Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

Yomega

Táák, právě jsem dokoukal film na který jsem se těšil přes půl roku. Ještě se mě trošku třesou ruce, proto se předem omlouvám za případné překlepy. Jsou filmy, na které se tak moc těším, že nepřipouštím, že by mohli být horší než jsem myslel. Bohužel se velmi často zklamu, naposled s Temným úsvitem. The Mist naštěstí patří do úzké skupiny, kdy mě film nejenže nezklame, ale nadchne ještě více, než jsem si vůbec dokázal představit. První třetina mě trošičku nudila a já se začal obávat, že se naplní známé zklamání. Ovšem s prvním pořádným útokem „příšerek“ se tempo rapidně zrychlilo a já se až do šokujícího konce neodlepil od obrazovky. A když už jsme u toho konce…závěrečná scéna, kdy za úžasné hudby auto osvětluje mlhu a obrovskou prázdnotu všude kolem je fantastická, to ovšem ještě netušíte co přijde potom. Tak trošičku jsem to čekal, ale když to přišlo, stejně mě to totálně rozsekalo a já zažil pocit, který se dostavil naposledy u konce Letu číslo 93. Sedím, trošku se klepu po celým těle a mám pocit totálního „vyčerpání“ jako bych sám zažil to peklo ve filmu na vlastní kůži. A to jsou ty pocity, pro které filmy miluju a obětuju jim podstatnou část volného času. Ovšem nic není úplně dokonalé a tak i mlha má v mých očích slabinu a tou je paradoxně Thomas Jane. Není špatný, ale ve vypjatých scénách hlavně té finální prostě jeho herecký rozsah nestačí a to je to jediné co mě trošku kazí dojem. Naproti tomu Marcia Gay Harden byla velmi přesvědčivá a po pár minutách jsem ji začal solidně nenávidět, což byl účel. Takže abych to shrnul, Frank Darabont mě nezklamal, a naopak potvrdil, že si více než zaslouží místo v mé top 10 režisérů:-) The Mist a Pokání jsou pro mě nejsilnější filmové zážitky roku 2007 a jedny z nejlepších vůbec. ()

Yojimbo

Konečně Darabont natočil pořádný horor od Stephena Kinga! Paradoxně výsledek nedosahuje kvalit předchozích dvou vězeňských dramat. Díkybohu se nemusí režisér nikterak stydět, protože v záplavě béčkových hororů posledních let jeho dílo viditelně vyčnívá a mnohé své kolegy zastiňuje. Přirovnal bych ho k americké předělávce Kruhu, kde také převažuje postupné napětí, skutečný strach pocítí divák jen na několika málo místech. Narozdíl od Kruhu je ale Mlha navíc prodchnuta pocitem beznaděje, který je tvořen převážně hudebním doprovodem a dějovou linkou s náboženským fanatismem. Inu, tak trochu jiný horor, ale potvory jsou přesto nechutně působivé. ()

Leoric

Pro mne velké překvapení, tento apokalyptický příběh s dusivou atmosférou vás přesvědčí, že se stále ještě točí dobré horory. Monstra jsou velmi efektně vizualizovány, napětí mezi postavami je typycky Kingovské, konec sice očekávaný, ale zahraný brilantně. Nemám nejmenších výtek, přesto to však není na 5*. ()

Dimo

No doprkvančic naraky. Tak tohle bylo těžké sousto. Musím smeknout před atmosférou filmu, která je vskutku vybroušená a nejdená se o nic laciného, jak by se zprvu mohlo zdát. Z jasnozřivé lady, která přitáhne davy na vařené nudli mi bylo zle a začlo mi z ní cukat oko. Filmařsky a scénáristicky bravurně zvládnuté tak dobře, že atmosféra jen a jen graduje. Česky řečeno, čuměl jsem čím dál víc. Drsné, nemazlivé, tíživé a zcela přesný opak happy endu. Konec je vážně strašný, ale vlastně geniální. NIC PRO ROMANTICKÉ TYPY a ani pro milovníky "klasických hororů dnešní doby". A herci? Úžasné, všechno jsem přijal bez námitek. No a na počátku stojí Stephen King. On je vážně král. ()

Ronyk7

Díky konci jsem dal vyšší hodnocení než jsem zamýšlel, i když ten konec jsem přesně takhle předpokládal. Jinak film jako celek byl zbytečně nadlouhaný zbytečnýma kecama a bylo zde dost málo akce. Na druhou stranu ty příšery a celkové trikové provedení bylo precizní. 24.10.2008 ()

