Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

Flynn

Po velkém očekávání, a počátečním nadšení mě bohužel tyto pocity opustily, a dostavilo se lehounké zklamání. Těšil jsem se na více tajemna, možná samotná mlha bez počítačem vytvořených oblud, v které by mizeli lidé, by měla pro mne lepší efekt než stvůry, které se tam objevily. Osobně upřednostňuju spíše horory, kde je strach vybudován na nějaké lidské bytosti, než když je tvořen obludami z kdovíkud, ono to pak ve mě nějak blokne a nedostaví se ten strach, který by se dostavit měl.... Co musím pochválit, je zde slušně vytvořena rovina manipulace s lidskou myslí v podání místní fanatičky.... Zatím vidím hodnocení tak na 60% možná po dalším shlédnutí hodnocení pozměním.... ()

lakikaki

Bez váhania sa pridávam na stranu tých, ktorí s The Mist spokojní neboli. S maximálne možným pozitívnym pohľadom stojí film za také 4 hviezdičky - predovšetkým vďaka posledným šiestim minútam (bez poslednej minúty) pred titulkami. Keď však vezmem do úvahy aj zopár nelogickostí, v prvej polovici filmu časté iracionálne správanie postáv (postavy možno boli v strese, bla, bla bla, ale niektoré ich reakcie boli vážne na smiech) a hlavne CGI, ktoré všeobecne stáli za hovno a miestami ho dokonca pripomínali (chápadlá), tak by som mohol s čistým svedomím udeliť nanajvýš také tri hviezdičky. Nanešťastie sa ale v poslednej minúte filmu všetko zvrtne a "silný", "šokujúci" a predovšetkým dementný záver degraduje celý film a zničí všetko, čo sa predchádzajúcim piatim minútam vydarilo. Ďakujem tvorcom, že ma považujú za hlupáka a ďakujem všetkým, ktorí kedy ukončili život nejakému náboženskému fanatikovi guľkou do hlavy. ()

Dannysek4U

Ctyri hvezdicky, a presto zklamani. Husta mlha se chvilemi neuveritelne topi v rozvleklosti, navic je takova hrozne neosobni, a co je nejhorsi - ona beznadej, ktera je hlavnim motorem celyho filmu, mi prijde zobrazena slabe a neverohodne (prinejmensim na konci mi to prislo prilis malo vyexcitovany). Nastesti ale Darabont umi a velky plus je, ze ho v tomhle filmu hodne drzej herci. Bohuzel ale ne uplne scenar - sam pribeh nepatri k nejzabavnejsim a komplexne me neoslovil. Videl jsem to rad, ale vickrat se s Mlhou asi nepotkame. A za tu fanatickou fuchtli tleskam, ta se povedla naramne ()

Wormboy

Darabont to s Kingovkami vie a potvrdil to aj touto snimkou. Atmosfera je od zaciatku takmer do sameho konca vyborna, priserky su sice pritiahnute za vlasy, avsak fajne nechutne. Moje hodnenie je v podstate na to, ako som sa dobre bavil dost nizke a to najma pre to, ze z celeho filmu voci mne srsala akasi nadsazka a to mi vobec nesedelo. Bude to zrejme tym, ze pokial sa v Kingovych knihach objavuju kadejake priserky, ani reziser Darabontovho kalibru s tym nedokaze spravit to, aby film posobil serioznejsim dojmom. Kazdopadne, supermarketova psychologia je brilantna, avsak ako spominal Jojinecko, zaver ma nechal uplne lahostajnym a ziadne wtf sa nekonalo. Napriek vsetkemu, milionkrat lepsie ako katastrofalna Pavucina snov. 3,5/5* ()

matrosh

mírně nadsazené hodnocení. film ma pomalý rozjezd a trochu trvá vžít se do postav, ale od půlky je to pak jízda věrná předloze ze skvělým koncem. fascinovalo mě zejména to, že kromě jedné matky v úvodu všechny postavy v celém filmu dělají jen špatná rozhodnutí. ()

Pajky3

Konec pro mě osobně zaváněl dokonce pětihvězdou. Bože jak já nemám rád ty mimozemský kreatury. Zase jsem videl kopici pavoučků, kobylek a chapadel. Všechny vypadaly oškivě, ale děsivě ne. Davová psychóza působila vynikajícim způsobem. Celý film jsem byl nucen zase poslouchat to náboženství, ne ž eby mě to zas až tak vadilo. Ale tahle fanatička mi dost pila krev. Nutno podotknou, že věděla co chce. A ještě jednou ke konci, ač bych tenhle film nenazval hororem, tak tenhle konec měl donutil mít otevřenou pusu celé titulky..... ()

Fallen_One

To byla zas jednou blbost. Sektářkská babice si svoje přisluhovače získala moc rychle a snadno, navíc nápad *SPOILER* zabití když jde všecko do prdele je taky divnej páč v prdeli to zdaleka ještě nebylo. Ani toho napětí jsem si tam moc nevšiml. A potvory? Trochu Cthulhu ne? ()

destroy83

Darabont uchopil téma zlověstné mlhy trošku z jiného soudku než o téměř třicet let dříve John Carpenter, bohužel to co dělalo Carpenterovu mlhu tak děsivou, to Darabont proflákl během 20 minut stopáže. Ovšem na druhou stranu zabarikádování se obyvatel městečka v supermarketu ve společnosti náboženské fanatičky mu dalo ohromný prostor ukázat co je to strach. Citace z bible a přítomnost vojáků z nedaléké základny nechávají diváka celkem dlouho na pochybách o původu zla v podobě obřích vraždených chapadel a dalších monster. Lidské emoce pracují a v prostorách marketu začne být zanedlouho pořádně husto, boj s příšerami i mezi lidmi navzájem může směle začít. Působivá hudba a nekompromisní finále mě doslova vyrazilo dech. Nebýt tak brzkého odhalení, co vlastně mlha skrývá, neváhal bych udělit plný počet, takhle musím s hvězdou dolů, takže u mě za čtyři. ()

agathon

Úžasné, pokud to vidíte jako film, který klame tělem záměrně. K uzoufání stereotypní, pokud Mlhu berete jako vážně míněný žánr. Darabont totiž používá Kingův námět především jako glosu současnosti, pro níž jsou žánrová klišé (a že jich tam je!) spíše rámcem, který dovoluje nevymknout se z plynulého proudu "hollywoodské podívané", tj. nezačít nudit suchopárným mudrováním. Všechny ty potvory, náhlá úmrtí, zběsilé útěky atd. jsou jen předehrou k pozdější studii paranoidně-náboženské pomatenosti tváří v tvář bezprostřednímu strachu, který tak dobře Amerika po 11. září poznala. Horrory mají v sobě tuhle společensko-psychologickou linku od jakživa, ale Mlha je neuvěřitelně silná v tom, jak aktuálně, s vervou a přitom nenuceně svá témata dává k lepšímu. A asi nejvíc jsem ocenil úplný závěr, který mé přesvědčení, že tohle není, ani původně být neměla pouhá řežba, ale šlo tvůrcům o víc. Čistých pět s malým povzdechem nad obsazením Thomase Janea. ()

J0hny5

Film na mě zapůsobil vlastně až na závěr, kdy se objasnilo co za tim stojí. Dlouho jsem nemohl překousnout první krvavou scénu ve skladišti ,kdy všichni lidé stáli v obchodě nedaleko a pak dělali jakoby nic neslyšeli. To mi přišlo trochu přitažené. Závěrečných 20 minut pohled na film celkem vylepšil, ale ten uplný závěr mi nepřišel zas tak skvělý, spíš dost zvláštní a nereálný, jen aby za každou cenu šokoval. Celkově se nedá říct, že bych byl zklamaný, protože sem od filmu skoro nic nečekal. Váhám mezi 3 a 4*, z béčkového hororu se vyklubal film se zajímavou myšlenkou a velkým potenciálem kdyby se nesl v duchu poslední půl hodinky. Tak jak se choval film ke mne, tak jak se chovám k němu- o 1% unikla čtvrtá * :) 69% ()

campix

Čekal jsem od adaptace knihy Stephena Kinga daleko více. Ještě když se toho chopil Frank Darabont a šeredně jsem se spletl. Ve filmu jsou naprosto nesympatické postavy, které vám jsou naprosto lhostejné snad krom zapálené křesťanské fanatičky, kterou chcete vidět mrtvou už od první minuty co promluví. Dialogy naprosto umělé a herci prkení. Ani digitální triky a monstra se mi zde nelíbili. Když budu film brát jako horor,tak je naprosto špatný, ovšem pokud ho beru jako sci-fi, tak si myslím, že v žánru si ty 2 hvězdičky zaslouží. A ten závěr se dal celkem čekat. Prostě stejný Epic fail, jaký zažívá hlavní hrdina na konci. ()

eaten

Neviem, mňa ten film až tak nezaujal. Celý čas to bol taký béčkový "horor".. Dve hviezdičky dávam za tých pošahaných náboženských fanatikov a samozrejme za ten fakt vydarený koniec - ten ma dostal. ()

pufina

A to je jako všechno? Herecké výkony by ušly, ale co ten děj? Postrádala jsem dobrou atmosféru nebo cokoliv, díky čemu bych se trochu bála a říkala si: "Proboha, jsou tam všichni uvěznění a všude jsou ty potvory!". Ne, mně akorát napadalo, kdy to konečně skončí a nebudu se muset na ty sci-fi potvory dívat, protože jsem se párkrát už musela i smát a ten závěr, pfff.. ()

PROCESOR

Klasika- jeden z těch snímku, kde si myslíte, že jste koukali na něco jiného než ostatní. Když se u hororu smějete není to asi úplně v poho. Nechci dělat vlny, prostě jsem to viděl jinak a mám rád jiný typ hororu, ale závěr je určitě překvapivý. ()

zette

Solidni beckovy horor s dobrym zaverem. Zajimave zvolene prostredi supermarketu, tu nabozenskou fanaticku bych ale zastrelil uz po par minutach... Asi bych od Darabonta cekal lepsi efekty, ale ve svem zanru se jedna o dobrou podivanou. ()

Lindiště

Asi SPOILER... Dokoukáno tak do poloviny a znechuceně vypnuto poté, co TO odmítlo sežrat tu zfanatizovanou plastickou čůzu. Ta zmiňovaná psychologie postav mi taky nepřišla tak prokreslená do hloubky na to, aby to stálo za větší pozornost. ()

Juto

Tento film je veľkolepý, od tvorov až po atmosféru. Je tiež na mieste herectvo a spôsob, akým ľudia reagujú na scenáre. Koniec je ten, na ktorý nezabudnete ani v blízkej budúcnosti. Je to veľmi potrebné vidieť pre každého, kto má rád sci-fi alebo horor. 9/10 ()

Martrix

Stephen King je chrlič zajímavých motivů a teoreticky by mělo být snadné přetavit většinu z nich do víc než uspokojivých adaptací. A přesto najdete ze 75 filmů (k dnešnímu dni), pouze třináct v červených číslech. A tři z nich, včetně toho nejlépe hodnoceného na CSFD vůbec, má na svědomí Frank Darabont. Jako jeden z mála přišel na to, co z knih bude ve filmu fungovat a čemu bude potřeba se vyhnout, nebo upravit. Nepřiposral se ze slavného spisovatele a dovolil si rozvést krátkou novelu Mlha, do působivé směsky dramatu a hororu. Nepadl do stejné pasti, jako těch šedesát dva ostatních tvůrců a nenatočil "jen" horor. Po závěrečné scéně vám dojde, že ta hororová kulisa je tady vlastně pouze lešení pro to, v čem je King mistr. Vrhnout své postavy do prostředí/situací, kde může věrohodně vykreslit lidskou malost, krutost, fanatismus... . Darabont si s tím poradil skvěle. Marcia Gay Harden jako náboženská fanatička...ocenění The Saturn Awards jako nejlepší herečka ve vedlejší roli, dostala zcela právem. Než s někym takovým uvíznout ve výtahu, tak se raději nechám dvakrát píchnout do oka okřídleným megaštírem. Ale výborné výkony odvedli i ostatní. Ovšem aby to nevypadalo, že Mlha je jen užvaněný polohoror. Vůbec ne. Na ten trpasličí 18 mil. rozpočet, se podařilo doručit nemálo velmi solidně vypadajících příšerek i velké finále. Byť pro mě bylo velké jiným způsobem.. Darabontovi se totiž podařilo prekabátit producenty a doručit závěr, který by přes mnohá studia neprošel. Skrze hlavního hrdinu, který vlastně udělal z pohledu diváka vše dobře, vytnul divákovi dvě pěkně pálivé facky. Pokusím se sehnat i černobílou verzi a možná sem nakonec plácnu i tu pátou hvězdu, protože ono už teď není moc co vyčítat. ()

c.tucker

Další z brilantních počinů Franka Darabonta. Naprosto geniálně zobrazena psychologie postav ve velmi zle se vyvíjejíci situaci. Naproto perfektní byl výkon ze strany Marcii Gay Harden, která opět předvedla, že umí. Skvělej konec, který celému dílu nasadí korunu. ()

messiah

Hůůůh, chapadélka dokonce ještě strašidelnější, než jak jsem si je představoval při četbě povídky. Pavoučci jsou masakrrr...br, leze mi mráz po zádech a naskakuje husí kůže. Ty se povedli! Jak již bývá u D. zvykem, drží se předlohy. Psychologicky zvládnuté na výbornou, ozačátku do konce skvěle vypjatá atmosféra která vám nedovolí vydechnout, umocněná bezva hudbou. Celkově mam pocit že jedna z nejlepších povídek od Kinga se dočkala důstojného zfilmování. Některé efekty velice zdařilé (vytrhávání masa ze zátylku pterodaktylem), některé méně (let hořícího pterouše který proti regálům vypadá hodně uměle, ale zase je super jak hořící poblikává - světlo je vychytaný). Si neodpustím poznámku že Alexa Davalos je pěkná kost, zvláštní nos a vůbec, je zajímavá...hmhm příjemné odlehčení vypjaté atmosféry (do jisté doby). Film má odzačátku spád a čím dál víc vás vtahuje, až přijde skutečně strhující závěr...to je na mě moc a musím se ještě vzpamatovat. Myslel jsem si že S. King je magor, ale Hustá Mlha potvrzuje že Darabont je ještě vetší magor. Pocit že Kinga neumí nikdo zfilmovat líp než Darabont se po shlédnuí tohoto stala jistotou. Jako jediný zřejmě dokáže přenést na plátno to jedinečné co je na Kingovi...zachovat to. King je mistr svého řemesla a Darabont taky! 90% ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi