajemným volajícím. A navíc umírají další dívky a někdo je vraždí úplně stejným způsobem jako uvězněný vrah a všechny stopy tentokrát vedou k psychiatrovi. Výhružný telefonát, který psychiatr zpočátku považuje za nejapný žert některého ze svých studentů se brzy ukáže jako nefalšovaná hrozba. Mohl to být skvělý a napínavý thriller, ale zůstalo jen u průměrného vyznění. Scénář je celkově dost odfláknutý. Vše co se ve filmu odehrává by rozhodně trvalo mnohem déle než 88 minut. Představoval bych si, že stanovený časový limit nabídne napínavé honičky s tajemným iniciátorem výhružných telefonátů, ale větší prostor dostávají horlivé debaty na ulici, v bytě nebo v autě a scénář je nepříjemně napěchovaný množstvím logických děr, kterých si povšimne i méně zběhlý divák. A aby toho nebylo málo tak musí mít hlavní postava nějaké trauma a v tomto případé je to smrt malé sestřičky k níž se vztahuje lhůta 88 minutového limitu, ale málem jsem se vážně míněnému vysvětlení zasmál. To vše by se dalo klidně tolerovat, ale Jon Avnet nemá dar režiséra jehož režie překoná nedostatky scénáře a jeho "televizní" režie nijak neohromí. Celkově však film nenudí a místy ukazuje, že kdyby se víc zapracovalo na nezanedbatelných detailech, tak to mohl být brilantní thriller. Pointu filmu není těžké při troše pozornosti odhadnout, ačkoliv odhalení identity volajícího se ve filmu "mistrně" maskuje. A když to elegantně ustál Al Pacino, tak to jistě ustojí i lehce zmatený divák. Mé hodnocení: 60%(24.11.2010)

Ani neviem, čo sa mi vlastne kedysi na tomto filme tak páčilo... Indikátor toho, že by som si ho mal pozrieť znovu, nech som schopný zmysluplného a objektívneho komentára.(4.3.2014)