88 minut

88 minút

Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2007, 108 min

• tron

„Tik tak, doktor Gramm.“ Rutinný, nezvládnutý a televíznym dojmom pôsobiaci psychologický triler s hitchcockovskou zápletkou (hlas v telefóne vám oznámi, že za 88 minút zomriete... čo urobíte?) a príšerným scenárom. Unavený Al Pacino (INSOMNIA) nestíha držať krok s hnusnou retrospektívou, fádnou Avnetovou réžiou, nepresvedčivými emóciami, strašnými dialógmi, matnou vizuálnou stránkou, tragikomickými výkonmi kolegov (McDonough, Forsythe, Ungerová), stupídnymi zvratmi a neexistujúcim zmyslom pre tempo. Ešte slabšie, ako (relatívne podobný) D-TOX.(17.5.2008)

Al Pacino je fajn. Dokonce i jako profesor a psychiatr, který v některých okamžicích a rozhodnutích bere svůj osobní názor jako stavební kámen pro rozhodnutí o potrestání či nepotrestání subjektu, který "studuje". Jeho práci je vypovídat v soudní síni před porotou a přesvědčit je či nepřesvědčit o psychickém stavu obžalovaného jedince. Ve volném čase se věnuje vyučování na vysoké škole, kde má velkou hromadu snaživých studentů, kteří mu s chutí nadbíhají. Čiší z jeho postavy arogance i rozhodnost a tak mu v pár okamžicích moc nevěříte, ale to ani tolik nevadí. Přes zajímavý průběh filmu příběh je posledních cca 20 minut až moc jednoznačných a při zamyšlení vám vyjde jméno celého tvůrce komplotu rychle na mysl. A mýlit se nebudete. Přesto je tempo velmi příjemné a ani režie není zrovna špatná.(5.10.2008)

Zdaleka ne tak špatné jak jsem čekal, ovšem zdaleka ne tak dobré jak mohlo být.. Al Pacino zahrál životem okoralého psychiatra s přehledem, Alicia Witt potěšila muižké oko lačnící po kráse, a přestože to s ubývajícími minutami ztrácelo šmrnc i logiku, nebylo taz tak dlouhé, aby to úplně "padlo na hubu".(6.9.2008)

Je fakt, že Pacinovi zožeriem všetko. Kľudne aj trojhodinovú prednášku o kresťanstve, ale fakt je aj ten, že bez neho by bol tento film priemerný, miestami až podpriemerný. Ako vždy, drží tento film svojimi hereckými schopnosťami, ktoré sú samozrejme obmedzované predvídateľným scénarom a priemernou réžiou. Takýchto filmov najdete v požičovni stovky. Škoda plytvania hereckým talentom v takýchto stokrát prevarených sračkách a trochu sa aj Pacinovi čudujem, poslednú dobu (DeNiro je na tom ešte horšie), nemá práve najšťastnejší výber s výnimkou vedľajšej úlohy v Dannyho parťákoch 3. Hádam to zachráni spoločný film týchto hereckých velikánov, ktorý sa práve natáča. Ale priznám sa, že nečakám nič moc, ďalší Heat to asi nebude. Napriek tomu nikoho neodrádzam, s Pacinom je to stále ľahko nadpriemerný thriller. 60%.(5.2.2009)

• Xmilden

Výhoda scénáristů byla že mohli jako vraha označit kohokoliv a myslím že by to bylo i uvěřitelně neuvěřitelné. Takto tedy vybrali a ukázali. Mě totiž přišla podezřelá celá třída. Al Pacino hraje jakéhosi zasloužilého playboye na kterého se lepí všecky mladé holky v okolí. Akce minimum a když nastane např. výbuch auta, tak to vypadá jako v německém televizním filmu.(2.1.2011)