Smidak

Nemám slov. Po prvním zjevení toho, co se skrývalo v mlze, jsem si říkal, do čeho že se to ten Darabont pustil, ale nakonec mi tenhle film vyrazil dech a celý konec jsem jen zíral a zíral... 80%. ()

Empire

.......opět se tu stal podobný zločin jako u filmu Na ostří nože......Český distributor nejen opět přeložil geniálním způsobem snímek, který tady má dva stejně pojmenované jiné filmy....ale uvedl tento skvělý snímek na dvd....tak si říkám....jací tupouni v těch radách sedí.....zjevně stejně velcí jako ve špičkách našich některých politických stran. Jinak film, hlavně po psychologické stránce výborný, herecké výkony skvělé a ten konec jahůdka na dortu. ()

Jerryy

Občas se Mist zdá jako ničím neokouzlující béčko, ale bohem posedlá žena, slabiny lidí v krizové situaci plus geniální závěr u mě řadí Mist spíše k těm nezapomenutelným.90% ()

asfalt

Bol som zvedavý, čo predvedie Darabont s ďalšou Kingovou adaptáciou a dopadlo to znova výborne. Celý film som tŕpol a s napätím čakal, čo sa bude diať ďalej. Výborne zahrané (najmä M.G. Harden) a záver, ktorý výraža dych, mi nedovoľuje dať menej než 5* ()

Skleni

Nečakal som nič a dostal som titulky po ktorých som sa chcel opiť, zdrogovať a zabiť, len aby sa nič nikdy z toho čo sa stalo tam nestalo mne. Ten film ma každou minutou viac žral a i keď musím sám priznať, že som mal obavy o pár rolí ako kresťanská krava histerizujúco presviedčajúc o konci sveta, dospel som k záveru, že lepší horor roku už ani byť nemôže. Dej ma silno chytil za srdce a prekvapil ma ako koniec tak i dej mimo hlavného pohrávajúc sa s osudmi a myšlienkami ľudí. No proste paráda v tomto smere. Avšak kamera efekty a komorná hudba s dávkou stupidity niektorých dialógov urobili z tohto filmu nie sto percentný kúsok. No čo už. Ale za ten koniec by som tento film dal ako povinné videnie na školách:-D.. 84% ()

dainio

No sláva....! Po dlouhém pátrání nějakého dobrého hororu v dnešních brutálních "sračkách" jsem konečně nalezl titul, který zaujme nejen dějovou stránkou - ale i atmosférou, prostředím, efekty, hereckými výkony a vším dalším -- bez čeho se kvalitní horor neobejde. A rovněž se musí nechat, že pan Stephen King je naprostý génius....všechny jeho zfilmované romány, které jsem měl možnost vidět, mě naprosto uchvátily a utvrdily ve fakt, že předlohy pana Kinga jsou vždycky dobrým námětem ke kvalitnímu hororu...kterých je v dnešní době strašně málo. ()

parabellum

. Na dnešní rozpočtové poměry udělal režisér jen se 26 miliony dolarů podívanou, ze které vstávají veškeré chlupy na těle. Perfektní kamera a dokonalá práce s hutnou atmosférou působí film skoro až jako dokument. Monstra sice jsou trochu více počítačová ale časem se ukáže, že ještě horší jsou sfanatizovaní obyvatelé a o děsivém konci ani nemluvím. ()

Utero

Vynikající Scifi, které moc rád uvidím znova. Zatím dávám za 4. Kromě mlhy, celkem povedených příšer a rosekávajícího závěru mě hlavně dostala pointa náboženského fanatizmu a jeho zbytečnosti, při kterém jsem jen nechápavě cukal hlavou. ()

Miki68

Frank Darabont umí Kinga líp, to víme všichni. Přesto nemůžu říct, že by Mlha byla vyloženě nepovedeným filmem. Ale tak nějak (aspoň podle mě) patří mezi ty nejlepší "béčka" v hororovém mainstreamu. Líbilo se mi, jak zahrála Marcia Hardenová (známe z Tajemné řeky) fanatickou křesťanku, kupodivu mi ani nevadili ne příliš dobře animovaní "lezouci". Konec mě taky nepřekvapil, protože Kinga mám už načteného, takže pro mě tak nějak napůl... ()

posh.exe

Na začátku si řeknete, hm, divná mlha, to už tady bylo, lidi zavřený v obchoďáku a ňáký zombíci, to už tady taky bylo.. ale pohled na stádečko lidí zmítané strachem, které postupně podléhá iracionalitě a chytá se každého stébla nesmyslnosti, které by je uklidnilo, je monstrózní - stejně jako závěr, který vás svou silou posadí na prdel. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi