88 minut

88 minút

Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2007, 108 min

• -bad-mad-wolf-

88 minut jsem si pustil bez velkých očekávání. Dynamická režie v první polovině spolehlivě udrží oči na obrazovce a dokonce nabídne náběh k nevyzpytatelnému konspiračnímu thrilleru. Většinu času jsem tak byl dostatečně zabaven a těšil se z pohledu na sympaťačku Alicii Witt. Pak se ale zpočátku energická hříčka zvrhne ve změť slabě provedených žánrových rekvizit a vyvrcholí ohromně hloupým závěrem. Škoda. Mít lepší scénář (nebo aspoň jeho druhou polovinu) a udržet krok s nadějným začátkem, šlo by rozhodně o nadprůměrnou podívanou.(10.12.2008)

• jojinecko

Takmer jediný výrazne pozitívny aspekt tohto šablónovitého trileru je Al Pacino, ktorý vysoko čnie nad ostatnými pseudohercami. Námet je síce neoriginálny, ale to nie je kameňom úrazu. Film absolútne zráža scenár, ktorý je dosť žalostný. Ak hľadáte logiku a nebodaj dáku psychológiu ste na nesprávnej adrese. Ak hľadáte napätie a akciu, tiež asi veľmi nepochodíte. Niekedy som mal pocit, že pozerám nejaké (kvalitnejšie) béčko. Klišovitý záver je už len posledným klincom do rakvi... Film pre konzumentov, ktorý vhodne zapadne medzi TV produkciu a bude mať úspech.(1.4.2007)

Scenár tohto filmu by sa hodil napr. pre Wesa Cravena, ktorý by z toho určite spravil zaujímavú vec (spomínate na RED EYE?). No, ono je to zaujímavá vec aj tak, veď tam hrá charizmatický Pacino, ale inak je to dosť nevyvážené. Režisér síce prekvapí úvodnou hororovou atmosférou, napokon sa mu však film rozsýpa na svojej nejednoznačnosti. Klišé momenty nič nezakrýva a hnusne vytŕčajú, hudba vzápätí doluje kus napätia, no finále je skrz naskrz tuctové. Pokiaľ ma podobne sympaticky pôsobiace V POSLEDNEJ CHVÍLI dostalo svojou stiesnenosťou, tu rovnaký námet nemá ten správny spád ani dostatočne šikovného režiséra...(14.2.2009)

Al Pacino jako psychiatr a profesor na vysoké škole, kterému někdo zavolá, že zemře za 88 minut zahrál dobře, ale umí mnohem lépe. Leelee Sobieski jako jeho studentka, které od začátku nevěříte .... a máte proč. To vše v celkem slušném trilleru, které neuchvátí ani nezklame. Hudba ED SHEAMUR, (Wimbledon, Johny English).(13.3.2008)

Přiznám se, že jsem se taky nechala unést zdejším mizerným hodnocením a váhala tak nad kvalitou filmu. Blbé, že jsem to věděla předem a to moje hodnocení muselo ovlivnit. O tom taky je krásná a složitá věda jménem Psychologie. Ale protože s ní sympatizuji podobně jako s velkým Alem, nač nějaké pochyby. Scénář opravdu za moc nestojí, už v aule bylo jasné, že je to někdo ze studentů. A v garážích u zraněné Lauren červíček silně zahlodal... No nic, hra o čas měla grády a co víc si přát, než si užít šrotování v Jackově hlavě a s napětím čekat, jak se z toho osobnost jeho formátu dostane. Jen by mě docela zajímal názor na film od naší jediné forenzní psycholožky paní Čírtkové!(24.2.2011)